Škodní událost na území města

28 nepřečtených
 • BLACK1E

  Ahoj, mám dotaz se, kterým by mi tu možná mohl někdo pomoct.

  Dnes ráno cestou do práce jsem málem lehnul na cyklostezce v Plzni. Těsně pod kopcem ohraničili opravované místo dlažebními kostkami bez jediné cedule. Přestože mám dobrý světlo, jednu kostku jsem přehlídnul a vzal ji. Výsledek – obě kola prázdný, zlomený řídítka aerofly a bolavý zápěstí. Na úřadě si mě přehazujou a nikdo neví, kdo by to měl řešit. Fotky z místa mám, poldy jsem nevolal. Neměl by tu někdo nějaké užitečné info nebo zkušenost?

  • lumyr  

   Zavolat poldy a občansko právní spor. Jinak asi nic

   • oberleutnant Weiss  

    A co mají poldové společného s občanskoprávním řízením, aha?

    • lumyr  

     Zkus popřemýšlet, kdyby ti to nešlo, v odkazu od Bubaaaka to máš vysvětlený.

     • oberleutnant Weiss  

      Taky zkus popřemýšlet – a kdyby ti to nedošlo, tak jestli už si ho přehazujou na úřadě, je asi pozdě volat poldy k nehodě…

    • PENE  

     Tak poldy zavolas k nehode a pak mas aspon neco ruce, kdyz budes resit ten obcansko pravni spor. To by pak kazdej, komu se neco ve meste stane, mohl vymahat prachy jen tak.

     • oberleutnant Weiss  

      Jestli už si ho přehazujou na úřadě, tak je asi pozdě je volat k nehodě…

      • PENE  

       Tak ted uz je pozde, ale treba mu to pomuze priste a nebo to pomuze nekomu jinemu.

       • lumyr  

        Vždycky se tu najde blbec, co ze sebe děla chytrýho…

    • zdenal8  

     No dopravní nehoda a protokol.

  • Kouba_2005  

   Sice je to něco jinýho, ale taky zkušenost s vymáháním škody na městu.

   Byla u nás vichřice a popelnice se silou větru rozjela a nabořila mi blatník na autě, jelikož místo stání pro kontejnery je přímo sousedící s parkovištěm bez jakékoliv stavební úpravy, navíc je to k parkovišti lehce z kopce.

   Ihned po události jsem kontaktoval patřičný odbor Městského úřadu. Měsíc nic, pak ať dodám fotodokumentaci, že není problém škodu uhradit z pojištění města. Po měsíci najednou že nic, že na živelní pohromy město pojištěné není a že to byl zásah vyšší moci a takže smolík. O tom, že popelnice nejsou nikterak zajištěné proti volnému pohybu, ani zmínka. Proběhlo pár mejlů a dopadlo to tak, že jsem oslovil firmu, co nám sváží odpad, a do týdne jsem mě prachy na opravu rozpočtem na účtu + nějaké „bolestné“. To si myslím, že mělo vyřídit město s odpaďákama mezi sebou, ale co už. Já jsem spokojen.

   Takže bych se na tvém místě obrátil na zhotovitele, který tam provádí opravu s tím, že nebylo dostatečně označeno a co s tím dál. Na takový věci jsou určitě pojištěni, když při svojí činnosti způsobí nějakou škodu. Škoda, že nemáš fotky.

   • aristo  

    psal, že fotky z místa má…

   • zdenek  

    Není starostí poškozeného, proti čemu je nebo není pojištěný viník. Pokud jsou za škodu zodpovědí, měli by ji zacvakat ať už z pojištění nebo z vlastního rozpočtu. Pojištění mají právě proto, aby to nemuseli platit ze svého.

    • Kouba_2005  

     Názor města byl takový, že nezajištěné popelnice nejsou starost města, ale firmy, co odpad odváží. Čekal jsem, že se město o své občany postará, a věc si s dodavatelem služeb vyřídí samo. Tak se nestalo, tak jsem si to vyřídil sám. Náš firemní právník na to měl stejný názor jako město, tak se s nimi mám hádat a nic nevyhádat? Moje cesta byla snažší a efektivní, o to mi šlo.

    • lumyr  

     Jenže pokud není dotyčný pojištěný, většinou je debata o náhradě složitější a skončí to u soudu. A pak je taky otázka, o kolik jde peněz. Dneska se o pár korun v našem systému soudit nevyplatí a na to většinou protistrana spoléhá.

     • zdenek  

      To je bohužel smutná realita. Peníze z pojištění nikoho nebolí. Jediná komplikace je, když pojišťovna odmítne plnit. Pokud pojištění nemá, tak se kroutí.

   • Xfantasy  

    Opačná zkušenost.

    Popelnice praskla plast v nárazníku. Technické se mi vysmáli že plastová popelnice nemůže nic zničit. Nicméně že jsou pojištěný.

    Přijel likvidátor, nafotil, sepsal.

    Vyjádření pojišťovny : klient udělal kontrolu zajištění popelnic a kontrolované popelnice měli zabržděné kolečka tudíž museli být zabržděné i na té co mi poškodila auto. Takže ať si trhnu nohou.

    Nebyla to první škoda. Je jím to u prdele, vadí ti to? Žaluj…

    Takže prakticky je vše zbytečný, pokud nenajdeš „normálního“ člověka.

  • BLACK1E  

   Tak dodám nějaké info.

   Po třech hodinách se mi povedlo protelefonovat k lidem, který mi už řekli, komu komunikace patří a dostal jsem kontakt na jednatele firmy, která prováděla úpravy. V pondělí budu mít ze servisu posudek na kolo a bude se to řešit s pojišťovnou. Předpokládám, že jestli mě pojišťovna vypeče s tím, že nemám protokol od policie, tak mám prázdné ruce.

   • Rychlej turista  

    Mělo by stačit, když se firma přizná, že to tam tak bylo, což navíc dokazují fotky.

    • Xfantasy  

     Fotky nic nedokáží pokud řeknou že to udělal někdo jiný, že to bylo zajištěný.

     Záleží na přístupu.

     • Rychlej turista  

      Napíšu ti to ještě jednou: „Mělo by stačit, když se firma přizná, že to tam tak bylo, což navíc dokazují fotky.“

      Pokud ti na tom není něco jasného ani po zopakování, dej vědět :-)

      • Xfantasy  

       A co nechápeš na tom co jsem psal? Copak odporuji tvůj text?

       Já píšu ze firma to jebe a tobě zbydou oči pro pláč, fotky nefotky. Firmě je do toho hovno, protože je pojištěna a pojišťovna tu není a nikdy nebyla aby něco za klienta platila…

       • Rychlej turista  

        Napsal jsem pouze Mělo by stačit, když se firma přizná, že to tam tak bylo, což navíc dokazují fotky.

        Z toho je tedy zcela zřejmé, že jsem se vůbec nezabýval spekulacemi a složitými konstrukcemi o tom, co firma udělá nebo neudělá a proč něco neudělá nebo udělá, ale pouze jednoduchou a snadno pochopitelnou variantou, že firma potvrdí to, co tvrdí poškozený. Pak by neměl nastat žádný problém. Co je na tom nejasného?

        • felix.org  

         Přiznání pravděpodobného viníka automaticky neznamená, že pojišťovna bude bez problémů plnit. To by potom měli podvodníci radost :-)

         • Rychlej turista  

          Kristovanoho, ty jsi další takový :-D

          Pokud si to řádně přečteš, nepsal jsem nic o automatickém znamení, ale pouze o tom, že by to mělo stačit. Zvlášť, když to bude doloženo fotkami rozdrbané silnice. S názorem na pojišťovny jinak samozřejmě souhlasím, proto mám pouze pojistku proti blbosti, abych se při škodní události nemusel nervovat :-)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.