skialp beskydy (trasy, lidi, aktuální podmínky, akce, výbava...)

7 nepřečtených
 • Evilcleaner

  Ahoj všem, kteří mění na sněhu kolo za skialpy :-)

  Toto téma bych rád koncipoval jako podporu vzniku kompaktnější komunity skialpinistů v MSK, resp. jeho východní výspě. Napište kam rádi chodíte (za jakých podmínek), kde jsou nejlepší sjezdy, kam zrovna vyrážíte, cokoli relevantního co vás napadne.

  Běžky nejsou relevantní a budou blokovány (dle hesla kupředu a zpátky ni krok).

  Závěrem nám všem přeji povedenou skialpovou sezonu se spoustou sněhu :-)

  Anketa: Skialpování se věnuju...

  1x
  100%
  • roman II  

   chybí ti tam: tohle by mě nebavilo, chtěl bych hlasovat ale nemám chlívek:-)

  • Evilcleaner  

   no a rovnou začnu – v beskydech se nám rodí první série skialpových závodů:

   http://www.skialp-lysa.cz/

   začátkem února bude druhý (a poslední závod) na Bílé

   https://www.facebook.com/skialpdebila

   co se mě týče, tak zatím toho mám nachozeno více třeba na slovensku, i když to mám do beskyd hodinu autem z ostravy – poslední zimy nebyly na sníh moc štědré, i když ta minulá se nakonec docela dala. k mým nejoblíbenějším výletům patří kněhyně z podolánek (začátek po červené u hotelu u holubů). zejména vršek je pro sjezd super, když člověk ± lemuje bývalou modrou značku (z vrcholu směrem přímo k rozcestí u malé stolové). sjezd dále dolů se dá řešit podle množství sněhu bud po cestě – červená, stačí trocha sněhu obvykle nebo lesem, kdy musí být hodně sněhu.

  • Barak  

   Jako téma rozhodně dobrý. Ale řekl bych, že moc zdejších uživatelů na skialpy nechodí. Navíc jsi to ještě omezil Beskydama…

   • Evilcleaner  

    tak pokud se to nechytne, tak můžu zkusit udělat něco s větším záběrem. uvažoval jsem nad tím, že bych to nechal v nějakém širokém záběru, ale to by žádná komunita lidí co se mají šanci i potkat moc nevznikla… navíc beskydy jsou pro skialp docela zapeklité kopce se specifickým charakterem, tak jsem jim chtěl dát šanci – v zásadě nové zajímavé sjezdy tu člověk objeví jen díky předávání zkušenosti – nebo skončí chozením na lysou pořád dokola.

    uvidíme, když tak se s tím odstěhuju na outdoorforum :-D

    • lukas aka mitro  

     Pocin dobry, problem je, ze musis napred ty kopce najit a pak doufat, ze napadne snih kamk potrebujes a kdyz zrovna budes moct. Tj v utery vecer sype, tak svolat bandu a ve stredu rano na svahy..to je rpoblem:)

     • Evilcleaner  

      tak z mojí zkušenosti lidí co šlapou je i v beskydech poměrně hodně, mít možnost jich oslovit více najednou dává docela dobrou příležitost najít někoho kdo bude zrovna moct.

  • raskin  

   Řekl bych, že jsi na bike fóru, tak proto nulová odezva, ale na FB si vyhledej skialp Lysá hora, nebo Beskydy na skialpech

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.