Singl v Č. ráji IV. - Okolo Trosek 27.10.

128 nepřečtených
  • scoty

    Ahoj, hlásí slunečno, teplo, žádný vítr, tak proč neprojet slíbený okruh..?

    trasa: Krčkovice, Věžák, Nebák, Trosky, Dolní mlýn, Vidlák,
    Krčák…cca 25km sraz: 11.00 Krčkovice, parkoviště u penz.Polepšovna

    program: 11.00 – polévka
    vyjížďka
    hl. jídlo..))

    WIP: Meeefa z ČeMBy

    Nasazení: Jako Slávka…na pohodu..)

    0 0
    • kankrlicek  

      Určitě jedu! :) 11.00 je výborné!

      0 0
    • mttm  

      :((( nechcete jet v nedeli? mam pracovni sobotu:(

      0 0
      • scoty  

        To nepůjde, protože někteří mají pracovní neděle..zase..))

        0 0
      • kankrlicek  

        Hele já si ho zapikoval už skoro před 14 dny, tak nebreč! :) P.S.: Žádost na jazykovou poradnu b-f: Pikola či pykola? Líbí se mi víc ta měkčí varianta.

        0 0
        • blue  

          nebude to od „pykat“?

          0 0
          • kankrlicek  

            Jestli si dobře vzpomínám na mládí, tak pykal jsem za hříchy, takže tady by to mohla být pikola :)

            0 0
        • blue  

          za pikolou by ses asi neschoval :-)

          cs.wikipedia.or­g/wiki/Pikola

          0 0
        • blue  

          tak jo… :-)

          pykat a pikat Pykat znamená „nést za něco trest, trpět“: za to, že si nepamatuješ, že pykat patří mezi vyjmenovaná slova, budeš pykat. Běžněji se užívá předponové odpykat, odpykávat: odpykal si celý trest a je zase na svobodě; synové odpykávají viny svých otců. Význam výrazu s předponou je poněkud širší: „odbýt si, přestát, vytrpět“. Staročeské *pykati znamenalo „želet, litovat, mrzet se“. Původ slovesa pykat není zcela jasný, etymologické slovníky pouze sdělují, že jde o slovo staré. Stejně znějící slovo pikat mají ve svém slovníku hlavně děti. Pikat nebo také pikolovat znamená „hlídat určité stanoviště, vyhrazené místo (zvané pikola), kam ostatní hráči nemají přístup“. Hra se pochopitelně jmenuje pikaná (nebo přesněji na pikanou). Dětské pikat je asi odvozeno od citoslovce piky, piky, kterým se pikaná doprovází. Ani původ slovesa pikat není zcela jasný. Některé slovníky ho považují za převzaté z němčiny, jiné uvádějí spojitost s výrazem pikle (kout pikle proti někomu) a spiknout se; pikat vlastně znamenalo „tajně se smlouvat proti někomu, popichovat někoho proti někomu“. Sloveso pikat se pojí s předponou za-: zapikat; účelem hry je zapikat co nejvíc spoluhráčů. Abychom nic neopomněli, zbývá dodat, že pikola je rovněž malá flétna. Název je z italského piccolo „malý“; odtud je i obecný výraz pro číšníka nebo číšnického účně pikolík.

          0 0
          • kankrlicek  

            No vidíš, a kdybych četl rovnou tenhle příspěvek, tak jsem nemusel psát ty nad tím :) Díky

            0 0
    • chico*  

      ach jo, hned bych se taky pridal

      0 0
    • Jirik123  

      super, uz se tesim!

      0 0
    • kankrlicek  

      Scoty: Díval jsem se na mapu a z Příhraz vede do Krčkovic ŽTZ. Dá se to jet, nebo jsou tam samé schody s kolem na zádech? Popř. kudy nejlépe. Dík

      0 0
      • Jirik123  

        jo ta je jetelna, zadny noseni. myslim ze usek od podvyskerskyho mlyna je i ve scotyho prvnim okruhu.

        0 0
      • scoty  

        Po žluté se sklouzni až k Věžáku(rovina), pak asi 2km po silnici (do mírného kopce až do Krčkovic).
        Hlavně neotoč směr, jinak tě čeká 120 schodů na Mužský…:))

        0 0
    • fík  

      právě jsem „vyškemral“ propustku, pojedu z Černého Dolu přes Vrchlabí nebo Hostinné, N. Paku, Jičín, Sobotku nebo směr Turnov, takže mohu přibrat případné tři osoby plus dvě až tři kola, od středy cca 23 hod pouze mobil 603 254 468, „Nasazení: Jako Slávka…na pohodu..)“ – ? se bojim, bojim

      0 0
      • scoty  

        Se neboj, řeklo se na pohodu, tak na pohodu .....jo a na posledního se nečeká …:-)))

        0 0
    • tk  

      dokumentační fotogalerie z minulé vyjížďky:

      picasaweb.goo­gle.com/t.kvas­nicka/071020_Es­k_rJ_ride

      0 0
      • skutek  

        mam dotaz.v kolik je zacatek vyjizdky.nejdrive hospoda pak bajkovani nebo obracene.nevim jak to mam chapat

        0 0
        • scoty  

          Když se vyjíždí v době oběda, není špatné dostat něco do žaludku. Já to vyřeším tak, že přijedu o 10min dřív a dám si polévku. Ale není to povinné..:-))

          0 0
      • bikerzdenek  

        Móóóc pěkný. Taky bych někdy vyjel. český ráj zbožňuju a na kole jsem tam ještě nebyl až na nějaké okrajovky.

        0 0
    • PjSky  

      :(( same akca koukam.. to je pech.

      0 0
    • mr.antik  

      jůůůů

      0 0
    • Ada.13  

      Bohuzel to zase nezvladam, myslite, ze by se opet nasla dobra duse, ktera by sem pak umistila gps track log stejne jako v pripade minule vyjizdky Ceskym rajem (pokud teda nekdo s gps pojede)? Diky moc.

      0 0
      • scoty  

        Nevím, Pablo už rozkuchal kolo… A taky mezi skalami ten zápis není moc věrohodný. Ale jestli „hen tý oný bazmek“ někdo vezme, tak to tady určitě bude..:-))

        0 0
    • kankrlicek  

      Za chvíli vyjíždím z domu, už se těším na zítra! :)

      0 0
    • mr.antik  

      Tak i dneska to bylo pěkné a hospoda na konci překvapivě luxusní.

      0 0
    • Jirik123  

      Opet dekuji Petrovi za hezkou trasu. Panovalo sice prave podzimni pocasi, ale myslim ze to nikomu nevadilo. Obcas to pro me byla i skola techniky, prece jen zas tak casto po mokrejch schodech a mokrym piskovci nejezdim:-) Tentokrat se i docela defektilo, po jednom sjezdu byly hned tri prazdny duse.

      na fotce zleva: kankrlicek, scoty, zuzick, Meeefa aneb „Ten co vymenuje dusi pul hodiny“, biker z rebelbiku, mr.antik a par z Prahy. Na fotce chybi par, ktery prijel az ze Dvora Kralove, zuzickuv doprovod a nakej typek co to foti:-)

      0 0
      • Jirik123  

        cesta na Trosky, meli jsme pocetne obecenstvo:-)

        0 0
      • Jirik123  

        singlik, ktery nasledoval po sjezdu schodu z Trosek. scoty se zdrzel vzadu a mel to naplanovany po ceste podel lesa, takze jsem ho aspon pri jizde zpet vyfotil.

        0 0
        • mr.antik  

          nějak jsem zapomněl na ty svítilny, potřeboval jsem být v šest v Liberci a ještě přes Jablonec, proto jsem musel brzo vypadnout.

          0 0
          • Jirik123  

            jak sem rikal, pokud by ses chtel sejit vecer nekde na puli cesty (idealne asi to zaskali) a omrknout to, tak neni problem. nakonec se mi docela hodilo, ze sem ty svetylka mel s sebou, z hospody jsem odjizdel az po sesty a to uz byla tma.

            0 0
      • fík  

        … pár se skládá z :

        1. fík
        1. Mirka

        … a taky díky Vám všem

        0 0
    • scoty  

      Dnes mě s vámi bavil svět, dík všem..:)

      foto: Uvítací výbor pro Bf na troskách…

      0 0
      • scoty  

        Za Jirkou se každá ohlédne…:-)))

        0 0
      • mr.antik  

        veřejně přiznávám, že tady jsem se bál víc než ve všech sjezdech dohromady :-)

        0 0
        • scoty  

          Stejně než jsme dojeli ke hradu, tak nám to z těch plášťů odlítalo…na bundy..:-)

          0 0
          • Jirik123  

            ty hovna tam byly v takovejch pruzich, tomu se fakt nedalo vyhnout:-D

            0 0
    • kankrlicek  

      Teď jsem se dostal ke kompu, hned se vrhám na fotky :). Bylo to fakt moc pěkné, ujeli jsme ,,pouhých" 27 km, ale bylo to tak neuvěřitelně pěkné – budu z toho dlouho žít… :). Přiložená fotka je z prvního sjezdu z Krčkovic pěknou soutěskou vydlážděnou ohromnýma pískovcovýma balvanama. Aby to nebylo nudné, někde chybějí :). Přičíst málo světla, mírné mrholení a vrstvu listí. První euforie, podobných pocitů bylo víc.

      0 0
    • kankrlicek  

      Po dojezdu k rybníku (já si je furt pletu – buď je to Vidlák nebo Věžák :)) jsme čekali na Meefu (to bylo stálice). On někde pořád bloudil :). A koukali se přes vodu na okraje, kde za chvíli budeme stát a pro změnu se dívat na plážičku pod námi.

      0 0
    • kankrlicek  

      Tady je závěr vyjížďky, už nás čeká jen poslední výjezd starou cestou do cílové hospůdky, hoříci krb, hbitá obsluha a tak.

      0 0
    • kankrlicek  

      A tato fotka je k dokreslení převládající nálady :)

      0 0
    • kankrlicek  

      Kravičky pod Troskama mám taky :)

      0 0
    • kankrlicek  

      Ještě příjemná raritka – měl jsem tam kolegu, což se mi stalo poprvé :) Čau Zdeňku

      0 0
      • blue  

        kolega vypadá, že u toho usnul :-)

        0 0
        • kankrlicek  

          Jenom vypadá :), ve skutečnosti byl čilý skoro až moc. Taky bych to chtěl umět jako on.

          0 0
    • chico*  

      měli jste to pěkný, hezký fotky,dík

      0 0
    • scoty  

      Pro dokreslení atmosféry přidávám malý, ranní, impresionismus z mobilu…:-) Je to z Kozákova.

      Mimochodem v sobotu bude asi hezky…:-)))

      0 0
      • scoty  

        Ještě jedna letní.

        Od Sobotky…

        0 0
      • Elwing  

        Geniální!

        0 0
      • mttm  

        v sobotu vyrážíme do ráje, smerem od MB, prez sobotku, trasu zatim dohadujem, pokud bys neco planoval, nebo mel nejakej dobrej tip na okruh cca 40km, uvital bych radu:)-

        0 0
      • Jirik123  

        pokud bys mimochodem poradal dalsi akci, tak se mnou pocitej:-D

        0 0
    • kankrlicek  

      Za svou osobu chci zde vyjádřit velké díky Scotymu. Bylo to fakt dobré a myslím, že na své si přišli všichni zúčastnění. Díky Scoty.

      mk

      0 0
    • ZuzicK  

      podivej se na mailík, máš tam info k víkendu ;)

      0 0
    • Jirik123  

      do galerie jsem doplni fotky od kankrlicka a od ondry. byla to fakt parada!

      (odkaz je potreba cely oznacit a zkopirovat) stoupa.sh.cvut­.cz/

      0 0
      • scoty  

        Mooc hezký fotky.

        Škoda ta sobota, vzal bych tě do plechovky.. ..a nemá babička narozeniny až v neděli..?:-))

        0 0
        • kankrlicek  

          Shodou okolností mi přišla v pátek před odjezdem kniha Český ráj očima archeologie (aspoň si myslím, že to takto zní :)), v pondělí jsem po večerech začal číst. Moc pěkné. Narazil jsem na Krčkovickou Via apia. Viz obrázek.

          0 0
          • kankrlicek  

            A ještě obrázek z publikace.

            0 0
            • fík  

              tomu se říká „uklizený singl“, tady nečíhají žádné klacky na naše přehazovačky

              0 0
            • ZuzicK  

              tyjo, si fotograf vzal koště a vymet si to tam ne? :D

              0 0
              • scoty  

                No, vypadá to na práci dolních končetin…:-))

                Ještě jsem prohrábl telefon a našel jsem tam pár „obzvláště vypečených“ Trosek z minulého týdne…

                nejdřív ráno…

                0 0
                • scoty  

                  …a večer…

                  0 0
                  • scoty  

                    Vypadalo to, jako kdyby se slunce rozlilo do podtroseckých ú­dolí…

                    0 0
                  • betlehem  

                    Přikládám mapu z jarního maratonu

                    0 0
                    • betlehem  

                      Trosky

                      0 0
                    • Jirik123  

                      50 cesky raj jezdim taky (kdyz to mam za rohem), ale se Scotyho trasama se to absolutne neda srovnavat. Proti tomu to je nudnej asfaltovej sprint. Zase je jasny, ze zavod po Singlech by ochranari nikdy nepovolili…

                      0 0
        • Jirik123  

          narozeniny ma uz v tejdnu a v sobotu je oslava:-/ fakt me to mrzi, tyhle vikendovy akce se mi opravdu libej.

          0 0
    • mr.antik  

      nechci nějak rejpat…ale v českým raji ještě pořád není sníh ;-)

      0 0
      • Jirik123  

        myslis, uz neni? :-) Pokud bude nejaka pohodova vanocni akce, tak bych se pridal.

        0 0
    • scoty  

      …aha , to vy teda jako myslíte… že by se třeba dalo…někam zase vyrazit.....
      ..tak to já bych ..asi ..nejel..:))

      0 0
      • Jirik123  

        jak..to..? :-) i kdyz me ted trapi ryma a kaslicek:-/

        0 0
        • scoty  

          ..a nebo jo..:-)..abstinence je někdy nesnesitelná..))

          Co takhle sobota 11,30 Branžež, hospoda u Koníčka doufám funguje?
          Že bychom dali pár ověřených roklí a údolíček..?

          0 0
    • scoty  

      Vážení spolupojídači písku…:) Stalo se něco neuvěřitelného, hospoda U koníčka na Branžeži je off..lá:-( Z toho vyplývá, že bychom tam pravděpodobně potupně zahynuli.. Mám lepší návrh a tak zakládám nový thread..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.