Silnička - na hraně dvou velikostí rámu

16 nepřečtených
 • Redjuu

  Při výběru nové silničky jsem na rozhraní dvou velikostí (dle výšky a rozkroku). A přemýšlím, která volba je vlastně lepší směrem k pohodlí.

  Větší rám mi zvýší stack a menší rám má menší reach. Obojí mi vlastně narovnává záda, když to řeknu jednoduše. Tak přemýšlím, co poznám víc.

  Případně co by jedna nebo druhá volba mohla ovlivnit, co si neuvědomuji a co je jednodušší upravit (představcem, podložkami, ..)

  Díky předem za rozšíření myšlenek. Jak se znám, tak u obou variant bych nic neřešil a zvyknul si. Aktuálně jezdím 70% MTB a silnici mám 15 let starou zděděnou. Jen jsem tam kdysi zkrátil představec a posunul páky, kvůli obrovskému šoku z přesedlání z mtb a mé obrovské neohebnosti :-)

  • Singlespeed  

   Vzhledem k tomu, že na nové silničce se nastavuje posed podle té staré, na kterou je tělo zvyklé, tak ber takový rám, aby sis na něm mohl nastavit ten „svůj“ léty prověřený posed.

   • Redjuu  

    Na to se mi nechce spoléhat, protože je to staré kolo, které jsem si nevybíral. Takže možná ten rám ani pro mě nebyl ideální, dlouhá geometrie, řídítka i páky jsou dnes jinak tvarovaná. Radši bych dal u nového kola „restart“.

    Tak zjišťuju. Nemám v okolí žádného zkušeného silničáře.

    • ˘Ö˘ Krab  

     Jen orientačně: jak jsi vysoký a jak vysoko máš rozkrok? Paže spíš delší nebo kratší? Silnička spíš závodnějšího střihu nebo výletnická? Kolik toho na ní najedeš? Ideálně si doplň i odkaz na konkrétní model a jeho geometrii.

     • Redjuu  

      Původně jsem spíš chtěl jen polemizovat, než konkrétně vybírat, ale OK, rád si nechám poradit :-)

      Mám 185 a 87 a chci jít do Canyon Endurance CF SL Disc 7.0.

      Canyon Endurance CF SL Disc 7.0

      V jejich kalkulátoru mi ukazuje „L“, ale už jen změna výšky na 184 skočí do „M“. Rozkrok mi do „M“ skočí až někde u 83.

      Určitě chci Endurance geometrii. Najezdím tak 1500 na silničce.

      • Nydlak  

       Dle parametrů bych šel raději do menšího. Problém u Canyonu je že není kde zkusit. Určitě bych zašel do blízkého cykloshopu a zkusil se posadit na nějakou silnicku aby se vyzkoušelo co víc vyhovuje. Já jsem taky na rozhraní S a M a na M jsem byl natažený jak na skřipci takže vyhrála menší velikost. Zkoušel jsem i delší představec ale nakonec jsem zůstal u originální délky.

      • kubad  

       o M bych ani neuvažoval, na to se neposkládáš

      • David888  

       Mám 185/88 a jezdím na Endurace ve velikosti L.

       Dle mého se na M neposkládáš.

       Za mě rozhodně L.

       • Redjuu  

        Ono různé modely mají různé rámy. U CF jsem jasné L a u CF SL už je to posunuté. Jaký máš model?

        • David888  

         Měl jsem oba. Reagoval jsem na tebou dotazovaný sl.

         Na CF jsem měl 120mm představec.

         Za mě obě v L. Ale co člověk to originál.

         Chtělo by si ten posed nasimulovat na nějakém jiném kole které lze vyzkoušet.

        • Fazzy  

         Osobne pokud sem kupoval kolo bez moznosti jeho vyzkouseni, resil sem velikost jednoduchym postupem. Nerikam, ze je 100%, ale zajisti, ze budes vedet do ceho jdes. Popros nekoho s danym modelem (bude jich tu jiste dost) at ti kolo vyfoti presne z profilu se sedlovkou vytazenou stejne jako na tvym kole – vzdalenost stred/vrsek sedla. Jen bacha jestli na novym kole budou stejne dlouhy kliky. Jednak uvidis jestli je sedlovka prilis vytazena nebo zatazena a druhak uvidis jakej bude u riditek drop a kolik pripadne budes potrebovat podlozek. Kdyz ti vyjde vytazeni sedlovky a drop OK, na dylku uz se nespletes o nic co bys nevyresil vymenou predstavce, pokud nejsi opravdu nejakej telesnej anomal.

      • ˘Ö˘ Krab  

       Máš celkem normální proporce, žádné nohy až po krk. Tedy i celkem normálně dlouhý (až delší) trup. Jak popisuješ v prvním příspěvku své pocity s „narovnáváním zad“, tak jsi jednoznačně adeptem na velikost L. Detaily řešit představcem.

  • milan.v  

   O které kolo jde konkrétně?

  • Platypus2  

   Na silničce radši delší představec než kratší.

  • Jáchym 1  

   obrovská neohebnost-volil bych z kategorie endurance.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse