Shimano GRX RX810 - pravá páka neřadí na větší pastorek

38 nepřečtených
  • David888

    Zdravím, měl bych z dovolením dotaz.

    Přestala mi řadit pravá řadicí páka grx rx810. Dolů na menší pastorek je cítit v páce normálně index přeřazení. Lanko se však nehýbe, přehazovačka zůstala na druhém nejmenším pastorku.

    Nahoru páka neřadí, je cítit jen pevný doraz.

    Nevím, jestli nepřihlížím nějakou blbost.. Nenapadá vás někoho čím by to mohlo být?

    Psal jsem na podporu Canyonu, tak uvidím co mi poradí.

    Díky moc za každou radu.

    0 0
    • Espen  

      Spodní doraz. Nebo sis hnul patkou. Neumíš seřídit přehazovačku? Na YouTube jsou tuny videí.

      0 0
    • David888  

      Ještě dodám že kolo je 2 měsíce staré, bez jakéhokoliv pádu. Canyon Grizl Sl8.

      0 0
    • designer  

      Může být poškozené lanko v páce. Není to zase tak neobvyklá závada u silničních sad od Shimana.

      0 0
    • Jáchym 1  

      Vyskočený lanko v páce z lůžka pro koncovku lanka.

      Stáhni gumu z páky a koukni tam.

      0 0
      • David888  

        Asi to bude tady. Když na páku koukám z boku na koncovku lanka, tak je tam trochu mimo tu drážku. A je nějaké seklé, protože i když povolím lanko na přehazovačce a snažím se ho zatlačit zpět do bovdenu aby vylezla koncovka z páky, tak se lanko ani nehne.

        0 0
        • Jáchym 1  

          Výměna lanka.Statrý bude pokroucený.

          0 0
          • David888  

            Koncovka lanka je tam úplně divně zaseklá. Ani když na lanko tlačím velkou silou, tak neleze ven.

            0 0
            • kubad  

              bud to nějak dostaň ven bez poškození, nebo odnes do servisu

              příčinu pravděpodobně máš, už jen opravit

              0 0
            • milan.v  

              Neumíš / neseřídíš ani podle videí = kvalitní servis…

              0 1
              • David888  

                Přehazovačku seřídit umím. Nepotřebuju seřídit přehazovačku. Mám zaseklé lanko v páce…

                0 0
                • Espen  

                  Budeš muset sundat omotavku, vytáhnout lanko z rámu a bovdenu a pak si s tím hrát dokud ho nevyndas.

                  0 0
            • Espen  

              Jednou se lanko taky vyskočilo v páce. Trvalo asi dvě hodiny, než se ho povedlo vyprostit a dát na své místo. Takže trpělivost.

              0 0
    • scortis  

      Možná sem hoď fotku pro lepší představu, ale zkusil bych povolit šroub na přehazce a drobným plochým šroubovákem uvolnit koncovku lanka v duálu a když se povede, posoudit jak je na tom lanko a pak ho tam buďto lépe usadit nebo vyměnit.

      0 0
    • David888  

      Tak v servisu páku rozebrali a lanko vyndali.

      Všem moc díky za rady.

      0 0
      • kubad  

        a co se stalo? proč to bylo kouslé?

        0 0
        • David888  

          Nevím. Je to pro mě záhada jak se mohlo dostat do polohy jaké bylo. V servisu na to také nevěřícně koukali. Bylo seklé vedle té drážky na lanko.

          0 0
        • Espen  

          Mě se to povedlo při instalaci. Protáhneš lanko pákou jak má být, navlíkneš bovden, rveš to do rodel, pak rámem, připojíš k hazce, jdeš šteloval a zjistíš, že se lanko kousek vrátilo a v páce ti pak skončilo vedle. A jak to celé napneš tak se ti tam zasukuje. Mě trvalo přes dvě hodiny, než jsem ho uvolnil a uložil tak jak mělo být.

          1 0
          • mr.nikdo  

            +1

            Neskutecny ojeb.

            0 0
            • Espen  

              To tedy byl. Musel jsem si od toho vždy dát pauzu vždy, když jsem měl chuť to spravit kladivem :-D.

              1 0
              • mr.nikdo  

                Presne.

                Ja to delal pri vymene riditek, kde je vnitrkem vedenych presne 5 cm bowdenu :D.

                Chtel jsem s novymi karbon berany delat Punk koncert…

                0 0
                • Espen  

                  Jj, taky jsem dával nový carbon řídítka :-D

                  0 0
                  • mr.nikdo  

                    Ani Ocko nenasadis!

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Přesně, proto si hýčkám páky 6600, u kterých nějaké přetržené lanko nebo dojebaná montáž ani zdaleka nehrozí. Fungujou výtečně už x sezon a kdyby náhodou, nový pár už čeká v šuplíku. Cyklo vypadá už docela podobně jako auto, čím modernější věc, tím větší ojeb se servisem, když se něco posere.

                      0 0
                      • mr.nikdo  

                        Mam stare Tiagry 9 sp a taky s tykadly. A tez praskaji lanka :).

                        Mne u toho vadi, ze vymena lanek = nova omotavka.

                        0 0
                        • TK75  

                          Omotávku normálně sundám a použiju znova…klidně několikrát.Co si pamatuju tak se mi trhala jen levná korková +jednou, jinak to není problém

                          0 0
                        • Jáchym 1  

                          Lanko vyměním i bez sundání omotávky.

                          0 0
                        • Jezevec70  

                          Mám starou Tiagru 10sp. (4600) s tykadlama. Najeto 50kkm a lanko nikdy neprasklo. Měním po 20kkm. Bez sundání omotávky. Tu sundávám jen při výměně brzdových lanek a bowdenů.

                          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.