• Pitrs81

    Ahoj,

    Plánuju přestavbu mé starší Meridy (29" TFS 500 2013) z 3×10 na 1×12 a vybírám zadní náboj. Původně jsem chtěl použít FH-MT401, ale teď jsem narazil na novější FH-QC500-MS. Neporadili byste mi někdo, který je lepší, nebo jestli tam není něco nekompatibilního?

    Pozn.: dávat tam budu SLX 12 kazetu a XT přehazku, pokud by to hrálo roli.

    Díky

    0 0
    • Pitrs81  

      Kompatibilita s kazetou a přehazkou snad bude, dle tabulky.

      0 0
    • mech1  

      401 je na ložiskách, 500 na konusech.

      0 0
      • Vilém  

        Koukam na rozkres 500 a zadny konus tam nevidim.

        0 0
        • mech1  

          Jaj, omlouvám se, já si otevřel rozkres FH-MT500.

          0 0
        • novas752  

          Shimano v tom má klasicky ukrutný bordel. tenhle FH-QC500 je nějaká novinka, Kdežto FH-MT500 je na konusech a pro 12mm osu.

          QC500 oproti 400 má opačně poskládanou volnověžku – praporky sedí v náboji a ne v ořechu. Proč to tak změnili těžko říct, možná kvůli zatěsnění?

          0 0
          • mech1  

            FH-MT500 má RU: chrome-extension://e­faidnbmnnnibpcaj­pcglclefindmkaj/https:­//si.shimano.com/cs/pdfs­/ev/FH-MT500_MT500-B-4549/EV-FH-MT500_MT500-B-4549A.pdf

            EDIT, nejde mi vložit odkaz

            0 0
            • Pitrs81  

              Ano i FH-MT500 s rychloupínákem by asi taky šel použít, ale přišel mi horší než FH-MT401. V podstatě sháním co nejlepší náhradu, která mi tam půjde dát. Btw. teď tam mám původní Shimano M435.

              0 0
    • Pitrs81  

      Tak já asi zkusím tu novinku FH-QC500-MS. Shimano to má zařazeno pod Deore řadou 6100, tak to snad nebude úplný brak. Nejraději bych koupil něco z SLX/XT řady, ale nic kompatibilního s mým starým rámem jsem nenašel.

      0 0
      • Vilém  

        Ono u shimano naboju vyssi sada moc neznamena. Neni to tak davno kdy odchazely volnobezky u Xt naboju.

        2 0
        • duk  

          Asi tak, jediná výhoda současných shimano nábojů je cena, při vyšším rozpočtu bych se rozhodně poohlédl jinde, v té levnější třídě třeba bitex/novatec

          0 0
          • Hrabex1  

            bitex moc levnej neni. Predni naboj stoji stejne jako DT 350, zadni je jen mirne levnejsi.

            0 0
            • Hadato  

              Bitex se vůbec nevyplatí, stojí skoro stejně jako DT 350 a je to bída. Mám zadní boost a ložiska jsou po ca. 3 tisících km po smrti. Náboj má proti DT taky o dost větší tření v těsněních/lo­žiscích. Při cená DT ve slevách kolem 100 eur nemá smysl o Bitex vůbec uvažovat. Navíc tam člověk musí řešit i změnu osy mezi HG a Microspline…

              Edit: Pokud je 100 eur moc, tak bych koupil nějakou čínskou kopii DT s rohatkou a tu vyměnil za nějakou kvalitnější od DT třeba z bazaru.

              0 0
              • Hrabex1  

                Bitex ma ale vyhodu v dostupnosti nahradnich dilu vcetne tech nejmensich a pak anti bite. A ze odesly loziska po 3 tis. znamena, ze se do nich musel dostat bordel. Ale ta cena je opravdu relatvne vysoka.

                0 0
                • Hadato  

                  Náhradní díly jsou pravda, ale u DT člověk sežene taky vše, co je potřeba. V ložiscích bordel není. Měl jsem to rozhozené a nic uvnitř nebylo. Za mě už Bitex za tu cenu ne.

                  0 0
                • novas752  

                  Už jsem viděl zakousnuté kazety i do antibite ořechů.

                  0 0
                  • Hrabex1  

                    u me to fungovalo na 100 % – nebyly tam ani naznaky. Nevim, jestli muze byt problem nedostatecne utazena kazeta?

                    1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.