Seřízení přehazky a přesmykače

7 nepřečtených
 • Bery93

  Ahoj, mám problém se seřízením celého převodového systému na kole. Ačkoliv jsem pročetl spoustu webů a zkoušel jsem to podle nich, nikdy mi to nevyšlo na 100 procentní úspěšnost. Mám přehazku Shimano bez nastavovacího šroubu napínaní řetazu. Mohli by jste mi prosím napsat postup každého úkonu jako největšímu blbovi ? Jsem už bezradnej a zpátky po 4tý to do Decathlonu vracet nebudu, protože po garančce jsem jim to 2 krát vracel pro zcela výborné seřízení celéhé kola. Komentáře o kolech z Decathlonu prosím vynechte.

  Problém špatného seřízení si myslím, že bude i tím, že když roztočím kolo a sedmikolečko se zastaví, tak při samotném točení kola se mi sedmikolečko jaksi vlní a má vůle v ložidkách i když to má najeto do 200 km. Děkuji za rady.

  0 0
  • Dejv94  

   http://www.ivelo.cz/…rehazovacky/

   Těžko soudit, nemám křišťálovou kouli a třeba to víc ani seřídit nejde (podle tvých představ), třeba prostě jen za tu cenu jsi dostal lowend komponenty který se kroutí, pruží a nemůžeš od toho víc chtít. Jinak celkově se dá v Decathlonu koupit za hodně dobrý peníze dobrý kolo.

   0 0
  • couffy  

   To,že vícekolečko vlní,dělá snad každé druhé kolo,na fci to nemá vliv.

   0 0
   •  

    To jako vážně? :D

    0 0
    • couffy  

     U nového kola je to na reklamaci,ale u starších,kde je cena do tisícovky to nemá cenu řešit.

     0 0
     •  

      Ano u nového je to 100% reklamace. Já spíš reagoval na to, že to dělá každé druhé a že to na funkci nemá vliv. Když se to vlní, je něco špatně. A na funkci pohonu to vliv má, protože to vlnění může způsobit špatné nabíhání řetězu na zuby apod. Proto se mu to asi ani nedaří seřídit, protože právě to vlnění může dělat bordel.

      0 0
  •  

   Nepíšeš o jaké kolo jde, ale pokud se ti vyplatí reklamace, tak ho reklamuj. Po 200km není normální aby se ti to vlnilo a mělo vůli v ložiscích. Pokud to teda není úplně low-end kolo, tam je možné vše.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.