• spartann

    zdravím, přemýšlím o koupi kola, zatím mám vyhlídlé SCOTT Scale 660, je něco lepšího v této cenové kategorii?

    díky za rady

    0 0
    • Vilém  

      No za 32tKc teda nic moc.

      Kdyz kouknu do vedlejsiho hadaciho vlakna, tak tam padaly kola kolem 20tKc, ktery na tom byly osazenim o dost lip.

      0 0
      • spartann  

        přece to nemůže být žádnej šmejd za ty prachy

        0 0
        • Azmir  

          Tak si to kup, když si nedáš říct, za ty prachy se ale dají sehnat mnohem lepší kola.

          0 0
          • spartann  

            tak mi porad, co je za ty prachy lepší, v diskuzích je toho dost, ale nepřehledný

            0 0
    • PatrikL  

      V podstate to má horšiu výbavu ako http://www.7art.cz/…upreme-2011/

      http://www.7art.cz/…-2011-white/

      V tej cene už musí byť niečo o dosť lepšie dostupné, akú veľkosť potrebuješ a akú máš hmotnosť?

      0 0
      • spartann  

        vážím 85 kg, měřím 188 cm, tak velikost rámu asi 21,5 palců? a velikost kol asi 26, klidně mi bude stačit něco okolo 20000Kč

        díky

        0 0
    • panzic  

      hoj, koupil jsem si cca 14 dni zpatky 670, jsem maximalne spokojen az na par drobnosti:

      1. vcera jsem chtel zamknout vidlici a nejak mi zustal v ruce ten plastovy

      baznek horni, coz ale neni tvuj problem, mas tam rockshox

      1. porad mi nejak pribrzdovala predni brzda, tak jsem ji povolil a decentne

      vycentroval podle kotouce, vse ok, jeste by to chtelo asi milimetrik, v rejdu to trochu drhne

      jinak jsem s kolem maximalne spokojeny, je pravda ze za ty prachy co to stoji ofiko bych se asi hodne rozmyslel, nastesti jsem mel zajimavou cenovou nabidku… nad tou 660 jsem uvazoval, ale nakonec jsem vzal 670 s tim, ze kdyztak koupim lepsi vidli casem a navic se mi barevne vic libi ta cerno-cervena

      0 0
      • spartann  

        na 670 jsem taky koukal, jaký je vůbec největší rozdíl mezi 670 a 660? hlavně v ty vydlici ?

        0 0
        • panzic  

          rozdil je z meho pohledu jen ve vidlici a brzdach. ostatni komponenty jsou vicemene podobne, resp. mozna jsou na tom 660 nektere lepsi, ale v mem pripade zacinajiciho nadsence nic zasadniho, nevim jak jsi na tom ty.

          ja jsem sel hlavne po ramu, taky jsem premyslel jestli nevzit lepsi model, ale nakonec jsem zohlednil finance, lepsi vidlici si muzu koupit vzdycky.

          k te vidlici, nejsem si uplne jisty, jestli je na 660 vzduch nebo pruzina

          a jinak k tem brzdam, pritelkyne ma na giantovi myslim ty stejne co jsou na 660 a musim rict, ze ma delsi chod te packy pri brzdeni, takze muzes asi lepe davkovat brzdny ucinek.

          0 0
          • spartann  

            660 má ve specifikacích vzduch, aspon to píšou

            0 0
            • Vilém  

              No ono v te jejich specifikaci aby se prase vyznalo, kdyz napisou toto

              Rock Shox XC32 TK Solo Air

              Alloy Steerer / Coil Spring

              remote Lockout / reb. Adj. / 100 mm

              Tak si vyber, je tam solo air, nebo vinuta pruzina? Nebo co se jim namane, tak tam vrznou.

              0 0
              • Verny  

                Je to vzduchová vidlice. Na kolo jsem koukal osobně a mluvil s prodejcem. Coil spring je pouze na ladění odskoku…Teda takhle jsem to pochopil. Ale tlumení u vidle je určitě vzduchové.

                0 0
                • Vilém  

                  Tak to jsi to pochopil spatne:)

                  Pruzina na ladeni odskoku je blbost, stejne tak jako vzduchove tlumeni.

                  Tim vsak netvrdim, ze vzduchova neni.

                  0 0
            • panzic  

              jak pise Vilem, je to na prd ta specifikace, chce se to zeptat primo prodejce ktereho mas vyhlidleho, nejsem si uplne jisty, ale myslim, ze tam je pruzina a uz z toho duvodu jsem nad 660 prestal premyslet, za pekny penize si koupis uz vzduchovou a jsi jeste na nizsi cene nez za 660, kdyz pomines ostatni komponenty

              0 0
              • spartann  

                tak já nejdřív zkusím zjistit jestli tam je pružina, nebo vzduch, pak se rozhodnu co dál, klidně bych koupil 670, a vydlici můžu kdykoliv vyměnit

                0 0
                • spartann  

                  nebo nějakou Meridu v cenové kategorii + – 20 000Kč ? případně něco jiného?

                  díky za odpověď

                  0 0
          • mates555  

            670 i má jinej rám … Trubky jsou podobný tvarově Aspectům … Geo. by měla být stejná jako u ostatních scalů …

            0 0
    • Smokey  

      Taky mám scotta a řekl bych že je to celkem předražená značka.Zkus třeba meridu.

      0 0
      • tomxxx  

        Mrdinu NEBRAT! :D

        0 0
        • spartann  

          máte někdo zkušenosti s tímto kolem, někdo tu dával odkaz, výbava vypadá dost dobře, ale tuto značku vůbec neznám

          http://www.7art.cz/…upreme-2011/

          Scott je na tom horší s výbavou?

          http://www.scottmtb.cz/…t-scale-660/

          0 0
          • Azmir  

            Scott je hůře osazen a navíc o 10 tis dražší.

            0 0
            • spartann  

              a ten Bulls má nějaký mínusy? vidlice je vzduchová?

              0 0
              • PatrikL  

                Test je tu http://www.bike-magazin.de/…e/a6046.html , aj zdarma na stiahnutie.

                Geometria:

                V 52cm veľkosti má horizontálnu dåžku hornej rámovky 605mm, zadnú stavbu 430mm, hlavový uhol 70 stupňov, výšku hlavovky 145mm. Údaje som bral z katalógu 2011 http://www.bulls.de/…s/downloads/

                Čiže oproti scottu je kratší a má o dosť dlhšiu zadnú stavbu.

                Vidlica je vzduchová, oproti scottu má o dosť užšie riadítka, ale to nie je nejaký extra problém, možno aj lepšie takéto sadnú.

                0 0
                • spartann  

                  mám možnost sehnat toho scotta za stejný peníze jako je ten Bulls, tak mě zajímá po čem mám radši šáhnout???

                  0 0
                  • panzic  

                    osobne bych bral scotta, ale je to muj subjektivni pohled, ten bulls je fakt lip osazen..

                    0 0
                    • spartann  

                      tak asi vemu spíše toho scotta, když bude za stejné peníze, značkaBulls je pro mě docela velká neznámá

                      0 0
                      • panzic  

                        to uz zalezi na tobe :) ja si vzal scotta a jsem spokojen, zkusil jsem si predtim sednout na gianta, lapierra a ten scott mi sedl asi nejlepe, zkus si sednout,uvidis

                        0 0
                        • spartann  

                          tak na scottu už jsem seděl pár krát, ale na Bulss si jen tak nesedneš, když ho nikde nemají

                          0 0
                          • panzic  

                            tak porovnej geo podle obrazku

                            0 0
                            • spartann  

                              případně nějakou Meridu ve stejné cenové kategorii je k mání?

                              0 0
                              • panzic  

                                tak s meridou ti asi neporadim, tu jsem ve vyberu nemel, nevim, nejak mi nesedi po tom co jsem mel moznost na dvou se projet, ale je to osobni nepreference ;) jak jsem rikal, sedni a uvidis, komponenty asi dokazes porovnat, kdyztak napis sem, treba pak odpovi i nekdo jiny nez ja, jak jsem rikal, jsem zacinajici nadsenec, vse mam jen nactene, osobni hodnoceni muzu podat jen k te 670 ;)

                                0 0
                  • Verny  

                    Ahoj, chtěl bych se přidat k této diskusi, protože mám naprosto stejný problém. Pro scotta scale 660 jsem byl téměř rozhodnutý, ale čím víc jsem se začal pídit, tím víc jsem se dozvěděl, že v té ceně je fakt asi drahý. Tak že mám teď dilema, jaké kolo zvolit. Sice bych na něj dostal lepší cenu ale i za ní je asi drahý… Tak že buď již zmiňovaný bulls o kterým toho koukám nikdo moc neví ( u scottu záruka na rám 5 let a mění prej okamžitě ) nebo jsem pak dostal dobrý tip na http://www.canyon.com/…es/bike.html?… ( záruka na rám 6 let ) který je prej taky lépe vybavený jak ten scott a nebo ještě http://www.bike-discount.de/…eam-7–0.html?… . Ale jelikož jsem fakt začátečník a moc se v tom neorientuju, chtěl jsem, jestli by mi někdo byl schopný poradit jak to řešit. Canyon jenom zasílá a nikde není možnost si kolo vyzkoušet. Stejně tak jako toho radona. Tak že jsem celkem v koncích a nevím, co s tím…Dokáže mi s tím někdo poradit ? Díky moc

                    0 0
    • duty9999  

      dobré kolo ale za ty peníze by tam měla být rs gold ale jinak co mám kamoše už má 3 kolo od scottu a bez problémů

      0 0
    • Verny  

      Kontakt povolen. Jinak to vypadá, že se asi rozhodnu pro toho Canyona…Ale nechám si i poradit. Nějakých hodně neznámých značek se ale bojím. Třeba ten Supreme bulls co tu padal je za ty prachy fakt super, ale je to velká neznámá, tak nevím…

      0 0
      • spartann  

        napiš mi když tak na: spartann@seznam.cz (icq: 197480656) a můžeme to prodiskutovat, taky se mi dost líbí ten Canyon, kdyby byla známá značka ten Bulls, tak klidně do něj taky jdu

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.