• tpk007

    Zdravim,

    uz jsem skoro rozhodnuty, ze si koupim kolo Scott Scale 50 2008 ( www.scottusa.com/…639/scale_50 )

    Muzete se prosim vyjadrit ke zvolenym komponentum a rict duvody, proc prave tohle kolo nekupovat? :o) Diky

    0 0
    • enjoy  

      je to pekny..,ale drahy.

      0 0
    • Pi†el  

      je to takovi divne spatlany.. xtr,xt,deore, atd..

      0 0
    • Luk02  

      Ještě mužeš vzít třeba levnější model a dovybavit si to podle sebe, ty rámy jsou u těch hliníkovejch stejný. A ten nejlevnější bike stojí 18tis.

      0 0
      • tpk007  

        sakra. jednou uz jsem skoro rozhodnutej, smirenej s cenou a ted zas me navrtas do premysleni timhle smerem :o(

        no – mam na to jeste mesic…

        0 0
    • HastySnail  

      rám je hezkej… zbytek bych nechtěl až na pár drobnejch vyjímek.

      0 0
      • tpk007  

        co presne bys na tom nechtel a proc prosim?

        0 0
        • Luk02  

          Mě si se sice neptal, ale tomu rámu by v prvé řadě slušila lepší vidle, hlaně teda lehčí. Jinak ostatní komponenty se daj přežít…

          0 0
        • HastySnail  

          vidli, protože už jsem zvyklej na lepší, kazeta, řetěz, kliky, náby, středový složení, protože je to lowend a určitě by to šlo hodně rychle do kytek. Ale designově vypadá fakt pěkně. Ta cena je ale neúměrně vysoká za tuhle výbavu.

          0 0
          • enjoy  

            uz si zkousel toru,nekdy? ona sice vypada jako lowend,ale kazdy levny kolo na kterym je,dost zveda. ja bych do toho kola sel.je celkem pekny,neni to author nebo kellys a zakladateli tematu asi nejde o co nejlepsi pomer cena/vykon na ukor vzhledu,takze proc ne.

            0 0
            • Snipp  

              No nevim jestli se da tomu rikat levny kolo za 1100 euro to uz by tam mela byt aspon Reba

              0 0
              • enjoy  

                rikam..,ze je to drahy. klidne si muze koupit ravo nebo demu,nebo 4ever…

                0 0
            • Pi†el  

              ja ji zkousel na kamosovim skoro novim kole a docela bida.

              0 0
              • enjoy  

                pokud se jedna pouze o projeti na placku,tak jsem nepoznal rozdil mezi vanillou(coz je podle me celkem slusne pruzici pruzinovka) a touhle torou. a ty reknes docela bida.. hmmm

                0 0
    • kesu  

      jo super kolo…

      0 0
    • McBlacky  

      mě se nelíbí komponenty: pedály 505 šílená váha a nevyzpytatelnost vycvakávání náboj 475 deore zadní – povolují se konusy a špatně utesněn, váha radši nemluvit. Kazeta a řetez deore – u prvního váha u druhýho výdrž, špatný ráfky TD24 – sneslo by to lehčí, třeba 317 nejsou o tolik dražší.

      deore řazení s dual release může být ok, deore smyk pokud to bude top swing tak vakl do 2000km.

      jediný co mě z toho přijde super je rám a šaltr. Dobrý jsou brzdy, vidle a kliky. průměr sedlo, sedlovka, rodla, představec. Zbytek spíš LOL…

      0 0
      • vlk  

        Kde jsi přišel na to ,že to řazení jsou Deore dualy.Osobně by mě zajímalo, zda má někdo s dualy Deore zkušenosti-třeba i s hydra verzí. JJ náboje 475 jsou nahouby, ale nemáte někdo zkušenosti s náboji od shimana 495.Jinak Tora 302 mi moc dobrá nepřipadá, jednak velká váha a jednak nemá motion control-nechápu to, dřív když někam Scott dával Toru, tak dávali aspoň 318.

        0 0
        • Mug  

          No on nepíše dualy, ale Dual Release (Rapid fire s možností odřazení palcem proti směru). Přítelkyně má na loňské 50ce Dualy Deore s hydraulickými brzdami, když je to čistý a seřízený tak fungují dobře. Jen maji malou plochu na brzdvé páce a jí při delším bržděni tlačí do prstů :-(

          0 0
          • vlk  

            „dualy, ale Dual Release“ a to mi uteklo. Jinak dík za info.

            0 0
            • Mug  

              Ještě dodám, že loňská (2006) 50ka. Je i v M-ku těžká (nad 12kg). Řidítka maj nezeslabovanou trubku o 2mm stěně. Tora je tam 318, ale chodí tak 5cm (i s uplně povoleným Preloadem) a pružina je dimenzovaná tak na 80kg člověka.

              0 0
              • Ladap  

                Asi jak která Tora. Manželka váží 65kg a chodí jí perfektně.

                0 0
                • Mug  

                  Nemyslel jsem to paušálně. Ale jeden konkrétní model co dával Scott minulý rok. Já mám 75kg a stlačím ji max těch 5cm. Ale kupovat měkčí pružiny mi přijde blbost. Spíš nějakou lehčí vzduchovku, snad příští rok.

                  0 0
          • vlk  

            A nepomohlo by jí, dají se koupit na brzdové páky takové neoprénové návleky, aspoň by jí to netlačilo tak ostře.

            0 0
            • Mug  

              Dobrej nápad. Myslím, že jsem viděl něco od Setlazu. Zkusíme.

              0 0
            • vlk  

              PS: No já totiž právě uvažuji také o 2 kolech ve výprodeji.

              Jedno z nich má deore dualy s tím starým typem lx přehazky+ deore hydry a druhé má deore rapid páčky s novou xt přehazkou a Juicy 3 hydry.

              Tak nevím, co vzít.Obě ty kola mají jinak skoro stejné osazení a jsou za stejnou cenu.

              0 0
              • Mug  

                Mě ty Dualy tak strašný nepřijdou. Někomu to vadí z principu a nedovedl by si na to zvyknout. Já už vím, že se zvyknout dá. Ale jestli jsi zvyklej na RF tak spíš tu druhou možnost, můžeš to případně obměňovat nezávisle.

                0 0
              • Ladap  

                Většina obchodníků ti pezplatně vymění dualy za páčky, nebo aspoň mě to tak udělali.

                0 0
    • Ladap  

      Sedlovka váží 420g, řídítka a představec jsou v normě. Sedlo celkem slušný, jestli to nezměnili tak 250g Tora je za ty peníze drahá a těžká, ale funguje super. Kazeta a řetěz se sjede a zahodí. Řazení neřeším, prostě Shimano. Rám super, koupil bych letošní 60ku ve slevě (cca 21000,–) A dovybavil Rebou, kotoučovkama, karbon. sedlovkou – postupně, jak by byly peníze. Kola jsou těžší, za ty peníze se to musí vydržet.

      0 0
    • Hejdik  

      osobně se mi to kolo líbí a pokud se líbí i tobě,tak si ho kup:-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.