Scott Sawtooth (1991) - co s ním?

3 nepřečtené
 • PosmrkanyKapesnik

  Chtěl bych poradit, mám mtb Scott Sawtooth (1991), specifikace viz str. 16 katalog-scott-1991.pdf

  Ve zkratce: rám je Scott 4130 chromoly, vybavení Shimano Exage 300LX, vše tam je původní, kolo sice jezdí, je docela v dobrém stavu, ale samozřejmě ideální to není. Rám jako takový je v pořádku, žádná rez ani praskliny. Kolo jsem si v roce 1991 koupil sám, mám k němu tak trochu nostalgický vztah, jezdil jsem s ním cca 10 let, od té doby mi stojí v garáži.

  A teď je otázka co s tím:

  1. Nechat to tak, jak je, a nějak to dojezdit a pak vyhodit.
  2. Něco s tím udělat – našel jsem inzerát na komplet sadu Shimano Exage 500LX z r. 1990, tak by to teoreticky šlo vše přehodit, za relativně slušné peníze. Snad by tam to 500LX pasovalo.
  3. Nebo třeba použít jen ten rám, a osadit to nějakými novými / novějšími komponenty? To ale netuším, zda by to vůbec šlo, a pokud ano, tak zda to má smysl (nedovedu posoudit kvalitu toho rámu, tj. zda se vyplatí do toho investovat).

  Účel: jako druhé kolo když je venku hnusně.

  0 0
  • xtonda  

   To záleží na tobě co s tím chceš dělat a kolik do toho si ochotný investovat. Pokud to chceš jako zimáka rozebrat vyčistit namazat, vyměnit lanka a bowdeny, nefunkční díly nahradit. Jelikož upgrade na víc rychlostí by znamenal výměnu náboje nechal bych 3×7.

   Osobně považuji snahy o zachování dobovosti komponent za píčovinu, kolo je nářadí a má sloužit.

   0 0
  • zbartos  

   Mám doma ten stejný kousek, díky za katalog… Jak se kazily dily, měnil jsem je za aktuální produkci (V-brake, prehazka Sh RC?, odpruzeny predstavec Phantom). Ram je těžký a bohužel prilis přenáší nárazy, takže tohle kolo moc nepoužívám, ale díky vedení lanek spodem a uchytum na zadní nosič se vyborne hodí na montáž dětské sedacky. Doporučuji vyměnit, co nefunguje a v klidu jezdit, ale obavam se, že kvůli pěknému designu ho ve městě brzy někdo ukradne…

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.