Rychlebský trip II. Skotsko - duben 2013

33 nepřečtených
  • blackwater

    Po povedeném loňském výletě do Walesu jsme se rozhodli akci zopakovat a tentokrát vyrazit autobusem s vlekem na 40 kol do Skotska.

    Termín: 5.-14.4.2013

    Navštívíme nejvýznamější lokality 7 stanes – Glentress atd!!!

    Nebude chybět ani nějaká ta palírna.

    Doporučil nám to Rowan Sorrell.

    Spát budeme celou dobu (6 nocí) ve 4 místných chatkách přímo v Glentress. Je tam přímo na místě ježdění na 3 dny. 2 noci strávíme na trajektu.

    Odjezd: 5.4. kolem 18:00 z Brna – pak Praha a směr Amsterodam

    6.4. se podvečer nalodíme na trajekt a přes noc pojedeme lodí do Newcastle

    7.4. 3 hodiny busem a první ježdění po cestě do Glentress

    6 nocí v Glentress – 3 dny ježdění na místě a 3 dny si popojedem do středisek vzdálených 100 – 150 km.

    13.4. po cestě na trajekt ještě dáme nějakou lokalitu po cestě nebo návštěvu města

    13.4. přes noc trajekt zpět

    14.4. večer návrat – spíš v noci

    Cena: vzhledem k ubytování na 6 nocí a trajektu jsou celkové náklady 11000 na osobu.

    V ceně je tedy autobus s vlekem, trajekt s kajutou, ubytování v chatkách a veliká pohoda.

    Protože se musí do konce roku poplatit zálohy je nutné poslat zálohu 6000 Kč do konce prosince a zbytek 5000 Kč do konce ledna!!!!

    Popřeposílejte to kámošům, kteří jsou v pohodě.

    Těšíme se na vás!!!

    Mějte se parádně!!!

    Pavel Horník

    606426050

    PS: Emailem mi posílejte potvrzení a iniciály – Jméno, adresa, datum narození.

    Další info bude brzo!!!

    0 0
    • scret  

      po vypraveni nekterych ucastniku zajezdu z lonska me to hodne lakalo, ale silne se obavam brzkeho terminu… Byt to nekdy alespon od kvetna, jel bych…

      0 0
    • Baba-Ji  

      A není to škoda, strávit celou dobu na singlech, byť asi pěkných, když za rohem je neskutečná skotksá vysočina, hlavně třeba západní/severo­západní pobřeží by stálo za to, projet si to na kole. Minimálně dva dny bych vynahradil divočině, ale tipuju, že plán už máte hotový, takže se s tím nebude hýbat.

      0 0
      • blackwater  

        Plán není pevný. Máme 7 dní ježdění a určitě v tom bude i nějaká klasika. Je to na domluvě. Hlavně žádné násilí. No stress.

        0 0
      • mirabike  

        a tam na tý vysočině umějí tu nej-Whiskey, co jsem kdy ochutnal… :D

        0 0
        • goofy  

          Jj… Popil jsem tam nejake mistni kousky (u nas asi ani nesehnatelne), nebylo to nijak drahe, a chutove hodne podarene ;o)

          0 0
          • Smazaný účet  

            kurna..laka to, laka to:)

            0 0
          • Baba-Ji  

            mne whiskey nikdy nechutnala, pak jsem si tam koupil Dalwhinnie 15-ti letou a byla to laska na prvni kost. Od te doby miluju whiskey :D.

            0 0
            • karliner  

              Když už se pohybujeme mezi znalci, dal bych si pozor na rozdíl mezi whisky a whiskey ;-)

              0 0
            • ZuzicK  

              Tez miluju, ale whiskey od navstevy palirny v Irsku :-) U nas se ale flase tohoto pohybuje kolem 1800,–/0.5l :-(

              0 0
              • karliner  

                Kterou konkrétně prosím? Co já se tak dočetl, tak v Irsku fungují 4 palírny, z toho dvě více méně „průmyslové“.

                0 0
    • goofy  

      Sakra… To vypada mooc dobre. Ve Skotsku jsem byl jenom bez kola, a porad jsem si rikal, ze se tam s kolem musim vratit :-)

      0 0
      • Baba-Ji  

        taky tak, byl jsem tam nejaky cas a uvazuju, ze tam s kolem budu travit jaro

        0 0
    • Baba-Ji  

      http://en.wikipedia.org/…/The_Cobbler

      kdyby jste byli víc na západě, doporučil bych vám vyjet si na kopec Ben Artur(The Cobbler),násle­dující sjezd musí být fakt parádní (880m > k mořské zátoce – 0m :)).

      http://maps.google.cz/maps…

      0 0
      • Baba-Ji  

        špatný odkaz na mapu, správný „Cobbler“ je tady: http://goo.gl/maps/tJEma

        0 0
      • Baba-Ji  

        a tak mně napadá, že DH trať ve Fort Williamu by taky nebyla od věci, ale to už je trochu z ruky

        0 0
        • Tomínos  

          Ve williamu je nejen dh trať, ale i pěkný traily dole a xc red route se to myslím jmenuje, což je trať která začíná vedle dh lajny, ale je mnohem víc pohodovější.

          0 0
          • blackwater  

            Do Williamu pojedem jeden den pokud tam nebude sníh. Vše záleží na počasí.

            0 0
            • Tomínos  

              Tak snad vám to dopadne, já tam byl letos, william, glentress, innerleithen. Oboje moc hezký, v glentress bohužel šíleně chcalo, tak jsme jeli jen černou a fakt super. Tím jak se mi tam líbilo ježdění bych to srovnal s vašima stezkama, jak technický úseky, tak i krásný pohodový svezení.

              0 0
              • Baba-Ji  

                to jste meli pecka trip, jak jste tam jeli, resp. jak jste tam prepravili kola?

                0 0
                • Tomínos  

                  My jsme jeli obytňákem s velkou garáží pod zadníma postelema plus vzadu nosič, takže jsme celkem vezli 9 kol. Jeli jsme do francie calais potom engeland dover a nahoru do innerleithenu, fort williams, a zpátky na dh ixs.

                  0 0
    • honzarb  

      jak to tam je v dubnu s tema malyma mrchama (midges)?

      0 0
      • Baba-Ji  

        v dubnu by jeste nemely otravovat, spis az v lete

        0 0
        • knihomol  

          A nemáte někdo představu, jaké tam může být počasí takhle brzy? Dost mě to láká, ale nemám představu o počasí a náročnosti tras. Ale při téhle velikosti se asi bude jezdit na víc skupinek, řekl bych.

          0 0
          • Baba-Ji  

            co znamená „takhle brzy“?

            ..jinak zima je ve scot., asi jako i jinde v UK, mírnější než u nás, akorát tam furt fouká, je deštivo nebo mrholí, teploty jak kde, spíš ale tak od cca –2 do +6°C

            0 0
          • blackwater  

            Na jihu Skotska je duben jeden z nejsušších měsíců. Tzn. nechčije furt, ale jenom, co chvíla. Teploty 8–12 stupňů.

            0 0
            • Smazaný účet  

              každopádně goretexový overal bych si přibral..

              0 0
            • Baba-Ji  

              na UK se mne libi, ze tam clovek pocasi prestane resit, protoze kdyby cekal na pekne pocasko, tak se na vylet/kolo/ja­koukoliv akci moc nedostane :D

              …ale jak pises, zabalil bych si plastenku a vubec bych se toho dubna nebal

              0 0
              • blackwater  

                Jo, mám to stejně. Na předposledním malém Wales tripu jsme měli nejlepší výjezd na Climachx trailu v Dyfi forest v totálním lijáku. Byla to naprostá Kanada. Místa, kde je trail zasekán ve skále a za zatáčku nevidíš a pořád jen letíš a doufáš, že borci snad žádnou zradu nenachystali. Extáze. Za sucha by to zdaleka nebyl takový odvaz.

                0 0
                • michal96  

                  máš nějaký fotky z loňska krom těch co vyšli ve Velu? možná bych se taky přidal,ale máme v tom termínu soustředění v CRO

                  0 0
                  • blackwater  

                    Fotek je hromada, a hlavně ne z vela ty jsou z výletu o půl roku dřív. Ale fotky nic neříkají. Výlet to bude na pohodu. Ne na kšeft. Prostě tam pojedeme a bude tam super, protože obsazená půlka busu je ze samých super kámošů, kteří jsou RS srdcaři.

                    0 0
                    • michal96  

                      jasný Pavle,ale naký foto bych shlédnul a co bike mam zdvih 120/120 bude to stačit na RS dostačujicí.

                      0 0
          • karliner  

            Bude chcát a k tomu vichřice. Možná bude vše vytuněno mlhou :-)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.