• xshreck

    Mám nášlapy, shimana 324 (jednostranné). Vytáhl jsem osu, vyčistil ložiska (začala tam být hnusně špinavá vazelína) a teď při skládání se mi furt nedaří osu stáhnout :(

    Pořád to trocha přídírá. Jak dotahujete vy osu? Je tam vlastně jedna konusová část a pak kontramatka. Nevím jak zafixovat konus a kontramatku dotáhnout :( dík za nějakou radu.

    0 0
    • blisterexist  

      zkoušet zkoušet zkoušet zkoušet až to bude ideální

      0 0
      • xshreck  

        Kurňa jenže já tu kontramatku nemůžu dotáhnout… dycky s tím dotáhnu i ten konus co je pod ní :D

        Možná tam mám i trocha bordelu, i když to je nepravděpodobné. Safra že já se do toho sral… :-))

        0 0
        • blisterexist  

          šak ven 2 klíče a dotáhni proti sobě, takhle to budeš dělat několikrát až to vychytáš

          0 0
          • xshreck  

            :-))) je to uvnitř těla pedálu. To není jak u 520 …

            0 0
            • blisterexist  

              jó tak to se blbě dělá:-D ale jde to, tu konusovou něčím zašprajcuj a kontra dotáhni:-)

              0 0
            • pepek  

              To jsou takový mrdky, že už nestojí za to je dávat dohromady.

              0 0
              • xshreck  

                Mrdky to nejsou, už žijou 5 let a doufám že dalších pár roků žít budou :) Proto se ptám jak to dotáhnout …

                BX: čím to šprajcuješ? Já to zkoušel ale nějak mi to neto … :(

                0 0
                • blisterexist  

                  já nevím, takové mrdky hned vyhazuju ale zkusil bych to nějakým šrubováčkem

                  0 0
                  • xshreck  

                    mrdky? :-D ty seš asi z bohatého kraje házet do řiti pedály za 7kil :) náhodou to jsou ejdny z nej pedálů.

                    0 0
                    • blisterexist  

                      asi si ještě nezkusil 540:-)

                      0 0
                      • xshreck  

                        Na co 540 když to je skoro stejné jak ty 520 co mám ;) 520 jsem rozdělané měl a šlo to krásně

                        0 0
                        • blisterexist  
                          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                          0 0
                        • o.1  

                          Mohol by si mi prisin ta poradit ked si to mal rozobrane? V sobotu sa mi rozpadol 520 pedal asi po 120km. Oddelil sa od osky, zvnutra som vytiahol plastovy kruzok vonkajsieho priemeru 9mm a vnutorny priemer 5mm hrubka cca 5mm.Je tam nieco take alebo je to ulomeny kus toho plastu ktory je aj vonku(a nejde odsrobovat)? Vnutri vidno konus a vysypane gulicky, ukoncenie osky tiez vyzera ako ulomene asi len maly kusok (zavit ma asi 7mm). Ako je to vlastne spravene aby sa to neodkrutilo z osky – je tam nejaka matica este za tym konusom, alebo to vymedzuje len ten plast?

                          Budem to reklamovat, ale ak to zavisi nejak na tom plaste potom by som radsej zobral miesto nich 540-ky

                          0 0
                          • xshreck  

                            A safra, na osce je takový plastový „kvíteček“ – tím povolíš plastový závit, který drží osu v těle pedálu. (je na to special nástavec…)

                            Když vytáhneš osu, tak na jejím konci je vlastně taky konus a kontramatka na dotažení, akorát tam se má točit jakésik kovový váleček a ne tělo. To se asi točí pak na tom válečku :D

                            Nedokážu si představit jak se ti to mohlo zlomin, foto nemáš?

                            0 0
                            • o.1  

                              Takze ked povolis tu plastovu blbost za ten „kvitecek“ (z kliestami bez toho speci kluca ani naznak-by som to znicil),

                              tak oddelis pedal a zostane ti oska s tym plastom a konusom na konci? Potom pedal drzi teda len zavit v tom plaste?

                              Ak je to tak, potom mne sa asi ulomila oska pri tom konuse, lebo ten zostal vo vnutri a tym padom by ten plast nebol kritickym miestom.

                              Skusim este vecer to nafotit.

                              0 0
                              • xshreck  

                                jj, vytáhneš vlastně celou osu s „ložiskem“ – to se skládá z válečku,kuliček a koncového konusu kterým to dotahuješ.

                                Ten „kviteček“ povoluju speciálním klíčem, nikdo to v okolí neměl tak jsem si to koupil.

                                Je to divé že by se ti to tak zlomilo :(

                                0 0
                    • pepek  

                      Akorát ta ohrádka trčí dolů a zachytává o kořeny. Kamoš kvůli tomu letěl asi 5 metrů ze svahu, když tím zachytil. Pak je hned zahodil.

                      0 0
        • JSt  

          mas podlozku mezi konusem a kontramatkou?

          0 0
          • xshreck  

            podložka tam nebyla.

            0 0
            • JSt  

              tak bych tam nejakou dal a pripadne upravil, aby se dala pridrzet a neotacel jsi konusem.

              0 0
              • xshreck  

                konus je vlastně 13ka klíč … kontra je desítka. Musím to zítra vymyslet

                0 0
    • česílko  

      Je na to sada klíčů- http://techdocs.shimano.com/…30608609.pdf

      viz pozice č.10.Pedály mám taky,závody s nima nejedu,ale maximální spokojenost(9000Km).

      0 0
      • xshreck  

        no já to mám na zimáka a normální ježdění :))

        Dík, tak zítra budu vyrábět. Snad to půjde

        0 0
    • Vilém  

      U techto to neni vubec jednoduche. Nakonec jsem si musel nechat udelat dva soustredne klice, upravou z orechu goly, aby to slo dotahnout a drzelo to.

      0 0
      • xshreck  

        No to jsem zjistil až jsem to skládal :)) dobrý hlavolam.

        Poletím do města kupovat trubkovou 13 klíč, do toho pak zkusím narvat golu. Snad to půjde. česílko mi to objasnil už včera, tak kutil šrek nastupuje :))

        0 0
      • xshreck  

        http://www.kupkolo.cz/…33_3846.html

        tyvoe :)))

        btw kdyžtak můžeš ukázat jak jsi udělal ten klíč?

        0 0
        • Vilém  

          Pokud odpo vzpomenu, tak ti jej vyfotim. Je to 13ka orech v kterem jsem nechal zvetsit diru a v nem vsunuta 10ka orech na mensi golu, kteremu jsem nechal stocit vnejsi prumer. Do toho vetsihi orechu jsem pak jeste musel udelat duty 4hran, aby se s nim dalo tocit.

          Slo by to vsak udelat i jinak. Treba 13 trubkovy klic, na ktery bys navaril „kridylka“, aby se dal chytit a vnitrkem prostrcit 10ku trubkovou.

          0 0
          • xshreck  

            Tak :-) dík za info, mě napadlo taky to trubkové a taky jsem to tak udělal – pedály už fungujou, vakl není. Akorát jeden se točí hůř, nešlo to nastavit. Druhý šel hned napoprvé nádherně. Ale ztuha šly i na začátku když byly nové … tak po pěti letech zasloužily trocha rozborku :) snad dalších pět vydrží.

            0 0
            • Ruprt2  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
    • maajkee  

      Vyhoď ty pedály a kup normální oboustranný, tohle je k prdu :)

      0 0
      • xshreck  
        1. nevím proč bych na zimáka kde budu občas jezdit v normálních botech a

        bude to i pro bratra měl dávat něco jiného

        1. jsou takřka nesmrtelné
        2. vydrží víc jak obyč pedály
        3. neměl jsi, tak blbě neraď :)

        PS: 520ky na mojem biku snad mluví za vše :)

        0 0
        • Ruprt2  

          ad 2–3) pokud do nich nepolezeš

          ad 4) Ty tvoje neměl na fóru nikdo, protože kdo nenapíše, že jsou úplně boží a ty jsi borec, že do nich lezeš, tak je dle tebe za ****** ( a to nenapíše asi nikdo :-)))

          0 0
          • xshreck  

            Nejezdí, protože jsou všichni všeznalci, jednostranné nášlapy jsou nahovno, protože je nikdo nejezdí (jo, v terénu jsou nahovno, ale na moje použití perfekt).

            Tak co, musíš mít dycky poslední slovo. Blbé kydy, rejpání :) to by nebyl ten dementní ruprt. A z toho BS asi nic nechceš že, že neodpovídáš.

            0 0
            • Ruprt2  

              Máš pravdu je to tu jeden pitomec vedle druhého.

              Že sem vůbec lezeš. Však víš všechno nejlíp :-)

              0 0
              • xshreck  

                Lezu sem s tím, co nevím. Ale když má někdo potřebu kecat do toho, co neměl – budiž. Já se mezi ty pitomce přidám, s jendím se tady zrovna dohaduju o pitchovinách :)

                0 0
                • Ruprt2  

                  ty tvoje pedály jsou úplně super. Strašně bych je chtěl.

                  0 0
            • maajkee  

              Ano jednostranné nášlapy jsou na hovno i na zimáka, asi týden jsem podobnou blbost vozil, ale nejlepší je buďto nášlap nebo platforma, žádný hybridy jako ty co máš ty a ještě je chceš opravovat. Fakt to vyhoď :)

              0 0
              • Ruprt2  

                nevozil! Jsi pitomec.

                Nikdo to nevozil.

                Nikdo to nikdy nikde neměl a neviděl.

                Je to šrekedice od shimana na míru.

                Vozí to jenom xshreck a jsou úplně boží.

                0 0
                • maajkee  

                  hehe :)

                  0 0
                • xshreck  

                  Romane? Ty si uplná ***** :-)

                  maajkee: Vidíš, já na tom jezdil pár let a nestěžuju si http://www.bike-forum.cz/…92010383.jpg

                  A budu v tom nadále pokračovat. A jestli to tobě nevyhovuje, tak to je tvoje věc. Já se tu ptal jak to spravit, spravil jsem to a tím to končí.

                  0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce