Rockshox Super Deluxe R problém...

9 nepřečtených
 • kantis

  Ahoj, dva měsíce jezdím kolo s novým metrickým tlumičem Super Deluxe R s expanzkou. Všiml jsem si jednoho jevu, ze začátku zdvihu. Zhruba po 1cm tlumič lehce zadrhne a sikne. Moc se mi tento jev nelíbí, setkal se s tím už někdo u tohoto tlumiče nebo i starších RS? Jak jste to řešili? Je to normální jev nebo s tím mám něco dělat? Díky za reakce.

  • novas752  

   Syknuti je bezne. Na aircan jsou takove male prolisy, jsou to prepousteci kanalky a kdyz pres ne projde pist, vyrovnaji se tlaky mezi pozitivkou a negativkou. U meho Deluxe R to dela taky, stava se mi to cca v 10–20% zdvihu kde ty kanalky jsou takze se to deje jen pri nasedani, sesedani a pri odlehceni kola va vzduchu nebo po nejakem prejezdu nerovnosti. Se zadrhnutim jsem se ale nesetkal, me to chodi hladce.

   • kantis  

    přesně v tom rozmezí si to sykne, když na to lehce zatlačím tak tam to zadrhnutí cítím

    • kantis  

     Ale nejspíš je to problém jen v mé hlavě, při jízdě to necítím a když na kolo nasednu tak to také nevnímám, jen když se na to zaměřím tak mi to tam vadí :D

     • novas752  

      Nevim je to mozne ze i to male zadrhnuti je normalni. Za jizdy to take nevnimam a pri stourani se v kole jsem se na to nikdy nesoustredil.

   • MlokCZ  

    Hladce to nechodí nikdy. Místo kdy dojde k přepouštění mezi komorami je jasně viditelné na tvaru (není plynulá jak by měla být, je tam v podstatě takový malý schůdek) změřené křivky průběhu u každého tlumiče (se stejně řešenou negativkou, což je dnes téměř každý vzduchový tlumič).

    Za jízdy to ale také nevnímám.

    • kantis  

     Diky za poučení, vzdycky vystouram podobnou blbinu a zkazim si tim vyjizdku.

  • kraby  

   Ať nezakládám nové téma zkusím to tady.

   Prosím nemá někdo z vás a nebo nevíte kde by se dala sehnat tato podložka (distanční kroužek)? V servisním manuálu popsaný jako dust cover.

   Nepotřebuji ložiska, jedná se mi jen o tuto část. Díky moc

  • Dáňa69  

   Ahoj, trochu to obzivim. Mám to samé, ale předtím mě to nedělalo a sem si tím jist, defakto k tomu prolisu cejtim propad tlumiče a pak jde krásně. Všechna těsně i mám nové a zavzdusneny není. Vygradovalo to tím, že jsem dojel trail a tlumič jsem měl zanoreny úplně dole, že jsem předalama skrtal o zem. Takže tedy, proč zůstal vzduch v negativ e a ne ratil se, fakt mě to totiž vadí. Je to jiný zvuk, než když vidlice cvachta. Diky

   • novas752  

    Takzvaný stuckdown – selhání těsnění na pístu mezi komorama a únik tlaku do negativní komory. Je potřeba repasovat vzduchovou část tlumiče.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.