Rock Machine RR800 vs. POLYGON Helios 400

10 nepřečtených
  • Vik Scout

    Zdravim bikeri,

    prosim potreboval bych poradit, jake kolo z nize uvedenych byste doporucili a vybrali, na mou vysku, proc a pripadne zkuste doplnit vlastnimi zkusenostmi, jestli mate.

    Rozhoduji mezi dvema nize uvedenymi. Cca 3 roky jezdim na starsi Rock Machine RR800 zelena z roku 2010, byvala tatova (183 cm), ale je to velikost ramu 56.

    Odjeztdim na nem v pohode, ale urcite bych snesl mensi ram, mam ruce hodne daleko. Ted, kdyz je potreba vymena mnoha komponent, jelikoz je to uz stary pan, chci vymenit za neco jineho a noveho, a predevsim mit ram na sebe.

    Viki – vyska 173 cm, vaha 75 kg

    Vychazel jsem z techto pozadavku, proto volim mezi temito dvema koly:

    1. Al ram – staci, kvuli ceny! a carbonovu tuhost si myslim ja

    nepoznam…

    1. Tiagra nebo 105 – klidne jen 9vitikolo (Tiagra 4500), radsi bych

    compakta, ale ve starsich neni (pak ho vymenim) – SRAM mi prisel drazsi o hodne a Campa me moc nelaka, jsem zvykly na SH

    1. CENA – hraje vyraznou roli
    2. mam radsi kompletni sady (davaji dnes hojne brzdy tektra a jine-prestoze na

    nich prilis nezalezi, ale radsi mam komplet)

    Varianta 1:

    Rock Machine RR800

    http://www.rockmachine.us/…raceride-800

    • co me tady trochu vadi, nevim jestli ten ram nebude na me moc velky –56 kterou mam na starem kole mela uplne jinou geometrii nez dnesni kola.

    Co me zarazi, ze Rock Machine delal v 2010,2011 s­ilnicni ramy jen 54,56,58 a 60, nic mensiho nebylo.V roce 2014 ma kola na ramech 48, 51, 54, 57, 60 cm.

    Tak jen jestli se to delalo jinak a mensi, nez dnes, a proto 54 byla tehdy 2011 opravdu nejmensi i na jezdce prcky.

    • s RM jsem ale spokojeny, tata byl celou dobu.. kolo ma 14 let a poradjezdi..

    Varianta 2:

    POLYGON Helios 400

    http://www.kupkolo.cz/…bila_z95278/

    • tuhle znacku absolutne neznam, neznam nikoho, kdo by to jezdil. Od kamaradainfo: by to melo byt kolo, ktere jde z fabriky zkoro koncovemu uzivateli presmensi pocet marzistu /proto ta cena (udajne)
    • kazdopadne maji hodne zajimave ceny a libilo by se mi, ze maji i 52 ram(ostatni biky delaji od 48,50,.. atd velikostech)

    Prosim pokud jezdite nekdo nektere z techto modelu, nebo mate zkusenosti ze neco nefunguje nebo stoji za prd, budu jen rad.

    Podelte se o zkusenosti, pripadne poradte s vybiranim. Koukal jsem treba na cyklobazar, objevi se tam obcas krasavci v karbonu za 20k, ale je to starsi 2008–2010, ale radsi bych sel do noveho.

    Diky moc

    Vik

    0 0
    • Cavendish  

      Z těch 2 bych vybral Polygon. Už jen kvůli 10sp. sadě. Na tvoji výšku bych volil velikost 54 u toho Polygona.

      0 0
      • Vik Scout  

        Diky.. no nepsal jsem tady uplne,co mam v planu… diky tomu ze na RR800 je vzadu 105, pri volbe RR800(2010) bych koupil zbytek sady 105 (krom brzd) a předělal to na 105 komplet a komponenty 4500 bych hodil na zeleneho RR800 stareho, aby byl pojizdny a v pohode… Takze hlavne spis jde o kvalitu ramu, a tu velikost ramu, co je nejdulezitejsi poresit…:////

        Predpokladal jsem spis, ze se ozve nekdo, kdo s temito ramy (hlavne POLYGON) ma zkusenosti..

        Ale diky moc za poznatek..

        0 0
        • KOLOMECH  

          Co bys o tom rámu potřeboval vědět?

          0 0
          • Vik Scout  

            Vice se mi libi RR 800 a ted jezdim totez o 10 let starsi model.. jsem spokojeny az na velikost.. proto resim, jestli 2010 ve vel. 54 nebude jeste porad na me velka(173 cm). Jinak vypada skvele..

            Na druhou stranu polygon taky nevypada zle, ma i mensi ramy, takze by sla pripadne vymenit za mensi..

            Neresme ted ze polygon je 10ti kolo, planuji stejne to nahradit 105 sadou krome brzd a kazety.. tam je to fuk nejspis..

            Diky

            Jinak zajimava reakce pod s ramem a prasklinami atd..

            0 0
            • KOLOMECH  

              54 akurát, možná to bude chtít 100mm představec, v této velikosti je tam 90mm, ale neznám Tvé proporce přesněji.

              Praskliny na laku jsou u každého namáhaného rámu a každého výrobce, záleží také na elasticitě samotného laku a jeho stáří. Polygon je lepší, asi bych si k němu za příplatek nechala dát Aksia a jinak bych to nechala být, je to dobře osazené, nahradit 105 je nesmysl.

              0 0
              • Bafoon  

                praskliny laku jsou u každého námáhaného rámu a každého výrobce ?! Tak to nevím, ani u Apache jsem nic takového neměl po 2letech, nemluvě o 4letém Duratecu nebo 3letém FS Nineru :) asi to bude tím, že to byly 29er :-D

                0 0
    • VanVren  

      Tak Polygon rozhodně nee, teď kamaráda vyfuckovali s reklamací. Zdůvodnění: „toto se nám u žádného jiného rámu zatím nestalo“ :-)) Má u bikového rámu praskliny v laku před koncovkami.

      0 0
      • Vilém  

        Lak? Na to u nich sere pes. Staci tu pohledat v historii, kde i prodejce tvrdil, ze to je naprosto nepodstatna a banalni vec, ktera se proste nereklamuje.

        Me jen staci, jak zacali prodavat i jine znacky, coz bych bral jako jasny naznak toho, ze po polygonu se s doprodanim lezaku slehne zem.

        0 0
        • VanVren  

          Toť otázka, jestli je to jen lak… Dovnitř nikdo nevidí. Rozhodně to nebudí důvěru, a to jak rám, tak jejich přístup.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.