Řidítka 760-780 s vodorovným značením pro osazení objímek a gripů

14 nepřečtených
  • boo-beek

    Ahoj, nemáte ponětí, kdo tohle dělá? Viděl jsem to na nějakém Commencalu, vodorovné čáry, podle kterých jde ladit uchycení objímek, gripů, apod. Tzn, neřeším a vzdálenost od konce řidítek, ale úhel náklonu. Strašně mě štve, jak dlouho při sebemenší změně rovnám gripy a objímky, aby byly na obou stranách stejný…

    Díky za jakýkoliv tipy ;)

    0 0
    • puka  

      A co popisovač? Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě?

      …pro vyhlazení stejné výšky pák dám palec na šroub objímky a podle toho to nějak cítím, kam to chce

      0 0
    • novas752  

      Objímky srovnáš snadno – vzdálenost od gripu šuplerou a náklon okometricky (koukáš zezadu v ose kola) kdy se nějaký tvar na páce kryje s gripem/řídítkem.

      0 0
    • Kubiczech  

      Production Privee LG Bar

      0 0
      • boo-beek  

        Super, něco takového! 55EUR tedy není úplně za děkuju, ale možná to zkusím, pokud nenajdu levnější alternativu :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          S potiskama/laserem mám takový zkušenosti, že to klidně může lítat o 0,5 cm.

          0 0
          • vojtechposmourny  

            Jo, jak RF tak Easton nebyly vzorem vystředěného potisku.

            0 0
          • MlokCZ  

            Přesně, pokud to chce aspoň trochu přesně, tak určitě ne dle potisku. Na Ergony (které se špatně seřizují jen od oka) používám přiložená dvě pravítka ve vhodném místě. Pravítka se pak už okometricky srovnávají dobře, jen je potřeba vhodně přiložit.

            0 0
            • boo-beek  

              Hmmm… kam přiložená? :)

              0 0
              • MlokCZ  

                To záleží jaká máš pravítka, jaké přesně gripy. Musíš prostě najít takové místo, kam dokážeš opakovaně přiližit pravítko vždy stejně, tedy abys zajistil, že na každém gripu neměříš něco jiného. U mojich Ergonů to chce klasická rovná pravítka, s trojúhelníkem to šlo blbě.

                Já to mám ještě mírně složitější, že potřebuju mírně rozdílnou pozici (pravý Ergon opravdu nepatrně pootočený směrem dolu oproti levému). A protože používám ještě více let starý typ Ergonů GR2 mag (mám v zásobě a sedí mi ty minirůžky na nich daleko lépe než současný model), tak je to vždy docela porod nastavit jak je grip i minirůžek dotažený společně a když potřebuju pohnout jen jedním a přitom nehnout s druhým.

                0 0
                • boo-beek  

                  Já jsem tak blbej :D Díky za nakopnutí správným směrem, mám doma metrové pravítko s vodováhou… :)

                  0 0
          • boo-beek  

            Aha, tak hlavně, že to tam píšou jako bonusovou funkci :D

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.