Řetěz Shimano 10sp 114 článku

40 nepřečtených
  • Anub1ss

    Dobrý den,

    Chci se zeptat asi stupidně no nicméně, místo XT řetězu sem koupil řetěz Ultegra CN-6701 (překliknul sem se v e-shopu byl za stejnou cenu) oba mají 114 článku bude to chodit na MTB normálně? Nebo to bude dělat nějaký bordel? Zde na foru při pročítání historie jsem narazil na jakýsi příspěvek že Silniční SH nechodí na MTB respektive nejsou kompatibilní…

    0 0
    • tromboonen  

      Chodit to podle me nebude, ma to jinou sirku..

      0 0
    • Singlespeed  

      Chodi to normalne.

      0 0
    • Anub1ss  

      Tak co? bude nebude? potřebuji to vědět už se to válí na poště…

      0 0
    • Anub1ss  

      No koukám že vcelku důležité informace se na bike foru nesdílejí :-P

      0 0
      • Singlespeed  

        Ty asi, chlapce, neumis cist. Jasne tu bylo receno, ze to normalne funguje, co bys chtel vic? Nebo jen trollis?;-)

        0 0
        • Erknold  

          Ale normálně mě to přimělo hledat,zda jsou měrky na řetěz buď MTB nebo silniční. A nějak to u nich nerozlišují. A šíři už hledat nebudu :-)

          0 0
          • Esi  

            délka je stejná určitě šířkou si nejsem jistý ale pravděpodobně bude stejná taky, na nějakém řetězu už jsem i viděl XT/Ultegra ale ruku do ohně za to nedám na silničce jsem neseděl 15 let na té svojí mám všechno 105 :-) a ještě šestikolečko :)

            0 0
            • Evilcleaner  

              na devítce se to nerozlišovalo, od desítky výš už jo. kompatibilní to navzájem je.

              0 0
    • Erknold  

      Já si myslím, že nevím, ale asi bych do toho zkusil :-)

      0 0
    • jonti  

      chodi to normalne

      0 0
    • Chlebovnik  

      V pohodě. Já vozím na MTB 1×10 silniční 105.

      0 0
      • Dejv94  

        Vozim to uplně stejně, XT kazeta 1×10 a 105 řetěz. Teď jsem koupil Tiagru v akci a nová je stejně dlouhá jak 105 po 800km :-D (druhej zub z 5 na měrce)

        0 0
        • tromboonen  

          Ale on se ptal na 9tkovou kazetu a 10tkovy retez..

          Vim urcite, ze 9tkovy retez nesedne na 10sp kazetu, je mozne, ze naopak jo, ze je vnejsi rozmer (sirka) stejna a jen vnitrni jinej..

          0 0
          • Vilém  

            No vidis a na horaku je tu dost lidi, kteri 9sp retezy na 10sp kazete vozi a nestezuji si:)

            0 0
            • tromboonen  

              Tak to pak bude nejaky rozdil mezi silnic a MTB? U me ta 9sp kazeta MTB a 10sp silnicni, retez uz nevim co to bylo..

              0 0
              • Vilém  

                Osobne to tak nevozim, pouzivam oboji 10sp, ale zas nemam duvod neverit tvrzenim nekterych zdejsich lidi.

                0 0
          • Dejv94  

            V zakladajícím příspěvku není ani slovo o 9sp kazetě. Já tam vidím 10sp Shimano řetěz a Ultegru která je taky 10sp. Pochopil jsem že zakladatel koupit 10sp silniční řetěz na 10sp bika jestli to bude chodit, já říkám že uplně vklidu.

            Nevím kde jsi přišel na tu 9sp kazetu.

            0 0
            • tromboonen  

              A jo, kua, ja mam MTB 3*9 z doby, kdy 10sp na MTB jeste nebylo, tak kdyz napsal XT okamzite jsem to bral jako 9sp, mea culpa, nemam se michat do MTB temat, jen ze jsem bastlil 9sp MTB kazetu na hybrid na silnicnim ramu s MTB razenim.. no ale nakonec tady nekdo tvrdi, ze i mezi 9sp kazetou a 10sp retezem by nemel byt problem, tak je to jedno..

              0 0
              • tonik666  

                U bajku to rpzhodne problem neni. Vnitrni rozmer uzkych clanku je stejny, uzsi je vnejsek sirokych. Normalne to chodi, vozim vse 3×9 a retez 10s na bajku.

                0 0
    • cejna-lubos  

      Tento řetěz mám na MTB (XT kazeta) a běhá v pohodě. Klidně ho nasaď.

      0 0
    • Anub1ss  

      Děkuji všem vašem za názory, hned sem klidnější, případně pak napíšu jak to chodí zda vůbec :-P

      Jen pro upřesněnou o 9sp sem nepsal ani řádek ale to už se vysvětlilo díky Dejv94

      0 0
    • Anub1ss  

      Tak jen pro zajímavost, chodí to dobře jen mi dalo fušku to seřídit musel sem řetěz o 4 články zkrátit to se mi u HG50 nestalo. Ještě drobnost jak je na tom řetěz z životností ve srovnání z Dura Ace, CN-7901 nebo ? MTB Shimano HG-95

      Děkuji za informace…

      0 0
      • Vilém  

        Typ retezu nema vubec nic spolecneho s jeho delkou, takze proc jsi to kratil?

        0 0
      • Smazaný účet  
        0 0
        • Vilém  

          Tak kdyz je to nove slozeny:)

          0 0
          • Smazaný účet  
            0 0
            • Anub1ss  

              Měsíc sem to neseřizoval, jen sem neměl všechny komponenty, zkracoval sem protože když sem zařadil nejmenší pastorek 11z a nejmenší převodník složila se přehazovačka a drhnul řetěz jak o rám tak o ramínko přehazovačky a dokonce se dotýkali rolny z řetězem leželo to jakoby na sobě nejdříve sem ubral 2 články pak to sice šlo ale pořád to drhlo ramínko přehazovačky ubral sem ještě 2 a jeto OK místa všude dost a řadí to naprosto famózně. Měl sem vyfotit tu sklaplou přehazovačku pro lepší vysvětlení…

              Mimochodem kolo čistím každých 14 dnu dle zaprasení i častěji, nesnesu na tom bahno .

              0 0
      • Concorde  

        Pomalu a nenápadně se vrací oka z bowdenu u přehazovačky jak to tak vidím…

        0 0
    • Anub1ss  

      Tak sem ten po*****j řetěz přerval, chápu není dělaný na MTB ale i tak by měl snad vydržet, ještě že sem nejel rychle nebo bych se asi zabil, jezdil sem i úplně obyčejné řetězy a tohle se mi ještě nepovedlo, vyplatí se investovat třeba do KMC ?

      0 0
      • Singlespeed  

        Přetrhlý řetěz se dá snadno opravit, takže nemusíš zbytečně kupovat další. Asi jsi ho špatně snýtoval nebo byl vadný článek. Ze stejného důvodu jsi mohl přetrhnout jakýkoliv jiný řetěz.

        0 0
      • Lister  

        Takže jsi v tomhle tématu na sebe prozradil dvě věci.

        1. Nevíš, jak se nastavuje délka řetězu.
        2. Neumíš nýtovat.
        0 0
        • Singlespeed  

          Další důvod přetržení mohlo být třeba i:

          3. Prasácké řazení :-).

          0 0
        • Anub1ss  

          Noo ty seš teda analytik jak noha a to že neumím nýtovat to si poznal jak a že neumím nastavit délku řetězu si poznal z čeho bože někdy nestačím žasnout…

          Ano asi vadný článek protože sem v záběru neřadil, nicméně řetěz sem vzteky zahodil tak nevím jestli jej budu ještě hledat.

          0 0
          • Singlespeed  

            Pro běžného člověka je pětikilo, myslím, docela dost peněz na to, aby je vyhodil jen tak do koše.

            0 0
          • Vilém  

            Jen k tomu jeho prvnimu bodu.

            Ja si teda tvuj koment vysvetlil uplne stejne jako on.

            0 0
        • MlokCZ  

          Ale tak nebuďme na něj zase tak zlí. Bod 1 je sice jistý, ale u bodu dva bych tomu dával jen tak 90% (tak v těch cca 10% případů by to vadný článek být mohl).

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.