Řetěz CN-HG701 apod - jsou fakt směrové?

32 nepřečtených
  • jenda95

    Na eshopech pisou o CN-HG700 (ok, ten uz moc neni) i CN-HG701, ale i HG-54 a dalsich ze jsou „smerove pro lepsi razeni“. Asi jsem debil, ale ja tam nikde nic jako sipku nevidim, jedine co delam je, ze davam napisy ven … ale to porad neurcuje smer otaceni.

    Co teda myslim ti smerove? Ze maji jinou pravou a levou stranu (potom napisy staci) nebo tam fakt nekde neco jako sipky je?? Nebo je to cele blabol? :)

    dik

    0 0
    • doubleingram  

      Co ja vim, tak napisy maj bejt vne kola, jinak nic.

      0 0
    • Vilém  

      Zkus se kouknout do manualu k retezum, tam mas obrazek.

      0 0
    • plzakj  

      Jj pismenka

      0 0
    • jenda95  

      Ok, dik, jak to kupuji v saccich, tak navody nedostavam, ale uznavam, ze google je google.

      Me porad matlo to „smerove“, mel jsem za to, ze to urcuje smer otaceni, ale fakt ze porad muze mit jinou pravou a levou stranu, potom napisy staci.

      0 0
    • lunochod  

      Spíš bych to viděl na různý úkosy :-)

      0 0
    • michomin  

      Shimano, kromě toho, že popis je venku, silně doporučuje i směr otáčení (oběhu) řetězu.

      0 0
      • danielh  

        Dle zkusenosti vicero lidi zde na b-f je to uplne fuk, cely smerovy retez je jen marketingovy bullshit.

        0 0
        • michomin  

          To je sice možný, ale vzhledem k tomu, že nahodit řetěz dle doporučení výrobce dá stejně práce jako nesprávné nahozeni, není důvod výrobce nerespektovat.

          Směr otáčení platí pouze při nýtování, při použití spojky pouze popis zvenku.

          0 0
        • Nikovlas  

          Je to vskutku geniální marketingový tah. Specifikování směru otáčení řetězu totiž logicky vede ke zvýšení prodejů o 32,7%.

          0 0
      • jenda95  

        Ok, ale podle ceho to poznat? Na retezu jsou na jedne strane napisy … a i ty jsou co par clanku vzhuru nohama. Tj podle me neni sance poznat, co doporucuji (pokud vubec neco a nechme stranou jestli to ma nebo nema vyznam: kdyz nasazuji retez, tak ho klidne nasadim podle doporuceni – jen nevim, kde ho vzit)

        0 0
      • obda  

        V návodu nic takovýho není, docela by mne zajímalo, kdes to vzal. Co se tradičně doporučuje je, na kterou stranu patří spojovací pin.

        0 0
        • jenda95  

          on spojovaci PIN je vlastne v novem retezu obvykle castecne nasazeny, takze dat napisy dovnitr by znamenalo extra komplikace pri nytovani skrze vyplet :)

          0 0
          • Chaingang  

            Nasazený je jen u servisních balení určených pro hydraulický nýtovač. Řetězy balené v krabičce pro koncový prodej mají spojovací nýt balený zvlášť.

            0 0
        • tromboonen  

          Ve Shimano navodech na 10 sp retezy je obrazek kde ma byt pri nasazeni a spojovani vnitrni clanek a kde vnejsi, na dolni casti retezu, jako kterej ma jit zepredu a kterej zezadu.

          0 0
      • meris  

        Tak ten směr oběhu mě v životě nenapadl. A krabičku nemám.

        0 0
        • mrozu  

          Směr oběhu je nesmysl, články jsou na řetězu nanýtovány náhodně, některé nápisy dolů, některé vzhůru nohama, z čehož vyplývá, že jsou středově souměrné, tudíž nezáleží na směru otáčení.

          0 0
          • meris  

            Taky mě to tak přišlo. Když nezapomenu, podívám se, jestli to taky tak mám.

            0 0
          • michomin  

            Dal bych sem návod od Shimana, ale nevím, jak se vkládají obrázky v pdf.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ty obrázky jsou matoucí, můj 10s i 11s vypadá zepředu s texty jako ilustrace zadní části HG. Na zadní straně žádný „fazety“ nemám.

              0 0
              • michomin  

                Jo, to je přesně ono! Při nejtování by měl podle obr. A být vnitřní článek tažný a vnější tažený. Tím je daný i doporučený směr otáčení, ale pouze z hlediska pevnosti nýtovaného spoje. Způsob B není zavržen, pouze je dle Shimana méně pevný, nejspíš ale dost pevný, jinak by tento způsob nýtování zakázali.

                Pozn. : Nebo je to obráceně, ten jejich popis s obrázky je poněkud matoucí a kdyby na tom popisu závisely lidské životy, tak je hromada mrtvol. A teď babo raď!

                0 0
              • Blunderbuss  

                Z prdu kulička. Používám rychlospojku.

                0 0
    •  

      kupovat sram

      0 0
    • Morchella  

      Nejde mi sice o směr, ale dám dotaz sem:

      Po nasazení řetězu CN-HG 701 s přiloženou rychlospojkou Shimano mi řetěz střílí pouze na nejmenším 11z pastorku na kazetě XT CS-M8000 11 sp. A to nestřílí pořád. Stává se to, jen když více zaberu a pouze jednou, nebo občas a to hned po přehození na nejmenší pastorek. Chtěl jsem koupit nový pastorek, ale napadlo mě, že by to mohla dělat ta nová Shimano rychlospojka.

      Máte někdo zkušenost s tím, že by vám střílela na kazetě ta rychlospojka od Shimana? (řetěz jsem samozřejmě nasadil písmenkama ven) Zkusím ještě nasadit rychlospojku Sram, co to udělá.

      0 0
      • Morchella  

        Teď mě ještě napadlo, jestli ta rychlospojka není směrová a jestli jsem ji nenasadil obráceně, ale žádné šipky jsem si nevšiml.

        EDIT: je směrová! Zacvaknout šla dost mizerně, tak doufám, že půjde i rozpojit :-) (kleště na rychlospojky mám)

        0 0
        • Morchella  

          Tak dokončím samomluvu svým večerním zjištěním v dílně, že rychlospojka má obě strany stejné a tak šipky ukazují každá jinam. Směr tedy určují, ale ten pro zacvaknutí do sebe :-)

          0 0
      • Guxx  

        …zkus priblizit prehazovacku pomoci sroubu bliz ke kazete..:-)

        0 0
        • Morchella  

          Je nejblíže, jak to jen jde. Šteluju to tak, že zařadím největší pastorek, dotahuju doraz a až začne horní rolnička s řetězem drnkat o kazetu, tak to kousíček vrátím. Na spodních pastorcích je potom rolnička od kazety ale o poznání dál.

          Celé to tam, někde u rolniček, začalo navíc hlasitě cvrlikat a tak jsem v pondělí rozebral přehazovačku, vše vyčistil a promazal a když jsem to vše z řetězem nahodil zpátky, tak to drnčelo mnohem víc. Půl hodiny seřizování mi trvalo, než jsem si všimnul, že jsem zadní část plechového ramínka namontoval vzhůru nohama a řetěz drnčel o tu plechovou zarážku :-)

          0 0
      • robil  

        Přesně stejný problém, taky střílí jenom občas. Řetěz CN-HG 701, kazeta Shimano SLX 11s CS-M7000, spojka Sram. Po výměně řetězu zatím najeto cca 70 km, předchozí řetěz (první) výměna na cca 132,8 mm.

        Ještě tomu dám čas, třeba si to sedne.

        0 0
        • Morchella  

          Tak já už vysledoval, že mi střílí ta rychlospojka. Mám řetěz 110 článků a převodník 36 zubů. Proto rychlospojka najede na pastorek přesně každé třetí otočení klik. Jednou se to více rozstřílelo a já si mohl s jistotou počítat, kdy to zase skočí.

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.