Renovace vidlice nebo výměna za novou - 26"

2 nepřečtené
 • pozitron

  Ahoj, kamarádi mě přivedli na traily a začalo mě to bavit. Mám tohle 10 let staré kolo: http://www.agang.cz/…gsta-7.0.htm dle původní specifikace. Zatím jsem spokojený, nedostatky sám cítím jen v hmotnosti a ve vidlici. I když je plně odemčená a preload na minimu, využiju sotva půlku zdvihu. Z terénu mám pak vždycky hrozně vyklepané ruce a bolí mě prsty. Chci se tedy zeptat na nějaké rady, co s tím. Dá se vidlice nějak renovovat? Pomůžou lepší rukavice? Případně dá se pořídit nějaká použitelná vidlice za malý peníz?

  Výhledově bych si rád pořídil nové kolo, takže do tohoto už nechci moc vrážet peníze. Beru to tak, že čím míň nastrkám do starého kola, tím lepší si pak bud moct koupit. :-) V souvislosti s tím nadhodím i druhotnou otázku, a to kdy a kde výhodně shánět kolo. Má smysl sledovat výprodeje, hledat testovací kola, starší modely apod., nebo je to jen s konkrétní nabídkou o náhodě a nemusím řešit, kdy kolo pořídit?

  Jestli máte nějaké další tipy pro začínajícího nadšence do trailového ježdění, sem s nimi. Díky a ať to jezdí!

  • va-bo  

   Dala by se koupit měkčí pružina za cca 180,–. Každopádně to chce vidli rozebrat, vyčistit a namazat. Trochu se to zlepší. Asi se dá sehnat bazarovka 26" třeba RS nebo Suntour (ale asi ne XC…) Je potřeba shánět něco s rovným krkem. Nebál bych se ani koupit něco na 27,5". Je otázka, zda nenašetřit na novější kolo.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.