Recon 351:zmena kompresneho utlmu

3 nepřečtené
  • Mamut

    Mam tuto vidlicu, model 2006 a vadi mi jedna vec: vo vacsich rychlostiach neberie nerovnosti ako by som si predstavoval. Ked v malej rychlosti (10km/h) prejdem cez koren, tak ho obstojne odpruzi a utlmi. Ak cez neho preletim 30km/h, tak dostanem strasnu ranu do ruk. A nie je to spatne kopnutie pri navrate. Mam ho na 115mm, nafukany cca 95 psov, pri maximalnom poskakovani mam asi 5–8mm ako rezervu proti chodu na doraz. Ani v „drsnych“ zjazdoch nejde do vacsieho zdvihu (podla pasky na nohe). Vazim cca 93kg. Moj nazor je, ze ma prilis velke kompresne tlmenie, preto ten rozdiel v chovani za pomala a za rychla. Takze otazka:

    Ako znizit kompresne tlmenie? Mam tam momentalne tlmiaci olej 5wt (mazaci je 15wt, ale ten an to nebude mat vplyv). Mam ho vymenit za 2.5wt a zvacsit expanzny utlm (ma este dostatocnu rezervu)? Alebo sa da nejak postelovat (aspon interne) tlmenie? Mam verziu s pop-lockom, takze mozem zvonka nastavovat iba spatny utlm. Rozobraty som ho uz mal (ked som menil olej) a nerobilo mi ho problem poskladat, ale rozhodne netvrdim, ze som pochopil ucel a vyznam kazdej placatej pruzinky a podlozky.

    Mozno som len zhyckany zo starej extra citlivej pruzinovej Judy. Mala zdvih 100mm, nikdy nesla na doraz a predsa bola ovela zehlivejsia a podobne korene brala luxusne.

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.