Reakce spoluobčanů na krádež kola

81 nepřečtených
 • Xhao

  https://www.stream.cz/…kradezi-kola#…

  Má smysl se k tomu vyjadřovat? Nemá, je to k zblití. Ovšem, měl jsem nutkání to sem dát…

  Zvláště ty projíždějící policajti jsou docela dobrý… :-/ Pak hlašte krádež kola na policajty, když nejsou schopný ani chytit zloděje při činu :-D…

  0 0
  • 7909  

   No oni s tím stejně moc neudělají. Pokud to kolo není nikde evidovaný, tak mu těžko prokážou, že ho krade.

   Mě když ukradli kolo, tak mi řekl už při psaní protokolu, že to prostě odloží.

   0 0
   • Muf_Bike  

    No tak to oni odloží všechno. Ikdyž ti vykradou auto atp. Je to pro ně automatika… Nicméně pokud by viděli jak se někdo mrdá s kolem a piluje zámek tak ikdyž nemohou prokázat, že není jeho můžou jej legitimovat, bike ideálně nafotit. No a pak když se ozve majtel žádná velká práce.

    0 0
    • AV  

     Na lanový zámek nepotřebuje ani kleště, aní pilu či dokonce flexu. Stačí nejlépe silnostěnná ocelová trubka, minimálně půl metru dlouhá. Prostrčí ji smyčkou a začne kroutit (jako vratidlem).

     Pravda, občas se poškodí i kolo, ale ´dodavatelé na zakázku´ přetrhnou jen zámek. Kolu se nic nestane …

     0 0
     • Muf_Bike  

      Nj tj stejne jak s autem… profík ti ho otevře za pár vteřin ani nevíš a nikde ani škrábnutí. Osobně na vyjížďkách kolo nikdy neodkládám z dosahu (obecně málo kdy někde zastavuju na občerstvení nebo podobně) a do města na něm nejezdím. Lidi jsou v tomhle kurvy. Nezamčené kolo by zlomilo i člověka co nikdy nekradl možná…

      0 0
  • Muf_Bike  

   Nj na facku to je … ale lidi jsou apatičtí. Nedělám si iluze ani o sobě. Tady nás nadzvedne krádež kola protože to je z našeho ranku zájmu a asi by se všichni aspoň nějak angažovali, ale v jiné situaci bychom se čuměli jinam. Věřím teda že snad ne, ale kdo ví. Někdo je startovací a byl by schopný do borce skočit, ale většina lidí si sečte dvě a dvě a než aby riskovali konflikt, napadení nebo podobně jdou dál. Faktem je že aspoň ty fízly by člověk za rohem zavolat mohl.

   0 0
   • Breakpain  

    A ted to neber proti sobe atd … vubec tim nic nesleduju.

    Startovaci nejsem, ale co je moc to je moc. Posledne se nekdo rucne dohadoval v buse … sel jsem je trhat od sebe. Kdyz jsem se otocil, komplet osazeni autobusu bylo natlacene vpredu?! Predtim sedeli i u mista konfliktu … myslel jsem, ze se pobliju …

    Jak muzou byt lidi tak lhostejni a umyslne delat, ze nic nevidi. Tohle je odporny … to pak az pujde do tuhyho, toho druheho mam zastrelit, bo mi nikdo nepomuze? … Pritom to byli 4 maly sraci a chlapu v buse jak nasrano. Stacilo by je zpacifikovat uz jen poctem … blit, blit … blit.

    HOWGH

    0 0
    • rasto  

     klasicka psychologie davu. v kriticke situaci: VYHLIDNI SI ’DOBRE’ VYPADAJICIHO CHLAPA (S DOBROU POSTAVOU), UKAZ NA NEJ A POPROS JEJ O POMOC. zabere skoro vzdy.

     0 0
  • JSt  

   takhle naivne se kola nekradou. po pilce sahne opravdu akorat nekdo, kdyz si zacvakne zamek a klice nema u sebe. kdyz jsem takhle pizlal lanko v centru mesta a chodili kolem me lidi, maximalne se otocili. ;-) zlodej by to kolo slukl, ze by si kolemjdouci niceho ani nevsimli. bohuzel…

   0 0
  • blept  

   Divím se,j ak rychle tahle diskuze utichla.

   0 0
   •  

    Neni tady nic, co by se melo dale resit. Je to stale dokola, ohrana pisnicka. Kdo necha kolo z dostahu, musi pocitat s kradezi. Kazdej trpi, jak je blbej. Zbytecny vlakno.

    0 0
    • Xhao  

     Ja taky necekal zdrcujici pocet diskutujicich. Jen jsem nabidl ke shlednuti zajimavy socialni experiment.

     0 0
     • Smazaný účet  

      Jj stream dělá zajímavé soc. experimenty. Hlavně když si trošku dopomáhají k výsledku. Nikdo asi nechce riskovat napadení. A policie přijela. Strašně šokující experiment.

      0 0
      • Xhao  

       A co tim chtel basnik rici? Porad je to socialni experiment a ja verim, ze spoustu lidi, co zde sleduji vlakna se na takoveto video radi podivaji. Pokud te to nezajima, nebo si o tom myslis jen to nejhorsi, pak nechapu, proc v tomto.vlakne pridavas sve prispevky.

       0 0
    • hovanec  

     Takže podle Tebe je normální krást?

     0 0
     • Barak  

      Normální je samozřejmě nekrást. Ale realita v naší společnosti je taková, že je potřeba si na věci dávat pozor, nechceš-li o ně přijit.

      V neděli odpoledne jsem byl na benzince v Praze vedle metra Veleslavín. Jsem za benzinkou u vysavače a zaregistroval jsem, že cca 4m ode mě zastavilo auto s bikem na střešním nosiči. Chlapík zamknul auto a šel asi na kafe nebo na wc na benzínku. Byl jsem sehnutej v autě a i přes vysavač jsem za chvilku slyšel zvuky, jak když vezmeš kolo a hodíš ho ze srázu. Zvednu hlavu a vidím, jak někdo stojí u auta, lomcuje vší silou s kolem a snaží se ho dostat z držáku. Vystartoval jsem a začal na něj křičet. Byl to kluk cca 35 let, na feťáka úplne nevypadal. Nevypadal ani moc zaskočeně, odpověděl duchapřítomně, že se mu zdálo, že kolo z auta padá a chtěl ho zachytit. Nahodil na mě úsměv ve stylu „jdi do ****** ******“ a odkráčel pryč. Mezi tím, co chlapík s autem zaparkoval a stalo se tohle, uběhlo odhadem max. 5 minut.

      Když se majitel vrátil a viděl mě vartovat u auta, na kterém je napůl stržené kolo ze stojanu, málem na mě nastoupil.:-)

      A proč to píšu? Jasně, že normální je nekrást. Ale …

      0 0
      • hovanec  

       Jenže to už se tady probíralo mockrát…všichni víme, že jediným trestem za krádež nebo pokus je sekat ruce. Jenže bohužel pro tyto případy už nežijeme ve středověku. Takoví by měli být velmi krutě potrestaní. Brát si to, co mi nepatří…a ještě zamčené. Fuj hnus.

       0 0
     • AV  

      Houska v krámě 3,90. Obchodník si bere (automaticky) 4,– Kč. Je to krádež nebo „jen“ podvod zákazníka?

      5 housek = 19,50, platíš 20,– .Pokud bys platil 19,–, 5 housek bys nedostal.

      Vyhrabal jsem 10 a 20 halíře a šel pro housku. Čuměli na mě jak ´puci´

      „Halíře jsou zrušený!“

      „Ano, vím a proč je tady uvádíte na cenovkách?“

      "To se vám nasčítá a dostanete slevu! "

      „Slevu? Nebylo by férovější uvést cenu 4,– s tím, že při koupi 6 – 10 housek dostanu slev 1,– korunu?“

      „No to né, to by se blbě počítalo!“

      „Dyš chcete ušetřit, kupte si jich 6 a korunu ušetříte!“

      „Mám zaplatit o 4,– Kč víc, abych ušetřil 1 korunu? To jsou ňáký divný počty …“

      (ten desetník mě nezabije – no nezabije, ale je to podvod)

      0 0
      • Muf_Bike  

       Máš nastopro recht :) Musím zaklepat že finanční nouzí netrpím a asi málokoho rozpočet nabourá 10haléřů (teda doufám) ale štve mě to úplně stejně… Proto raději platím kartou kde to jen jde. Je to stejne svinstvo jako hláška na stravenky nevracíme nebo vracíme do 5korun… ten papír má stejnou nominální hodnotu jako kdyby to byla XX korunová bankovka tak jaké nevracíme. Ve chvíli kdy mi tohle zahlásí tak mne už neuvidí. Je to mimo téma krádeže kola, ale dost to vypovídá o nás. protože jsme evidentně zkousnout kdejaký pojeb jaký se na nás zkouší a tiše šoupeme nohama…

       0 0
       • mr.antik  

        stravenky tu hodnotu nemaj, pokud se tedy hned označují…

        0 0
        • Smazaný účet  

         z pohledu mě jako kupujícího mají.. To, že se tenhle nesmysl uchytil a prodávající tu hodnotu nedostane mě moc zajímat nemusí.

         0 0
      • karliner  

       Zaplať kartou.

       0 0
       • Honzink  

        No jo, ale co když bude ta houska stát 3,40,–Kč?

        To pak kartou zaplatím 3,40,– a hotově jen 3,–Kč.

        Nevokrádám pak já obchodníka?

        Ha!

        Budu platit sumy od XX,00,– do XX,50,– hotově a od XX,50,– do XX,99,– kartou a než se rok s rokem sejde, je ze mě rokefelér.

        0 0
        • Smazaný účet  

         Částka kartou i hotově by měla být stejná. Zaokrouhluje se výsledná částka.

         0 0
         • dědek mohy  

          To není pravda, kartou se opravdu platí i haléře…

          0 0
          • Smazaný účet  

           Nepovídej. Taky jsem psal že se zaokrouhluje výsledná částka.

           0 0
           • dědek mohy  

            Ale částka se zaokrouhluje jen při platbě v hotovosti, při platbě kartou ne

            0 0
           • Barak  

            Kdyz platis kartou, zadna vysledna castka se nezaokrouhluje.

            0 0
            • Delkim  

             …jen ti někde připíšou třeba 3% k celkové částce, nicméně tohle samozřejmě dopředu avizují

             0 0
             • Smazaný účet  

              Jj to se mi stalo jednou. Kupoval jsem hodinky a když jsem je bral hotově měl jsem je o 3% procenta levnější a to už se docela vyplatilo si do toho bankomatu zajít.

              0 0
              • Delkim  

               to je ale opačný případ, ten lepší :)

               cena se sníží, pokud platíš hotově, já znám zvýšení ceny při platbě kartou

               třeba Židlochovice, Moraváci asi budou znát

               0 0
             • dědek mohy  

              Tohle dělají v některých obchodech (např. Alfa má myslím 1,3%) a přijde mi to fér. Poplatek bance za transakci účtují jen klientům, kteří opravdu tu platbu realizují a ne každému zákazníkovi, i když platí v hotovosti.

              0 0
              • Dejv94  

               Je to problém, za platbu kartou obchodník odvádí určité procento z transakce, ale NEMĚL by tím zvýhodňovat platbu v hotovosti nebo při platbě kartou dát drobnou přirážku. Banky se snaží proti tomuto jednání bojovat.

               0 0
               • dědek mohy  

                Ale jako zákazníkovi mi to přijde fér. Proč bych měl platit v ceně zboží i přirážku pro banku, když platím hotově…chápu, že bankám se to nelíbí, protože to lidí láká k hotovosti (zvláště při vyšších částkách), ale nevidím důvod, proč by do toho měly co kecat. Ale já nejsem bankéř =))

                0 0
                • Smazaný účet  

                 tak min. je to v rozporu s tím, co obchodník při pořízení terminálu podepsal. Tak, když už nic jinýho, měl by ho vrátit a platby kartou nenabízet.

                 0 0
                 • dědek mohy  

                  Je pravda, že podmínky neznám, nejsem na ani jedné straně barikády, jen z pohledu zákazníka mi to přijde fér. Ale uznávám, že mě to taky štve, jelikož jsem si zvykl na nošení platební karty a hotovosti mám minimum, čili mě vnitřně bolí, když platím o 1,3% více, než musím =)))

                  0 0
                  • dolomiti  

                   tak když se podíváte na německej srovnávač cen www.idealo.de tak jenom minimum obchodníků nemá u platby kartou přirážku ;-)

                   0 0
                 • Vrci  

                  Smlouvy na terminály se měnily, když jsem opouštěl banku. Původně to možné nebylo, ale je to cca 3 roky, co je možné požadovat poplatek za platbu kartou. Musí to ale vědět zákazník předem, ale ta přirážka nemusí odpovídat poplatku. Může být větší i menší.

                  0 0
             • Barak  

              To se mi nikdy nestalo.

              Jen nekde naopak nabidli x% slevu pri platbe cash nebo rovnou meli napsano, ze napr. akcni cena se nevztahuje na platby kartou.

              0 0
           • Delkim  

            zaokrouhlování dostává absolutně nový rozměr při nákupu nových kol :)

            to se musí nejdříve vzít částka jenom za jedno kolo a na tu aplikovat 50% slevu a to pak ještě zaokrouhlit na tisíce směrem dolů a až potom to veřejně oznámit manželce, které se i z této částky zatočí hlava :)

            btw někdy je lepší aplikovat ještě jedno kolo 50% slevy :)

            0 0
      • dolomiti  

       není nad to mít jednocenty :-D :-D

       0 0
       • Delkim  

        ty snad existují jen proto, aby bylo co házet do kašen event. na spropitné :)))

        0 0
        • dolomiti  

         no při cenách x,99 jsou potřeba, ale jinak z praktickýho hlediska jen zavařovací sklenice :-D :-D

         0 0
  • Pedro404  

   Co by podle tebe měli udělat?

   0 0
   • Smazaný účet  

    když to postavím do roviny s „akčním“ zásahem švestky v civilu na chlapíkovi co šel na červenou, tady jedině zásahovka, vrtulník… Co měli udělat, min. zastavit a zjistit o co jde.. Ale chápu, vozit si prdel v autě a dělat že dělám…

    0 0
    • Smazaný účet  

     Tak jim zloděj řekne, že ztratil klíč. Takže opět o ničem.

     0 0
     • Smazaný účet  

      tak pokud by jim tahle odpověď stačila, tak je to dost smutný.

      0 0
      • Smazaný účet  

       A jak by se měli zajímat, trošku to rozveď.

       0 0
       • Xhao  

        Dle meho minimalne legitimovat a udelat treba zapis. V pripade, ze ten den nekdo nekdo nahlasi kradez tohoto kola, aspon vedi, za kym se zastavit… Je to mozna nerealne, ale urcite lepsi nez jen tak projet okolo typka s kapuci co reze pilou retez na kole je smutny…

        0 0
        • Vilém  

         S pilkou by na to sel leda idiot.

         0 0
         • Smazaný účet  

          Já bych počkal až by to ten blb dořezal a pak se ho dotazoval. Aspoň by se nadřel :D

          0 0
         • JSt  

          mam nekolik zaznamu corek kola z prumyslove kamery. zlodej vzdycky prekonal zamek rychlej nez by ho majitel kola odemkl. kdybys nevedel, ze ho krade, niceho si ani nevsimnes. az kdyz odjizdi treba trosku nestimuje velikost ramu k postave. :-)

          jenze tak by se zadny socialni experiment delat nedal, to by bylo jen cvak a pali do pice. ;-)

          0 0
        • Smazaný účet  

         Jj každej ti ukáže občanku když mu řekneš :D A jak bylo řečeno zkušenější zloděj má pákovky, pilou by to řezal zloděj blb/začátečník nebo majitel.

         0 0
         • Vilém  

          Tak rec byla o policajtech.

          0 0
         • Smazaný účet  

          tak pro natvrdlé, občanku ukázat PČR, což ty okolo jedoucí joudové měli min. udělat. Ono by se taky mohlo ukázat, že je chlapík hledanej, nebo má těhle věcí už na triku víc. Ale chápu, ty bys neudělal nic, jak se tu psalo v jiným vlákně, blb je ten, kdo nemá kolo v ložnici..

          0 0
    • Pedro404  

     Tak ty projíždějící cajti dejme tomu, je možný, že si ho prostě nevšimli, jestli ho odignorovali, tak je to blbě. Ale zakladatel se tváří, že mu přídou neadekvátní i reakce civilů, který podle mě prostě nic moc líp udělat nemohli.

     0 0
     • Vilém  

      no, jit okolo takovej Breakpain, tak statista skonci minimalne na ARO.

      0 0
  • karliner  

   Figurant měl kurevský štěstí, že kolem nejel janouch se svojí ostře nabroušenou klávesnicí.

   0 0
  • Morchella  

   Jak se kradou kola v Americe //je to past ;-)

   0 0
  • Vendys76  

   krádež kola se šťastným koncem – myslím, že tohle docela potěší a stojí za přečtení:

   http://www.krimi-plzen.cz/…hubu-doslova

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.