• Jirka_Sd

Mám dotaz na zkušenější – na mojí silničce osazené sadou 105 při řazení na větší pastorky dochází většinou k přeřazení o 2 kolečka příp. o jedno ale potom je slyšet cvakání, které zmizí po zařazení jako na menší kolečko, ale k přesunu nedojde. Směrem na menší kolečka to řadí bez problémů. Zkoušel jsem to seřizovat, ale ke kloudnému výsledku to nevedlo.

• Espen  

Asi to neumíš no. Moc napnuté lanko. Stavěcím šroubem u přehazovačky toč po půl otáčkách doprava.

• Jirka_Sd  

Směrem dolů to táhne pružina, opačně lanko. Když jsem byl seřizovacím šroubem otočeným na doraz doprava, tak to pořád ještě řadilo o dvě kolečka a opačně už to nechtělo přehodit, tak nevím.

• Espen  

Na YouTube si najdi, jak na to. Mě se to nechce sáhodlouze vypisovat, jak se to dělá. Něco děláš špatně. 105 mám teď na novém kole 14 dní a řadí naprosto perfektně.

• tompca  

Máš pořád moc napnuté lanko, stáhni si že stránek Shimana návod na seřízení.

https://www.google.com/url?…

• Vilém  

Vymen bowdeny, mozna napred prekontroluj patku.

• UHU  

lanko, bowden, ev. promazat. Předpokládám, že přehazovaqčka a páky jsou ze stejné sady

• detoxy  

Pokud mi nezabírá ladění, resp. na jedné straně se lepší, ale na druhou horší, tak zkontroluji ramínko. Dost často bývá ohnuté a jeho srovnání pomůže. Naopak výše zmíněnou patku se mi ohnout ještě nepovedlo.

• Jirka_Sd  

Kolo jsem kupoval z druhé ruky, takže nevím jak je to poskládané. Dneska jsem na něm jel cca 55km a na začátku jsem jen lehce doladil šroubem u přehazovačky o cca 1/2 ot proti směru hodin. r. protože to cvrnkalo a je to docela dobré. Občas to přehodí nahoru o dvě kolečka nejčastěji 4–5 kolečko. Zatím to takhle nechám a až bude čas tak se na to ještě podívám.

• Markony  

Zkus si pohrát předpětím přehazovačky.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.