• Replayman

    Jaký rám ( do 5000,–) a velikost by jste mi doporučili?

    Važím 83kg a měřím 182cm.

    Našel jsem tyto rámy:

    1)Merida Twenty-Nine Lite 1800-D 29er

    2)APACHE HAWK DISC 29" 2011

    3)Force MTB 29"

    4)Scud MTB 29"

    Co by jste zvolili nebo co je ještě za možnosti?

    Zatím u mě vede ten rám Merida a druhej je Apache.

    A další dotaz, mám rám z trekovýho kola (nevím z jakýho ale asi red fox-samolepky byly strhnutý když jsem ho kupoval)nově přestříkanej do barev KTM. Chtěl jsem ho na stavbu 29" mtb, ale je docel těžkej a na můj plán udělat si lehký MTB 29" moc nepasuje. Jo a je kovovej. Kolik bych za něj tak mohl dostat? Kdyby měl někdo zájem třeba na zimáka nebo normálně na jěždění tak dejte vědět. Byla by k němu i sedlová trubka Force a hlávko Pro Gear R11. Foto sem dodám. Díky za rady:-)

    0 0
    • oddie  

      Možná ti zkazím radost, ale i ty vyjmenované rámy jsou všechny kovové :)

      0 0
    • Evilcleaner  

      na tvoji velikost bych ti především nedoporučil 29'' :-) jinak když už musíš tak jednoznačně meridu, ne že bych ji jinak zbožňoval.

      0 0
      • alinceb  

        +1 osobně bych si takovou tuctovku, jako je Merida nikdy nekoupil, ale jak mi tu ten bike visí ve stojanu, tak se mi líbí čím dál víc…:)

        Jinak Twenty-Nine Lite 1800D vel. 21", 1905g (vč. patky, bez objímky), v ceně rámu je integrované hlávko FSA a sedlová objímka (hnusně bílá).

        0 0
        • oddie  

          Akorát na jeho 182 cm bude 21" pravděpodobně příliš velká a jinou velikost jsem na Axitu za tu cenu teda neviděl.

          0 0
          • Replayman  

            http://www.merida-bike.cz/…800-D---2011

            tady mají i 19" to by bylo ok? je to teda kovovej rám jo?

            u toho rámu force je, ale alu nebo ne? co je lepší?

            Jo a proč 29 MTB ne? co jsem jel na tom mým ještě s tím krosovým rámem tak celkem pohoda, když se to rozjede tak to jede:-)

            0 0
            • felix.org  

              Možná tě to překvapí, ale hliník je kov.

              0 0
            • hony007  

              To bylo myšlený tak, že hliník je taky kov.

              0 0
            • alinceb  

              Asi to máš krapet pomíchaný – hliník je taky kov, takže rámy kol jsou vesměs kovové (ocel, titan, AL a jeho slitiny – dural, scandium apod.) a pak kompozitní (karbonové). Pak se ještě dělaly termoplastové a nebo třeba titanové…

              Za 5k bude rám určitě kovový, protože levný čínský karbon začíná zhruba na dvojnásobku…;)

              0 0
              • hony007  

                Tys to s tím 2krát titanem taky slušně domotal :-)

                0 0
                • alinceb  

                  Omg…sem myslel na něco jiného…:D

                  Mělo tam být bambusové…:D

                  EDIT: Mimochodem titan je taky slitina AL, ale trošku ušlechtilejší než ty ostatní, tak sem ji napsal zvlášť…;)

                  0 0
                  • oddie  

                    Titan je slitina Al??? No tos to tím editem fakt vylepšil :D :D :D

                    0 0
                    • hony007  

                      Však staví ty velký haly ne :-D Ale pevnost a pružnost už má za sebou docela dlouho :-)

                      0 0
                    • alinceb  

                      Materiál titan, braný jako materiál pro stavbu rámů kol, jsou 2 slitiny, které obsahují kromě Ti také příměsi AL. Třeba Titan Grade 5 obsahuje 5.5 – 5.75% hliníku. Z toho titulu jsem ho označil jako slitinu hliníku, přestože hliník není hlavní součástí…;)

                      0 0
                      • pepek  

                        No asi bych s tebou nechtěl řešit reklamaci na ty vaše haly.

                        0 0
                        • alinceb  

                          Ze který strany?:)

                          0 0
                          • pepek  

                            Ze strany zákazníka. Asi bys byl schopen tvrdit, že dřevěná šopa je vlastně jen trochu menší kovová hala, bo jsou v ní železné hřebíky.

                            0 0
                            • alinceb  

                              Nemáme zákazníky…

                              EDIT: A tudíž neřešíme reklamace.

                              EDIT2: Ale uznávám, že jsem se v tom titanu (výše) trochu zamotal a byl to pokus o remízu (tohle označení je tady teď v módě)…:D

                              0 0
            • Peslezedirou  

              Asi jsem blebej, ale kde na stránkách meridy najdu geometrii? Díkes :-)

              0 0
          • alinceb  

            Pravděpodobně máš pravdu, ale jsou i výjimky…třeba v 21" tomhle setupu mi je skoro akorát a to mám taky 182cm, jen bych snesl přímou sedlovku a 100mm forbec místo 110mm, vzdálenost střed-sedlo je pro mě ideálních 83cm…;)

            0 0
      • tonik666  

        K tomu bych se přidal, protože 29 kola co vydrží budou o hodně dražší než 26 kola co vydrží.

        0 0
        • Polka  

          Ale pendrek.

          0 0
        • maajkee  

          Pokud budeš nebo si necháš něco zaplést tak bude cena defakto uplně stejná, náboje, dráty jsou stejný na oba rozměry a 28" ráfky taky nebudou o moc dražší, jestli vůbec.

          0 0
          • Vilém  

            Jestli on spis nemyslel celej bike.

            0 0
          • tonik666  

            Mám na singlu 29 kola od Hnoje, dráty Sapim race, ráfky DT swiss X470 a jsou naprosto měkkoučká. Slušně tuhá kola na 29 aby to vydrželo moje ničení na singlu se pohybují někde nad dvanáci tisíci (Sapim CX Ray, nějaké slušné ráfky)

            0 0
            • šlapatko  

              Ale hovno!Na singla to chce tuhé kola a váhu vem čert.

              Nedávno jsem zapletl kola do 2000kč na průmyslech.

              0 0
              • tonik666  

                A kolik mají? Hádám tak 2200g:) K tomu 2×800 g pláště a 2×220g duše a jsi skoro kilo nad slušnými 26":)

                Už jsem si i na singlu všiml, že mám výrazně větší setrvačnost než šestadvacítkáři:)

                29 už mám, takže moje další kolo bude 26".

                0 0
    • Replayman  

      sorry za špatnou specifikaci, automaticky jsem myslel ocelovej rám:-) jasný že kov je hliník, dural, ocel a další slitiny kovů a kovů s nekovy..

      0 0
    • Replayman  

      jinak počítám, že bych se s rámem a ostatními komponenty, které už vesměs mám, chtěl vejít do 11kg bez pedálů. uvidím, snad to je reálný:-)

      0 0
      • alinceb  

        Reálný to je, ale bude to stát dokupy minimálně 40k. Kolo, které jsem postl výše, má komplet 12,1kg. Má rezervy, ale nešel jsem primárně po váze…s Epiconem X1, bezdušema, lehčí sedlovkou a kokpitem atp. by to bez pedálů pod 11 bylo…

        0 0
        • Replayman  

          jj nějaký komponenty už mám doma, většina je Shi XT, brzdy Avid Elixir 3, chci karbonový řidítka, představec a sedlovku, kola budou asi fulcrum, vidlice asi reba.

          jo prosím Tě nevíš jaká je potřeba délka krku vidlice na tenhle rám?

          0 0
          • alinceb  

            Na tu Meridu ve 21" to chce minimálně 185mm sloupek, pokud použiješ přidané FSA hlávko, když koupíš jiné (třeba Mortop), tak by mohlo stačit i třeba 170mm.

            Na karbonovej forbec se vykašli – je to k ničemu. Pokud honíš váhu, tak vezmi třeba Ritchey WCS, rodla a sedlovku karbon (WCS nebo třeba Noir), kup lehké sedlo (SLR, Phenom, WCS nebo Velo Ti) a hlavně lehké pláště (RaR, RoR nebo FF). Pokud stavíš na XT, tak už bych vzal třeba Elixiry 5 nebo CR – tam taky něco ušetříš…

            0 0
            • tonik666  

              Na pláštéš nahoníš nejvíc, ale samozřejmě je to limit při jízdě. Můj 29 SS má v oceli přes 11kg (počítáno v excelu po vážených dílech), nemám tam sice ultralehké díly, ale žádná těžítka taky ne. Zato mi tam dost dílů, které tam budeš mít, chybí :)

              0 0
              • alinceb  

                V Excelu po dílech jsem na 12,1kg a když sem to převážil na závěsce a pověsil na to díly, které ještě nejsou nainstalované, ale půjdou tam, tak sem se kupodivu dostal na stejnou váhu…:)

                0 0
                • tonik666  

                  Blbě ti to váží :)

                  Ty díly do excelu vážil sám, žádné google z netu, takže že by to po složení vážilo míň je nepravděpodobné :)

                  0 0
                  • alinceb  

                    Váží mi to dobře – mám v tabulce sepsané hmotnosti podle e-shopů, pak jednotlivé komponenty vážené na kuchyňské váze a nakonec komplet na závěsce. To víš, jistota je kulomet…:D

                    0 0
    • delfyn  

      Jinak přijde mi že chceš dát slušný komponenty (rebu,fulcrum) na rámy, který jsou spíš základ, to rovnou pokud ti nevadí červená můžeš jít do tohodle rámu

      apache wakan

      jinak s 2kilovým rámem se dá postavit 11kg kolo docela v pohodě. já mám 11,1kg i s pedálama

      0 0
      • MlokCZ  

        To bych nedělal. I když Wakan pobere na cross rám široké pláště, tak oproti bikovým rámům je to pořád omezení.

        A proč brát rám s přípravou na v-čka, když bude dávat kotouče…

        0 0
      • alinceb  

        Já teda úplně nevim, jak rozděluješ základní rámy vs. lepší rámy, ale pokud by šlo o hmotnost a zpracování, tak třeba ta Merida je na tom v podstatě stejně jako RB CRR 29er (které jsem chtěl původně koupit), ale je o třetinu levnější, takže sem nakonec vzal radši Meridu než RB a ušetřené peníze dal do lepšího osazení…

        0 0
    • Replayman  

      potřebuju radu kde sehnat rám Merida twenty nine 1800-D ve velikosti 19". všude mají jen 21" a to je na mě asi velký :/ 182cm 83kg.

      Díky!

      nebo vzít toho apache v 19" ?

      a co ten spyder press 29?

      0 0
      • Azmir  

        Mám o jeden cm víc jak ty a vozím meridu 20", zkus poměřit geometrii co ti sedne víc.

        0 0
      • alinceb  

        Zkus zavolat do AXiTu, jestli ti ji dokážou objednat. Rámy objednávají od Meridy a pokud ho nemá skladem Merida, tak ho už asi neseženeš. Jinak co jsem koukal, tak letošní BigNine je ten samý rám, jen má trošku smysluplnější vedení lanek k šaltru a smyku (1800D je má nesmyslně vedené po špatné straně), ale to nebude za takovou cenu…:(

        EDIT: Já svých 182cm na 21" poskládám úplně v pohodě, ale mám celkem dlouhý nohy, takže u tebe to platit nemusí. Musíš si porovnat geometrii třeba se svým starým kolem…;)

        0 0
      • sto171  

        Ahoj. mel bych dotaz ohledne toho ramu merida twenty nine 1800-D. V jednom obchode mi rekli, ze to ma nejaky jiny stred. Studoval jsem si tedy o co jde, zjistil, ze jsou BB-30 press fit moznosti. Na axitu mi rekli,z e to ma klasicky BSA zavit. A ted nevim, komu a cmeu verit. Otazka tedy zni, ma nekdo zkusenost? Budu moci na to napasovat napr. tyto kliky? http://www.roadbikeshop.cz/…C-M590-Black

        I kdyz jsem nasel cele skladane ty kola, tak maji tyto kliky: Kliky s převodníky Sram X9–10 44–33–22 BB-Fi a u toho me zarazi to BB-fit.

        Diky za vase rady!

        0 0
    • Replayman  

      co říkáte na tento rám Accent Peak 29 ?

      http://www.velo.com.pl/produkty/…

      vypadá docela zajímavě a geometrie není taky špatná.

      jaká myslíte, že bude kvalita??

      0 0
      • delfyn  

        no geometrii vypadá v pohodě, jen šlapací střed je níž než středy kol než je obvyklé, takže bude těžiště níž, to nemusí být vždycky na závadu, ale pak se spíš zavadí v terénu pedálem, trošku hůř může jít na zadní. Jinak podle obrázku se kvalita nedá, to s ním musí být zkušenost a ta váha pokud by tak byla s lakem, tak by byla super

        0 0
      • Edwin  

        Si tak serfuju a narazil jsem na tenhle rám model 2013. Designově mi přijde hezký, geometrie a hmotnost taky zajímavá a dá se pořídit za cca 4500,– (dle kurzu a dopravy). Jak byste ho viděli v porovnání s authorem (traction 29, instinct 29), spyder, mrx, rb? Měl ho už někdo možnost vyzkoušet?

        http://www.dobresklepyrowerowe.pl/…

        0 0
        • maajkee  

          No nevypadá věru zle. Docela bych ho vyzkoušel, ale nevidím v tom shopu možnost zaslání do zahraničí, jsou tam jen polský města na výběr.

          0 0
    • Luk02  

      A co MRX Elite? Nebo bych byl případně pro RB…Nebo nějakej Cubík či Ghostík, Rodon z německa…

      0 0
      • Azmir  

        Vykopávka :)

        0 0
      • maajkee  

        Přemýšlel jsem když maloobchodní cena MRX Elite rámu je defakto cca stejná jako RB CRR rámu jakej důvod by člověka mohl vést k tom koupit si taiwanský MRX místo českýho RB :)

        Přesto se tak děje.

        0 0
        • Luk02  

          váha?;)

          0 0
        • ppoli  

          +1

          0 0
        • scalar  

          Někomu se prostě líbí víc designově MRX Elite, to je individuální.

          S tou cenou je to relativní, přibližně stejná je maloobchodní, ale u RB neexistuje velkoobchodní, takže pokud třeba stavitel kol kalkuluje stavbu, počítá do ní dost jinou cenu ra rám MRX než za RB.

          0 0
        • ELx  

          Tobě ty scalarovi MRX strašně leží v žaludku co? :-)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.