• Bikerzmoravy

    Ahoj,

    sháním rám okolo 4–5k na sportovní až závodní ježdění,rám by měl být pro kotoučové brzdy.

    Zatím jsem se díval na No Saint Angel

    Nějaké tipy.Díky

    0 0
    • rock  

      Angel je na můj vkus nepoužitelně krátký. V ceně okolo 5000 bych přemýšlel o SUPovi, nebo Meridě) a RB.

      0 0
    • scalar  

      Wilier Rossrubino.

      0 0
    • marapara  

      Připlatil bych litr vzal RB CRR. Tuhý a přitom hodně pohodlný rám. Navíc 5 let záruka.

      0 0
      • nox159  

        co to zamena u hliniku tuhy a pritom pohodlny…

        co jsem slysel tak HT jsou tvrde jak šutr… ( nepohldne)

        a fuly jsou mekke jak blano ( bocni tuhost )

        0 0
        • DaSnail  

          blano?

          0 0
        • marapara  

          Znamená to co čteš. Rám je tuhý a přitom na HT pohodlný. Přirovnal bych ho pohodlím ke karbonu. Samozřejmě ne tím, že by tak pracoval a kroutil se, ale prostě je pohodlný.

          Konkrétně CRR má poměrně tlusté trubky a bude asi i slitinou hliníku, co dělá rám asi tak pohodlným. Konkrétně můžu srovnávat s GT Zaskarem. Zaskar je XC rám, poměrně tvrdý. Dobře jede, což CRR také, ale je to hodně slitina hliníku, která je hodně tvrdá a rám přenáší všechny rázy do jezdce. U RB to tak není. Rám je sice tuhý, že výborně akceleruje, možná o kapku hůř, než Zaskar, ale je o několik tříd pohodlnější. Ty drobné rázy prostě nějak tlumí a jde mu to hodně dobře.

          0 0
          • nox159  

            tomu nerozumim, ale nemusim chapat všechno… :)

            0 0
            • marapara  

              Nejlepší bude, když si to sám zkusíš, pokud máš kde a pokud máš srovnání s více rámy.

              0 0
              • nox159  

                ja už HT nechci… ( ale co mam vyzkousene tak karbonova sedlovka udela 10× tolik nez ram )

                jinak zkousel jsem IQ6 a je to blato nehorazne :D ale kdybych ho sehnal kolem 12–15k s foxem v brutalfinishi tak bych to i prekousl :)

                0 0
                • marapara  

                  Právě na GT Zaskar jsem měl karbonovou sedlovku a na RB CRR mám hliníkovou a stejně je RB o 2 třídy pohodlnější :). Jinak fulla mám také, ale víc za rok najezdím na HT díky tomu, že jezdím na kole do práce. Ale letos jsem na fullu najezdil docela dost, zatím mám 5500 km na fullu a 7500 na HT.

                  0 0
                  • t29  

                    Ono taky Zaskar je proti jiným HT sbíječka :) prostě typicky chrtí rám, který je tuhý a tvrdý a kde se pohodlí neřeší.

                    0 0
                    • marapara  

                      jj, to je pravda. Čekal jsem rozdíl, ale nečekal jsem tak velký rozdíl v pohodlí :).

                      0 0
                  • mpdu  

                    5500 na fullu a 7500 na HT? Kde to chlapi berete? Já mám 4700 na kole a mám pocit, že na tom sedim furt :-)

                    0 0
      • wbiker  

        Jak jsou na tom RB s váhou? Sedí s tím, co mají psané na netu?

        0 0
        • šlapatko  

          Merida je lehčí než RB.Oba rámy jsou slušné.Jestli chceš gramařit, mrkni se po bazarech.Nových lehkých rámů do 5000 moc nebude.

          0 0
          • wbiker  

            Jak jsem psal nahoře, Merida je dost těžká. Když k tomu ještě přičtu, že musím použít redukci do středu (mám HT2 kliky), tak bude nejspíš těžší než RB.

            0 0
        • felix.org  

          CRR v eLku, s miskama hlavovýho složení a patkou cca. 1770g. Takže údaj na webu sedí.

          0 0
        • marapara  

          21" XL bez hlavka s patkou 1780 gr, váha z netu sedí.

          0 0
    • worlusho  

      Já jsem na stavbu kol použil rámy Galaxy Proteus 19" váha 1640g (cena 2900,–)a Apache Hawk 19" váha 1525g (cena 3500,–), oba s patkou a bez hlávka a objímky sedlovky. Závody na nich nejezdím a tuhost jsem neporovnával, mě vyhovují.

      0 0
      • Vilém  

        Ty vahy jsou katalogovy udaj, nebo prevazeny skutecny?

        0 0
        • roud  

          váhám bych vcelku i věřil už můj starej apach měl něco málo pod 1600g a to byl jen 2× zeslabovanej…

          0 0
          • nox159  

            a muj sup lehce nad 1300g v 20" s oskrabanyma naleplama :)

            0 0
            • roud  

              jenže tvůj sup je šerednej takže se to nepočítá xD

              0 0
              • nox159  

                kazdy gram se pocita :)

                0 0
                • roud  

                  Jak u koho u mě musí i to kolo k něčemu vypadat a ne jen bejt lehký nemluvě o tom že na něm musej bejt komponenty aby to aspoň něco málo vydrželo váha prostě není vše :O)

                  0 0
                  • nox159  

                    abys to lehke tuhe hezke kolo nezabil tlustym jezdcem… na to bacha :)

                    0 0
            • Kubiczech  

              To je na fulla dost lehké…

              0 0
        • worlusho  

          Převáženo: Hawk byl model 2009 Proteus 2007

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.