Rafek 622-18 a maximální velikost pláště

14 nepřečtených
  • Don

Zdravím, měl bych jen takový dotaz ohledně velikosti pláště na tento rafek (622–18) mám ho na kole co mám v profilu a mám tam ještě doposud obuty nějaké Číny CST Jack rabbit v šířce 2.1

Chtěl jsem na to původně objednat nové smart samy 2.25 s tím ze tam určitě půjdou ale když jsem se podíval do tabulek, co tam vlastně jde narvat tak na mě vypadlo, ze už 1.9 je strop. Nevím tedy kde je pravda. Mate s tim někdo zkušenosti? Jestli muzu bez problému dat 2,25 nebo radši max 2,1 co tak byli doteď?

• Alojs01  

Jestli se ti to vejde do rámu, tak na ráfek se to vejde určitě (Předpokládám, že 18 je vnitřní šířka ráfku v mm).

• Don  

Je to označeno takhle takže by to měl být vnitřní

• Don  

Hlavně by mě zajímalo jestli to má někde odzkousene. Vím ze to tam nasadim ale nerad bych to někde vyzul

• novas752  

Vyzutí bych se určitě nebál, ráfek neni úplně nejlevnější šmejd, Schwalbe pláště jsou většinou spíš těsnější, 2,25" by tam ještě fungovat mohlo. Akorát bok dezénu zabere až při trochu většim náklonu než když bys měl širší ráfek.

• Singlespeed  

Když jsi ještě tahal kačera, dávaly se na horská kola ráfky vnitřní šířky jen 17 mm. Na nich se vozily běžně i pláště 2,25 palců. Tehdy se vozily vyšší tlaky, obvykle kolem 3 barů takže to bylo v pohodě. Ovšem dnes jsou moderní tlaky nižší, pod dva bary a to už se tak široký plášť na úzkém ráfku vepředu žvýká a vzadu to plave. Ale jezdit se s tím dá.

• novas752  

Na 19mm ráfku a 2,35" plášti jsem na xc vozil 1,6 a 1,8 baru s duší. 70kg.

• Don  

No já vozim tlaky normálně 3,5baru. Minimálně 3. A vážím 90 kilo. Tak by se to vyzut nemuselo 

• Singlespeed  

No tak to je v pohodě.

• novas752  

To bych zkusil o 0,5 baru ubrat. ;)

Ono totiž fígl širšího pláště je v tom, že v něm můžeš mít nižší tlak. Při stejně vysokém tlaku to bude stejně nepohodlný, stejně odskakovat atd.

• choceň  

Tady je celkem dobrý článek na dané téma… https://mtbs.cz/…lnky-na-kolo#… .

Plášť tam dáš, ale bude mít nejspíš jiný než optimální tvar a tedy i funkci.

• Don  

No nic, to asi zůstanu radši u 2.1

• DaSnail  

Tak to vyskúšaj. Zober do batohu pumpu a cestou laboruj s tlakmi. Záleží aj kde a jak jazdíš. Ked už nájdeš najnižšie tlaky pri ktorých sa to už nežvýka, tak uvidíš či je to lepšie alebo horšie jak staré 2,1ky.

Žene so dal na pevňáka na 19mm ráfik 2,55 gumu a dobré.

• mykovec  

Tři pláště od různých výrobců, každý s deklarovanou šířkou 2.1, ale každý je jinak široký, mezi nejužším a nejširším může být rozdíl klidně i centimetr. Na 19mm mi funguje plášt šíře skutečné měřené šířky 55mm, duše, tlak 2.5baru stačí, 85kg.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.