• POC74

    Tak tu máme radar od Treku!

    Systém CarBack dokáže jezdce upozornit na vozidla jedoucí za ním už ze vzdálenosti 240 m.

    Kompatibilní s většinou GPS cyklopočítačů.

    Spárováním systému CarBack s aplikací Trek Accessories si na chytrém telefonu zobrazíte za vámi jedoucí vozidlo a jeho vzdálenost.

    Zaměření, blikání a dosah světel jsou přesně takové, aby je bylo vidět za dne až do vzdálenosti 2 km.

    Čtyři režimy blikání: Denní blikání 90 lumenů, denní svícení 25 lumenů, noční svícení 5 lumenů a noční blikání 5 lumenů.

    Viditelné LED kontrolky umožňují zobrazení stavu nabití 7+hodinové baterie.

    Stupeň voděodolnosti IPX7 pro spolehlivou jízdu za mokra.

    Vybaveno zadním úchytem Quick Connect Plus a nabíjecím USB-C kabelem.

    Test by GPlama

    https://youtu.be/z481-qOzQn0?…

    4 0
    • RichP  

      Ten tvar je takový divný. Ostatní radary mi dávají v tomto větší smysl.

      2 1
    • POC74  

      Taková ta kovová baterka co měl dříve každý, viď :) ale třeba v reálu bude ok.

      1 0
      • ladys  

        Nebude, na aero kole na sedlovce to bude vypadat dost blbě. A do strany to vidět asi také nebude.

        2 0
        • DaD  

          Pokud to má stejné režimy jako flare RT, tak je to naprosto dokonalé světlo i v noci. Garmin se s tím jeho nočním svícením normálně pos.ral a musí to nas.rat snad úplně každého řidiče. Tohle nikdy nepochopím. Fakt vemena!

          Mám toto sedlo a k němu ten držák. Takže vzhled neřeším. https://www.trekbikes.com/…rsl/p/33462/?…

          0 0
          • ladys  

            V noci nepotřebuji radar, vidím světlo od aut. A stačí blikačka. No vidíš jezdím na sedle z Ali :D EC90 96g

            Nevím kam dáváš cajk, možná do rámu. Já mám na sedle pidi brašnu na cajk.

            0 0
            • DaD  

              Pravdu máš, v noci není potřeba, ale ráno ano. A proč vozit dvě zařízení? Kdyby ti dementi z Garminu přidali ještě jeden opravdu noční režim, tak tohle řešit nemusím:(

              0 0
              • ladys  

                Výdrž? Mezitím se radar nabije. Každá Felda svítí dozadu více. Není co řešit…

                0 0
                • DaD  

                  Co je s výdrží? Tu vůbec neřeším. A auto mě nikdy vzadu neoslnilo, to ani omylem. Ale zkusil jsi někdy v noci jet za někým, kdo má Varii? To je fakt žrádlo, když to začne blikat:(

                  0 0
                  • ladys  

                    A musí to v noci blikat? Fábie určitě svítila více než radar. A při nasazení mlhovek konec…

                    0 0
                    • DaD  

                      Ano, právě že to musí to blikat:( To je další blbá funkce radaru varia. Prostě zachytí auto a rozbliká se. Přitom by v noci stačilo, aby to jen svítilo.

                      Co máš s tou Fábií neustále? Lampy u auta přece svítí úplně jinak než jeden bod na kole, který doslova řeže do očí a stahuje pozornost právě k němu. Je to prostě přestřelené a i režim peloton je v noci moc. A pak když se rozbliká..no škoda mluvit:(

                      0 0
                      • Jezevec70  

                        Pak máš ještě režim „Německo“, ten nebliká.

                        0 0
                      • ladys  

                        Zatím mne to nikdy neomezovalo ani jako řidiče. Režim peloton má 8Lm , tento radar 5Lm. To má běžně blikačka.

                        U Fabie 1 to trochu přehnali, jezdí jich ještě dost. A můžeš za ní jet dlouho, na rozdíl od kola…

                        0 0
    • jIrI___  

      Konečně normálně uvažující výrobce, který ve tmě nechce oslepit řidiče jedoucí za vámi. Už jen kvůli tomu mám chuť ho vyzkoušet :)

      2 1
      • DaD  

        Přesně tak! Proč ještě hrotit, už tak vyhrocenou situaci, mezi cyklisty a řidiči?

        1 0
      • ladys  

        Vyznáš se v tom, kolik Lm svítí auto vzadu?

        0 0
        • worlusho  

          Obrysová světla auta budou mít dohromady světelný zdroj s cca 130Lm, rozdíl je na jakou plochu pomocí paraboly a rozptylovače světelného záření bude těch 130Lm dopadat. Pak ti z toho vyjde Lm/m2 a výsledek je oslní/neoslní. ;)

          1 1
        • jIrI___  

          Zadní LED obrysovky z posledních let mívají 50–70 lm na jedno světlo. Ale lumeny jsou trochu ošidné v tom, že uvádí hodnotu naměřenou v jednom jediném bodu o velikosti setin mm, vůbec se nebere v úvahu svítící plocha.

          0 1

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.