• Pepek Vyskoč

  https://www.rb-bike.cz/…tain-enduro/

  Volně navážemě na Race bike – klub majitelů (3)

  Mor to trochu zkomplikoval, ale po půl roce čekání jsem si ho včera konečně přivezl domů. Je to moje první celopéro, takže asi nejsem schopen objektivních komentářů :))

  RB možná není absolutní špička s nejlepší geometrií a blabla…, ale mám rád ten osobní přístup a možnost domluvy skoro na čemkoli – jinde bych neměl možnost si koupit rám, kola a sedlovku, zbytek komponent si přinést vlastní, a ještě si to nechat zadarmo složit.

  • MirosPikos  

   Vypadá moc pěkně, těším se na info o jízdních vlastnostech. Hlavně to placebo kluzných pouzder. Třeba ho za rok dva budu taky prohánět :) Žlutá je můj favorit pro příští kolo. Kdyby to byla Mega nebo RB.

   Tak ať slouží, jezdí a lítá! Hlavně ať nepraská.

  • David888  

   To je TR140 ve velikosti S3?

   Kolik měříš?

   Díky za odpověď

   • Pepek Vyskoč  

    TR120, vel. L. Mám 176cm. Podle rozměrů mi mr. Heiník doporučil L. Jen jsem tam dal 35mm představec.

    CRR mám taky L a je mi tak akorát.

    • David888  

     Díky

    • Beskyd  

     Mužů se zeptat proč jsi nevzal rovnou TR 140? Koukám totiž ze tam mas tlumič i vidli která se dává na tu TR 140.

     • Pepek Vyskoč  

      Nejsem kdovíjakej jezdec, hodně jezdím i po rovině, a chtěl jsem něco víc univerzálního a lehčího. Taky jsem posranej jezdit nějaký větší pekla, takže bych velký zdvihy myslím nevyužil :)

      • Beskyd  

       Jasan. Já jsem právě chtěl něco ostřejšího tak jsem šel rovnou po té 140. Akorát jsem trosku lavíroval kterou velikost zvolit

    • p@X  

     Hmotnost?

     • Pepek Vyskoč  

      Kouknu na to.

     • Pepek Vyskoč  

      tak 15,3kg

      …což je docela hodně, mr. Heiník v původním vláknu psal, že prototyp v Base verzi (myslím?) měl 13,74kg bez pedálů.

      • p@X  

       To pro mě bude asi nepřekonatelný, představoval bych si tak o 2 kg míň.

       • Pepek Vyskoč  

        Já to pak dám do naše biky, ale podle mě lehčí vidle, pláště a nevím co udělají nějakej rozdíl. Nevím jestli bezduše jsou lehčí, já mám duše.

        Celkově je to mix SLX a XT.

      • Smazaný účet  

       To je docela dost, to má můj Bandit v XL :)

      • Pepek Vyskoč  

       Po konzultaci s RB se ukázalo, že nedělat kvalitativní kompromisy s sebou nese určitou cenu. Rozdíl ve vidli, tlumiči, kolech a pláštích (mám tam Nobby Nic) zdá se dá dohromady maličko přes 1,5kg, a to jsme na tý původně uvedený váze.

       Ale prostě je to kolo do terénu, ne na polykání kilometrů, takže v pohodě :)

       • p@X  

        A já si myslel, že zdvihy 120/120 jsou i na polykání km :)

        • Pepek Vyskoč  

         Asi by se dalo, ale o dvě kila míň :D

         • p@X  

          Škoda no, 120mm asi vznikl spíš jako taková znouzectnost.

          • Pepek Vyskoč  

           Já myslím, že je to pěknej univerzál někde mezi XT a trailem :)

           Na nějaký velký dropy nebo brutální sjezdy to samozřejmě není, ale s pořádnou vidlí (což mám) to něco zvládne.

  • Beskyd  

   Tak se taky pochlubím i tady v novém vlákně. Ve čtvrtek jsem si byl v Opavě pro svoji novou TR 140. Je prostě krásná. Zatím nebyl čas to pořádně nafotit tak jen ukázka.

   • Pepek Vyskoč  

    Černý rámy mi vždycky přišly divný, resp. že je to škoda tak nevýrazný, ale tohle už je zase originální :)

    • Beskyd  

     Taky jsem přemýšlel jakou barvu, ale klasická černá se mi vždycky líbila. Mám to v matu a na živo to vypadá fakt moc hezky.

   • p@X  

    Černá a titan fox mu imho sluší nejvíc.

   • chemik_mara  

    Moc hezky! Jakou mas velikost? Ze neni prohnuta horni ramova trubka.

    • Pepek Vyskoč  

     Ajo, dobrej postřeh s trubkou! Co to??

     • Beskyd  

      U té S1 už to muselo být rovně. Je o 3cm kratší než S2 a tam už by to prohnutí asi nešlo.

    • Beskyd  

     Mám tu S1 a tam je to rovné. Líbí se mi víc než ta prohnutá u S2. Mám 173cm a po konzultaci s P. Heinikem jsem vzal tu S1. Byl jsem to i zkoušet v Opavě než jsem objednal a ta S2 už byla fakt moc velká. Sice jsem na pomezí těch dvou velikostí ale ta menší mi sedí víc.

   • Džey Ár  

    Je to hóódně pěkná záležitost. To se ti povedlo. Po dlouhé době asi začnu zase toužit po RB :-)

  • Metrick  

   Žlutá vypadá moc pěkně. Bral jsi to v Praze nebo Opavě (v konfigurátoru možnosti výměny většiny hlavních komponentů není)? Pokud bude možné se na výměně/dodání části vlastních komponent domluvit (dříve to prý šlo), tak by to bylo velké plus při rozhodování. Každopádně ať dělá radost.

   • Pepek Vyskoč  

    Praha.

    A domluvili jsme se v podstatě rovnou v rámci mailový diskuze o rámu a komponentech obecně.

    Já věděl, že si chci komponenty vybrat sám, ale taky jsem nechtěl řešit kola a vybírat sedlovku, a v poslední řadě RB má naprosto luxusní ceny na Race Face. Například Turbine R 35 představec v eshopu stojí 2560, přes RB tuším asi 1700.

    Takže jsem se zeptal, jestli je možný si některý komponenty vzít od RB a něco dodat sám. A úplně v pohodě.

  • scottscott  

   Mi se to hodně líbí :) Tu žlutou matnou mám na RB RX a jsem spokojen. Na RB Bandit 475 mám černou matnou a ta už je údržbově horší. Jakou fanoušek RB přeji ať to jezdí a přeji mnoho spokojených kilometrů.

  • Bike.Mike1234  

   Kolo se mi líbí , bohužel nechápu a mrzí mě jako fanouška kam RB směřuje , dělali super DH/FR už nedělají ( chápu poptávka asi není co bývala ) ale i kdyby udělali jeden pořádný model a drželi ho 5 let určitě by se jich dle mého prodalo víc než těch e dragstru který jsou cílený snad na tu nejmenší skupinu zákazníků která na trhu vůbec existuje. Dělali super EN v dnešní době kdy je enduro ten největší trhák NEMAJÍ enduro? A pokud ho mají v plánu minimálně to zase rok dva potrvá .. dělali full XC a např IQ 290 /275 jezdí hodně … Nemají ani to a navíc nemají ani žádné pevné XC které by stálo opravdu za to aby si ho koupil někdo kdo chce občas odjet nějaký závod a to nemluvím o tom že moji dva kamarádi mají stejný rám ze stejné modelové řady ve stejné velikostí a každý na jiný průměr trubek respektive jeden má spodní 50mm horní 40mm a řetězovky vypadají jako z by byli z bandita , druhý rám má spodní 47 horní tuším 38 řetězovku klasickou tenkou a v sedlovce vložku , geometrie stejná jinak každý rám jiný WTF ? No nic ,jdeme dál RX za mě v pohodě KID125 za mě v pohodě. A teď nové TR vypadají fakt pěkně jen nechápu proč při absenci výše zmíněných kategorii mají v kategorií trail 2 zdvihy a taky jsem čekal nějakou top gramařinu vzhledem k absenci ložisek jsem si říkal že mají v plánu asi nějakou lehkou raketu která bude lehká už v základu za cenu citlivosti zadní stavby ( minimálně oproti banditovi) a ejhle 15,3 kg ? 120mm chodí aspoň jako po másle ?

   Je to zvláštní ,firma s dlouholetou tradicí a jménem jakoby se snažila sama sebe potopit , místo růstu do zahraničí podpory mladých talentovaných závodníků ,kteří by dostali RB opět na světlo jako v době Pavla Čepa , Michala Marošiho Gaspiho atd kteří všichni začínali na RB teď existují prakticky bez reklamy bez marketingu bez propagace bez jakéhokoli promo videa bez čehokoliv co by je stálo trochu peněz energie a nadšení ale přineslo velký přínos v podobě prodeje , přijde mi že firma stárne spolu s panem Bartoszem a stala se jen obživnou činnosti bez nadšení. Žádné ambice ( podpora jezdců , sponzoring akcí, výstavy ) , zhoršující se kvalita ( sváry , absence různých polepu , neestetické plastové průchodky ) ,bez snahy získat si nové zákazníky ( propagace ,trička dresy.. , videa, aktuality z výroby )

   A to už ani nebudu rozvádět čekací lhůty , to že na nové pobočce v Opavě pracoviště pro skládání kol vypadá hůř než můj pracovní koutek ve sklepě a že místo soustředění se na výrobu kol se po půlce podlahy válí nějaké cvičební desky na držení rovnováhy mezi kterými se snaží při předávání kola kličkovat paní sekretářka ,aby se pro kolo vůbec dostala.

   Nechci RB pomlouvat všeobecně jsou to dobré kola a sám mám 4. kolo od nich ,ale o to víc mě to štve že s každou další generaci ačkoliv se snaží něco zlepšit spíše klesají ke dnu.

   • p@X  

    TR 120 bylo asi narychlo dodělaná varianta pro zájemce o jezdivější kolo s nižšími zdvihy. Bogužel má 2 kg nadváhu. Kluzná ložiska prý mají ze začátku zdvihu trochu větší odpor, nejmenší nerovnosti to asi moc pobírat nebude.

    • Beskyd  

     Mám TR 140 a i drobné nerovnosti to pobírá moc hezky. Sice to není úplná super žehlička ale je to naprosto v pohodě.

    • Pepek Vyskoč  

     Ty rámy jsou skoro identický, nepleť si váhu kola a váhu rámu. Jen protože já si postavil těžký kolo neznamená, že na rámu je něco špatně.

     • p@X  

      Kolik váží vidla a kola?

      • Pepek Vyskoč  

       Podle webu SR je Auron 35 „starting from 2140g“, což je víc než je základní konfigurace.

       Kola netuším, Remerxy jsou zjevně pevnější a těžší.

       Když jsem p. Heiníkovi psal dotaz, odpověděl mi:

       *Jinak v porovnání s prototypem, o kterém jsem váhově referoval na BF:

       Vidlice – Axon / Auron – rozdíl 400g

       Tlumič – Edge / TriAir – rozdíl 200g

       Pláště – rozdíl 200g, možná více?

       Kola – WTB / Remerx – rozdíl 600g

       Bezduše – rozdíl 100g

       Sedlo – rozdíl ?

       Změny na rámu – prototyp / produkční verze – rozdíl 200g

       Dnes jsem předával TR 120 – osazení TEAM+, a u něho jsem navážil 13,2Kg – s klasickou sedlovkou.*

       K tomu doplním, že váha udávaná RB je bez pedálů, mých 15,3kg je komplet se vším.

       • abel  

        katalogová hmotnost boost aurona je dost vysoká, stejně váží durolux 36.

    • Petr Heinik  

     Dobrý den,

     Model TR od počátku vznikal ve třech variantách 100 / 120 / 140, každá z variant na základě zkušeností a zpětné vazby našich zákazníků. Model TR 120 jako náhrada Bandita 290, model TR 140 jako náhrada Bandita 475. Tedy model TR 120 rozhodně nebyla narychlo dodělaná varianta.

     Hmotnost rámu TR je 2900g, úspora v porovnání s modelem Bandit je přes 500g.

     • MJ24  

      Dobrý den,

      konečně nějaká hodnota váhy samostatného rámu. Hmotnost 2900g je bez tlumiče v jaké velikosti?

      Děkuji

      • Petr Heinik  

       Dobrý den,

       Velikost M, bez tlumiče.

      • mr.antik  

       Což není pro 140mm hliníkovou 29ku vůbec žádná tragédie. Pro menší zdvihy jo, ale zase třeba fajn pro těžší pány. Každej si může vybrat.

     • p@X  

      Děkuji.

   • mirorek2  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
   • Tydlii  

    No, nevím jestli souhlasím se vším ale taky je moc nechápu.

    Osadit suntůr podvozek a nenabidnout high-end specifikaci je něco, co bych od RB fakt nečekal :/.

    Tr140 na F36/DPX (nebo Pike a odp. Tlumič) a komplet XT se slusnejma zapletama třeba?

    Tr120 na SID 120mm a SIDluxe a komplet XT?

    A ta váha je vtip.

    No nic, zákazníky si to asi najde no

    • Beskyd  

     Kdyby byly komponenty tak by určitě nabídli i jinou variantu osazení, ale všechny značky jsou rády, že seženou alespoň nějaké komponenty.

    • AussigBiker  

     Info z Instáče je, že Rock Shox bude tušim jaro 2021, do tý doby prostě pešek.

    • mirorek2  

     Tady nejde vůbec o srantour a ani světe div se o cenu… desátý systém přepákování a než se zákazník dočká rámu, geoška je sto let za opicema

     Já mít slovo u RB tak vemu i blbý jednočep (viz třeba Evil) a geošku obšlehnu od Tranďáků, jako to skoro top co se dnes jezdí a je to :-)

     Tyto značky srovnávám cílením na podobné zákazníky a taky že jim fandím :-) a tím pádem bych RB fandil taky. Zákaznický přístup je v rámci ČR prý super, tak je na čem stavět!

     Samozřejmě viděno očima AM/EN…

     V XC tady není šance podle mě

     • Smazaný účet  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
     • Pepek Vyskoč  

      Ah, desátej kolovrátek na téma RB je sto let za opicema. Co se to řešilo u předchozích modelů? Úhel hlavový trubky nebo jiná hovadina, kterou nikdo z místních expertů nepozná, ale má názor a neváhá ho sdělit?

      Je zvláštní, že i když je RB úplně nahovno a sto let za opicema, a s každým dalším rámem je to horší a horší (tvrdí experti z BF, studovaní strojaři a medailisti z World DH cupu), pořád se to prodává, a skutečný majitelé jsou převážně spokojený.

      • Beskyd  

       Pod to se podepíšu. Palec nahoru

      • honzarb  

       No co se tyce uhlu hlavove trubky, resp. rozdilu mezi nima, tak to tady pozna hodne lidi, rekl bych. A v ramci geometrie kola to zrovna hovadina neni ;)

      • mirorek2  

       nojo sis ho koupil si cílovka tečka

       nemusíš tady ale vyskakovat, když má někdo jiný názor, ne?

       o tom jestli já poznám HA nebo nepoznám si nechej laskavě zdát dál, ostatní jsou jen prázdné plky s obrázkem

       • Atilla  

        A co je na té geo špatně? HA 65, STA 76, reach dlouhý. Na TR120 což má být lehký trail bike HA 66,5, STA 75,5, reach v Lku 476mm. Mě to příjde teda adekvátní. Nechtěl bych mít na trailovém kole STA 80. To je pak na rovnějších cestách utrpení na ruce.

        • TJK  

         jj souhlas, GEO mi prijde naprosto akt. a trefena dobre.

         • mirorek2  

          šak jistě že je to „ok“, já psal obecně že to zastarává… bandit, když jsem o něm uvažoval, tak stačil všem prasknout :-) to by mě sralo víc, než nějaká geoška

       • Pepek Vyskoč  

        Jediný prázdný plky široko daleko jsou tvoje moudra strojaře s diplomem z Vysoké školy života.

        • mirorek2  
         Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        • mirorek2  

         takže napřed mě urážíš a teď blokuješ, super, užij si to

    • Pepek Vyskoč  

     Já myslel, že tvrzení, že Suntour je odpad bylo dávno vyvrácený.

    • Pepek Vyskoč  

     Pro jistotu reaguju i tady:

     JEN PROTOŽE MOJE KOLO JE TĚŽKÝ NEZNAMENÁ, ŽE RÁM JE TĚŽKEJ!!!!!

    • Petr Heinik  

     Dobrý den,

     Samozřejmě bychom rádi podobné specifikace nabídli, bohužel nabídka takových specifikací naráží na dva problémy.

     1.) Dostupnost komponentů RS.

     2.) Cena takové specifikace – TR 120 / komplet XT / SID / lehčí záplety – v hrubé kalkulaci přes 90K, u TR 140 podobné.

     Upřímně, to je cena, u které si nejsem jist, zda bychom našli zájemce, respektive dostatečně velkou skupinu zájemců s ohledem na minimální odběrná množství například u vidlic RS.

     Hmotnost rámu TR 120 je 2900g, tedy úspora proti rámu Bandit je přes 500g.

     • scottscott  

      S komponenty je to tragedie. Sháněl jsem vidlici pro syna a oficiální dovozce má termín naskladnění dokonce květen 2022, což také tlačí ceny skladových zásob kvůli nedostatku nahoru.

      Představy stavby kola jsou různé, ale za mě kola RB vždy splnily očekávání a věrným fanouškem zůstanu.

     • vpa007  

      Dobrý den,

      Ta hmotnost rámu 2900gr u TR 120 je myšlena pro velikost M či jinou? Když se dívám do svý tabulky u RB IQ 275, tak můj XL rám má 3000 gr, což by +/- znamenalo, že váhově jste se dostali zpět někam k IQ? Případně, mohu-li se zeptat, kolik váží holý rám TR 120 XL. Děkuji.

      • Dazz  

       Vím, že nečekáš odpověď ode mě :-D

       Ale srovnání hmotnosti IQ a TR 120, by mohlo cca sedět.

      • AussigBiker  

       Nizeji to mas od pana Heinka:

       Velikost M, bez tlumiče.

       https://www.bike-forum.cz/…it-evolved-1#…

      • Petr Heinik  

       Dobrý den,

       Ano, hmotnost je myšlena u velikosti M.

       Ano, zhruba to odpovídá modelu IQ.

       Velikost XL jsme zatím neměl možnost převážit, jakmile se to podaří, informaci poskytnu. Hrubě to odpovídá velikost nahoru, plus 100g.

       S pozdravem

       Petr Heiník

       • vpa007  

        Moc děkuji pane Heiníku, (i kolegům Dazz a AssigBiker. ;-))

        Mám to v tabulce a hraju si. Přiznám se, že ač IQ 275 ještě nějakou tu sezónu by mohlo vydržet, trochu mne svrbí ruce :D. Líbilo by se mi to v mixu Shimano XT, Pike, RF Turbine, Nextie, OneUp… což teda zatím vychází + 400g navíc oproti podobně ohálkýmu IQ 120/120 na 27.5 kolech… mno větší kola přínáší víc gumy, atd… :D

        • Dazz  

         Jj chce to fakt lehká kola, protože ty pláště budou + něco navíc.

         29" mtb se zdvihy 120–130 mm je celkem dost, takže je z čeho vybírat :-D

         • p@X  

          Ale lehkých modelů za přijatelnou cenu moc není…

         • scottscott  

          Ahoj, budeš TR kupovat jako náhradu za iQ275 nebo už snad máš?

          • vpa007  

           Nemám, zatím jen zvažuju, zda udělat upgrade nebo ne… PROTI je váha (né že bych ji hrotil, ale zase tahat 15kg kolo nechci, ale když to bude do 13kg +/-, tak budiž) a zatím dobrý stav stávajícího stroje, kterej jsem si konečně vyladil podle chuti, PRO je něco nového a 29" kola… takže zvažuji, jestli to má cenu, co s IQ 275 XL 120/120, když bych měl TR 290 XL 120/120… asi tak. Zatím je to prostě takový cvičení na papíře. Nicméně dumám, jestli nekoupit aspoň ty kola, s tím, že se pak uvidí… ;-)

           • Dazz  

            Zvažuj zavžuj … moderních 120 mm na 29" je fakt něco úplně jiného než 120 mm IQ 275 :-D

         • vpa007  

          Tak jasně… další vatianta, co by se mi líbila, je Orbea Oiz TR, ale to má krapet jinou cenovku. I když, otázka je, když bych na RB naházel co chci, jak na tom budu ve srovnání… to si musím hodit do tabulky.

          • yagi  

           Mel jsem podobnou rozvahu. RB TR, Orbea Oscam a Norco Optic. Nakonec… i kdyz mam doma dve RBcka a novy TR se mi libi, to vyhralo Norco. Cenove velmi podobny. Jinak bych nemel na cem v zari jezdit. Tak treba RB nekdy priste…

           • p@X  

            Nestačil Fluid, když nejproblémovější zadní stavba je stejně Al?

            • yagi  

             Mozna by Fluid stacil, ale dostala se mi pod ruku dobra nabidka na Optic, tak nebylo o cem premyslet.

           • PetrAT  

            Optic je ale cenově podstatně výš než RB TR

            • yagi  

             Naskladej na RB RockShoxe a budes na stejny cene ;). (Pike Select a Super Deluxe Ultimate DH). A navic jsem ho mel za velmi pekny penize a byl hlavne skladem.

        • Petr Heinik  

         Dobrý den,

         Na jaro mám v plánu podobnou osobní stavbu, tak pak dám vědět, jak to vyšlo.

         S pozdravem

         Petr Heiník

   • Džey Ár  

    Částečně máš pravdu, ale tenhle rám alespoň mi dává logiku. RB vaří hlínu z klasických trubek, žádný hydroforming blbiny, tak z toho vždycky vyleze jednoduchá věc. Taky mi vadilo na novém Banditu absence frézování, pak přišli s vahadlem, ale tohle TR je tak krásně jednoduchý rám že bych si RB zase pořídil. A ani mi neva že je to FSR, né u RB dříve tradiční jednočep. Moc hezky to vypadá. A myslím že už je zase trochu odklon od toho „enduro specific“ období A lidi zase míří k jezdivějším kolům (trailbike) alá IQ6. Takže jestli to i tak hezky jede jako ta IQ6, tak to na 140 mm bude super kolečko na všechno. Snad jen aby se to nelámalo právě jako ta IQ6 :‑X

   • Petr Heinik  

    Dobrý den,

    Děkuji za zpětnou vazbu a názor.

    Nemyslím, že dokáži ve formátu fóra odpovědět rozumně na takto komplexní témata, ale pokud budete mít zájem dejte vědět – můžeme probrat po telefonu nebo emailem.

    Zkusím snad trochu zkráceně:

    Enduro – ano, vyčkáváme. Je to kategorie, která se celkem dynamicky mění a než vyrobit model, který bude potřeba za rok předělat, radši počkáme.

    XC – respektive XC závodního formátu je již dlouho mimo naši zákaznickou strukturu, tímto směrem jsme při návrhu a vývoji nových modelů – CR a TR vůbec neuvažovali.

    Průměry trubek – to se týká modelu CR? Pokud ano, je to bohužel výsledek letošní tragické dostupnosti materiálu a nutnosti nakupovat materiál velice složitě z jiných zdrojů, aby bylo možné vůbec rámy vyrobit. Tedy jednotlivé výrobné série jednoho modelu vykazují odchalky.

    Hmotnost – úspora na rámu proti modelu Bandit je přes 500g. Postavit vyloženě lehkou XC raketu nebylo cílem, viz. bod XC.

    Marketing – podpora jezdců, případně videa nestojí trochu peněz a historicky můžu bohužel říci, že přinos v prodejích byl vždy velice malý.

    Čekací lhůty souhlasím, to je naše dlouhodobá bolest.

    S pozdravem

    Petr Heiník

    • o.unca  

     Velký respekt za formu reakcí na (konstruktivní) kritiku, to není vůbec obvyklé nejen na BF…

    • Evilcleaner  

     Dobrý den, využiju šance na smysluplnou odpověď. TR120 rám stojí 35 k, celé kolo ve specifikaci Base poté 43 k. Proč se nespokojíte u samostatného rámu se stejnou marží jako u celého kola, ale je třeba o 10 k vyšší? Respektive proč nechcete prodávat rámy samostatně? Motivaci pro zrušení velkoobchodního prodeje jsem ještě nějak pochopil (cca 9 let zpět), ale toto mi už žádný smysl nedává. Děkuji za odpověď.

     • lubosalbi  

      No a pak se nabízí varianta se v tom nevrtat. Koupit base kolo a díly rozprodat, tím dá dostat na slušnou cenu rámu.

     • goofy  

      Boha jeho co řešíš? Tak to má každá značka…

     • Dazz  

      Goofy má recht, když se ti zdá rám od RB drahý kup nějaký podobný od jiné značky :-)

      Navíc je teď dost divná doba … nebyly trubky, komponent je na trhu jak šafránu, ceny rostou prakticky každý den …

      chápu to tak, že RB se živit nějak taky musí.

     • scota  

      Asi protože musí zvyšovat obrat? Většina velkoobchodů požaduje i minimální odběry, takže pokud budeš ctít koupit jen řekněme 400 ks ráfků, nebo .pneu odkážou tě někam jinam

     • Petr Heinik  

      Dobrý den,

      Důvodem, proč nenabízíme samotné rámy k prodeji, je jejich omezené skladové množství – v letošním roce se díky situaci na trhu podařilo zajistit materiál na výrobu pouze omezeného množství, a to výrazně menšího, než byl plán.

      Rámy jsou tak blokovány na kompletní kola, až tyto vyprodáme, můžeme zbylé kusy nabídnout samostatně.

      Cena rámu TR 120 činí 29 990Kč ( s tlumičem SR poté 34 830Kč ) , marže na rámu zůstává stejná, jako byla u rámů IQ nebo Bandit.

      V porovnání s rámem Bandit tak došlo k navýšení ceny o 5 000Kč, což plně odpovídá nárůstu nákladů a to zejména stran materiálu.

      S pozdravem

      Petr Heiník

      • Mr.Duck  

       Vidis na 27.5 by vam stacilo min materialu a ja bych se nemusel bat budoucnosti az skoci Banditovi trvanlivost! :)

  • easyrider  

   A ty Suntoury teda už za něco stojej? Furt je tam jen vazelína?

   • Dazz  

    Předělat na olej není problém.

    • krabica  

     Se nedivím, olej je dneska drahý, tak ho RS šidí a Suntour ho radši nedává vůbec. :-)

     • Dazz  

      Cena FOX – cema SUNTOUR = hned je vidět kolim tam toho oleje dávají :-D

   • krabica  

    .

   • novas752  

    Vůbec bych se Suntouru nebál. Kamarád má teď čerstvě pružinový Zeron. Jeden by pohledem do katalogu řekl že to bude asi mizerná vidlice. Opak je pravdou, i s tou vazelínou je v zimě o dost citlivější než konkurenční RS35.

    • Atilla  

     No kdyby někdo chtěl, tak budu prodávat nejetý Suntour Axon 34 BOOST LORC-PCS, 29, 130mm, Black, Off 44mm s neřezaným sloupkem.

     • David888  

      Kolik by jste si za něj představoval?

      • Atilla  

       Tak 7tis

       • p@X  

        Bazar je jinde!

        Nabízím komponenty ze základní sestavy: https://www.rb-bike.cz/…tr-120/base/ :)

        • Atilla  

         Tak nakonec taky RB. A to bylo keců:)

         • p@X  

          Kdyby opravdu nabízeli jen rám, tak jim všichni urvou ruce.

          • Atilla  

           Já vzal Team + v top co tam bylo jenom bez sedlovky a ani, tak to nemá cenově konkurenci.

           Vidle Lyrik RC 130 mm, kola industry nine torch + přední karbon ráfek pine, vzadu EX471, fast trak grid griptlon 2,3, Rekonrace 2,4wt na předku, oneup 210mm. XT+SLX, karbon rodla.

           No, budu mít hezké XC:)

        • orm  

         Jakou mas velikost, xl? Pak napis zkusenosti, take o tom uvazuji.

        • Vilém  

         Bazar je jinde!

     • TJK  

      nemas ho prosim zvazeny? Jak to „chodi“ ?

      • Atilla  

       Teď se lakuje, takže ještě ne. Samotný rám vážit nebudu. Jedině s brzdami a hazkou, abych to nemusel protahovat ven.

       • TJK  

        ja myslel vidli.

        • Atilla  

         Měla by mít 1900g určitě zvážím až to přijde.

        • antuch  

         Axon 34 boost 29 ma kolem 1900 gramu… Axon elite 34 boost ma 1600 g…

         • Dazz  

          Axon elite 29 věčně nedostupná :-(

          • antuch  

           Hele, snazime se… Ale aktualni doba dodani vidlic suntour 14 mesicu od objednani…kdyz to jde, tak zobeme po par kusech z Nemecka… Letos bude vseobecne bida… Nejen u SR…

         • TJK  

          zajimavy, premyslim co dat na Titan kolem 120mm aby to za neco stalo

          • vojtechposmourny  

           Kdyby jsi napsal „aby to něco stálo“, tak ti doporučím třeba Intend nebo Ext, ale takhle nevím :-)

          • antuch  

           Jedina vec, na co si dat bacha… Suntour je celkove vyssi… Jejich 120 cca odpovida 130–140 u ostatnich…

           No a jestli chces vydrzet, tak vim o vidli ve 140, co bude vazit 1650 bez osy

           • TJK  

            tak ja si pockam ;) se mi pak ozvi ;) zni to pekne a nikam nepospicham :)

           • TJK  

            tak ja si pockam ;) se mi pak ozvi ;) zni to pekne a nikam nepospicham :)

        • Petr Heinik  

         Dobrý den,

         Axon 34 – 130mm – 2 080g ( s blatníkem ).

     • vili  

      Můžeš pak pls pro zajímavost změřit zástavbovou výšku? Díky

  • vili  

   koukám blbě nebo lze aktuálně objednat pouze komplet kolo tr120? Kliknutím koupit samotný rám se dostanu zase pouze na celé kolo…

   • Pepek Vyskoč  

    Samotný rámy nejdou objednat od začátku. Myslím, že budou v nabídce až později.

  • MrtweyUbrus  

   Myslím že nemožnost koupit samotný rám odradí hodně kupců, kdybych chtěl koupit kolo a pak rozprodávat komponenty které tam nechci tak si koupím mainstream.

   • scottscott  

    Asi jak koho. Já chtěl Bandita a byl poslední v Mku jako komplet kolo, protože někdo zrušil objednávku a z původního kola zůstal rám, hlávko, gripy, sedlo, řazení, tlumič a to je myslím vše. Teda zatím :)

   • Auditor  

    Hehe, ukaz mi nekoho kdo to s novym kolem, at mainstream nebo nemainstream, nedela… :) Kola, brzdy, pohon …

  • Pepek Vyskoč  

   Přemýšlím, jestli s takhle zakrouceným rámem řešit nějakou ochrannou fólii, a asi na to spíš kašlu, protože na tohle něco rovnoměrně nalepit zní jako zkouška z trpělivosti level master :D

  • Kíša  

   Ahojte, dělám si zálusk na TR 120, ale chci ji samozřejmě nejdříve vyzkoušet. Bohužel testbike je pouze ve vel. L, tak jsem se chtěl zeptat, jestli se tu nenajde někdo z Prahy, Berounska či širšího okolí, kdo ho má doma ve velikosti M byl by ochotný mě na něj nechat na chvíli sednout? Díky :)

  • Beskyd  

   Taky jsem dneska trošku přehazoval díly z HT kde jsem měl o něco lepší než na RB TR 140. Na RB jsem hodil SLX kliky, pořídil 30z převodník (místo 32z), SLX kazetu, a taky jsem sehnal nové XT řazení (místo SLX). A ještě širší řidítka Reverse + představec a gripy Ergon

   • vpa007  

    Bylo by to moc hezký, kdyby u toho nebyly mizerný fotky… ale neber to zle, chápu že je venku hnusně a brzo tma a že se to prostě nedá vydržet.. ;-)

    • Beskyd  

     Jasan fotky nejsou nic moc, ale radost ten „tunning“ udělal. Už aby bylo hezky a dalo se řádit někde v lese.

    • Pepek Vyskoč  

     To je přesně důvod, proč jsem si kolo doteď nedal do fotkový sekce – není ho kde vyfotit :( Leda že bych ukecal ženu, aby mě s ním odvezla někam do hor kde mrzne a je sníh :D

   • rapo  

    Folie nebo co to je na spodni strane ramu (1.foto) uz tam byla, nebo jsi to tam lepil?

  • Hanez91  

   Dobry den,přemýšlím že bych pořídil RB TR 120.Chci se zeptat na radu ohledně velikosti měřím 185cm.

  • Pepek Vyskoč  

   Dneska jsem měl potenciálně katastofální problém. Po necelých 20km, už na cestě domů, jsem si naprostou náhodou všimnul, že mám komplet vysunutej čep zadní stavby. To kdyby se za jízdy rozlítlo, byl bych v řiti. Teda kolo, já bych jen brečel.

   • Pepek Vyskoč  

    Totál úlet :-O

    • p@X  

     No, to nám to pěkně začíná :///

     • vili  

      Klid. Stalo se mi to na canyonu i na scottu (tam mi to dokonce za jizdy v lese vypadlo a pul hodky jsem hledal v listi). Od te doby se snazim pravidelne vse kontrolovat a dotahovat a nemam problem

      • p@X  

       Dík, budu mít klidnější spánek :)

      • LM  

       Tip: vemte lihovou fixu a poznačte si polohu čepu oproti rámu čárkou. Pak stačí kouknout a hned vidím že se něco povoluje. Používám i na pevné osy, šroub držící přehazku a šrouby držící převodník. Okoukáno v trolejbuse :-)

       • Georrge  

        Jj v prumyslu bezna praxe, dobry tip. Taky se pouziva kapka (pripadne carka) barvy mezi ram a hlavu sroubu. Take signalizuje uvolneni sroubu a u mensich sroubu funguje i jako lehke zajisteni proti povoleni. Ale to neni na srouby ktere pravidelne povolujes (pevne osy), tam je fajn ten lihac nebo bily znackovac pro cerne srouby/ram.

    • Georrge  

     Ze by RB neznal loctite? :)

   • Beskyd  

    To se ti sám od sebe povolil ten šroubek co to stahuje?

    • AussigBiker  

     Me na Banditovi taky, neco cinkalo, ja furt nevedel co :) Kamos, zkusenej eRBéřkář hned vedel, bud si narozdil ode mne vsim, nebo mel taky tu zkusenost, to nevim. Kdyz byl Bandit novej. Od ty doby uplne cajk.

     Pepek: Tak hlavne, ze se nic nikomu nestalo :) Cinkalo ti to taky? Nebo si cinakni nezaznamenal?

     • Pepek Vyskoč  

      Necinkalo nic, jen jsem v jednu chvíli mrknul za jízdy na kazetu, a říkám si „co to je doprdele za váleček tam?“. WTF :D

    • Pepek Vyskoč  

     Ještě nevím, jsem zmrzlej jak sobolí hovno, jen jsem kolo v rychlosti umyl od soli a uklidil, kouknu na to později :)

     Doufám, že je to fakt jen povolený. Docela jsem se lek, když jsem pomyslel na možný katastrofický scénáře.

     • mr.antik  

      Nestalo by se prakticky nic. Tolika lidem v mém okolí rupla za jízdy zadní stavba (bez ohledu na značku) a stále žijí…

   • Pepek Vyskoč  

    Tak dobrý, ten šroub se jen komplet povolil.

    Asi radši někde koupím ten Loctite.

    • Georrge  

     Da se koupit i lepidlo na zavity od jine znacky, treba v globu ci hornbachu za asi 120kc. Ale prijde mi trochu silnejsi nez loctite 243, takze bych to s mnozstvim neprehanel. Zvlast pokud je to sroub do loziska (at uz kluzne nebo valive), prebytecne lepidlo se totiz vytlaci ze zavitu a muze zalepit funkcni plochy.

     •  jarek1  

      Podle mě se povoluje toto a podobné sešroubování zejména za mrazu a sněhu. Mám tuto zkušenost s čepem ve starým IQ, ale hlavně se závěrnou maticí kazety, kdy se některé dělaly už bez prolisů a v přímrazcích se povolily přidrháváním o stavbu.

     • novas752  

      To i normálního Loctitu stačí malá kapka.

    • Pepek Vyskoč  

     Tak NEDOBRÝ :(

     Ten šroub prasknul přímo v rámu a zůstal tam, a proto se čep vysunul.

     Samozřejmě je to úplně debilní místo, z tý spodní části šroubu není vidět ani kousek (a stejně se tam nedá dostat), takže kolo jede zpátky do RB a já dojezdil :( Do tohohle štourat nebudu.

     • p@X  

      Tvl, už sem nic nepiš. Ubývají mi zásoby alkoholu :)

     • Beskyd  

      Pak dej vědět jak to dopadlo, co s tím udělali. Dík :)

     • Pepek Vyskoč  

      Kolo jede zpátky do továrny :( Sice by to příští týden mělo být vyřešený, ale do tý doby bude všude už jen bahno :( A to jsem v pátek objednal nový pláště. Ach jo.

     • Smazaný účet  

      To by mě zajímalo, jak je tohle možný…

      • p@X  

       ??? Lze jen doufat, že to byl ojedinělý fail. Každopádně nové majitele čeká pravidelná kontrola.

      • Atilla  

       Bublinku ve šroubu už jsem viděl mockrát.

       • p@X  

        Taky mohl být přetažený, ale to už se nedozvíme.

        • Atilla  

         Stalo se nám v práci, že přišla krabice M8 šroubu a skoro každý jsem utrhl malou ráčnou. Teď se to stalo firmě co u nás montovala nové zařízení. Pro jistotu měnili asi 200ks šroubů:)

      • Pepek Vyskoč  

       Druhá strana úplně v pohodě, takže hádám, že to je na 99% špatnej šroub spíš než nějaká vada rámu.

       • p@X  

        Myslíš, že hrozí kontakt s kazetou?

        • Pepek Vyskoč  

         Myslím, že ne. Čep tam držel myslím už jen silou vůle, a kazeta byla pořád tak centimetr daleko.

       • Smazaný účet  

        No otázka je, jestli na tuhle stranu nepůsobí větší síly od tahu řetězu, než na druhé straně od brzdy.

        Ale asi to bude vada šroubu jak píše Atilla.

        • novas752  

         Síla od brzdy bude určitě větší (brzda má mnohem větší výkon), ale v jiném směru.

  • p@X  

   Cíl mise: shodit 3 kg s co nejmenší újmou na účtu.

   • Beskyd  

    Tak to jsem zvědav, 3 kg je dost. Budu držet palce

   • vili  

    kua lepší fotka už nahrát nešla, co? Kolik to teda hmotní takhle v základu? To je L? První 1,5 kg bude easy, pak už bude hůř :-)

   • Atilla  

    Na svém jsem navážil 14kg s 500g pedály, 4-pistem na předku, teleskopem 180mm, Pepi vložkou vzadu, lyrikem a rekon race a rekon 2.4 wt.

   • Dazz  

    Fotka jak z Rudého práva ;-)

   • Pepek Vyskoč  

    Mission Impossible

    I kilo tě bude stát hodně.

   • TJK  

    kolo fajn ale plan a provedeni je za me zbytecna hloupost

   • Tom-T45  

    MItas Ocelot? Tak přehodíme gumy a je hotovo ne? :-)

   • mastihuba  

    viel Spaß

   • novas752  

    Měsíční hladovka by to měla s přehledem zařídit. :) Ještě ušetříš.

    Kilo bude docela levné a snadné, druhé kilo výrazně dražší a ke 3kg z toho kola imho neočešeš, to by si to musel osadit ultralight xc komponentama.

   • mr.antik  

    I kdybys to stavěl z nuly (nevim co to je za velikost) ale když vyjdu z nějaké hmotnosti Mka 3200g s tlumičem tak 12,5 kg je hraniční hmotnost ke který by ses mohl teoreticky přiblížit v nějakém AM setupu ale už tam bude dost omezeni ve funkci (např. gumy), sedlo nějaká skořápka, gripy pěnový atd…

    • p@X  

     13 kg stačí, +1,5 kg rám + tlumák navíc oproti Genesisu (teoreticky).

     • Atilla  

      Na 13kg se dostaneš v pohodě. pokud budeš mít záplety 1500g a 350g pedály, tak i s teleskopem.

   • vpa007  

    A máš nějakej plán? Zváženo? Tabulka? Nákupní seznam? ;-)

    • vili  

     No vzhledem k tomu, že asi dle textu výše přehlídl takovou věc jako průměr řidítek 31,8 vs 35 tak bych spíš plán nečekal :-)

     • p@X  

      Přemýšlím, když budu muset stejně kupovat brzdovou hadici, jestli pancéř Alligator nezlepší houbovitost, ale asi bych ho neprorval těma tištěnýma průchodkama.

      • mr.antik  

       to máš tak 50g jen ha hadici…

       • p@X  

        Uff, Force hlávko mě zachránilo.

        • mastihuba  

         Nebudes mit rodla moc nizko? :)

         • p@X  

          Vůbec nevím, jak mám vysoko střed v sagu a jaké potřebuju zdvihnutí rodel :/ :) Ofset sedla taky netuším, když mám dlouhé stehenní kosti a teď je in sedět co nejvíc vepředu…

          • p@X  

           Pův. horní ložisko hlávka nemá svrchu těsnění a zespod je těsnění na volno, s horním ale problém nebývá.

           • Atilla  

            Prosím tě nevíš kolik mm je zafrézovaná dosedací plocha hlávka?

            • p@X  

             Nevím přesně, co myslíš? Misky jsem neměnil.

             • Atilla  

              Aha, myslím jsem že jsi dával i hlávko nové.

              • p@X  

               Jen vršek kromě misky. Mám moc řízlou Rebu.

               • p@X  

                Doporučuji všem zájemcům o vlastní brzdy hodit je do RB.

                • MirosPikos  

                 Čtu si to a pořád to nechápu :)

                 • chemik_mara  

                  Pokud si kupuješ TR a máš vlastní brzdy, hoď je do RB, ať ti je namontují oni, páč je to asi oser ;-)

                  • MirosPikos  

                   Jo takhle. Já myslel že je problém s dostupností. Ale ono je to jen vnitřní vedení. Kdybych někdy kupoval zase RB snad bych si připlatil za starou dobrou klasiku a vnější bezproblémový vedení.

                • Atilla  

                 Proč ? Jsem protahoval a šlo to v klidu. Musíš použít konektor. Sešroubuješ hadice k sobě a jednoduše protahnes. Teleskop jsem protahoval bez přípravy a měl jsem to do 5 min.

                 • p@X  

                  Nemohl jsem tam narvat zpátky některý průchodky. Nevím, jak bych to tam rval přez průchodky kolem středu.

                  • Atilla  

                   Ty průchodky musíš vyndat, to dá rozum.

                   • p@X  

                    Zatím rychlé kontrastní cvaky (blatník už jsem vepředu odsřihl asi o 10cm).

                    • scottscott  

                     Ty jsi objednal bez log?

                    • TJK  

                     not bad, not bad! logo mi tam chybi ale cerna a fox mat proste vypada skvele!

                    • orm  

                     To vypada suprove. To je 120mm vepredu i vzadu?

                     • p@X  

                      Yes. Největší problém asi bude střed posunutý dost vzad oproti mým stávajícím kolům, navíc jsem ofsetář.

                      • Dazz  

                       Nj na to je třeba myslet, když vybíráš geošku. Modernější trail geometrie s 75° úhlem sedlovky, navíc jsi tam dal jen 120 mm vidli což ti sedlo hodilo zase mírně vpřed.

                       Snad si zvykneš. Na trail ježdění by to mělo být lepší.

                       • p@X  

                        Ona tam 120 mm byla i původně. Koukám, že v zákl. setupu už nemaj vidlu ani brzdy.

                    • vili  

                     no a kolik nám to teda hmotní takhle?

  • Atilla  

   Tak já už jen položit hlavu, poladit posed a mám hotovo.

   • wilda81  

    Jo, to by šlo. Ráfky jsou záměr nebo druhý karbon šel na trsátka?

    • TJK  

     zadny sel na trsatka uz u me v Nauders a pak podruhy u Suslose v decine bohuzel ale vydrze skoro 4 sezzony praseckyho jezdeni :) chtelo by ho sle doplnit k predku :) aby to mel Roman jeste jeste jeste o kousek suprovejsi ;)

   • p@X  

    Jedinná použitelná barva ;)

   • scottscott  

    Takže jsi se vrátil k RB? To chválím :) Vypadá to suprově!

   • boo-beek  

    Krása. Jakej je vlastně ten tlumič? DuAir byl tragédie…

    • Atilla  

     U nás je všude hromada kaše, takže zatím jsem jezdil jen kolem baráku. Za pedálem to jde hodně slušně, ale ten tlumič asi moc fungovat nebude:) Nic méně mám to na najíždění km a bikepacking, takže žádnou žehličku od toho nečekám. Od toho mám jiná kola.

   • Pepek Vyskoč  

    Naživo ta šedá vypadá výrazně líp.

    Pro ženu už mám objednaný CR :D

   • KRAJIC  

    To jsem zvědav jak to u tebe obstojí po té zátěžové stránce. Pokuď to tedy nemáš jako shampoo výletnické kolo.

    • Atilla  

     To se uvidí tak v létě podle stavu ruky. Teď jsem jel 1:15 hod na tepy a fyzička total pryč po půl roce bez biku. Do toho nějaký bakteriální zánět průdušek na které jsem dostal konečně po dvou měsících ATB, protože doktorka je píča a myslí si, že je nejchytřejší a místo toho aby mě udělala testy, tak mě chtěla dát antidepresiva( A já jí pěstí:) A k tomu zánětu lehký průběh kovidu, ale taky nepřidal.

     • Pepek Vyskoč  

      pán je labužník koukám :D

      • Atilla  

       Když se to se…, tak aspoň pořádně:)

       Ale klidně ten můj příspěvek blokni, moc se to sem nehodí. To bylo spíš pro Krajíce se kterým už se tu nějaký ten pátek známe.

       • Pepek Vyskoč  

        A já držkuju na zlomenej šroub :D

        • Atilla  

         Tak kdyby doktorka nebyla argantní a trochu poslouchala, tak už jsem mohl být měsíc přeléčený. Nejlepší byla ta otočka o 360, když přišly výsledky tesů a opravdu se potvrdilo to co jsem jí říkal. Najednou jak mílius (kdyby jste něco potřeboval stačí zavolat:).

         Ale aspoň další poučení do života. Nesmíš dát na názor kdejakého chytráka a nenechat se odbít. To se mi stalo už s rukou, když jsem po úrazu přestal hýbat prsty. Taky mě nevěřili, že přirostla šlacha ke kůži a tvrdili, že to není možně. Naštěstí existují střediska kde jsou opravdu odborníci co poslouchají. Stačilo zafixovat zápěstí a prsty pořádně škubnou. U nás by mě do toho řezali a kdo ví co by tam ještě provedli.

         Tak jsem se tu hezký vybrečel:)

         • KRAJIC  

          Tak hlavně, když už víš příčinu problémů a začíná se to klonit správným směrem. Já bečím furt, lidi co nic nedělají tak nechápou, že člověk nebečí pro to, že to bolí, ale pro to, že má strach, že nebude moct jezdit tak jak byl zvyklý až přijde sezóna. Tak se hoj vole, držím palce, vždycky si to sedne nějak.

   • Radek Broz  

    Pěkný!

   • vpa007  

    Pěkně pěkně! Ta šedá mě taky láká. Imho, nešla by nějaká fotka i s vytaženou sedlovkou? ;-)

    • TJK  

     Fox sediva v matu je proste krasna luxusn barva

     • vpa007  

      Souhlas… měl jsem (mám ji, minimálně šedou) na svým prvním kole (Marida Matts LX 1998), takže by to mohl být takový pěkný návrat… ale fakt nevím. Zase ta modrá navy, ta mě furt baví a s RX jsou to dvojčata… :D

    • Atilla  

     Tady jedna z dneška. Řidítka časem půjdou níže. Teleskop je 180mm.

     • p@X  

      No a jak to chodí? Ještě se mi nelíbí vedení hadic na bocích kyvky a těsně pod převodníkem, se mi zdá, že na nějakým prototypu šly vrchem nad čepem.

      • Atilla  

       Tak to zatím moc netuším. Mám něco přes 50km, ale mimo silnice je všude led. Takže nevyzkoušeno. Ale za pedálem to jde hodně slušně. Jestli to bude chodit to se teprve uvidí.

      • p@X  

       Ty hadice jsem si asi splet s Geyronem.

     • vpa007  

      Tyjóóóó! Tak na týhle fotce je to naprosto luxusní, s vytaženou sedlovkou a z tohohle pohledu… ňňň!

     • vojtechposmourny  

      Hele moc hezký. Jen by to chtělo stejný ráfek dozadu.

      • Atilla  

       Budu muset vydržet než ten EX471 zničím a to bude trvat dlooooouho na tomhle kole:)

       • vojtechposmourny  

        Prd, udělej si radost, a uděláš jí i mě :-P

        • Atilla  

         Tvl jsem si teď udělal tolik radosti až to bolí. Nový bike, nový ZEB, spousta nářadí do dílny a to ještě koukám po hodinkách. Ráfek je v cajku a design to nejezdí.

         • mastihuba  

          Garmin enduro :)

          • Atilla  

           No, koukám tedy řádově níže na Insticty:) Mě stačí i ty co mám obyč od xiaomi vydrží 40hod na GPS, ale co mě štve je, že z nějakého důvodu neměří převýšení.

           • mastihuba  

            Barometr?

            • Atilla  

             To by měla umět GPS.

             • mastihuba  

              Me na f3 odeslo barometricky a teplotni cidlo a bez ohledu na gps to vysku nemeri

             • Cryzyy  

              GPS a převýšení = přesnost ± klokan, nebo tři

              • Atilla  

               Nastoupané metry přeci neměří barometr, ne? Jiné hodinky amazfit co to převýšení měří, taky barometr nemají a přesnost je celkem srovnatelná s garminama.

               • Cryzyy  

                měří, aspoň u toho co jsem zatím zkoušel, at už hodinky s barometrem, nebo telefon s barometrem, jenom gps byla pokaždé mimo

               • krabica  

                U Garminu měří barometr a GPS se používá pro kalibraci, když je dobrý signál.

                • mastihuba  

                 Me se to zda logicky, kdyz se trasa uklada do mapy az po skonceni vyletu. Okamzitou vysku mi to nedava ale po ulozeni trasy to vyskovej graf namaluje.

  • AussigBiker  

   Kazdopadne Pepa Dressler jiz na RB jezdit nebude, link na Facebook:

   https://fb.watch/3Te_pq5PoU/

   • deadmead  

    Tak to je škoda pro RB.

    Ještě na podzim jsem se ho osobně ptal, co si myslí o novém TR, jestli ho už jel. Říkal že je moc zvědavý, jestli přejde na 29" a že čeká na nové TR.

    Asi se nedočkal :-)

   • Pepek Vyskoč  

    Jak tohle celý funguje, jezdí na nějaký značce, a ta mu dává prachy? Nebo to lidi dělají jen za kola?

  • HKou  

   Panove, co uz mate TR140 doma, co na to 160mm vidle, snese to (pane Lorenc)? ;-)

  • bamboosman  

   Ahoj, nevíte, jak je to s lakováním na vybranou RAL barvu a cenou (případně brutal finish)? Za předpokladu vše stejnou barvou. V konfigurátoru to počítá v případě RAL 1750 Kč, ale zvlášť pro rám, zadní stavbu 2× a vahadlo, takže je to hned 7000, což mi přijde zvláštní. Opravdu to tak počítají? Díky

   • p@X  

    Jim napiš, jestli to tak je, podobně jako mají v konfigurátoru sam. rám…

   • Petr Heinik  

    Dobrý den,

    Pokud se jedná o stejný RAL pro všechny díly, počítá se příplatek pouze 1× – tedy 1 750Kč za celé kolo.

    S pozdravem

    Petr Heiník

   • scota  

    vlastně je to přípatek za plechovku (5 kg) barvy takže dohromady ;-)

  • p@X  

   Co dáváte na spodní trubku? Mně by se líbilo něco ve stylu Giantu…