Pustevny a Radhošť včera (12.2.2011)

57 nepřečtených
  • ROMAN_BIKE

    ahoj,

    tak včera jsem se vydal na Pustevny a Radhošť, tak kdyby se někdo chtěl podívat na fotky nebo video, tak může.

    Jinak moc ty fotky a video nekritizujte, měl jsem sebou jen levný kompakt (Canon A590 IS z inzerátu za 17 stovek)

    video je tady

    http://www.youtube.com/watch…

    a další fotky tady

    http://www.drticbike.cz/…-radhost.htm

    0 0
    • compel  

      Parádní video,hlavně jak to valíš po sněho bez držení a ještě zaostřuješ na cyklocomp.To máš ty pláště s těmi hroty ?

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        ne ne, nemám :-) ty bych jednou chtěl zkusit

        mám normální z-maxy, celkem už ojeté a právě po tom ledu cestou nahoru mi to ujelo (na videu 0,41 min.), to jsem ustál nohou.

        Jinak nahoře na hřebeni super povrch, žádné hroty nejsou třeba, dá se na tom třeba i špurtovat :-)

        Až na Radhošti kolem kapličky byl led

        0 0
    • nox159  

      už jsi uvazoval o kameře na helmu? ;-)

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        uvažoval, ale tohle mi jako vzpomínky na vyjížďku celkem stačí :-)

        0 0
        • nox159  

          na jednu stranu ano, ale bylo by pekne natocit i sjedy… kde je potreba drzet se obema rukama řiditek ;-)

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            jo, to máš pravdu, jak jsem po tom smrzlém sněhuh držel řidítka jednou rukou a zrychlilo to nad 30, tak jsem už chvílemi měl strach…

            že rozbiju další foťák :-)

            0 0
    • MF  

      Paráda. Akou kamerou je to filmované ? Závidím. A ja aby som písla prednášku …

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        to není kamera, je to normální levný foťák, Canon A590 IS, nový stál v obchodě 2900 Kč , ten jsem rozbil na kole a už se nedělá, ani nic podobného, tak jsem koupil ten samý v inzerátu za 17 stovek.

        0 0
    • ROMAN_BIKE  

      Jo a jednu chybu jsem udělal – měl jsem si vzít trošku slivovice.

      Cestou zpátky jsem trochu prochladl, a už bylo slunko nízko nad obzorem, ochladilo se, tak to by se hodila.

      0 0
    • Pa.T2  

      Pěkný:)) Na Radhošti se mi vždycky líbilo, naposledy jsem tam byl asi před 3 roky se třídou. Šli jsme pěšky z Rožnova pod Radhoštěm, fajn cesta, zase tak daleko to nebylo:). Na kole bych to chtěl dat letos, sice výškou není nic extra, ale jako celek na mě působí skvěle:) Kterou cestu bys doporučil na nahoru a kterou na dolů (preferuji lesní cesty)?

      0 0
      • jIrI___  

        Záleží, z které strany budeš na Radhošť vyjíždět a na kterou stranu sjíždět :)

        0 0
        • Pa.T2  

          A odkud je teda lepší vyjíždět a kam sjíždět?:)

          0 0
          • jIrI___  

            Ono to vyjde tak na stejnou. Já nejčastěji jezdím z Rožnova po úbočí Radhoště (cyklostezka 46) na Pustevny, pak po hřebeni na Radhošť a po červené tur. značce dolů do Rožnova. Poslední dobou jsem si ještě hodně oblíbil i zelenou TZ od Radegastu na Dolní Bečvu. Pokud jedu z druhé strany od Trojanovic, tak po cyklostezce 6016 (říká se jí tuším knížecí cesta) na Pustevny, zajedu se na Radhošť pokochat výhledem, vrátím se zpátky na Pustevny a po modré TZ podél lanovky zpátky do Trojanovic. Ten sjezdík je celkem výživný.

            Pokud bys to chtěl prodloužit, tak hodně pěkné je „jet“ z Pusteven po zelené TZ na Tanečnici-sedlo, dál po červené TZ na Čertův mlýn (tenhle úsek je spíš pěší :) ) a dál po zelené TZ na Martiňák. Z něj pak já sjíždím na Horní Bečvu a jedu zpátky do Rožnova, ale dá se dojet třeba k přehradě Šance.

            0 0
            • ROMAN_BIKE  

              jen tak bokem, není na Čertův mlýn zakáz kolům, jako nějaký vyšší stupeň CHKO? jen se ptám, jestli o tom něco někdo neví, myslím že tam kdysi visela cedule, tak jestli to platí nebo ne… I když většinou tam člověk nepotká ani nohu, že…

              0 0
              • jIrI___  

                Jo tak o tom nevím. Já tam většinou jel ze směru od Martiňáku a tam jsem si žádné cedule nevšiml.

                0 0
                • ROMAN_BIKE  

                  možná to tam bylo jen kdysi…

                  0 0
                  • jim1f  

                    Jestli se nepletu,tak ten zákaz je furt u Tanečnice.

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Tak díky za upozornění, nevědomky jsem to porušoval :-X

                      0 0
                      • Vhalasta  

                        Tak to já porušuji jen cestou dolů :)

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Kudyma to jezdíš?

                          0 0
                          • Vhalasta  

                            To byl pokus o vtip, jakože nahoru tlačím, takže neporušuji. :(

                            Zatím sem tam byl 2× od Půsteven, opačně by to možná bylo jetelnější ale nevychází mi to do plánu cesty.

                            0 0
                    • ROMAN_BIKE  

                      taky díky za info, až pojedu kolem, mrknu na to.

                      Jinak se mi zdá, že ten zákaza byl kdysi, jak se jelo (nebo šlo, jak kdo :-) ze sedla mezi Kněhyní a Čertovým mlýnem směrem na ten Čertům Mlýn. Tehdy mě přišlo, že je to oblast celého toho hřebene, od vrcholu Čertova mlýnu směrem k Martiňáku a taky včetně toho fajného ;-) sjezdíku z vršku směr Pustevny…

                      0 0
                      • Scotty  

                        Tak teoreticky,když se podíváš do mapy a vidíš ty zeleně orámované území,tak by se tam na bajku nemělo. To si aspoň myslím..,ale přiznávám,že nedodržuju. Tzn. to máš celou oblast Kněhyně a Čertova Mlýna,stejně tak Smrk třeba a další..

                        0 0
                        • ROMAN_BIKE  

                          jo, myslím že to tak bude

                          např. tady

                          http://www.mapy.cz/…

                          jde pěkně vidět, jak je Smrk na tom špatně… špatně pro nás :-/

                          jinak taky si myslím že tam většinou člověk nepotká ani nohu, tedy hlavně mimo víkend

                          0 0
                          • Scotty  

                            Jezdím tam,ale vždy pouze po cestách resp. turistické značce a i tam s ohledem na to,kde,kudy a jak co vede. Prostě kdo Beskydy zná a má nějaký ten rozum,tak myslím,že dokáže posoudit kde ještě jo a kde už ne. Určitě bych tam nikde nevletěl do volného terénu,aspoň tohle se snažím dodržovat.. Ale zákaz je jasný,jak potvrzuje Pito.

                            0 0
                        • pitos  

                          To zelené orámování značí přírodní rezervaci,což znamená i zákaz jízdy na kole.

                          0 0
              • webbot  

                Zrovna nedavno jsem se o to zajimal – nasel jsem tento dokument

                Ono je i rozdil mezi Prirodni rezervaci a Narodni prirodni rezervaci – chapal jsem to tak, ze v „Prirodni rezervaci“ muzu i na turistickou znacku, v „Narodni prirodni rezervaci“ jen po cestach. Podle tohoto dokumentu – bych mel mit nejaky souhlas organu ochrany prirody ????

                Mate nekdo odkaz na pravidla pohybu cyklistu v rezervacich? – nemuzu to najit.

                0 0
                • Scotty  

                  Takže všude zákaz nebo povolení… Já bych po tom nepátral a spolehnul se na svůj vlastní úsudek. Je jasné,že v Mionší,v korytě Bučacího potoka,na vršku Kněhyně se prohánět nebudu. Ale třeba okolo Smrku se ti točí ve spirále cesta,po které se do sedla dostaneš..tam by myslím s tím nikdo neměl problém,na červenou po tom traverzu bych neprovokoval atd.. Ale jinak zajímavý dokument,to jsem netušil,že můžeš někde žádat o povolení.

                  0 0
      • ROMAN_BIKE  

        tak pokuď ze strany z Frenštátu, tak z Raztoky, buď kousek po Knížecí do první zatáčky

        (resp. do druhé, tam jak byl výhled na Frenštát, smístě kde asfalt opouští zelená značka, tak ne po té zelené, ale vpravo po široké lesní cestě a stále po ní do kopce)

        no a vyjede se na Pustevnách nad těmi stánkami, jak je tam několik těch bufetů směr Radhošť.

        Druhá možnost, pod Raztokou pod parkovištěm na mostě vlevo a vpravo a nad posledním hotelem po asfaltu vlevo, tak se objede celá Noříčí hora, pak eísčko, tj. odbočit vpravo a vlevo a vyjede se na hřeben (Tanečnice sedlo). Pak už jen po vrstevnici, po zelené značce na Pustevny.

        Sjezdy

        1. z Radhoště po modré na Pindulu (nejlehčí)
        2. z Radhoště po zelené do Raztoky (težší)
        3. zpátky na Pustevny a po modré do Raztoky (nejtěžší)

        Samozřejmě jsou i lehčí sjezdy, po jedné z těch cest dolů.

        Ve směru od Rožnova

        to je myslím méně možností…

        pokud od Rožnova, tak u kempu vlevo a po té cestě až na Pustevny.

        pokud od Prostřední a nebo Horní Bečvy, tak bych jel raději na Martiňák (po modré nebo po žluté) a pak na Pustevny

        Sjezdy

        1. z Radhoště po červené na Rožnov
        2. z Radhoště po zelené do Dolní Bečvy
        3. zpátky k soše Radegasta, po zelené na Skalíkovou louku a po zelené do

        Prostřední Bečvy

        To jsou asi tak všechny možnosti, které se tak narychlo dají lehce popsat

        0 0
        • Pa.T2  

          Oo, děkuji za luxusní odpověď :) Tak to si teda určitě nějakou cestu vyberu (ale ne tu lanovkou:D), až bude příležitost a čas..:)

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            není zač :-) vlastně pár stejných tipů tu napsal i jIrI___

            A taky to co jsem napsal, tak by i zkušený člověk vyčetl z mapy (myslím zkušený co umí číst z mapy a neznal by tady tu oblast). Tedy aspoň tak nějak se nám to daří, když přijedeme někam, kde jsme v životě nebyli, jezdíme podle turistické mapy po turistických stezkách (pěších) a z mapy je jasná co je do kopce, co z kopce a co má přibližně jaký sklon, co se nebude dát vyjet :-)

            0 0
      • ROMAN_BIKE  

        PS: ještě jedna možnost výjezdu = lanovkou :-)

        Tedy jen pro ty, komu se nechce :-)

        0 0
    • sihomaja  

      To už jako trénuješ na drtiče. No tož to asi bude letos fakt drsný. Byl sem dnes v Jeseníkách a takový luxusní počasí teda nebylo.

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        trénuji na to, abych mohl letošní trasu vůbec projet a ověřit před Drtičem ;-)

        0 0
        • Pavel  

          Takže jedna část trasy je „venku“: Pustevny ;-)

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            ne ne, teď bude 2 roky jiná trasa, Drtič v únoru se tedy může jet nejdříve v r.2013

            ;-)

            0 0
            • Pavel  

              Je mi to vlastně šumák. Prostě to bude do kopce a pak možná i z kopce… :-)

              0 0
    • hctr  

      jak jedes ze zacatku po tom ledu tak tam jsem jel vcera dolu na snowboardu:D

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        dalo se na tom zatáčet nebo brzdit?

        a nebo jsi jen čekal na … na to co přijde? :-)

        právě sjezd jsem tam nechtěl jet, proto naokolo kolem Noříčí hory

        0 0
        • hctr  

          nedalo se delat nic nejhorsi byly ty useky jak tam nebyl ani ten led :D celou cestu jsem se jen modlil at to nehodim do te velke skarpy sice skluznice utrpela celkem rany, ale prezili jsme to, skoda toho, ze tam neni snih mohli jsme jet az k autu, ale urcite se tam chci podivat aj na jare, z lanovky nektere ty useky sjezdu vypadaly moc fajn.

          0 0
          • ROMAN_BIKE  

            no a to ještě kromě ledu uprostřed na některých místech na kraji cesty vylézal z toho ledu, nebo sněhu štěrk… takže dobré tak na zničení prkna… ale mi to zase pomohlo, jelo se mi po tom lépe ;-)

            0 0
    • madcat  

      Máš pěknou vidlu! :)

      0 0
      • ROMAN_BIKE  

        no jo, to je už historie :-) ani nevím z kterého roku je…

        prostě stará Marzocchi Bomber, byla vzduchová a jednu stranu jsem si nechal kdysi předělat na pružina-olej, aby mi to líp chodilo

        a vůle? nulová ;-)

        vlastně je bezúdržbová, do servisu (na vyčištění) jsem ji dal snad po 6 letech… ani tlak v ní nějak neklesá, jednou za rok zkontroluji.

        0 0
    • Kamikaze 591  

      Tak co bajkeři, nedáte někdo Radhošť v sobotu? Start bych viděl tak kolem 9–30 v Rožnově.

      0 0
      • jIrI___  

        Kudyma chceš jet?

        0 0
        • Kamikaze 591  

          Kolem chaty mír.

          0 0
          • jIrI___  

            Po té cyklostezce po úbočí a přes Pustevny nebo od chaty mír kolmo nahoru na Radhošť? Možná bych se přidal, ale záleží na počasí a jestli nebudu něco mít. Ještě je moc brzy na rozhodování.

            0 0
      • sYs  

        Chystáme se tam taky s bandičkou, ale z opačné strany z Ráztoky :o)

        0 0
    • Jirka_J1  

      nevite jak to vypada se sjizdnosti cesty z raztoky na pustevny? jestli je tam jeste snih chtel bych tam jet na silnici diky :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.