Propojení opakovače s ethernetem

15 nepřečtených
 • rk1

  Ahoj, jde nějak vytvořit wifi síť pomocí repeateru (opakovače signálu) a ethernetového kabelu?

  Ve spodním patře je klasický wifi router, ale nepokryje dobře druhé patro. Při opakování signálu z routeru ve druhém patře je zase blbě pokryto první patro a zařízení si nepochopitelně pořád berou signál z opakovače a wifi z routeru občas ani nevidí. Dát router nebo opakovač někam na lepší místo není úplně možné.

  Představoval bych si něco jako zapojit kabel do opakovače a ten by vysílal vlastní wifi signál nezávislý na wifi z routeru. Je to vůbec možné? V aplikaci TP-Link mi jde nastavit jen to opakování z routeru, jsem v tomhle úplný laik tak snad to jde pochopit :)

  • Smazaný účet  

   Ja bych se taky pridal a asi zjednodusim dotaz. Jak pokryt horni patro pri stejnych vychozich podminkach jako v zakladajicim prispevku. Stary barak ty zdi to je peklo.

  • kubad  

   Mesh Wi-Fi systémy dáš do každého patra a všude je jedna síť. Nepoznas vlastně na které jednotce si a všude pěkný signál

   Propojuje se to přes Wi-Fi nebo kabelem podle možnosti

   Děla i TP Link

   • rk1  

    Ten repeater má ve specifikaci něco jako OneMesh, ale vůbec nevím co to je :D ale když to opakuje wifi z routeru tak je silný signál jen ve druhém patře a dole to prostě moc nefunguje, protože se všechny zařízení snaží připojit na ten repeater a ne na router, který je blíž a má lepší signál i rychlost, vůbec nechápu proč se to děje.

  • vilemx  

   Zkus snížit výkon repeateru nebo na něm nastav hodnotu -dB (sílu signálu), při které má ukončit spojení s telefonem. Tím bys měl dát šanci spodnímu routeru, aby navázal spojení s telefonem, když scházíš z patra do přízemí.

   Pokud router i repeater jsou od stejného výrobce ± ze stejné doby, třeba se ti podaří zprovoznit router jako mesh master a repeater jako mesh slave. To funguje na principu, že router pozná blížící se telefon a dá repeateru pokyn, aby s telefonem přestal komunikovat a ten se přepojil na router.

  • Cryzyy  

   existují wifi routery, které routruji jednu wifi sit na druhou, takže udělají to co pozadujes bez kabelu po kabelu samozřejmě taky. Naposledy jsem to viděl na nějakém laciném Asus

  • Esc  

   Bud wifi router s meshem, dalsi pouzitelna varianta by mohlo byt pouziti PLC. Uvazoval jsi o tom?

  • obda  

   Jak už tady píší ostatní, opakovač je principiálně špatné řešení.

  • hmm  

   Repeater je blbost. Měl jsem jich několik ale po letech jsem přešel na další přístupový bod. A 4 routery jedou jak víno. Jinak Tp-link je složitej krám. Pro dementy jako já tu je tenda či asus

  • Edwin  

   My mame v každém ze 3 páteř jeden WiFi router, které jsou spojené kabelem. A na každém mám vlastní WiFi, abych případně dokázal rychleji identifikovat problém. Když někde ztratím jednu síť, připojí se druhá.

   • kubad  

    Když bys měl mesh routery tak můžeš mít jednu síť kde se automaticky zařízení připojí na nejsilnější signál. A případně si těch síti klidně udělat víc

    Je to pohodlnější. Ale jinak proč ne

  • Jiri.velmez  

   Nejlépe jako přístupový bod mám takto připojený tři wifi jako jednu sít.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.