• FILCH

  Zdravím,

  mám pár dotazů, především na majitele kol značky PROPAIN, konkrétně modelu SPINDRIFT a nejlépe nových modelů 2021.

  Rád bych koupil Enduro/freeride kolo, co je více směrované do Bikeparku, ale nechá se na něm v rámci možnosti jeszdit celý den.

  První otázka je, jak je to právě s tou schopností šlapat do kopce ?? Samozřejmě vím, že to nebude žádný med, ale většinou nikam nechvátám. Ale rád bych měl kolo, se kterým se nebudu bát jet na celodenní výlet (v terénu).

  Další otázka je ohledně materiálu rámu… peníze by asi byly i na karbon, ale nevím, zda je to pro mě vhodné.. Nikdy jsem karbonové kolo neměl a tak nemám žádné zkušenosti.. bojím se hlavně toho, že když budu s kolem blbnout a zkoušet si “trialové” srandičky a někdy mi to nevyjde, tak abych to někde neprorazil… (samozřejmě plánuji nějakou ochranu rámu)

  Takže budu rád za Vaše zkušenosti s karbonem u takového druhu kol.

  Další otázka je ohledně velikosti. Jelikož kolo někde nikde vyzkoušet a do Německa nepojedu, tak mě zajímají Vaše zkušenosti a postřehy ohledně velikostí… Měřím zhruba 184cm a podle tabulek mi to vychází na velikost L, ale jelikož kolo stojí už dost peněz a případně výměny a reklamace jsou docela dlouhodobě problémy, tak bych rád kolo vybral na první dobrou.

  Nakonec, budu rád za veškeré zkušenosti s tímto kolem. Je to momentálně můj favorit č.1, protože nikde jinde jsem kolo těchto parametrů a za tuhle cenu nenašel.

  Předem mockrát děkuji :)

  • baboon  

   Ahoj. Postupně – vycházím z Tyee 2020.

   1. Jednak záleží s čím srovnáváš. Jestli na tom celý den vydžíš pak na tvé kondici. Do kopce to bude umět jet, převody, váha a geometrie tomu odpovídají. Tyee jede do kopce velmi pěkně, pravděpodobně nadprůměrně v kategorii.
   2. Pokud „trialově“ opřeš rám o hlavní rámovku někde kolem středu, tak hliníkovou můžeš prohnout, karbonovou můžeš prasknout. Samolepka to pravděpodobně nezachrání. Jednoduše otázka priorit. Pokud nasypeš do karbonu, bude tě těšit nižší váha (možná tuhost..?), ale budou tě víc srát šrámy, ať už velké, nebo malé.
   3. Mám cca 177 a Tyee 27.5 v M. Nemám, co bych na té geometrii měnil. Pokud chceš, můžem se někde potkat (jestli jsi z Budějc) a koukneš na to, ale M ti bude velmi pravděpodobně malé.
   • čel.A  

    k bodu dva. A pokud bys rám prasknul . hliník opravíš,s velkou pravděpodobností ti pak praskne. Carbon opravíš a jezdíš dál. To je za mě velká přednost carbonu.

  • becis  

   Ahoj,

   nemám tedy přímo Proprain Spindrift, ale Pivot Firebird což je kolo velmi podobné kategorie.

   1. Tady tě vlastně limituje nejvíc tvoje fyzička. Osobně nemám problém na mém kole najet kolem 2500m výškových za den. Přijde mi že mnohem větší rozdíl než 160 vs. 140mm zdvihu dělají kola. Sám jsem teď vyměnil zadní kolo za karbonové s lehčím plášťěm ( rozdíl 350g ) a rozdíl je to obrovský.

   Osobně bych v tomhle případě doporučil moji cestu a to mít zapletené dvě zadní kola. Jedno lehké karbonové s lehčím pláštěm na vyjížďky a druhé hliníkové se sjezdovou gumou na bikeparky.

   1. Karbon ve všech testech vychází lépe než hliník např. spodní rámová trubka může být tlustá až 0,5cm! I kdyby se stalo že do karbonu uděláš díru nebo ti praskne, tak se dá velmi snadno opravit. Karbon je tužší a lehčí, pokud nemáš finanční nouzi, tak dnes už podle mě nemá hliník smysl.
  • menex  

   Čus, mám Spindrift 2020 hliník.

   Měřím 178 a byl jsem mezi M a L vzal jsem

   M a jsem moc spokojen(u tebe bych bral asi L)

   Co se týká šlapaní, měl jsem strach z těch 180 zdvihu ale nepotvrdilo se to. Je fakt že si nespěchám. Kolo jede do kopce dobře řekl bych že až dost dobře ani jsem to tak nečekal, dávám i výlety kolem 70 km v pohodě.

   V parku a ve sjezdech to je fakt paráda. Kvůli tomu jsem ho vybíral a vyplatilo se pustis to kam chceš a kolo jede,hodně odpustí. Hodně jsem si v parku polepšil dávám skoky ktery jsem dřív nejezdil.

   Pár odřeniny i pár zahození už mám za sebou ale vše drží. Trochu váha ale co už. Celkově zhrnuti, s kolem jsem hodně spokojen a neměnil bych. (jedine co byl opruz bylo vedení teleskopu) Moc doporučuji.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.