• V0jtisek

Davejte tipy a zkusenosti s jednotlivymi vyrobci at uz obleceni nebo kol, sam mam 200cm a hubenou postavu a je to celkem problem.

Obleceni:

Sedi mi snad jen prodlouzeny Kalas a pak vse na zakazku od Sykory, ostatni konfekcni znacky jsou bez sance nebo za cenu kompromisu. Rad bych vyzkousel nejake lepsi znacky a materialy, ale nikdy mi nic nebylo.

Kola:

Dle mych vyzkumu Canyon, Trek a RB. Jeste jsem mel gravel od Meridy a ac to byla 56, tak to bylo v pohode. Jeste specialized se celkem da, ale je to na 2m na hrane.

Komponenty:

Kliky – Delsi kliky 180mm pak leda Shimano XT a Dura ace, pripadne pak delsi od Gebhardt

• Vrci  

Delší kliky 180 dělávala i Campa – mám je na obou silničkách, ale to už je bohužel minulost. Delší než 180 dělá https://www.lightningbikes.com/…s/index.html pokud se nepletu, tak je vozil Hansen

• Jakobo  

Myslim, ze je i dost komercnich vyrobcu obleceni pro vysoke. Treba Vaude ma 3 skupiny velikosti, tam si vybere asi kazdy. Mam od nich nejake obleceni kalhoty a bundy, ktere mi dobre sedi, ale mam jen 195 cm.

• V0jtisek  

Koukam na to vaude, jako pisou ve velikostni tabulce, ze maji long ale nikde zadnej long produkt nemuzu najit, at uz stranky vyrobce tak nejaky cesky eshopy..

• Sigina  

Mám tedy jenom „193“ cm, dresy jsem si koupil tady a mají velké velikosti: https://www.proficyklodresy.cz/ tuším že mám USA 2XL a mají velikosti až 6XL.

Kliky mám 180mm Shimano XT 8100, a kolo mám RB CRR 290 velikost 2XL, možná bych si vystačil i s XL, bylo to ale na hraně a raději jsem vzal delší než kratší nechtěl jsem mít moc velký představec. chtěl jsem kolo spíš s XC geometrii než trailovou.

Horší je to s botama, mám velikost 47–48 takže chodím do obchodu s nadměrnou velikosti v Praze na Žižkově, ale cyklo tretry zatím nemám… jezdím na pedálech…

• V0jtisek  

cyklotretry mi prijdou celkem ok sehnat, shimana se vzdycky nekde najdou a normalni boty od dob zalanda uz neni problem sehnat, tam maj stovky 48 :) Nadmernou obuv jsem nastesti absolovoval jen jednou, ty modely co tam maj sou fakt tragedie mi prijde :)

• Johny_r  

Tyjo, já si v nadměrný obuvi na Žižkově vyberu vždycky v pohodě. Teda nekupuju tam sportovní boty, protože ty maj všude, ale ten zbytek je ok. A hlavně v tom krámě prodávaj lidi, kteří o těch botách něco vědí, což se dneska teda nevidí moc často. Pamatuju ještě jejich první krám někdy v 90 letech. Od tý doby k nim chodím.

• Johny_r  

Mám taky nohu 48 a tretry nebyly problém už někdy v r. 2003. Tehdy jsem koupil Specialy hned v prvním krámu. Ve sportovních botách obecně je to docela v pohodě, problém jsou běžný městský boty, protože v obyč krámech končí někde na 46–47. Ale to ti asi neříkám nic novýho :).

• Drobeczech  

Boty jsem nikdy neměl probém sehnat, většina výrobců od Adidas po Nike tyhle velikosti má. Polobotky mám od Vasky.

• Libores  

Já 207cm

Všechna moje kola jsou mi malá, ale s pomocí kilometrů sedlovek a mílí představců to nějak jde, vybírat si nemůžu. Aktuálně:

RB RX

RB CRR 290

Canyon Endurace

Trek Fuel (snad už brzy)

Oblečení s dlohými rukávy a nohavicemi mám vše na míru od BeManiax a Alpisport. Všechno krátké mám z normální konfekce. Nakonec vždycky pořídím co chci nebo co potřebuju, takže mi nepřipadá, že bych měl nějaké problémy.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.