Problém ve středu Superior XP969 Carbon

45 nepřečtených
  • rjavko

    Přátelé cyklisti,potřebuji poradit,pomnoha letech jsem přešel ze silnice na MTB,pořídil jsem si Superior XP 969,ponějakých 100km začalo lupat trochu ve středu,po dalších několika kilometrech najetých jsem zjistil,že je ve středu nějaká desetinka nepatrná vule,nevím jestli to není mezi středem a rámem,musí se to nějak vymezit,nebo to jde dotáhnut.Je tento problém u Superioru běžný?Nemám zkušenosti je to moje první MTB,to lupání se nedá posluchat jezdit se na tom nedá,doufám že to pujde nějak opravit.

    0 0
    • Brus  

      jestli to máš nové tak hned do obchodu a reklamovat.

      ložiska časem lupat začnou, ale vůle tam být nesmí. A po výměně ložisek by lupat nemělo

      0 0
      • rjavko  

        Mám to měsíc najeto 250km z lechka,no ono je tam nějaká nepatrná desetinka vule,zitra to jdu reklamovat.

        0 0
        • MatS  

          Tak jestli ti začalo ve středu lupat a tys jel na tom dál, tak sis to zničil bohužel sám. Dnes tu někdo dával link na stejný problém. Borec jel závod a začalo mu to lupat. No tak to dojel a v cíli mezi středem a rámem vůle jak prase. Jediná oprava, naplátovat tam karbon, zabrousit a nový střed. Kolik to stálo ani nechci vědět.

          Takže bych se na tvém místě modlil, aby to uznali. Stačí že ti po demontáži zjistí zarezlý střed, tak to nemusí uznat.

          To že se ti to stalo po 250km lehké jízdy je ale s podivem. Leda bys to projel sračkama a myl wapkou.

          0 0
          • Člověk a jeho svět  

            Takže tvoje rada zní – jakmile začne někde lupat, tak okamžitě zastavit a popř. domů dojít pěšky?

            0 0
            • MatS  

              To až tak ne, ale je lepší se vrátit a zkontrolovat to co nejdřív, než na tom jezdit další stovky km. Sám píše, že se mu to stalo po 100km a ještě 150km na tom jezdil.

              Mně se to stalo nedávno taky a sotva jsem ujel 8km, tak cvakání od středu. Než abych to nechal být, otočil jsem se a jel to domů rozebrat a zkontrolovat.

              0 0
              • Čipera  

                jaký stovky kdyť řikal že to kolo má najeto celkově 250 km a od prvního km to asi taky nedělalo.

                0 0
              • Vilém  

                A to ctes kde?

                0 0
                • MatS  

                  Hned první první příspěvek:„…po­nějakých 100km začalo lupat trochu ve středu…“

                  V jeho druhém příspěvku:„…Mám to měsíc najeto 250km z lechka…“

                  Takže z toho je jasně vidět, že už po 100km to nebylo v cajku a on se na tom vesele dál 150km vozil, místo aby šel reklamovat raději hned. Takto se vystavuje riziku, že mu to nemusí uznat.

                  0 0
            • michomin  

              Přesně tak, jinak neuznají reklamaci. Kam by přišli, kdyby lidi ignorovali lupání.

              0 0
              • rjavko  

                Lupání sem neignoroval ono to luplo jednu za čas,a nebylo poznat ani přesně kde,kolo mám měsíc,neni vůbec zajetý,taky když to začalo lupat tak už sem na tým nejezdil,spíš kde dojdu já,nic sem nenajel v kole lupá a 50tisíc v luftě

                0 0
          • rjavko  

            nezničil v lese sem byl jednu,kolo je jak nový,jak vypadalo v obchodě vypadá i ted

            0 0
          • kubad  

            stačí když řekne že to zjistil a hned nese kolo do servisu že na tom radši nejel. nemají šanci mu prokázat že jo !!!

            0 0
    • Dejv94  

      Ano,je to u Supu běžné, že mají napytel střed, praská lak okolo středu a odlepuje se středová vložka, nemluvě o těch jejich redkcích na redukce atd… Dál si dávej pozor na rám u sedlovky, rado to tam praská (nevím jestli to už vyřešili) a připrav se, že ti může uletet doraz bovdenu do rámu a že řazení vedeno rámem u Supu není zrovna sametové.

      Sup snad se vším co začne prodávat „šlápne trochu vedle“ vždycky to vypadá, že už už je to vpoho a stejně se to nepovede.

      0 0
      • Člověk a jeho svět  

        A stejně zde jsou fanatičtí obhájci této dejme tomu značky…

        0 0
      • Čuli  

        Praskaní ramů a problémy ze středem by neměli u ročníku 2016 být tak časté jak u 2015 a ted nové modely 2017 jsou celé přepracované a tam by mělo být vše bez problémů.

        0 0
        • Člověk a jeho svět  

          To čtu pokaždé o tom následujícím ročníku od cca roku 2008 :)

          0 0
          • Dejv94  

            Asi tak, vzdycky se dusujou ze to uz vychytali a nic…

            Treba Sup 929, tam je vnitrni vedeni k saltru na okrasu protoze od vystupu k saltru proste nedas bovden bez toho, abys ho nezlomil a chodi to nahovno protoze ty trubicky divne pruzi a neradi to presne… A tak to jde ruku v ruce s kazdym modelem, vzdycky se najde nejaka blbost cim se dusujou jak je to super a pritom je to nahovno.

            0 0
            • Čuli  

              tohle je starej rám, u novějších je to jinak a karbony 2017 budou fakt pecka

              0 0
              • Dejv94  

                To už tady bylo tolikrát…

                0 0
                • Vilém  

                  Kazdej rok, alespon deset let nazpet :)

                  0 0
                  • tromboonen  

                    Naděje umírá poslední a obhajovat vlastní ne až tak dobrý rozhodnutí se musí :)

                    A pak že nabušenej marketing co vymývá hlavy má Spešl.. SUPáci pomalu žádnej marketing nemaj, když nepočítám sexistické hlášky o kolech pro blbý holky co neuměj jezdit.. a přesto si nějak mimoděk vyrábí fanaticky loajální zákazníky :)

                    0 0
                    • Čipera  

                      To není marketingem. Sup prostě neumí udělat pořádné kolo a důkazem je to, že se serou praskaj a kdoví co všechno a značkám jako spešl, merida, cannondale, trek a pod..... nebude nikdy sahat ani po kotníky a vždy se bude řadit mezi ty levný kola se super výbavou, ale s rámama který stojej za houby. Hold je to daň za cenu za jakou firma taková kola dokážou nabídnout.

                      0 0
                      • Chlebovnik  

                        hold × holt

                        0 0
                        • Čipera  

                          díky za upozornění příště si možná zapamatuju

                          0 0
                          • tromboonen  

                            A zkus taky pochopit vyznam sdeleni, ze jsou SUP ramy sracky se shodnem, psal jsem to samy, jen jsem vytvarel teorii proc jej nekteri tak fanaticky obhajuji…

                            0 0
                            • Čipera  

                              Jo už jsem si to přečet pořádně. Předtím jsem to jen tak prolít každé 3 slovo, proto jsem špatně pochopil. A ty loajální zákazníci to je cenou. :-) Spoustu lidí si totiž řekne hele karbon sup za 50 a na xt tak proč si tedy budu kupovat karbonovýho spešla nebo cannona za 70 kterej je na horší výbavě a kterej je těžší. No a dopadá to tak že tu za půl roku brečí jak jim bouchaj lanka v rámu a že jim praská kde co......

                              0 0
                              • davidk1  

                                Ty bowdeny v rámu stojej opravdu za prd, to je pravda, ale nechá se to řešit. Kromě toho nemůžu říct na jejich rámy křivého slova. Geometrie mě osobně dost sedí, je to lehký, tuhý, jede jak z praku. Projel jsem toho na testovačkách dost, tak myslím, že tento dojem lze považovat za dosti objektivní. Co se týče fanatických obhájců, z mého pohledu tu vidím spíše pár lidí, kteří jak si přečtou SUP, tak začnou fanaticky házet špínu.

                                0 0
                                • tomxxx  

                                  Tuhý :D

                                  Lehký jo, ale tuhý fakt ne.

                                  0 0
                                  • okam_z_brna  

                                    Klasický bike forum. Každej tady pozná tuhost biku, klik, rodel, sedlovky atd atd.

                                    0 0
                                    • tomxxx  

                                      Promiň, ale je to jak petka, tuhý to neni, ale to by tak nevadilo. Co vadí, že to neni pevný.

                                      Mysli si co chceš, ale rám, rodla, představec, vidli, záplety… to docela poznáš.

                                      0 0
    • metr-x  

      Na garančce si to kolo měl?

      0 0
      • rjavko  

        Říkám má najetý přes dvě stě,jezdil sem většinu po silnici a po zpevněných cestách,lechtal sem to,není to vůbec zajeté na žádným závodě jsem nebyl,když jedeš volně po cestě tak to nelupe,když zabereš tak to začne lupat,tak drahý kolo jsem ještě neměl,kol sem měl hodně,jezdím celý život,ale MTB mám první,no du to reklamovat v lese sem s tím byl jednu s kamarádku a to sem jel na pul plynu,kdybych pořádně zabral tak se to rozsype asi celý,šetřil jsem to,protože sem to zajíždal,vypadá to jak nový

        0 0
      • rjavko  

        na garančce sem to neměl,zitra to tam vezu

        0 0
    • tomxxx  

      Jo to je v prdeli stred ramu. Davaj tam redukci FSA z hliniku a karbon se vymele. Opravit se to da asi za 350 kacek. Koupis redukci airozine z plastu na BSA, vlepis loctitem a pak muzes davat klasicky BSA stred. Myslim, ze bezproblemove. Kamaradovi sme to tak udelali a vesele jezdi.

      0 0
      • rjavko  

        tak ten střed rámu musí byt v prdeli od výrobce,na tym kole není nic najetý,aby po 150kmtam lupalo,tak to je sila za ty peníze,su sklamaný,jinak kolo jede

        0 0
      • rjavko  

        Díky za radu,kolo mám měsíc,tak ho zavezu do obchodu,uvidím co mě řeknu

        0 0
      • pires  

        Zdravím,vím že tento článek je starý 2,5 roku,ale tento problém mi nastal po 4 letech. Mám kolo xp 929 superior. Mohl by jste mi poradit prosím jaký typ redukce airozine, A pak ještě BSA střed ?

        Děkuji Petr

        0 0
    • abc  

      aa

      0 0
    • abc  

      aaa

      0 0
      • vylizplech  

        Chalani, tady se řeší lupání ve středu kola a ne značení tužkových a mikrotužkových baterií :-) Jinak supa 969 modelový rok 2015 jsem vlastnil přes půl roku, najeto přes 2000 km, pak jsem přešel na full, kvůli pohodlí a supa prodal. S dalším majitelem jsem se domluvil, že kdyby se něco podělalo ať se ozve k vůli záruce, že bych mu ho dal do servisu co jsem supa kupoval jakožto první majitel. Zatím se neozval, tak usuzuji, že i jemu šlape bez problémů. Tak přeji aby Ti vše v rámci záruky dali do cajku.

        0 0
    • LesiCR  

      Do teď jsem řešil na SUP XP979 CBR 2016 700km (cvakání nebo praskání jako od středu). Výměna středu nepomohla :-( Kolo v servise 3× na reklamaci bez úspěchu.

      Zastoupení SUP sem kontaktoval, měl jsem poslat rám na reklamaci (jejich návrch) potěšil mě jejich přístup.

      Nakonec to byla zadní osa, povolená matka na rámu nebo něco okolo. Rozebral jsem tam všechny části na ose, vyčistl namazal a složil a zvuk zmizel :-) Napadlo mě to i kvůli tomu, když bylo kolo mokré také zvuk vždy zmizel.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.