• defaultid

  Dobrý večer všem, nevím si rady s jedním problémem.. Poslední dobou pozoruju určité problémy se zadním nábojem (když se točí, jako kdyby se to celé hýbalo nahoru a dolů, nejvíc je to vidět na kazetě) a asi by bylo dobré ho vyměnit.. Jenže nevím co koupit.. Teď tam je nějaký levný náboj co přišel s kolem (levnější Superior, rok 2014), je na něm jen značka „One“.. 32 děr, standardní montáž kotouče na šest torxů a kazeta 8 rychlostí.. když porovnám bočnice náboje, jedna je určitě vyšší než druhá, dobře je to vidět na obrázku.. Může někdo vysvětlit naprostému laikovi jak se s tímhle problémem má vypořádat a co místo současného koupit? nebo je náboj v pořádku a problém mám hledat jinde? Díky moc za rady :)

  PS: na fotkách je kolo na obrácené na řídítkách, proto jsou prohozené strany kazeta – kotouč..

  • Johnza  

   Ahoj, zkus zkontrolovat dotažení konusů, když vyndáš kolo tak na ose jsou takové matky, měly by být přiměřeně utažené, ne volné. Pokud je v náboji vůle, už budou vymletá ložiska a nejspíš i misky v nábě . O komponentech nemám přehled, zkusil bych něco takového http://www.kupkolo.cz/…cerny_z3227/

   Jinak rozdílná výška se řeší délkou drátů výpletu, u každého náboje to může být jinak. Pokud necháš přeplést kolo na novou nábu, tak se většinou mění i dráty, takže je to v pohodě ;)

   • defaultid  

    Tak jsem zkontroloval dotažení a vypadá to dobře.. Ještě jsem trochu googlil a narazil na podobné téma někde jinde, přikládám screenshot.. V podstatě chlapík popisuje stejný problém.. Pokud je ta reakce pravdivá, tak bych to asi ani nemusel řešit ne? Ten pohyb je tam fakt minimální, milimetrový, byl jsem znepokojený jen aby to nepoukazovalo na větší problém.. Díky moc :)

  • Vilém  

   Podle popisu by mohla byt zohla osa.

   • defaultid  

    pokud by to bylo tak, ale ta vůle byla opravdu minimální (do jednoho milimetru) a jinak nezpůsobovala problémy (řazení nebo podobně), mám se na to vykašlat a neřešit?

    • Vilém  

     Kdyz je zohla osa, tak se pri roztocenem kole vlni kazeta zleva doprava. Jestli je to tvuj problem to netusim.

    • allrose  

     snad neznám kolo na kterém by neházela..jen jednou se mi ji podařilo usadit a neházela..náhoda

     • defaultid  

      díky :) v tom případě je to asi normální.. vykašlat se na perfekcionismus..

  • Bocka  

   A nehází ti náhodou jen plášť?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.