Přívěsné nákladní vozíky za kolo - zkušenosti

19 nepřečtených
 • Světloslav

  Ahoj. jaké máte zkušenosti s přívěsnými vozíky za kolo? Vlastníte takový vozík? Využíváte ho?

  • Světloslav  

   Nedávno jsem použil půjčený přívěsný vozík (Chariot – určený pro jedno dítě) jako nákladní..Přek­vapily mě perfektní jízdní vlastnosti (odpružení je na rozmlácených okrskách znát). Použil jsem ho jako nákladní (2 spacáky, karimatka a baťoh )- celkem cca 25 až 30kg…Po rovině fajn..v kopcích to byl docela masakr (cesta z Hradce Králové na Zdobnici v Orl.horách)-tahal jsem to za HT (3×8) a využl jsem i nejlehčí převod (22×30) a sáhl jsme si na dno…

   Ale zajímá mě zda tady je někdo, kdo využívá nákladní vozík častěji a jaké má zkušenosti…Kupovat vozík za cca 12 tisíc se mi nechce…Na druhou stranu by se mi zaplatil (nemám auto, a sekačka na trávu, 20 litrů vody ze studánky, velký nákup by na něm převézt šly…cca 10 km z vesnice do malého městečka)..no uznávám- v zimě na sněhu a v mrazu bych to nedal..

   • Vilém  

    Vic se mi libi s jednim koleckem vzadu, ve stylu bob yak.Ten je vsak drahej,ale daji se koupit jeho napodobeniny, za cca 1500–2000.

    • Světloslav  

     do terénu určitě…máš ho vyzkoušenej?

     • Vilém  

      I na silnici. Mam ho doma, ale najel jsem s nim jen par desitek km. Rec je o te napodobenine.

      • romachain  

       Najel jsem s napodobeninou stovky km a jinou variantu než jednostopej bych nechtěl.

       • Světloslav  

        Máš prosím tě nějakej odkaz-foto? dík

        • romachain  

         Bral jsem to tehdy z aukro a druhej stejnej jsem od té doby nikde neviděl. Každopádně funkčně to byl BOB, akorát materiál a uchycení měl trochu jiný. Často jsem později potkával nabídky na vychytanější kopii včetně brašny.

        • Vilém  

         Osobne mam toto.

         Koukal jsem, ze na aukru se semtam objevi nejaka novejsi verze s odpruzenym koleckem, cca za 2500,–.

    • Světloslav  

     koukal jsem na tvoje bajky-máš pěknou kolobrndu! také jsem si zkusil (půjčil Kostku) …byl jsem z ní nadšenej! přestaly mě bolet záda a krásně jsem se protáhl! Je to výborný kompromis-běhat mě nebaví a po 3 hodinách jízdy na kole jsem už ztuhlý…

  • tomas.g88  

   Ahoj,

   Pokukuji po vozíku: Topeak Bike Trailer

   Píšou, že uchycení je na něco co nahradí rychloupínak, netušíte někdo jestli to funguje bez problemů i na pevné ose? Nerad bych ho koupil a zjistil, že musím něco předělávat apod. Nenašel jsem detail kde by to bylo vidět jak to funguje.

   Díkes, hezký den

   T.

   • kamaro  

    Nevím na jaké to máš kolo (možná jiná možnost není, ale to nevím), ale pokud možno volil bych jiný způsob přepravy než vozík. Je to strašně neskladné a problematické při přesunech. Pokud je možnost použít brašny, volil bych spíše tuto možnost…

    • romachain  

     Co se ale jízdních vlastností týče je to super volba. Pokud se nebavíme o extrémním použití ála Loudání apod, ale o normální cykloturistice s bagáží, pak je vozík fakt super, neovlivňuje to tolik chování kola. Co se původního dotazu týče, pokud je to na rychloupínák, pak to nebude na kolo s pevnou osou pasovat. Je nutno se mrknout jestli Topeak umí variantu na pevnou osu (a na jakou vlastně), popř. vybrat jiný model. IMHO je ten Topeak stejně zbytečně drahej, existují srovnatelný a mnohem levnější kousky.

     • tomas.g88  

      A máš nějaký návrh na něco podobného? Našel jsem spíše jen dvoukoláky a to nechci. A pokud to byla jednokolka tak byla podobně drahá jako ten Topeak.

    • tomas.g88  

     No vozík by byl pro mě ideál když pojedu na výlet s dětmi a případně i manželkou tak povezu bagáž všem a to se asi do brašen nedá, navíc dva nosiče (předek, zadek) a dvoje brašny to pořídím za ty peníze vozík. Blbé je to když bych musel do vlaku tak pak je to asi neskladné. Ale slibuji si mnohem lepší jízdní vlastnosti než s brašnama.

     • kamaro  

      Tak lepší jízdní vlastnosti si slibuj… Já jsem z nich byl trochu rozpačitý, zejména když jsem to naložil a trochu se rozjel. Měl pocit, že se neudržím na cestě. Časem jsem se to naučil, ale brašny mi přijdou z hlediska jízdních vlastností lepší. Vozík jsem použil jednou na třítýdenním výletě, od té body je už pět let v garáži nevyužitý a koupil jsem si pořádné brašny.

      Můj názor je, že brašny využiješ i na jiných výletech, vozík je opravdu neskladný jednoúčelový krám. Jediné zdůvodnitelné je, že opravdu pojedeš s dětmi a povezeš vše. Ale ani to pouze do vozíku nedáš a brašny stejně budeš potřebovat…

      • tomas.g88  

       Většinou všichni jízdní vlastnosti chválí, asi si ho zkusím někde půjčit a vyzkouším to. Díky za názor.

      • Motyll  

       Já vezl vloni v brašnách věci sobě a dvěma dětem. Plus spacáky a stan. Touto cestou už určitě nechci, tak hledám jednoduchý vozík. Má někdo zkušenost s MWave ?

       • vysmátej bajker  

        za polovic na aukru. nebo přímo z číny za další polovic. jen si zjisti jestli to jde i na širší osy.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.