Převodníky pro kliky Shimano Ultegra R8000?

15 nepřečtených
  • SOBYS

Ahoj, prosím o radu s výběrem převodníků ke klikam Ultegra R8000. Mají specifickou Shimano rozteč a kromě drahých originálních převodníků jsem žádné levnější nenašel. Potřebuji převodníky 50–34, nové kolo dorazilo s 53–39. Případně nenašel by se někdo, kdo by vyměnil nové převodníky 53–39 za nové nebo málo jeté 50–34?

• Cavendish  

Kompakty mají podle mě jinou rozteč než klasický převodníky. Takže je tam nedostaneš.

• SOBYS  

Rozteč by měla být u Shimana stejná pro všechny rozměry převodníků. Na to jsem koukal.

• Markony  

Kliky prodat a koupit v¨nové touhle cestou sem šel já.

• plzakj  

50/34 ma mensi roztec. Muzes dat 52/36. Ale lepsi vymenit cely kliky, jak uz psali jini.

• nooski  

Nové kliky Shimano mají stejný BCD nehledě na převodníky. Když už radíš, bylo by dobré si zjistit fakta, protože 52/36 i u starších klik má BCD 110 mm, takže stejně jako 50/34. Pokud by měl starší kliky, tak na rozteč 130 mm lze osadit nejmenší převodník 38 z.

• jecnak  

Roztec je stejna u vsech novych Shimano silnicnich klik 4×110 – muzes dokonce kombinovat 53/36. Aby to dobre vypadalo porid bud cele kliky nebo prevodniky ze stejne sady.

• SOBYS  

Díky, vezmu celé kliky a původní prodám.

• Libas  

Mrkni na cyklobazar, sektami se tam nějaké převodníky objeví.

• mvd  

Já bych to nedělal. Ke stávajícímu velkému 53 bych koupil malý 36 nebo 34. Pokud zvládáš korekci na kazetě během řazení na převodnících, budeš prostě korigovat o pastorek víc. Já jsem koupil kolo s 52/36 a koupil jsem k tomu malý 34. Chodí to perfektně. Když chodí 52/34, bude chodit i 53/34. Rozšíříš si celkový rozsah, a vyjde Tě to na cca 300 Kč.

• SOBYS  

Mám vyzkoušeno, že mi kombinace 50–34 vyhovuje. Převodník s 53 zuby málo využívám, nemám na něj kondici. Jedu pak po rovině pořád malý a dost se kříží řetěz.

• mvd  

Já s tou 52 taky vozím kazetu, která má nejmenší pastorek 12z. Převod 53/12 je prakticky identický jako 50/11, dokonce ještě o fous pomalejší.

Můj koncept „hrubý rozsah převodníků / jemný rozsah kazety“ nikomu nenutím, ale já ho oceňuju. Posouvá moment, kdy při řazení na pastorcích dojde ke skoku o dva zuby, na přece jen o kousek nižší rychlost.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.