• hcrevize

    Mám přehazovačku Shimano Ultegra 6800 s kratkým raménkem. Nemá někdo zkušenost jestil zvládně kazetu se 30zuby? (vím že u tohoto typu udávají pouze 28z, ale třeba má někdo vyzkoušeno).

    Budu pravděpodobně brzy měnit celou kazetu + hodilo by se do Alp na některé kopce.

    0 0
    • Bubaaak  

      záleží na kole, občas to vezme, občas nemusí, takže bohužel jedině vyzkoušet

      0 0
    • Řepík  

      Mám stejnou prehazovačku a řešil jsem stejný problém. Dal jsem kazetu 30 zubů a v pohodě, kliky mám 50/34 zubů…

      0 0
      • vik  

        Když se to sejde, dá i 32. „B“ šroub na max, dostatečně dlouhej řetěz. modlitbička a mohlo by to vyjít :-)

        0 0
        • Singlespeed  

          Řetěz právě musí být co nejkratší, tzn max. velkáxvelká+2 čl. Pokud se dá delší než nejkratší možný, odklání se horní excentrická kladka při zařazeném nejlehčím převodu málo a hrká po větší kazetě i při zašroubovaném B šroubu na max.

          0 0
          • vik  

            Dostatecne dlouhym myslim presne jak pises, velka velka plus tri cepy.

            0 0
        • atty  

          A hlavně dlouhá patka… :)

          105 mi s krátkým taky pohodově řadí 11–32.

          0 0
    • hcrevize  

      No mám v předu tác 52/36, tak nevín no…

      Co je to B šroub a kde ho nastavit?

      Patrně tedy zkusím přeci jen je to „jen“ o 2z víz než nyní......

      Díky.

      0 0
    • hcrevize  

      Ještě jeden dotaz:

      B šroub jsem našel, na maximum znamená maximálně vyšroubovaný(od patky ven) nebo zašroubovaný (směrem k patce)? Kazety jsou předpokládám záměné, tj. dal bych kazetu 105tku místo Ultergry (cca poloviční cena), a kdyby to náhodou nešlo tak menší ztráta.

      Díky za rady.

      0 0
      • vik  

        Zasroubovany, tak, aby se horni kladka odklonila od kazety… Kdyz uz to vic nepujde a bude ti to porad zachytavat, tak je to blby:-)

        0 0
        • hcrevize  

          Díky.

          Už mám objednanou kazetu Shimano Ultegra CS-R8000, 11–30z. Kdyby to nešlo nechám z původní kazety poslední 3 pastorky (jsou spojené a nejsou moc jeté s maximem na 28 zubů).

          Tak doufám že to pojede.

          Dám vědět.

          0 0
    • Martin  

      Moje Ultegra 6600 to zvládla, ale použil jsem dlouhý šroub.

      0 0
    • hcrevize  

      Tak nahozena kazeta 11–30, dal jsem do zadní vidlice a naprosto bez problémů, ani jsem nemusel nastavovat ten B šroub, paráda. :-)

      Podle mě by to zvládlo i kazetu 11–32......

      0 0
      • atty  

        Může a nemusí – on se právě o ty cca. 4 zuby „láme chleba“, kdy to na dlouhé patce a správném nastavení může chodit jak z praku a nebo taky hrozně či vůbec.

        Nejlíp ověřit tak, že seženeš někoho, kdo má 11–32 kazetu a na chvilku přehodit a vyzkoušet.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.