Postavit kolo pro přítelkyni, kolem 12 000. Poraďte komponenty

121 nepřečtených
  • vspik

    Čau bajkeři.

    Chci poskládat kolo pro holku. Je to začátečnice bez ambicí, jezdí pomalu, opatrně a žádné velké výkony. Měří 170 cm, normální postava.

    Bude je používat na ježdění do práce po cyklostezce v Brně, a na výlety do přírody po turistických stezkách a lesních cestičkách v létě za hezkého počasí.

    Doteď jezdila jen asi 500km na půjčeném HT horském kole (ale kvalitním)

    Její kolo mělo být lehké, bezpečné a pohodlné. (a levné)

    Rozpočet je kolem těch 12t (samozřejmě může překročit, když to bude zato stát), říkal jsem si že než kupovat předražená těžká hotová kola, že jí radši něco poskládám.

    Napadlo mě něco ve stylu: MTB 26tka, pevná přední vidlice, kotoučovky a tlusté pláště s jemným vzorkem aby to jelo a zároveň tlumilo, řidítka vyšší vlaštovky aby nepřepadávala (to občas dělá :)

    Co se týče komponent, tak nároky na pevnost budou minimální, jezdí fakt extrémně opatrně, takže priorita je váha, klidně na úkor robustnosti.

    Řekněte jestli tohle je správný způsob uvažování:

    Ušetřil bych na:

    • rámu (nejlevnější hliníkový, typu http://www.kolonet.cz/detail/4682-1/
    • brzdách (levné hydrauliky Tektro apod)
    • přední vidlici (pevná hliníková)
    • věcech typu představec, řidítka, sedlovka atd
    • řetěz, kazeta, přehazka (stačilo by klidně osmikolečko vzadu)
    • středové a hlavové složení
    • přesmykač – mám doma přesmykač Shimano SLX ze starého kola, taknemusím kupovat nový
    • pedály (levné klecové kovové?)

    Připlatil bych za:

    • kola (co nejlehčí)
    • páčky přehazovaček
    • kliky

    Co si myslíte? Výběr levných komponent je asi bez přemýšlení, ale budu rád když doporučíte něco na čem přidat (co má nejlepší poměr cena – váha), nebo doporučíte co změnit. Budu taky rád za odkazy na konkrétní věci.

    Přemýšlel jsem že to poskládám i třeba jako 27,5 – ona má 170 cm, takže ideál, ale zase by to bylo těžší. A odpruženou vidlici – ty levné mě přijdou jako že stejně nepruží, že to s nima je jak když jedu se svou kvalitní uzamčenou..

    A nebo že bych to udělal ze silničních komponent – silniční kola s tlustýma pláštěma a rovná řidítka. Nevím ale aby to nebyl udrncanej hybrid s brzdama co s musí furt štelovat :)

    Díky moc

    0 0
    • Bysto  

      Takže na brzdy typu Tektro zabudni – total shit. 27,5 jej z toho neskladaj – je to este stale drahsie ako 26.

      Rozpočet máš na slušný bike malý, chcelo by to ale 2 tisícky pridať a hlavne nechať si to zložiť u niekoho, pretože tí stavbári ti to postavia lacnejšie ako to ty kúpiš ;)

      0 0
    • Kalic  

      Ahoj, já bych radil nechat si postavit cross od některého z místních stavitelů, vyjde to asi optimálnějc.

      Jinak konkrétně k tomu rámu – je s tapered hlavou, na to asi jen tak pevnou hliníkovou vidli neseženeš. Navíc je v surovém stavu, bude časem oxidovat.

      0 0
      • vspik  

        Stavitele neznám, třeba se tady nějakej ukáže? Pokud by byla krátká čekací lhůta a fakt to vycházelo líp tak proč ne.

        Rám – máme lakovnu, tak by se to stříklo. Ale je fakt že možná radši připlatím 500 za nalakovanej, ať je to bez starostí.

        Na tapered je redukce, to neva, ne?

        0 0
    • oddie  

      Pokud tě baví stavět a chceš se vejít do téhle ceny s něčím použitelným, tak leda s bazarovými díly.

      0 0
      • vspik  

        To je taky možnost. Když na něco narazím tak určitě, zatím mě přijde že u těch levnější věcí ten cenový rozdíl smaže poštovné, takže nakonec skončím s dražší věcí než z obchodu, ale jako bonus je použitá :-D

        0 0
        • Smazaný účet  

          Rozpocet 12kkc na domasi stavbu, pokud nemas ram za hubicku, je docela vrazda. Rozumny ram a vidle ti vysajou 2/3 rozpoctu.

          Bazarove dily jsou pochopitelne cesta, kolikrat se podari nakoupit funglovky sundane z noveho kola nebo minimalne jete za pulku puvodni ceny…

          Nezda se to, ale ikdyz si budes myslet ze mas to dulezite a ten zbytek jsou drobnosti za par korun, naskace to…

          0 0
          • vspik  

            Z mojí zkušenosti je jakýkoliv rozpočet vždycky „vražda“.

            Přesto ale věřím tomu že za ty peníze bude kolo celkově lepší stavěné než hotové.

            Kolo z obchodu má obvykle šitovní levnou odpruženou vidlici. Tu já nepotřebuji.

            Porovnání:

            http://www.kupkolo.cz/…disc_z93895/

            1690,– váha 2350 g

            vs.

            http://www.kupkolo.cz/…14610_z1854/

            849,– váha 660 g

            Takže to je 1690g a 841 Kč k dobru, které můžu utratit třeba za kola.

            A podobných záměn můžu udělat víc. Například ještě tenká řidítka místo tlustých se nijak na funkci neprojeví (holka fakt nebude skákat metrový dropy) a dá to taky pár korun co se můžou vrazit třeba do přehazky. atd atd

            Jinak jsem si zkusmo naklikal věci na eshopu, a úplně se vším jsem se vlezl kolem 10000 – takže zbývalo ještě 2000 na vylepšení

            0 0
            • oddie  

              Tenká řídítka si dávám taky, jestli myslíš 25,4 místo OS, ty tu třeba mám min. troje jeté navíc – i vlajdy. Dtto představce, ale spíš delší. Na těhle věcech se ale moc rozdíl neudělá, nejvíc jsou asi kola – ty bych zkusil bazarová, i když je to risk, cena u nich padá hodně a daly by se tak pořídit lehčí, na které se jinak nedosáhne. A rám.

              0 0
            • alinceb  

              Speciálně kokpit bych koupil z bazaru. Často tam najdeš úplně nové díly sundané kola, protože majitel měnil za lehčí.

              Na tu vidli bacha. Má výšku jen 41cm, takže celkem závažně změní geometrii kola. Řazení bych vzal klidně nové Alívko 9s – řadí hodně slušně.

              0 0
              • vspik  

                S tou vidlicí je to dobrej postřeh.

                Napadlo mě – co teda koupit vidli na 29er

                http://www.kupkolo.cz/…disc_z94305/

                do ní přece 26tku kolo s kotoučem dám v pohodě, a její délka bude jen o kousek kratší než 26 odpružené vidlice (Měřil jsem to a délka mojí vidle se zdvihem 100mm je 49cm) Tahle pevná 29 má 47

                0 0
        • Rorejs74  

          Poslal jsem Ti do mejlu nabidku na dily co mi zbyly po lonske prestavbe kola pro zenu … tak mrkni a dej vedet.

          0 0
    • alinceb  

      Loni jsem stavěl lowcost pro kamarádku s hodně nízkým rozpočtem. Nějaké díly šly z mých zásob, něco bazar a spotřebák z Kupkola. Tuším, že do 12k to bylo v pohodě a kolo má 12kg.

      Specifikace je na obrázku – to je aktuální setup, ale kolo má už skoro rok a pomalu vylepšuje. Naposled dokupovala toho Epicona (do té doby měla vidlici půjčenou ode mě).

      0 0
      • vspik  

        šikovně jsi to udělal. Doma díly nemám, ale zase nemusím mít Epicona. Každopádně dobrej počit, za ty peníze luxus.

        0 0
        • alinceb  

          Ještě před tím jsem stavěl MTB pro přítelkyni – téhle podobě bylo, tuším, taky kolem 12k (vidle, kola i rám bazar). Váha podle plášťů 11,3–11,5kg…:)

          Teď má karbonový rám a je na 10,5kg.

          0 0
      • nitraq  

        Nemáš ještě jedny LX HT2 kliky za 300?:))

        0 0
        • alinceb  

          Byly dost jeté a ležely mi v krabici, tak jsem je použil. A tuším, že osa (mezi klikama, ne ložiska) byla dost načatá. Ale službu dělají už rok velice dobrou. Btw. asi 2 dny zpět jsem na bazaru viděl kompletní Deore HTII v solidním stavu asi za 400,–.

          0 0
          • nitraq  

            Jak ty to děláš… Mi nějak odchází velká pila a nová se sehnat nedá, páč to jsou nějaký veteránský a ještě levný kliky suntour, tak řeším co s tím. Buď alívka na čtyhran z kupkola nebo nějakou bazarovku HT2 i s osou. Ty deorka za 400 by byly luxus.

            0 0
            • oddie  

              Nechceš na čtyřhran 300LX 28–38–48? :D

              0 0
            • alinceb  

              Koukni tady do bazaru – pajisimi (ten longboardista) tam má na prodej stříbrná deorka HTII, ale cenu nepíše…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Takze je ten pravy cas oprasit zalozni emailove adresy a zacit ho bombardovat emaily „za kilo to koupim“…po dvou dnech bude tak zoufaly, ze to za 200kc proda a jeste z toho bude mit dobry pocit:))))

                0 0
                • alinceb  

                  :D

                  Tohle někdy děláš? To je takovej DýKejStajl…:D

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    ne…jsem lenoch…napisu „koupim za XXX vcetne postovneho, pokud ti to vyhovuje, posli cislo uctu, obratem poslu prachy a adresu“…

                    0 0
                • nitraq  

                  Kdyby tam měl ještě telefon, tak psát smsky „máte kliky? vzal bich je za 100“ :D

                  0 0
              • nitraq  

                Jo, napíšu mu. Jen mě se.e, že když jsem tam teď dal rebu a 700 řidítka, tak jsem s tím kolem fakt spokojenej a hodlal jen měnit spotřebák, tak na mě vybafnou kliky. To není kolo, to je černá díra:D

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Jo..to je tak dycky…

                  ja jenom doufam, ze se neukaze na webu nejaka nabidka na tlumak CCDB nebo XF HLR v rozteci 216/215…jinak as budu utracet…

                  0 0
                  • nitraq  

                    Proč myslíš, že jsem měnil epicon za rebu? Jen proto, že jsem dostal na epicona takovou nabídku, že to nešlo nevzít, nic víc v tom není a na druhou stranu jsem sehnal dost levnou rebu.

                    0 0
                  • kali222  

                    to si stejne napsal jen aby ti to nekde nabidl. :D

                    0 0
                • alinceb  

                  Tohle neřeším. Žádné moje kolo není v definitivním setupu. Snad jen silnička – ta naposled dostala 2 šperky, díky kterým jsem pokořil nastavenou váhovou metu 10kg, takže jsem spokojený.

                  Jinak prostě pořád něco vyměňuju a kutím. U fulla jsem si říkal, že za 17k ho vezmu jen jako doplněk a nebudu nic měnit. Nejdřív šel komplet kokpit, pak sedlovka, šaltr, kazeta a pláště, kola, kliky, vidlice a hlávko, znovu sedlovka, pak znovu kola…a v pondělí řidítka…:D

                  Výsledkem je, že zbyl jen rám s tlumičem, brzdy a gripy…:D

                  0 0
                  • nitraq  

                    Takže díky tomu, že to kolo nikdy nebude mít finální stav, tak nikdy nebude v profilu?:D

                    0 0
                    • alinceb  

                      Kolo je tak ošklivý a disproporční, že ho do profilu nemůžu dát, protože by se mi každý smál…:)

                      0 0
                      • nitraq  

                        Tak mi aspoň pošli do mailu nějaký aktuální foto;)

                        0 0
                        • alinceb  

                          Aktuální právě nemám. Jen nějaké z loňska…:)

                          Fotka vidle a kola je celkem aktuální, jen kotouč už není Floating Saw 183mm, ale plovoucí Hope M4 203mm…:)

                          0 0
                          • nitraq  

                            No, je to takový disproporční:) Sedlovka do nebes, přitom teleskop, nízkej zdvih vidle, obskurní konstrukce rámu…:)

                            0 0
                            • alinceb  

                              Vidle je skopnutá na 90mm – stoupací setup (Talas 90–130). Teď tam mám 140mm Talase. Ještě mám tenhle hnusný obrázek focený na mýdlovou krabičku (Bold9000)…

                              0 0
                  • Smazaný účet  

                    Btw…znas ten pocit, kdy cele odpoledne skladas koralky nokonu, natahujes, upravujes delky…a kdyz to mas cele hotove, tak zjistis, ze koralek s napisem mas vzhuru nohama…k neza­placeni:DD

                    0 0
                    • alinceb  

                      Neznám. Nokony jsem ještě neskládal – čekají v krabici na rám. Skládal jsem Swift a ten nápisy nemá…:)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Tak si treba vzpomenes:)))…a ten liner je ustrizeny sikmo aby sly dobre navlekat koralky…tak si to nezastrihni, nebo se z toho poseres:DD

                        0 0
    • vspik  

      Co s vidlicí, myslíte že ta pevná hliníková je dobrej nápad?

      Vidina je taková že do města a na polňačky jí to bude stačit, a ušetříme 1kg na váze.

      Ale pokud by jí to uklepalo ruce i třeba na blbý štěrkový cestě tak to za to nestojí.

      Alternativa by byla normální low end odpružená vidlice. z mý zkušenosti ale takový stejně moc netlumí, spíš jenon velký hrboly, ale na malé kamínky atd nemají citlivost.

      Na svým kole často jezdím se zamknutou i lehčí terén a je to právě úplně v pohodě – ale všiml jsem si že i zamknutá třeba 1cm pracuje, navíc mám karbonový ráfky a řidítka.

      0 0
      • alinceb  

        Člověče tak ty máš na kole karbonový obruče a přítelkyni bys nezaplatil ani odpruženou vidli…

        0 0
      • Kalic  

        Levná odpružená nemá smysl, nefunguje a je obvykle těžká. Buď pevná anebo investuj 3500 za epicona, jestli ti za to přítelkyně stojí.

        0 0
        • vspik  

          Taky bych to tak viděl. Pokud se povede do rozpočtu vecpat tak bude Epicon, koukal jsem že na kupkolo stojí jen 3500

          Jinak teda pevná a do terénu holt trochu ufoukneme

          0 0
    • Egesi  

      Zdar,

      já sem nechal postavit tohle, našel jsem tady na fóru uživatele, bohužel jsem zapomněl nick ale email je:

      blazer02@seznam.cz

      je to ale v Praze, ale super borec, kolo je fakt výborný, nebýt 14 dní čekání na rám ze Spyderu a to že sem byl pak na dovči, tak to bylo aji rychlý, a to si švagrová hrozně vymýšlela kraviny, tak sme ladili barvy atd.,

      nakonec to bylo za 14, dali sme tam o dost lepší kola (náby SLX, kvalitní ráfky,…).

      Jo a posílali sme to poštou, su taky od Brna. Fakt skvělá spolupráce, mrzí mě, že nemám co dalšího objednat :)

      rám Spyder evol. 15"

      Vidlice SR SUNTOUR XCR

      Řazení SL-M 390

      Přesmykač FD-M390

      Přehazovačka RD-M430

      Kazeta HG-53

      Řetěz Sram 951

      Kliky FCM-552 HTII

      Pedály alu

      Hlavové složení FORCE

      Představec FORCE

      Řidítka Cannondale

      Brzda přední Disková Shimano M395

      Brzda zadní Disková Shimano M395

      středové složení FCM-552

      brzodvé kotouče FORCE

      Brzdové páky

      Sedlovka Force

      Sedlo Cannondale

      Nába přední hb-m535

      Nába zadní hb-m535

      Ráfky Alex rim

      Dráty DT

      Duše schwalbe

      Pláště Continental)

      řadící set Force

      objímka Force

      gripy Force

      12093,4 Kč

      0 0
    • ReBeka  

      já to pro svou nejjasnější poskládal na Alivku s Epikonem za cca 12 000. Je ale fakt, že jsem nespěchal a většinu věcí jsem kupoval sundané z nových kol. Takže když máš čas postavíš, když ne tak bazar.

      0 0
    • HonzaRez  

      V seznamu fóra čtu: Postavit kolo pro přítelkyni kolem 12…

      A říkám si: to si to někdo umí zařídit, mít přítelkyni kolem 12 a netajit se tím…

      0 0
      • Jimm22  

        Tak jsem si sedl na chvilku k netu a vymyslel jsem toto, vlezu se do 15tis, ale nejsem si moc jistej, jetli tam někde nemám vyloženou krpu

        vidlice SR Suntour EPICON LOD 100mm DISC

        rám MTB 26" Spyder Evolution Tapered – velikost 17"

        řidítka LONGUS Strait OS 31,8/680mm 10° černé

        hlavové složení Semi-integrované Force

        představec Ritchey COMP OS, New

        gripy Cannondale dvouvrstvé délka 135mm barva černo-bílá – 2ks

        sedlovka AL/AL zámek 400mm černá, 31,6mm

        sedlo Selle Italia X1

        řazení Shimano Alivio M430 3+9

        přesmykač Alivio M431 klasik 31,8 34,9

        přehazovačka Shimano Alivio M430 černá

        kazeta HG50 9s 11–34z

        řetěz HG-53 9speed

        kliky Shimano Deore FC-M590 – 9s + střed Hollowtech 2 – 68/73

        brzda kotoučová Shimano BR-M446 + BLM505 – bílá + páčky

        kotouče Force – Vlnka 6 děr 160 + 180mm

        adaptér brzdy ????

        přední nába Deore M475 kotouč 6děr černý 32H

        zadní nába Deore M475 kotouč 6děr černý 32H

        ráfek přední Mavic 117 Disc – 32 děr – 559×17

        ráfek zadní Mavic 117 Disc – 32 děr – 559×17

        dráty DT Swiss

        duše MTB Schwalbe SV13 – 26×1,5–2,5 – 2ks

        pláště MTB MAXXIS Ranchero 2.0 – drát – 2ks

        díky za kritiku :)

        0 0
        • nitraq  

          Co tak na první pohled vidím…

          Střed HTII bude s největší pravděpodobností už součástí klik, ten není třeba kupovat zvlášť.

          Díly na kola máš, budeš si je zaplétat sám?

          S poštovným z eshopu/eshopů jsi počítal? Pokud to budeš brát z vícero zdrojů, tak už to dokáže udělat rozdíl.

          0 0
          • Jimm22  

            ten střed vím, kola bude zaplétat místní servis, takže nechám na nich, počítal jsem tak 600 za obě ±

            poštovný asi bude grátis, koukal jsem jen na dva eshopy, zase to nechci moc překombinovat :)

            Jinak rám je 17-ka na 160cm vysokou slečnu

            0 0
            • ˘Ö˘ Krab  

              Nebude ta 17" velká? Nesedělo by slečně lépe něco menšího a kratšího? (Neviděl jsem konkrétní geometrii).

              0 0
        • oddie  

          Tapered rám – máš tapered i vidlici? Pro malou holku 680mm řídítka? A 400mm sedlovku? Proč? A 3×9, když už, bych pořídl spíš ve Sramu než Shimanu, Shimano bych bral v 3×10 (2×10).

          0 0
          • Jimm22  

            Ta tapered tam je protože mám možnost vzít od kámoše tapered vidli Raidon, ale nejsem si jistej jestli do toho jít, jetá cca 1,5 roku. Pokud ano, za jakou cenu cca? Je s lockoutem na řidítkách a bez nastavení odskoku.

            Ty řidítka jsem bral široký schválně, občas si půjčuje moje kolo a já mám taky 680mm a nestěžuje si, ale proberu to s ní raději :)

            Ta sedlovka je blbost, opravím

            OK, ale v Sramu se vůbec nevyznám, pokud doporučíš jakou řadu a který komponenty vyměnit, kouknu na to

            díky moc

            edit: Tak jsem počítal vidlu bez tapered, takže to by bylo zbytečně + cca 800 :/ nebo vzít tu raidonku

            0 0
            • oddie  

              1,5 roku jetý Raidon bez odskoku? Tak dvě piva :) Řazení spíš podle toho, co vyhovuje jí a na co je zvyklá. Jo a estli má 160 cm, tak bych jí dal 15" rám a ne 17".

              0 0
            • nitraq  

              Tapered, ne-tapered… můžeš vzít hlavový Force a nemusíš řešit, jakou máš vidlu.

              0 0
              • Jimm22  

                to sem netušil, super :)

                ale teď to trochu polopatě vysvětli, moc se v tom nevyznám :)

                S tímhle hlavovým dam narvu netapered a když bude raidon, tak tam dám co? To samý?

                Sory za debilní dotaz, ale trochu v tom plavu

                0 0
                • nitraq  

                  Podívej se na poslední obrázek. Stříbrnej spodní kroužek je na netapered vidli, černej spodní kroužek je na tapered vidli, takže podle vybraný vidle vybereš i spodní kroužek, přičemž tam jsou oba. I když je možný, že se pletu a v případě netapered vidlice tam dáváš oba dva ty kroužky, to poznáš, až to budeš mít v ruce.

                  0 0
            • Kalic  
              • varianta devíkovej sram: vyměnit řadící páčky a přehazovačku zaSRAM X.5 nebo X.7
              • varianta desítkové shimano: vyměnit řadící páčky, přehazovačku,kazetu a řetěz např. za 10-kové deore, asi to vyjde trochu dráž.
              0 0
        • Kalic  

          Řázení + hazka – jesti 9, tak bych doporučoval sram, lepší chod.

          Pak jen tak pro pořádek, abys nezapomněl na nějakou bižu:

          • bowdeny + koncovky
          • objímka sedlovky
          • niple
          • pásky do ráfku
          • košík na bidon
          0 0
        • KOLOMECH  

          Vyložená krpa (toto slovo jsem ještě nikdy neslyšela-píšu si) je tam jen jedna.

          0 0
          • Jimm22  

            No bezva ale to podstatný nenapíšeš, jaká? :D

            0 0
          • nitraq  

            A napsala bys ji teda?

            0 0
            • KOLOMECH  

              Samozřejmě, když je to nutné, jen jsem ho nechtěla zklamávat v jeho nadšení. 26tek je ve všech velikostech všude kopce po bazarech, tak proč stavět za stejnou cenu lowend, když mohu mít bez delších průtahů a problematik za stejnou cenu lepší vybavení neojeté a to i leckde s papírama, tedy legální kup?

              0 0
              • Kalic  

                Funglovka je funglovka a bazar je bazar, v tom je velkej rozdíl. To, že stavěči postaví kolo levnějc nebo s lepšíma komponentama tady padlo už x-krát. Jestli máš tip na lepší hotovku, tak hoď link ať mu tedy trochu pomůžeš.

                0 0
                • KOLOMECH  

                  Ve velkém procentu případů tam již není žádný rozdíl funglovky a bazaru. Naopak a o tom píšu, pořídím více muziky za méně lováků. Tipy na hotovky je právě i na bazaru spousty. Nyní jsem jednomu zákazníkovi přestavěla starší rám a i tak chce jiné kolo přesně dle mnou výše popsaných vět.

                  0 0
                  • Kalic  

                    Základ kola je rám a vidlice. Rám starej, vidlice nefunkční. Když výše uvedenou konfiguraci Jimma považuješ za low-end, tak co je toto :-)))

                    0 0
                    • KOLOMECH  

                      Nikdo ti to také nenabízí, toto je také lowend a o to tu jde. Člověk míní a záhy mění názory, takové chyby se dělají a zřejmě si tím každý musí projít sám stůj co stůj. Pro někoho kdo si nenechá poradit, je každá rada drahá, zbytečná.

                      0 0
                      • Jimm22  

                        Tak víc muziky pořídíš, jinak by se kolo neprodalo, ale taky to chce kolo vidět, jestli už to není pár let neudržovaná potvora kde stejně musíš vrazit nový desky, repas vidle, novej řetěz, pláště, tu něco vyměníš, tu něco dožívá z posledních sil,… a lítat po republice a koukat na kola nemám moc čas. Možná tak u vás v prahe, kde je baziků plná řiť na relativně malým prostoru :)

                        Ale možnost vzít kolo z baziku jsem nikdy nezavrhnul, jen jsem na nic co by se mi líbilo nenašel.

                        Máš li tip, se s ním

                        0 0
                  • oddie  

                    To se nedivím, že chce radši jiné kolo, místo toho otřesného zbastlu s doprasenou geometrií.

                    0 0
              • nitraq  

                Funglovka za 15 s epiconem a alívkem mi nepřijde jako lowend, pokud se vejde do toho svýho rozpočtu.

                Jimm22: Ještě si ověř, jaký hlavový do toho rámu patří. Já ti dal odkaz na integrovaný, ty píšeš semiintegrovaný, tak radši zkontroluj, co tam má být.

                Btw hadice přední brzdy patří dovnitř, Zlatko.

                0 0
    • vspik  

      Tak nakonec to dopadlo trochu antiklimaticky, člen rodiny nabídnul slušně vybavené zánovní kolo za cenu co nešla odmítnout. Takže máme super kolo, jen stavět nebudem :(

      Nicméně bych v původním rozpočtu volil kombinaci z bazarových a nových dílů, tak abych tam vecpal nějakou solidní odpruženou vidlici.

      Nebo navýšení rozpočtu o cca 2t a za to už nová stavěná kola jsou docela fajn.

      Děkuju všem zůčastněným za váš čas a rady

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.