Poradte kolo zacatectnikovi +-20000 Kc

17 nepřečtených
  • rocco

    Zdravim,

     

    chtel bych se zeptat jake kolo byste doporucili me jako zacatectnikovi. Vyska 205 cm, vaha 105 kg :)

    Puvodne jsem mel vyhlidnuty uz trosku do budoucna Scott Scale 50 XXL, ted ovsem premyslim nad 70kou, kterou jsem nasel v akci za 15000. Dodavam, ze jsem na nem jeste nesedel takze to mozna neni konecna. Jen se mi libila ta cena s tim ze kdyz me kolo nebude moc bavit nebude takova hruza jako kdyz koupim kolo za 30000 ktereho se nezbavim skrz velikost ramu :) Dal jsem se dival na Superiora 829. Takze cekam na vase hodnoceni techto kolo a pripadne pokud vas napadne neco dalsiho rad si necham poradit.

     

    Dik

    0 0
    • Luke_Luke  

      Superiora 825 nebo 829?

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • tassajara  

      Idealne kolo (podla mna) pre teba je Specialized Rockhopper Comp Disc 29 vo velkosti 23 palcov.

      Ta 29ka znamena vacsi priemer kolies, pre takych vysokych je to vyhoda oproti klasickym 26kam.

      To kolo povodne stoji viac, ale teraz budu nejake zlavy… Velkost 23 asi nebude mat ziaden obchodnik, budu ju musiet objednat, tak sa na to priprav, to je totiz pre extra vysoke postavy. Ale ak nahodou najdes niekde obchod kde ho maju, isto sa dockas zlavy, lebo do obchodu tak casto chlap nad 200 cm nechodi :o)

      0 0
    • t29  

      29" na XL rámu bude v případě nouze/nepoužívání líp prodejné, než 26" na XXL ;) a 26" je pro 205 cm vysokého člověka dětské kolo, velký rám tomu nepomůže.

      Jinak na zkušenosti s 829 se zeptej uživatele DoomHammer. Teď má místo 829 rám Superior Team (na 829 mu praskla zadní stavba u kotoučovky, Team tam má navíc výztuhu)

      0 0
      • Martin  

        detail – já měl 929 :) (ale ty rámy by měly být až na barvičky stejné)

        co jsem slyšel, tak ty supy bez výztuhy praskají docela často (říkal mi to nejen technik v mém „domovském obchodě“)

        já osobně bych šel do "Authora Traction 29"":http://www.author.cz/…6&pid=609994 – author ho teď dokonce slevnil na zajímavou cenu. proti supovi 829 má lepšejší vidlici (Dart s 28mm nohama u supa je spíš držák kola než funkční vidle)

         

        pro (předpokládám) nezávodníka na výšku přes 2 metry je 26" méně vhodná volba

        0 0
        • Martin  

          samozřejmě je potřeba zkusit, jak se člověk přes 2 metry poskládá na 21" rám

          0 0
          • drtyc  

            no asi jo. vzhedem k tomu, ze je to s pevnym zadkem.

            V podstate mam trosku podobne, ale v 28" L krosa s 60vidli na ktere se da i chrtit i trochu kochat. rek bych, ze to bude mit nizsi naklady nez MTB, ale neni to moc zabava a kdyz tak je to zabava za odpovidajici cenu – vetsi kola min vydrzi, blbnuti s timhle zdvihem nic moc na klouby…

            na poradny blbnuti jdu ted do 26" XL a 180mm houpacky tak snad bude poznat, ze to neni detsky kolo a vzbudi r3st3kpt

            0 0
        • rocco  

          a co rikate na toho scotta 70 v xxl? prodavani bych neresil bud me to bude bavit a budu ho mit tak dlouho dokud ho nezrusim a nebo kdyz uz na vec prijde tak lidi co by jim pasoval bych taky par nasel :) laka me to hlavne tou cenou (http://www.sportmall.cz/…685772-kola/)

           

          jinak zavodnik fakt nejsem ale mam v planu zacit jezdit co nejvic to pujde a je mi celkem jedno jak budu vypadat hlavne pokud to kolo bude pro me pohodlny a splni ucel…  a prave proto se mi ty 29ky moc nezdaji… podle me proste v lese nebudou nikdy stejny jako 26"

          0 0
          • Martin  

            to chce vyzkoušet. já bych už na 26" bika nevlezl, 29" rulezzz :-)

            0 0
            • rocco  

              ja bych to vyzkousel jenze najit obchod kde maji 829 ve 23" ramu a scale 70 v xxl je nemozny… aspon kdyby to nekde bylo v jednom meste… podle papiru ten scale bude dost velkej ale vyzkouset je to potreba

              0 0
          • drtyc  

            no jestli ma jen tak nekde lezet v garazi kupu let, tak bych si rozmyslel hydrauliky a radsi bych dal mechaniky

            0 0
    • Daf  

      Pro tuhle výšku bych opravdu vyžadoval 29 kola. Taková kolo má mnohem lepší proporce a líp vypadá. Možná by v tvém případě stálo za to si trochu připlatit za lepší kvalitu komponentů. Hlavně kol. Šetřit tady by se nemuselo vyplatit. Uvažoval bych i o delších klikách 180mm. Ideální by bylo kolo objednat u nějakého ochotného prodejce, který umožní i výměnu standardních dílů za vhodnější.

      0 0
      • Martin  

        klik 180mm pro MTB je docela málo, co jsem se díval tak akorát XTčka, XTR a ty nejvyšší truvativy. a jsou docela mastné, pochybuju, že by se skládačka se 180 mm klikama vešla do 20k

        0 0
        • Daf  

          Vím. Napsal jsem to jako takovej tip :) Ideálni kolo pro dlouhána se bude hledat velmi těžko v této kategorii.

          0 0
          • Martin  

            na nás přerostlý se prostě nemyslí :-)

            0 0
            • drtyc  

              ale no tak :) mysli, ale vi se, ze sme exoti, tak se mysli i na cenu. sehnat odpovidajici velikost za primerenou cenu a jeste si treba chtit vybirat co by tomu nemelo chybet je tak trochu sci-fi

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.