Poraďte dobré přední světlo do 150,-

67 nepřečtených
  • tomasosi

    Ahoj kolegové, potřeboval bych pomoct při koupi nového světla, jedu na dovolenou a ten můj mžourák od číňanů svítí hrozně :/

    Takže touto cestou žádám o pomoc při výběru předního světla do 150,–.

    Hlavní požadavek: Vysoká svítivost

    0 0
    • Martin  

      pokud do 150 euro, tak viz historie, probíralo se to často

      pokud do 150 korun, tak zapomeň – za 150 kocourkovských seženeš leda přední blikačku s jednou slaboučkou ledkou, abys byl viděn

      nejlevnější trochu svítící je tohle http://www.kupkolo.cz/…5192_z89931/

      0 0
      • unking  

        Toho Force jsem si taky koupil a na nějaké městské ježdění budiž, ale stačila mi jedna vyjížďka po neosvětlených cestách za tmy a už jsem otevíral DX a objednal si něco pořádného. Nemůžu si pomoct, ale trochu osvětlený kruh o průměru metr ve mě ve tmě moc jistoty nevyvolával.

        0 0
        • Martin  

          já jsem si kdysi z DX koupil dva, tenkrát to měli asi za 120 kaček kus, a se dvěma se dalo po tmě po silnici na pohodu. ale aurora je aurora :)

          0 0
        • Yura  

          Nemuzu ani v nejmensim souhlasit. Tohle svetlo mam, kupoval jsem ho za 150kc a musim rict, ze na takového prcka levného to osvetluje perfektne. Jezdim po odpoledni z práce po polnacce mezi stromama, kde je absolutni tma a na cestu vidim perfektne. Tomu osvětlenému metrovému orkuhu se musim fakt smat. Musis to met namirene uplne do země, jinak si to nedovedu vysvětlit, protože jak rikam osvetluje to naprosto dostatecne jak do stran, tak do dalky. Za ty prachy jasna volba…

          0 0
          • Vilém  

            Můžete s tím nesouhlasit, můžete protestovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat.

            0 0
            • Yura  

              :-)

              0 0
            • Rychlej turista  

              Jistá věc je, že lidské oko je uzpůsobeno tak aby dostatečně vidělo i navzdory tomu, že odkudsi nesvítí tisíce lumenů. Je jen velmi málo činností, kde je třeba opravdu silné osvětlení. Jízda na kole k nim rozhodně nepatří.

              Můžete s tím nesouhlasit, můžete protestovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat.

              0 0
              • JSt  

                at se ti nic po tme nestane ;-)

                0 0
              • oddie  

                Ano, lidské oko je schopné rozkoukat se i v relativně velké tmě. Nicméně to vůbec nic nemění na tom, že se silnějším světlem se jede podstatně lépe, obzvláště v terénu. A naštěstí máme na výběr a nemusíme se chlácholit tím, jak to „není potřeba“.

                0 0
                • Rychlej turista  

                  Proč jen tuto potřebu nemám?

                  Mi se líbí často až fanaticky prosazované názory některých jedinců, kteří si myslí, že když nevidí oni, nevidí ani nikdo jiný a jejich urputný boj za tuto svoji pravdu a snahu každému tento svůj názor o potřebě co nejvýkonnějšího světla vnutit.

                  Si představ, kdyby se tady tak chovali všichni, třeba lidi, co jezdí na pevné vidli nebo festce. Nebo na fullu. Je zajímavé, že tento svůj boj za vnucení tohoto názoru (potřeba co nejsilnějšího osvětlení) tady vedou prakticky jen lumenhoniči.

                  0 0
                  • oddie  

                    Fanaticky prosazované názory, to zrovna od tebe zní hodně vtipně :D

                    Co se týče lumenohoničů či lumenonehoničů, mně je to celkem šumák, ať si kdo chce svítí čím chce, akorát reálnou zkušenost mám takovou, že jakmile jsem někomu to slušněji svítící světýlko půjčil na vyzkoušení, ve 100% případů si jej dotyčný záhy pořídil natrvalo, a to i v těch případech, když předtím říkal, jak to „není potřeba“.

                    0 0
                  • Rychlej turista  

                    Tak jsem si to po sobě přečetl a mám tam logický nesmysl – správně má být boj za vnucení svého názoru místo boj za vnucení tohoto názoru, protože kdo jiný, než lumenhoniči by měli bojovat za co nejsilnější světla, že jo.

                    Zamýšlený význam mého hlubokého zamyšlení tkví v pozoruhodném postřehu, že jsou to zejména právě lumenhoniči, co nejsou ochotni akceptovat jiný názor, než ten svůj :-)

                    0 0
            • jIrI___  

              Kdybys nežral salámy, ale nahradil je proteiny, tak ti ten 3 W Force taky bohatě stačí.

              0 0
              • Vilém  

                Ted si na to kapl. Asi mu napisu o nejake vyzivove rady.

                I kdyz ted me napada, ze si soustavne snizuju nitroocni tlak pomoci bylinek, takze to se mnou snad tak zly nebude:)

                0 0
    • oddie  

      To mi připomíná Sobotu v Jáchyme, hoď ho do stroje – neměli byste tu nějaké dobré víno do 12,50? :)

      0 0
    • navlcinci  

      toto za nějakých 230kč, počkáš si cca 3 týdny ,ale svítit bude na české poměry až až. vlastní zkušenost

      0 0
      • Vilém  

        jj, to je moc pekny.

        0 0
        • nox159  

          ale tohle za 220 podle me bude svitit daleko lepe…

          0 0
        • navlcinci  

          oj odkaz jsem nedal:) http://dx.com/…-3-aaa-26800

          0 0
          • Vilém  

            Neco podobneho si poridil kolega v praci.

            Osobne nemam 3×AAA reseni rad. On tam misto toho pouziva 1×18650.

            0 0
          • Ralan  

            Včera jsem si k objednávce přihodil tohle – http://dx.com/…-x-aa-158184 tak uvidíme, ale na dojetí po setmění stačit bude a v zimě stejně koupím něco pořádného…

            0 0
            • jIrI___  

              Mi by každým dnem mělo přijít toto , jsem zvědavý jak to bude svítit :)

              0 0
              • Ralan  

                Tak potom poreferuj, já právě na další sezónu o něčem podobném uvažuju, tohle vypadá že by se ani nemuselo na řídítkách třepat a mohlo svítit docela dost.

                0 0
                • jIrI___  

                  Musím k tomu dobastlit nějaký schopný držák, to uchycení o-kroužkem je k ničemu na čemkoliv. A tohle předpokládám nebude nic lehkého, takže třepat se bude o to víc.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    jsem zvedav jak to bude vypadat…nekdy bych se i podival jak to sajni…

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Po prázdninách ti ho klidně půjčím na testovací jízdu. Já ho koupil vlastně omylem :D

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        jo…tohle nakupovani znam:D..ja mam momentalne 2× svetlo s P7 a jedno s XML ledkou…svitim jako p*ca:)

                        0 0
                        • oddie  

                          Já tu těch světel mám celou krabici, už ani nevím, co tam vlastně všechno je. Část už mi roztahaly děti, část jsem zase dokoupil, včera na mě vypadly dvě fungl čelovky, které ani nevím, kdy jsem vlastně koupil… Musít to nějak setřídit a připravit na podzim, budu část předělávat na XM-L2.

                          0 0
                  • Ralan  

                    A teď vůbec svítíš čím?

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Momentálně ničím, protože jak jsem psal – za tmy jezdím jen párkrát do roka. Ale měl jsem takovou tu klasickou XM-L svítilnu s externím akupackem.

                      0 0
                  • Roman11  

                    To uchycení O-kroužkem je dostačující a nic se rozhodně netřepe. Mám Magicshine MJ 816 (které je větší a zřejmě i těžší) a s třepáním problém nemám. Chce to ale jednu vychytávku – omotat řidítka v místě uchycení takovou tou samolepící smršťovací gumovou páskou. Do té se krásně zahryznou zoubky na spodní straně úchytu světla a nehnu s tím skoro ani silou.

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Při sjezdu po beskydském písečku jsem musel co chvilku rovnat světlo, protože prostě nedrželo na svojem místě a nárazy se lehce protáčelo kolem řidítek. Ale měl jsem ho dané normálně rovnou na řidítkách, ta gumová páska (nebo i zbytek gelové silniční omotávky) by mohla být řešení.

                      0 0
              • marapara  

                Těch 5000 lm bych neřekl, že 2 XM-L budou mít.

                Na DX mají něco podobného s 2000 lm : http://dx.com/…18650–224252

                0 0
    • gazman  

      Za 150? Zavařeninová sklenka do ní svíčka, kousek provázku a pověsit na řídítka.

      0 0
    • pepino  

      http://www.ebay.com/…130924215395?…

      event. koupit nabíječku a lion 14500 tužkovky, za ty prachy se toho moc nevymyslí

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.