Poradí někdo s výběrem kola do 20000Kč?

26 nepřečtených
  • Plastikovej_ken

    Zdravím,

    chci si koupit nové kolo do uvedené ceny, a rozhoduji se mezi dvěma koly. Kolo by mi mělo sloužit na kratší trasy, občas i nějaké delší. Nějaký ten terén a blbnutí by mělo taky vydržet.

    První kolo GT Avalanche 1.0 Disc white:

    http://www.gtbicycles.com/…0-disc-white

    Druhé kolo Specialized Hardrock Pro Disc Int:

    http://www.specialized.com/…CProduct.jsp?…

    Jaké by jste si vybrali vy?

    Byl jsem přímo v prodejně specialized a tam mi třeba řekli, že u toho Hardrocku je vidlice, která neodskakuje ale kopíruje terén. Nevíte jestli to má i ta vidlice u GT kola? (Podle mě má, ale nikde jsem zmínku nenašel.

    Celkově mi přijde, že to kolo od GT má lepší výbavu než ten Hardrock, ale chci se taky s někým poradit.

    Nebo by jste vybrali uplně jiné kolo? jaké?

    Díky za rady a odpovědi, moc mi to pomůže :)

    0 0
    • Hejdik  

      Za mě GT..

      0 0
    • Výběr z produktů

      Giant Talon 29 3 GE kolo, sapphire Skladem > 2 ks

      Akce Giant Talon 29 3 GE kolo, sapphire

      od 15 099 Kč -22% MOC 22 299 Kč

      Giant Anthem Advanced Pro 29 1 kolo, chameleon saturn Skladem 1 kus

      Výprodej Giant Anthem Advanced Pro 29 1 kolo, chameleon saturn

      140 999 Kč -27% MOC 191 999 Kč

      Přejít do shopu (Kola / Horská)
    • Vilém  

      z techto jednoznacne GT.

      0 0
    • maajkee  

      z těhle dvou určitě GT

      0 0
    • marapara  

      V tom obchodě jsou opravdoví odborníci :). V podstat jejiná vidlice, která by mohla odskakovat a nekopírovat terén je pevná. Jakákolikv odpružená pruží a tudíž kopíruje terénu. Pak je otázka spíš nastevní zpětné útlumu, aby se vidlice nevracela moc rychle a nekopala. Předpokládám, že nastavení zpětného útlumu mají obě vidle, Tora na GT ho má určitě. Celkově Tora bude na tom funkčně nejpší líp, než ta Suntourka na Spešlu.

      Kdybych si měl vybrat z těchto dvou, tak určitě GT. Je tak o třídu lépe vybavené. Pokud máš limit 20000, což není už tak málo, tak bych se podíval spíš po nějkých modelech 2010, které budou za podobný peníz ještě o třídu nebo o 2 třídy lépe vybavené a budou navíc i lehčí. Nebo po bazarech. Tam by ses mohl kolem 20000 vejít i do nějakého celoodpruženého bika, nebo parádního HTčka v dobrém stavu.

      0 0
      • Plastikovej_ken  

        jojo to on přesně říkal, že to funguje jako tlumič u auta, že se to dá nastavit a že se to nevrací tak rychle no. Ale sám jsem si říkal, že u toho GT je ta vidlice určitě lepší, a celkově, přehazovačka a tak jsou o třídu výš, jak říkáš.

        Na starší modely jsem se díval, ale nějak nevím furt, který bych vzal.

        Do bazaru taky, ale zase si říkám, jestli radši nekoupit fakt funglovku. Btw víte o nějakém dobrém bazaru? kromě toho, tady na bike foru..

        0 0
        • marapara  

          Tora je už relativně použitelná vidle. Je sice těžší, ale funguje už slušně. Suntourka na Spešlu je horší.

          0 0
        • marapara  

          Podívej se na bazar firmy, které kola GT dováží: http://www.bikecentrum.cz/…vigace-bazar?…

          Je tam za 18000 Avalanche Expert z předváděčky s plnou zárukou o třídu lepší a lehčí, než 1.0. Akorát je to vel. M. O stránku před je Zaskar vel. L za 19990. Dá se najít, chce to hledat.

          0 0
          • Plastikovej_ken  

            já vím, hledal jsem a našel jsem toho spoustu, ale chtěl jsem nějaký jen doporučit ze zkušenosti, já s bazarama moc zkušenost nemam, víš jak.. díky moc:)

            0 0
            • Plastikovej_ken  

              Ty jo tak ten inzerát je z 20.10.2010.. ale zkusil jsem tam napsat no

              0 0
              • marapara  

                Tak to jsem si nevšiml, ale vzhledem k tomu, že je tam pořád je a prodává to přímo dovozce kol GT, tak by mohl být ještě aktuální.

                0 0
            • marapara  

              Tak ten Avalanche Expert můžu celkem v klidu doporučit. Lepší vidle, o třídu lepší osazení, nižší váha a cena je myslím OK. Ještě ti zbudou 2000, které bych použil do výměny plášťů. Ony ty Nevegaly jsou poměrně nejezdivé pláště, pokud budeš jezdit i po asfaltu. Pak je ještě otázka velikosti M. Ta je tak do 178 cm. Pokud jsi vyšší, tak by ti byl malý. Navíc plná záruka 2 roky a možnost registrací na stránkách Aspire záruku prodloužit na 3 roky. Nemáš se čeho bát.

              0 0
              • Plastikovej_ken  

                Velikost je právě OK.. mam tak kolem 172 :)

                zkusil jsem tam napsat, uvidíme co odepíšou.. asi bych ho i vzal i když se mi líbí mín než ten novej.. ale ta menší váha a lepší díly, to se nedá odolat asi :)

                0 0
    • Toutou  

      Mimochodem ta vidlice na GT je Tora, těžší ale už použitelná … zatímco pokud vidím dobře, na Spešlu je XCR, nic móóóc.

      0 0
    • BigKarel2  

      Teď se tu několikrát probíraly kolo okolo dvacky…a dycky to vyhrála taká stříbrná Merida…tušim 2000D či tak nějak…

      0 0
      • Plastikovej_ken  

        Ty jo no, ale já tu značku nějak nemusim, tak jako authora a tak :) a ani nevim proč..

        ale to kolo jsem našel za 30 tisíc..

        0 0
        • BigKarel2  

          Já ho našel pod 23…Ale tak jesi jí nechceš tak není co řešit žeo?… :)

          0 0
          • biker90  

            Za 23 už určitě nebude rozumná velikost :) Taky jsem po ní koukal, ale než jsem se rozmyslel…

            0 0
            • BigKarel2  

              Tak je to loňskej model…takže barvy a velikosti už budou spíš jen ty co nikdo nechce…moc malý, nebo moc velký :)

              0 0
        • dženžas  

          No jak myslíš s tou značkou. Co třeba tohle: http://www.vseprokolo.cz/…%202010.html

          Z tohohle obchodu máme v rodině 3 Meridy a všechny šlapou jak hodinky. Navíc pojištěni na rok není k zahození. Jsou teda kupovaný přímo tam a ne přes net. Někde by se mohla dát sehnat i levněji záleží na velikosti rámu.

          Jinak z těch dvou je na tom líp GT, ale nesnášim ty jejich rámy.

          0 0
          • Plastikovej_ken  

            Ta Merida nevypadá vůbec zle :)

            ale odepsali mi, že mají to GT v bazaru, takže asi nejspíš do něj půjdu..

            každopádně díky moc :)

            0 0
            • marapara  

              Řekl bych, že to GT má lepší výbavu. Každopádně má o dost lepší vidlici.

              0 0
    • nemomenak  

      podíval bych se třeba ještě na Cube

      můžeš třeba tady kámoš tam kupoval a byl celkem v poho s nima

      http://www.prodejkol.cz/…b-hardtail//

      třeba ještě seženou nějakou tu 2010 uvidíš

      0 0
      • marapara  

        Za 21k Dart vidlice … děkuji, nechci

        0 0
      • Plastikovej_ken  

        Díky za tip, ty kola vypadají pěkně, na jinejch stránkách jsem na ně taky narazil..

        Ale to kolo za 21 tisíc od CUBE má akorát o trošku lepší přehazovačku, jestli se nemýlím..

        Jinak třeba GT je o 3 kila lehčí, lepší vidlice, atd.

        Starší modely jsem nějak nehledal moc..

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce