Pohon není 100% rockrider xc 500

12 nepřečtených
  • Pincek

    Ahoj

    u nového kola stále částečně bojuji s pohonem. Myslel jsem že to přejde,ale po cca 800 km stále stejné. Přijde mě, že na některých pastorcích (nejmenších 5 -ti ) je řetez hlučnější. Nevím jestli je to horším nastavením přehazky. Sám to lépe neudělám, bud to řadí dobře nahoře, nebo dole. Kompromis je takový, že z 50 na 42 přeřadí neochotně a pak už je to dobrý. Nebo přeřadí ochotně a pak je to zase na hovno ve spodku kazety.Občas na jednom místě v prostředku kazety přeřadí místo o jeden o dva a hned se zase vrátí o jeden zpět.

    Řetež udržuji čistý a často mažu (1× za 100 km) Chtěl bych zkusit jiný řetez. Je to na kole rockrider xc 500 a momentálně je tam asi sram NX. Něco jsem pohledal, řetezy by měly být kompatibilní,ale jde mě o to, který řetez je nejvhodnější. Jestli je GX hmatatelně lepší nex ten NX? Obecně si myslím, že lepší pohon je Shimano proto bych tam chtěl nejspíše dát Shimano řetez, nekdo říká v pohodě, někdo že na sram je lepší sram…

    Anketa: Jaký nejlepší řetež do 800 Kč na Sram GX 12 s NX Kazetou 11-50

    2x
    50%
    0x
    0%
    0 0
    • Vilém  

      Navstiv servis a nech si zkontrolovat patku pro prehazku.

      0 0
    • ufoncz  

      Dát někomu (známej, servis), kdo to umí diagnostikovat, seřídit a popřípadě třeba narovnat patku.

      0 0
      • Pincek  

        Na kole jezdí spíše přítelkyně a nikde to neopřela a ani já ne. Ta patka je taková masivní celkem bych řekl,ale asi to vyloučený není. Do Decathlonu se mě to moc dávat nechce, nedával jsem to tam ani na garančku zdarma kvůli jejich pověsti :) Kde v Olomouci a okolí neudělám chybu se servisem? Hodně si toho zvládnu udělat sám,ale na toto si netroufám a nemám na rovnání ani nástroje…

        0 0
        • Namtos  

          Co slýchám já, tak některé servisy – neradi berou kola z marketů včetně Decathlonu … Ale určitě to bude lepší volba než technici Decathlonu…

          0 0
        • Smazaný účet  
          0 0
    • hons  

      Tak jsem to měl taky, po komplet výměně lanek,bowdenu,se­řízení,rovnání byl stále problém.

      Po výměně kazety za jinou problém skončil, takže tak.

      Viz můj dotaz rádi,neradi

      0 0
      • Pincek  

        Díky za info, to mě nenapadlo, zatím vyměním řetez a když to nepomůže, dám to do servisu a když ani to ne, tak koupím kazetu,ale to se mě úplně nechce když je to v podstatě nové a jezděno babou a občas mnou… Podívám se cos řešil u tebe v dotazu, třeba to bude stejné

        0 0
    • Boby83  

      V první řadě bych si ověřil rovnost patky. Nedávno se mi to na XT 12spd stalo taky. Sice to řadilo relativně obstojně, ale nebylo to dokonalé. Buď jsem perfektně seřídil spodek kazety a vršek chodil neochotně, nebo naopak. Ačkoliv si žádný pád kola na stranu přehazovačky nevybavuji, tak byla opravdu trochu ohlá patka a po srovnání to řadí takřka dokonale.

      0 0
    • adam1  

      Řetězem to asi nebude ,zkontroluj dotažení kazety a většinou se tak to chová řazení při ohlé patce .

      0 0
    • novas752  

      Patka samozřejmě základ, ale může to být buď špatnou kazetou (u levnějšícho sramu pomalu každá druhá), nebo přehazkou (plastový díly, vakl…). Taky koukni jestli neni vakl v ořechu nebo ohnutá osa náboje (kazeta by při jízdě celá tancovala).

      0 0
      • Stavel  

        50–42 mi také řadilo neochotně. Pomohlo jemné doladění B-sroubu. A chovalo se to podobně. Tzn. když dobře řadilo 50–42 blbě fungoval zbytek a naopak.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.