Podkrkonošský maraton-Lázně Bělohrad 14,8,2010

85 nepřečtených
  • podkrkonošský

    Chystáte se na náš závod? Termín tradiční v polovině srpna 14-tého.Registrace již otevřena,veškeré informace na http://www.podkrkonosskymaraton.cz/ Těšíme se Vás,pilně trénujte-případné dotazy zde nebo na tel.604 620 815-ředitel závodu.777 054 044-velitel trasy.

    0 0
    • martin_bakov  

      Bude moderovat zavod ten samej chlapek co loni ? …jinak vam predem rikam ze to nebude ono ! ;)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Bude! Ted obchazel na Manitu Zelezne Hory a zval lidi, ze to bude moderovat Leos Mares :-) Nezapomenu na jeho hlasku pri tombole na zenskou (40–50let) co vyhrala, vybirala a nemela poneti co to pred ni lezi za veci, posledni kloudna vec MTB botky od Shimana v cene par tisic a Moderator na ni rve: „Nebud blba, vem boty, to strelis na internetu!“ :-) Nutno rict, ze pribeh skoncil smutne a pani vzala riditka… :-))))

        0 0
    • Kublaj  

      trošku oživím :) já bych tam jet chtěl;) ještě nejsem zaregistrovanej ale to přijde :D jinak pojedete ho ještě někdo? rád poznám nový lidi a pokecám ;)

      0 0
      • jakub  

        jedu… 90ku

        0 0
        • Kublaj  

          já plánuju krátkou, jelikož je to můj první závod nechci si brát moc velký sousto :D

          0 0
          • Lada,s  

            Ale zas by to byla výzva :-D

            0 0
            • Kublaj  

              to jo :) ale přepálim první polovinu a pak budu rád že budu rád :D

              0 0
              • martin_bakov  

                Hele jestli chces bikove vyrust tak das tu dlouhou ! to z tebe udela chlapa ;)

                0 0
                • Kublaj  

                  tak dík :D:D:D

                  0 0
                • Mug  

                  Hlavní důvod pro dlouhou je to, že je výrazně hezčí. Vlastně vše zajímavé se odehraje na dlouhé smyci za Zvičinou a na tu krátkou se pak napojíš a projedeš si jí také. Za mě je nejhezčích prvních 45km, zbytek už je jen kolo vo život. ;)

                  0 0
        • jakub  

          tak, a jsem přihlášenej a abych se nemohl vymlouvat, šel jsem a rovnou to zaplatil… no a tedkom jsem na sebe zvedavej.. doufám, že do té doby nezkurvím kolo… nebo sebe.. za poslední dva týdný dvě držky na hlavu – přilbu

          0 0
      • martin_bakov  

        Jasne ze pojedu kdyz mi to cas dovoli, musim reprezentovat ve svym rodnym okrese :D

        0 0
    • rdx  

      uz sem prihlasen. bude to ma zavodni premieera :)

      0 0
      • Kublaj  

        tak už sem taky přihlášen (na 50km) :) a taky závodní premiéra :D už se těším, jen doufám ve vlídné počasí a ne příliš mokrou trať (asi dost naivní) :D jinak pokud tam někdo uvidíte tenhle dres s černo-stříbrným authorem z profilu tak se hlaste a pokecáme ;)

        0 0
        • Adapa  

          Neboj, Když tenhle týden nezaprší tak to možná vyschne, ale bahno tam bude místama určitě. Jinak si to v každém případě moc užiješ. Moc krásnej závod, nejenom proto že tam mám kousek chalupu.

          0 0
        • maajkee  

          Sakra tenhle dres jsem teďka někde viděl, nevim na kom, možná jen v nějakým e-shopu :)

          Jak se tam chystáš dopravit? Já jestli pojedu, tak bych se přihlásil až na místě a asi bych jel autem, v tom případě bych tě mohl asi vzít :)

          0 0
          • Kublaj  

            mám sjednanej odvoz od kámoše ;) popřípadě kdyby něco selhalo ozvu se :) jinak ten dres ted byl tejden na aukru, tak si ho mohl videt tam ?

            0 0
            • maajkee  

              jasný :D to je vono!

              0 0
              • Kublaj  

                :D vydražil sem ho za dvě kila i s poštou :) pro začátek bude dobrej a myslím že v takovým tu jen tak někdo nejezdí :)

                0 0
        • Flegmatik  

          Pána v tomhle dresíku jsem potkal u prezentace, ale nebyl čas koukat kdo je kdo, musel jsem se jít připravit :)

          0 0
          • Kublaj  

            tak to jsem byl pravděpodobně já, když sem bral čísla kámošům ;) jinak sem tam neviděl asi nikoho s tímhle dresem :)

            0 0
    • Wilhelm  

      už se docela těším, ty úseky kolem Zvičiny jsou jedny z nejhezčích, co jsem na maratonech viděl a jel

      0 0
    • -Alan-  

      Jedu kdyby čert na koze jel. Mám svátek, tak si dám tenhle svátek. Snad nebude příšerně chcát, to by mohlo pokazit den.

      0 0
      • Kublaj  

        taky pojedu i kdyby venku řádili čerti :D ale bez deště bych se obešel :)

        0 0
      • Lumpy  

        Ja mám v plánu taky vyrazit. Letos to bude první závod, vůbec nebyl čas, ale snad by to počasí mohlo vyjít. Alespoň nemá být zima a trochu toho deště neuškodí :)

        0 0
    • rdx  

      Japak vypada trat. nebudou potreba ploutve? :)

      0 0
      • Kublaj  

        ty jo ******* ploutve doma nemám :D ale zatím počasí vypadá že nám moc přát nebude ;)

        0 0
    • Kublaj  

      jen pro info: trať byla dneska po celonočním dešti fakt jeden rybník a totálně rozježděná, blátíčko řidké a hluboké, největší stoupání sme se prošli, jinak počasí v počas závodu luxusní. Atmosféra závodu super,veliká pochvala organizátorům ( jen to počasí před závod pls objednejte příště lepší ;D ). Kdyby ste někdo veděli o nějakejch fotogaleriích pls hodte sem odkazy ;)

      0 0
      • martin_bakov  

        jo byl to fakt bahenni marast

        0 0
        • luk.ash2  

          celou cestu sem si říkal, jestli tohle máme já a moje kolo zapotřebí:) takovýho bahna sem snad ještě neviděl (asi sem toho viděl ještě málo).. nicméně supr závod, supr trať, která za sucha musí bejt mooc pěkná

          0 0
      • Flegmatik  

        Tak bylo to celkem kruté, sjezdy v úzkých mazlavých žlábkách krutopřísné :-) ale vlastně jinak fajn… Jen mě občas štvalo, že lidi chodili i kopce, který šly celkem „v pohodě“ vyjet a pak se pletli do cesty, protože byli pomalejší. Jo, za sucha může být trať výborná. Ovšem tohle mělo výhodu, že nebylo takové horko.

        A ten spíkr – to je fakt týpek :-D

        Fotky nějaké tady http://mtbrobousy.rajce.idnes.cz/

        0 0
        • Street  

          Pár fotek co jsem cvaknul v Lužanech. Není to nic extra, ale třeba se tam někdo pozná.

          http://ulozto.cz/…belohrad.zip

          0 0
        • Kublaj  

          v některých pasážích sem měl kapku nahnáno :D ale pláště mě mile překvapily a celkem drželi :) za chvíli musím sednou ke kolu rozebrat na „šroubky“ a čistit :D

          0 0
          • Tomínos  

            No vidíš to, já měl fat alberty 2.25 a nemůžu si stěžovat :-)

            0 0
            • Kublaj  

              no jo tak to si měl docela ošéfovaný :D mě nezbylo nic jinýho než jet na jetejch Smart Samech :D

              0 0
      • capo  

        Jinak oficiální fotky už tady: http://www.fotokocian.eu/index.php…

        0 0
    • capo  

      Taky přidám komentář. Trať musí být fakt super když není bláto :). Tolik bláta jsem na jedné trati fakt ještě neviděl. Trať skvěle značená i organizovaná, to samé občerstovačky (aspoň pro mě vzhledem k umístění, na začátku asi moc nestíhali, hlavně pro ty co jeli kratší trasu). Parádní atmosféra, bohatá tombola, fakt se mi to moc líbilo. Byl jsem včera poprvé, tak jen škoda, že v prostoru zázemí nebyla žádná orientační mapka, sprchy byly setsakra daleko, a celkově jsem vždycky nevěděl co se děje. Wapka taky funkční dlouho nevydržela..

      Kolo ty podmínky ale přežilo kupodivu dost dobře, jen jsem vyměnil řětez, s čímž jsem počítal…

      0 0
      • jakub  

        trat nádherná, bylo to fakt maso.. na ot že jsem jel po dvou letech maraton. (prcek dovolik trošku jezdit) tak jsem to dojel.. což bylo na začátek moc důležité, no bylo o fakt o vůli. za chvili jdu rozmontovat bajka… Jen malou poznámečku pro organizátory… pokud jedu na jedním z posledních fleků, nemyslím si, že by to mělo znamenat, že před námi uklidí občerstvovačky a hotovo… když jsme dojeli k poslední resp. k označení poslední občerstvovačky, tak už tam nikdo nebyl.. došla mi voda což bylo pro mne dost blbý. Na takových závodech by se to asi stát nemělo a závěr. Vjel jsem do jakéhosi parku, to že jsem dojel mezi posledními jsem neresil… dost mne stvalo, že jsem najednou nevedel kde je cíl, kam mám vlastně jet.. do cíle jsem dojel tak že mne okolní lidé poradili kam mám jet no to me teda dost nastvalo.. Myslete si co chcete ale i já pres to ze jsem dojel skoro poslední jsem závodil s bajkerama, který jeli de facto celou dobu chvilku prede mnou a chvilku za mnou a chtel jsem je predjet… díky tomuto jsem to málem nedal, takže… vzkaz pro organizátory… poreste si tyto drobnosti a spolehnete se, že příští rok dojedu znovu a hlavně uz v normální rofmě. (na sudetech záver řešíme tak, že na konci jede zavírací motorka a dokud tato neprojede, občerstvovačky se neuklízejí…)

        0 0
        • Sobhk  

          Závod byl super,jen to počasí nám mohlo vyjít lepší,ale příště VYMĚŇTE MODERÁTORA!!!!!!!!!

          Ještě že jsem jel závod a nemusel ty jeho blbý kecy poslouchat celej den,stačilo vyhlášení a tombola.Na Cyklomaratonu je moderátor,kterej je super a nedělá trapný vtipy,kterejm se smeje jen on sám…

          0 0
          • martin_bakov  

            Na cyklomaratonu sem byl tenhle rok v HK a moderovali to akorat dva kokoti z radia evropa 2 – nic moc, tenhle typek je o dost prirozenejsi :)

            0 0
            • -Alan-  

              Někdy je až moc přirozený. Nevím, jestli se bavil nebo se nějak potřeboval zbavit smutku, že to ostatním eliťákům nemůže natřít na trati. Abych se ho trochu zastal, tak předtím (tři roky zpátky a víc) to bylo zase dost mrtvý a necyklistický. A taky mluvit celý den tak nějak o ničem dá docela zabrat.

              Co mi vadilo hodně je, že když už známým v tombole rozdá kde co, tak by se mohl zamyslet nad tím, co u toho říká.

              0 0
        • Wilhelm  

          tak ten dojezd byl fakt průšvih, já to stihl ještě předtím, než cíl uklidili, ale viděl jsem kluky co při dlouhé dojížděli, nevěděli kam a pořadatel na ně řve: „kam jedeš vole, cíl je na druhé straně“. Přitom v té době už žádný cíl neexistoval … A i tak ti co v té době dojížděli nemohli jet úplně špatně (a nakonec, kdo ten den dojel, vyhrál). No a poslední občerstvovačka byla třešnička, nějaká omladina úplně opilá .. borec v pořadatelským triku se přede mnou cpal posledním salámem, který byl pro bikery a když mě viděl, tak s tou plnou hubou provinile komentuje: „jídlo došlo“ a nabízel svoji holku nebo ségru, vypadala na patnáct (byla taky na šrot). Ještě že tam alespoň nějaká paní z domku nabízela hadici na bahnem obalený převody. Jinak závod paráda, byl jsem tam potřetí a na nic jinýho si člověk nemůže stěžovat. Ale ten uklizený cíl před koncem závodů, to se jen tak nezažije. Možná by bylo dobrý, kdyby se k tomu někdo z pořadatelů vyslovil a pak se hooodně omluvil, protože tohle neukecá.

          0 0
          • jiriberger  

            Reaguji na Vaše hodnocení naseho závodu:Ke startovním číslům asi toto:Čísla hodně závodníkům odpadla z důvodu extrémního terénu.Pro příští rok zajistíme čísla která voda nerozmočí.Jsem rád,že to výsledky minimálně ovlinilo.Občer­stovací stanice:Pořadatelé v Lůžanech na poslední občerstvovačce učitě opilí nebyli,občerstovací stanici řídil ředitel školy a celou skupinu velice chválil.Osobně jsem občerstovací stanici navštívil a viděl jsem všechny osobně při příjezdu do centra závodu.K cíli:Om­louvám se všem těm,kterým jsme zrušili dojezd,příští rok musíme určit časový limit pro závodníky z 90km trasy,nebo přemístit cíl k vjezdové bráně do parku.Park musel být uklizen do 17:30,protože následovala v parku další akce.

            0 0
            • -Alan-  

              Všiml jsem si toho rychlého balení a zmatku při dojezdu. Smutný byl spurt dvou borců, kdy jeden evidentně závod znal a druhý jel k mytí kol. Tenhle závod řadím mezi nejlepší, které znám, takže je to určitě škoda.

              Jak už jsem psal, byl jsem rozpačitý ze způsobu losování tomboly. Kupkolo bohatě zásobilo závod i v době krize, o tom žádná. Tohle snese srovnání s jakámkoliv podnikem, který v republice znám. Problém spousty lidí, kteří vhodí lístek do tomboly a odjedou je také všeobecný. Jak to řešit? Na Houšteckém cyklomaratonu měli kdysi výborný nápad, kdy v cílovém prostoru byly vypsané čísla a drobné výhry losované v tombole na PC. A ve finále se z tomboly živě losovaly 3 hlavní výhry. Přijde mi to lepší způsob, než rozdávat podle imaginárních počtů dětí či toho, jak si to ten který známý opravdu zaslouží. Tím nechci říct, že by si to Tomáš Čada nezasloužil. Jen naznačuju, že tombola je určité koření závodu a způsob její realizace mi letos i vloni nepřišel nejlepší. Kamarád ho označil za docela pankerský. Světlý okamžik bylo překvapivé vystoupení tanečnice (s deštníkem).

              A abych zakončil pozitivně, koláče v cíli byly naprosto vynikající a díky moc, za organizaci vloženého závodu pro IZS, když už nám padnul Praděd. Jsou k dispozici výsledky tohohle vloženého závodu?

              0 0
              • Flegmatik  

                Hm, tak doufám, že losovali zrovna mě :-) (taky jsem jeden z těch, co tam hodí lístek a odjede – čekání na neurčitý čas losování tomboly není nic moc).

                0 0
    • tom_777  

      pěkná trať bohužel počasí nevyšlo, byl dost opruz jet tu část co jsme měli společnou s „krátkou“ tzn kde se čvachtalo 500 lidí před náma…

      pak taky dost lidí včetně mě postrácelo čísla a tak jsou výsledky občas trochu „odvoka“ – do cíle jsme spurtovali – bylo to o půlku předního kola, ale ve výslekdách je z toho půl minuty – jsem ale rád že nejsem DSQ nebo DNF když už jsem se v to blátě doplácal do cíle

      0 0
      • -Alan-  

        Čísla padaly i lidem na krátké a to už ve sjezdu u Konecchlumí. To se jen tak nevidí.

        Jinak malá testovací otázka. Víte, jaké pláště vezl vítěz krátké trati? Bavil jsem se s ním, tak vám to v případě zájmu prozradím.

        0 0
        • maajkee  

          Ha koukám, že to vyhrál můj soused Martin Splítek, koukám jim z vokna rovnou na zahradu :) Nikdy jsme se ale nějak nezkamarádili :) Jeho ségra taky dost jezdí.

          0 0
        • tom_777  

          druhej na dlouhý měl Michelin XC DRY II … ty maj dobrej řídkej vzorek, i když zrovna zakusováky to nejsou

          0 0
          • Flegmatik  

            Zase tak řídký vzorek ten XC Dry 2 nemá, v hustým lepkavým blátě se zanese, ale tady bylo bláto řídké :-) V mnoha místech bylo jedno, jaký má kdo plášť, klouzaly všechny :)

            Jinak mě překvapil výsledek 18letého vítěze na 90km trati, 18 minut náskok před druhým je pozoruhodné…

            0 0
            • capo  

              Asi tak. Kór když se podíváš jaký jména nechal za sebou…

              0 0
              • tom_777  

                no třeba mě hahaha

                0 0
                • capo  

                  Mě taky :). Ale je ti jasný jak jsem to myslel ;)

                  0 0
                  • .Kubas.2  

                    No on Skalda jezdí špičku už 2.sezónu, ale jelikož je ještě junior a na ty se jak známo z vysoka sere, tak ho téměř nikdo pořádně nezná.

                    0 0
                    • capo  

                      Přesto je ten propastný rozdíl dost zarážející. Zejména s ohledem na loňský Ježkův čas na suchu (cca 3:35)a s ohledem na letošní podmínky…Osobně jsem to čekal dojezd prvního někde na úrovni té 18 minutové ztráty 2. jezdce :)

                      0 0
                      • .Kubas.2  

                        Jéža má už to nejlepší za sebou a Skaldoj to prostě sedlo. Když chce pořádný angažmá, tak se musí holt snažit.

                        0 0
                        • capo  

                          Tady jsem našel jednu další fotogalerii, odkaz přímo na ten nečekaně hlubokej brod a Skaldu…

                          http://fotogalerie.pro-foto.cz/…layimage.php?…

                          0 0
                          • Sobhk  

                            zkuste ktfoto.com,taky dost fotek

                            0 0
                          • .Kubas.2  

                            To je vocas. Měl to projet víc v levo, tam to šlo bez problémů.

                            0 0
                            • -Alan-  

                              No, bez problémů to šlo o 5 metrů dál, kde byla ta cesta, na kterou jsme se pak tou špičkou lesa šplhali. Ale holt chtěl někdo mít na trati o brod navíc a umyté závodníky. Já myslím, že kolo je hlavně na ježdění a ne na potápění. Ta louže tam ale asi přišla hodně nečekaně po té noční bouřce.

                              0 0
                              • .Kubas.2  

                                stačilo to jet trochu v rychlosti a kousek dál a projet se to dalo. Nebo aspoň já jsem to projel celkem v poho.

                                0 0
                                • jakub  

                                  taky jsem to projel v poho.. a nic jsem neobjížděl..ještě musíš trénovat… (-:

                                  0 0
                                  • -Alan-  

                                    Já bych to neprojížděl hlavně z důvodu, že nemám rád ložiska svého kola pod vodní hladinou a už vůbec ne v provozu. Pád do vody se mi zatím naštěstí vyhýbá, i když teď už na to nejsou přiležitosti, když od pohledu hlubší brody běhám.

                                    0 0
          • maajkee  

            xc dry II teda zrovna moc řidkej vzorek nemaj :)

            0 0
        • capo  

          Mě by to zajímalo ;)

          0 0
        • greg  

          mě by taky docela zajímalo

          0 0
          • jakub  

            mě to třeba vubec nezajima… spíš si říkám, jestli tu někdo z ofiko pořadatelů udělá nějaké stanovisko k našim myslím si dost podstatným připomínkám…

            0 0
    • -Alan-  

      Co jste říkali tomu, že se lidi i se svými stroji naložili do té fontánky v parku? Přitom tam byly lekníny a prý tam předtím byly vidět i rybičky. I když byl závod mokrý jako sviňa, tak na těch kolech něco oleje zůstává a voda z bahna byla taky úplně hnědá.

      Mě to přišlo jako prasečina, přece jen jsou to lázně a nějak udržovaný park. Kdyby to někdo udělal na mém, chtěl bych po organizátorech napravení do „původního“ stavu. Nevíte, zda k tomu pak někdo něco měl?

      Tohle myslím nesvědčí přijímání závodníků na veřejnosti a ani to myslím není důkazem, jak je někdo drsný bajker. Taky jsem tam přes půl hodiny mrznul, než na mě vyšla hadice, ale tohle bylo myslím příliš.

      0 0
      • Flegmatik  

        Mytí v té fontánce se mi taky moc nelíbilo, byla z toho akorát špinavá „kaluž“. Ale snad s tím pořadatelé počítali a vodu po závodě v ní vyměnili. Více mě však iritovalo důkladné mytí kol některých lidí, kdy jedno kolo byli schopní šudlat deset minut (každičké blátíčko i ze vzorku plášťů muselo pryč :-))) Vzhledem k tomu, že kolo chtěl na hrubo umýt asi každý a 4 hadice pořád nestačily, tak to mohli vzít trochu hopem…

        0 0
    • PabusH  

      zavod jako vzdy povedeny. letos jsem se jel poprve kratkou trat a jsem za to rad. dlouha je krasna, ale v tomto pocasi byla velmi narocna. dojezd do cile v prubehu bourani take znam, ale jak uz bylo receno, vzdy je po zavodech v parku koncert a musi se to vcas uklidit(proto asi i urychlena tombola).

      hodnoceni: za me vse super, za rok jedu znova(prece jen jsem tady doma).

      PS:kdyby nekdo nasel v blate magnet od sigmy, tak to bude muj :)

      0 0
      • Adapa  

        Jo a moje je ta kovová padesátikoruna, vypadlá z kapsy někde za Lužanama. Měl jsem ji na párek a pivo po dojezdu.

        Fňuk fňuk.

        0 0
    • Sobhk  

      Náhodou někdo z vás nemá fotky z toho výbornýho sjezdu,tuším někde u Lužan????

      O magnet na sigmu jsem přišel taky nic si z toho nedělej

      0 0
      • smallbrother  

        u Lužan přece není žádný sjezd! :)

        0 0
        • Mug  

          Asi myslí k pomníku nad Konecchlumím ;)

          0 0
          • -Alan-  

            Tam to bylo letos mrtvý. Pustili bikery do lesa. Když se muselo jet po valounech tý cesty, to jsem míval velký oči. Tohle bylo v poho a bál jsem se spíš na té trávě ke kostelu, anžto mi tou dobou moc nechodila zadní brzda.

            0 0
            • martin_bakov  

              Me bahno sezralo zadni desticky hned v prvnim sjezdu a o predni sem prisel pred luzanama ale nastesti ty sly jeste utahnout, stejne to bylo ale pak naprd jizda. Priste jedine s novejma deskama

              0 0
              • -Alan-  

                Mě se sjíždějí nějak nerovnoměrně, ale mám je tam od doby, co jsem nové kolo ustrojil (dva roky?). Včera jsem rozdělal celou brzdu na prvočinitele a opotřebení myslím nebude rovnoměrnější. Aspoň jsem něco promazal a trochu upravil pozici třmene.

                Na mechanikách jak sjedeš přítlačnou desku, tak je vymalováno. Vzadu byl problém spíš malinko šišatý kotouč, takže jsem před sjezdy přitahoval u brzdy a potom povoloval na výjezdy a roviny. Bál jsem se, jak kámoš říkal, že sjel při závodě desky úplně. Ale mě tam ještě docela dost zbylo.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.