• Ondra P.2

    Ahoj,

    dalo mi to celkem práci , ale pročetl jsem skoro všechny diskuze o této „levné“ značce, ale nikde jsem se vlastně nedozvěděl co je na tom kole tak špatnýho ( myslím fyzicky ), krom toho, že je vyráběn někde v indonesii.

    Byl by to někdo schopen v krátkosti vysvětlit ? Chápu že to tady asi už dost každýho sere, ale já silně o něm uvažuji, protože více jak 35k teď nemám.

    Díky

    0 0
    • Milvus888  

      ZA 35 tisíc se dá pořídit lepší kolo než polygon…

      0 0
      • Ondra P.2  

        Kdyžtak poraď, já jsem na 5 let úplně z bajku vypadl, pač nebyl moc prostor, takže se moc neorientuji.

        0 0
    • Pecan drn  

      Je to v podstatě stejný jako model 2010 na který je tady test v Cykloservisu.

      http://cykl.cz/…nak-test-kol

      Ale u fulla jde taky o to jak ti který systám odpružení sedne.

      Nejlepší otestovat.

      0 0
      • Ondra P.2  

        jj, to jsem četl, nic extra negativního. Samozřejmě za plnou cenu bych o tom ani neuvažoval.

        Příští týden tam zajedu a uvidím tedy.

        Když by měl někdo tip do 35k tak sem sním :)

        0 0
        • rb  

          No nevim.35k. za skoro 16kg do toho bych nešel…

          0 0
          • Ondra P.2  

            Já vim , neni to nic moc, ale třeba Cult2.0 je na tom stejně.

            0 0
        • PatrikL  

          Za 26000 je http://www.raddiscount.de/P07004.html , radšej by som poslal peniaze do Nemecka ako českému zastúpeniu značky Polygon :D

          0 0
          • Ondra P.2  

            To vypadá jak ten polygon , ale je to o 2kg lehčí

            0 0
            • Topol  

              Nevím co na tom vypadá jako Polygon? Jak můžeš Raidona srovnávat s Talas 36. To kolo je co do tuhosti a odolnosti postaveno úplně jinak a právě co do tuhosti tam bude obrovský rozdíl- samozřejmě na úkor váhy. V rámové sadě s tlumičem ten rozdíl nebude tak velký max.±500–600g. Každému bude prostě vyhovovat něco jiného,dle preferencí a hlavního určení.

              0 0
              • PatrikL  

                Tak ten Raidon je ozaj veľký rozdiel, ale tiež je ten bicykel lacnejší o nejakých 10000kč, takže aspoň RS Sektor by sa tam mohol hodiť :).

                Inak Talas 36 je podľa mňa hlúposť na taký bicykel ako je ten polygon, navyše to vyzerá že je to prvý full čo by zakladateľ témy kupoval, takže odporučil by som radšej zobrať nejakú citlivú vidlicu s menším zdvihom a malo by to stačiť.

                0 0
                • Topol  

                  Nevím co bude komu vyhovovat-to si netroufnu řešit. Prostě to jsou co do tuhosti,jízdních vlastností,odol­nosti a kvality osazení naprosto rozdílný kola.

                  0 0
        • tomxxx  

          Pokud vim, tak i takový erbéčko je v nejhorším osazení lehčí minimálně o 1,5kg a stojí stejně.

          0 0
          • Ondra P.2  

            RB IQ jsem samozřejmě uvažoval, mně se to nějak moc nelíbí ten systém odpružení, tím neříkám, že to nefunguje dobře

            0 0
            • Azmir  

              Řeší se to tu každý den, koukni na canyon/radon, nic lepšího asi neseženeš, pokud nenatrefíš na nějaký super výprodej.

              0 0
    • Ondra P.2  

      Tak jsem nakonec za 30k koupil jety NORCO RANGE 2 2011 . Je v pěkném stavu, jen asi vyměním přední vidli za neco s 160 zdvihem, ta 180 je moc, no uvidim, třebas si zvyknu.

      http://oi41.tinypic.com/2z84xts.jpg

      http://oi44.tinypic.com/dmcxts.jpg

      0 0
      • l.smetana  

        Hlavně mi tam vůbec nesedne. Podíval bych se po Lyrikovi a nebo Sektor + sundat barvu ze spodních nohou. To by bylo žůžo labůžo.. :D

        0 0
        • Ondra P.2  

          Jj Lyrik to bude na 100%. No sundavat barvu no to by bylo asi hodně velký ******, jestli to někde dělaj , tak pouvažuji.

          Každopádně mi ten bajk fakt sedí .

          0 0
          • l.smetana  

            Klidně ti to udělám i já, nic na tom není :)

            Stačí odstraňovač nátěrů a nebo louh, to vyjde nastejno a máš to během pár vteřin :)

            0 0
            • Ondra P.2  

              oki, dik,

              tak jestli to de takto lehce, tak to nebude problem. Pak to striknout jen bezbarvym lakem, nebo to nechat surovy ?

              0 0
              • l.smetana  

                Já bych to nechal surové, ale tady na to budou znalejší než já :) (namátkou uživatel TJK)

                0 0
                • Endurossta  

                  což o to, já bych si to na své vidli taky chtěl udělat.. ..ale na rozborku a sborku vidle si netroufnu…

                  0 0
      • Zinn  

        Mě se tam celkem líbí, taky vozím 180/160 a i když má nastavení zdvihu, používám ho jen do nejbrutálnějších kopců, podle mě si zvykneš.

        0 0
        • Ondra P.2  

          asi jo, když jsem se díval na ceny lyriku :) všude kolem 20k.

          Třebas to bude fakt ok, už se těšim do lesa.

          nevíte jestli se dají sehnat někde starší modely, za lepší peníz.

          0 0
            • Ondra P.2  

              diky

              0 0
              • l.smetana  

                Možná bych ale spíše první zkusil Dolekop

                a napsat těm prodávajícím. Kolikrát chcou vyměnit za Totema,tak by jsi nemusel ani připlácet. A nebo tady koupí Totema.

                0 0
                • Ondra P.2  

                  už jsem se to dival, prez dolekop jsem ten bajk koupil.

                  Doufam ze prestane chcat, abych to mohl radne testnout, pak se rozhodnu.

                  0 0
                  • l.smetana  

                    Kolik to má vzadu zdvih? Těch 180 už mi přijde trochu moc a i váhou to bude mimo určení :) Navíc tam ty 40mm nohy prostě nesednou..Dej pak vědět jak ses rozhodl ;)

                    0 0
    • Ondra P.2  

      Da se tu prejmenovat nazev diskuze ?

      0 0
    • Ondra P.2  

      pokračování zde http://www.bike-forum.cz/…range-2.html#…

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce