Pevná osa Maxle Ultimate 15x100

25 nepřečtených
  • lukinn47

    Zdravím,chtěl bych se zeptat zda se už někomu stalo,že by při běžném upínání kola do vidlice praskl čep v ose Maxle Ultimate 15×100? Normálně jsem upínal kolo a najednou se rychloupínák rozpadl. Případně zda nevíte kde sehnat náhradní čep s hvězdičkou nebo se musí koupit celá osa? Chtěl bych zkusit vyreklamovat,ale mezitím potřebuji náhradní osu.

    0 0
    • kubad  

      něco urveš a reklamovat?

      0 0
    • kubad  

      postupuješ tak jak na videu? nebo s to rval víc?

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • lukinn47  

        Normálně,začínala zabírat v polovině… Osa mi nepřijde zrovna jako spotřebák,tak nevidím důvod nevyreklamovat.

        0 0
        • kubad  

          Ta osa sama nepraskne, musela na ni působit větší síla proto praskla, netuším co s ní dělals.

          Klidně reklamuj uvidíš jak dopadněš

          0 0
      • Smazaný účet  

        …tyjo…se nedivim, ze se tu objevuji vlakna typu „jak strcit imbus do imbusove hlavy sroubu“, kdyz i pitoma maxle osa je skoroi raketova veda…

        0 0
    • lukinn47  

      Jen přidávám výsledek reklamace,pro ty co si mysleli,že budu při reklamaci za blbce,kterej doma láme rychloupínáky.

      Btw:Na papíře je Maxle Lite,ale v sáčku je Ultimate.

      0 0
      • waters  

        dobrý ;)

        0 0
      • Smazaný účet  

        No, a tohle nejak vylucuje, ze jsi za blbce pri reklamaci nebyl?

        0 0
        • lukinn47  

          Asi vylučuje když mám novou osu.Kdyby měli podezření(jako tady pár ,,odborníků''),že jsem to mohl zavinit já tak mi asi neposlali bez debaty novou osu.

          0 0
    • jonti  

      Super ze jsi dostal novou, podle mne to muze prasknout jen kdyz tam je chyba v ose, nebo kdyz do neceho vrazis.

      0 0
      • nzg  

        Tak mi dneska predni osa praskla na tom samem miste v rychloupinaku, mesic cekat na reklamaci nechci, takze potrebuji neco rychle sehnat.

        Na praskle ose od 27,5 Piku 2016 mam napsano : L 146.5mm , TL 9mm, TP M15×1.5

        Zadnou s L 146,5 jsem nenasel, pujde tam treba tahle? Je to L 148 mm

        https://www.kupkolo.cz/…5-002_z4204/

        0 0
        • jonti  

          Stejnou mam doma navic, minimalne jetou, jestli chces je za 700 tvoje. Napis zpravu.

          0 0
          • LM  

            Jen aby zase nepraskla :-)

            nzg: Jak přesně ten „rychloupínák“ utahuješ? Mělo by se to dělat jenom lehce aby ti zůstala páčka trochu obtisklá v dlani ale víc ne.

            0 0
            • jonti  

              Tezko to popsat, nesmi to kolo zustat volne, ale nijak extremne. Tento puvodni typ se utahuje zasroubovanim, upinakem se jen zajisti proti povoleni.

              0 0
              • nzg  

                Jonti: dik, ale asi budu spis potrebovat na Pika verzi Ultimate.

                0 0
    • capo  

      Potřebuju novou 15×100 na SIDa. Měl jsem Maxle Lite, tu ale už více nechci. Do finálního výběru se dostala origo Maxle Ultimate za 1290,– nebo při snaze lehce ušetřit varianta od KCNC (700,–). Otázkou je – proč bych měl připlácet za Ultimate – v čem je vlastně lepší?

      0 0
      • Rubi  

        Maxle ultimate jednou nastavis a pak uz ji pokazde upinas do stejneho mista, ja jsem si ji dost oblibil. A maxle lite je opravdu hrozny shit, te jsem se konecne nedavno zbavil…

        KCNC bude stejny system jako DT swiss, to bude asi taky vpohode, akorat tyhle osy po case zacnou klepat a zatim jsem neprisel na to jak se toho zbavit, ale neni to nic hrozneho…

        0 0
        • capo  

          Taky si myslím že to bude stejné jako u DT. Čímž pádem mi ale není jasné v čem je výhoda tý Ultimate? Ve výsledku je to samé jako u DT, ne? točím točím až to utáhnu na potřebný moment a u DT si to pak odtažením dokážu pootočit kam chci (předpokládám že i u KCNC). U Ultimate si to musím nastavit dopředu a pak jen utahuju… Nebo něco chápu špatně?

          0 0
          • Rubi  

            Presne tak, nastavis si to pri prvnim dotahovanim, kde chces na konci packu mit, pak uz vzdycky sroubujes stejne a na konci packu zaklapnes a mas ji pokazde stejne a i pokazde stejne utahlou osu. Dalsi vyhoda je v tom ze neklepe. Ale za 6 kil navic to asi nestoji. Ja mam na jednom kole ultimate, na dalsim jen tu na inbus a vzadu mam na obou kolech ty dt swiss osy

            0 0
        • capo  

          KCNC včera vyzkoušena a chová se stejně jako DT (teda DT se musí vytáhnout aby šla po utažení pootočit do požadované pozice, KCNC se musí zmášknout ten červenej čudl). Každopádně provedení moc pěkný, cena super.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.