PELLS RAZZER 329 2011 nebo GIANT TALON 29 ER

26 nepřečtených
  • carpson

    Dobrý den, jsem poměrně nezkušený co se týče kola,rozhoduji se mezi těmito dvěma typy, budu rád za každou informaci a nazor na tyto 2 kola,pro ktere se rozhodnout…osobne se mi vice libi to Giant,ale budu rad za kazde doporuceni

    0 0
    • martinnecas  

      Ahoj. Tak ten Giant má horší výbavu, ale je zase levnější. Giant od 17,2t, Pells už za necelých 21t.

      Osobně bych nešel ani do jednoho (obě kola mají špatnou vidli a Pells podle mě geometrii 29er rámů moc neumí). Doporučil bych Trek / Gary Fisher Cobia. Ve výprodeji není problém sehnat kolem 20t.

      Např. zde nebo zde.

      Ale určitě ti poradí někdo znalejší, ani jedno z kol, na který ses ptal jsem nejezdil.

      0 0
    • RedRS  

      jezdil jsem 629 a byl jsem hodně spokojenej, geometrie špatná určitě není.zadní stavba je sice delší, ale to my vyhovovalo

      0 0
      • carpson  

        takze ty bys volil spis ten pells?

        0 0
        • Sitic  

          Na tom pellsu mi jen nesedí ty brzdy, co jsem o nich četl tak prý hodně poruchové, ale vlastní zkušenost nemám ;)

          0 0
          • RedRS  

            souhlas, ale avidy na lanko budou určitě ještě horší..

            0 0
            • Vilém  

              Horsi nez co? Jaky avidy na lanko? Jinak mechanika od Avidu, je to nej z mechanik. Aspon BB7 urcite.

              0 0
              • Sitic  

                neřekl bych, mám BB5 a jsou výborný

                0 0
                • Vilém  

                  Nevim co bys nerekl. BB7 i BB5 jsem mel. BB5 je na tom oproti 7cce hur, ma mensi desky, nastaveni jen jedne strany. Nebrzdi zle, ale 7micka je po vsech strankach lepsi.

                  Taky jsem se ptal zakladatele vlakna na neco jineho, a to o cem vubec mluvi, protoze z te vety co napsal, mi to to neni vubec jasne.

                  0 0
              • RedRS  

                hydraulický hayesy vs. mechanický avidy..

                0 0
                • Vilém  

                  Mechanicky Avidy se delaji 2 modely, jak jsem psal vyse. Pokud se jedna o BB7, tak bych vubec nemel strach, ty brzdy jsou hodne slusny a na rozdil od hydralik, kor oproti Ryde, ktery maji casteji nejake problemy, naprosto blbuvzdorny.

                  0 0
    • zbartos  

      Ještě jsem teď našel

      www.mojekolo.cz/…llys-tnt-9.3 za 23000,– Kč.

      0 0
    • pepanudla  

      Taky mám zkušenost s 629 a nemohl sem si stěžovat, jezdilo se skvěle, ale z té 329 bych měl už strach. Ta vidlice jak říká martinnecas je špatná

      0 0
    • Mirek_29  

      pellse určitě ne měl jsem 629 a je strašně málo místo mezi zadním kolem a sedlovkou

      0 0
      • Vilém  

        A to vadi cemu?

        0 0
        • Mirek_29  

          pokud jezdíš s kolem po silnici ničemu ale ucpává se to tam bahnem.

          0 0
      • martinnecas  

        To je ale skoro u všech 29er. Snaží se udělat co nejkratší zadní stavbu a narvat tam velký kolo. Kdyby tam bylo moc místa, asi je něco špatně…

        Nevím, jak to přesně má Pells, ale u GF je spíš problém se šířkou zadní stavby, než že by bylo málo místa mezi pláštěm a podsedlovou trubkou.

        0 0
        • Mirek_29  

          před úpravou 3mm po odříznuti přesmyku 11mm. u žádného jiného kola jsem takhle málo místa neviděl

          0 0
    • Dezert  

      Zdravím,

      přidám se do diskuze a chtěl bych vás požádat o radu s výběrem a zeptat se,jaké kolo byste doporučili kolem 20tis. Vybírám modely z roku 2011, kvůli slevám. Zatím mám vyhlédnuto Trek Cobia. Ale tam mi přijde, že to je různorodá skládačka sramu a shimana, tak nevím. Prý má ten Trek dobrou geometrii. Kamarád mi doporučuje Pells 329 a ještě mě zaujalo kolo Cube ltd pro 29. Ale to už je trošku dražší.

      Tak mi prosím poraďte a pomozte mi se zorientovat:)

      Díky moc

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.