Pedály SPD 520 odírají podrážku na tretrách Specialized Comp

28 nepřečtených
  • d

    Pedály SPD 520 odírají podrážku na tretrách Specialized Comp (používám kufry SH51, SH56, připevněny jsou správně). Na funkci to nemá vliv, ale to vrzání je děs. Vazelína na pedálu pomůže, ale dlouho nevydrží. Chystám se rašplovat podrážku v místě oděru, ale radši se předtím zeptám, možná měl někdo podobnou zkušenost a vyřešil ji jinak. Děkan.

    0 0
    • Martin  

      já mám teda silniční A520, ale měl jsem podobnej problém. akorát u mě nešlo ani pořádně zacvaknout, protože pedál se opřel o podrážku v místě, kde se to tobě odírá. vyřešilo to citlivý vybroušení podrážky, od té doby mám pokoj

      0 0
    • Schoscha  

      mám přesně tuto kombinaci a řešil jsem i stejný problém

      Nejlepší je seříznout,zbrousit, nebo jinak uprvit podrážku, aby se to nedotýkalo.

      0 0
    • LRRTM1  

      Tak přesně tuhle kombinaci mám taky. Akorát kufry mám BBB. Ničeho jsem si teda nevšimnul a nacvakávají se v poho… až se vrátím domů, budu muset kouknout…

      0 0
    • rock  

      Stejná kombinace, stejný problém, stejné řešení jako kolegové nade mnou. Než jsem se k tomu rozhoupal, stříknul jsem občas podrážku silikonovým olejem, ale to bylo řešení tak na jednu vyjížďku.

      0 0
    • Bee  

      U levé tretry se mi to taky stává – to vrzání o podrážku + pravý pedál mi zase skřípe:-)Už s tím budu taky muset něco udělat,někdy je to fakt na hlavu.

      0 0
      • Honzyn  

        Proc neco delat jednoduse,kdyz to jde i slozite,ze?!:-)Tak dam pod kufr podlozku,ne?

        0 0
        • xshreck  

          J8 mám v kufrech takové hroty, které se zaryjou do boty a už se nehnou. Když dáš podložky, bude to držet jen na šroubech a budou víc namáhané ty závity uvnitř. Nevím teda jestli to je nej řešení :-)

          0 0
          • juli  

            Myslím, že je to neopodstatněná obava. Vroubky na kufru se stejně dobře zakousnou do podložky, jako do podrážky. Mám to tak na zimních tretrách a je to bez problémů.

            Jinak teda myslím originální podložku pod kufry (tenký plech se dvěma podélnými drážkami)

            0 0
            • xshreck  

              aha. Já už přemýšlel o kulatých podložkách …

              Nejde ani o to, že by se měly ty kufry zahryznout do podložky, ale aby se podložka trošku hryzla do boty. Nevím, nezkoušel jsem. Jen mě to tak napadlo (mám plast. podrážky, tak bych se bál aby to fakt nelítalo při větším záběru )

              0 0
            • Flegmatik  

              Když jsem začal vozit tretry, tak zkoušel řešit problém zakladatele vlákna i pomocí těch tenkých plechových podložek, jak o nich píšeš. Dal jsem tedy podložku pod kufr (mezi podrážku a kufr). Jenže pak šlo velmi špatně nacvakávat, protože zámek pedálu narážel na hranu té podložky (a tedy hladce nesklouzl ke kufru). Bylo to úplně nepoužitelné. Tak je mi záhadou, jak to u tebe může fungovat :-)

              0 0
              • juli  

                Tak to nevím proč mi to funguje, ale mám to jen na zimních kde se ten problém s podrážkou vyskytnul.

                Mám namontované kufry Sh a používám pedály 540 i PM-25 s těmito botami. Pedály Sh problém s podrážkou byl u Exustárů ne, ale ty jsou menší. Asi hodně záleží, jak pěkně se podložka natvaruje k podešvi.

                0 0
                • blisterexist  

                  tohle jsem zkoušel a kufr se protáčel, nebo víc utáhnout?, nerad bych strhl závit

                  0 0
                • xshreck  

                  Mám plastové podrážky, ty závity nemám napevno ( nevím jak to mají ostatní boty) tak bych se bál, že hladká podložka bude klouzat…

                  (dík, aspoň jsem si vyčistil kufry od bláta :-D )

                  0 0
                  • juli  

                    Však já to mám stejně jako ty. Proto jsem vložil ty fotky, abys viděl, že se kufr zakousne do podložky a podložka do podešve (2 a 3 obrázek).

                    Naprostá většina bikových treter má vložku se závity pohyblivou.

                    Co to máš v těch spodních dírách? Zalomené šrouby?

                    0 0
                    • xshreck  

                      Právě u tebe tam vidím pěnu nebo co … i když kdyby se pod to dal kousek gumy, která to bude přidržovat do stran :-) (něco jako ta pěna).

                      Nevím, prvně jsem si ej tam dal ale bylo to nějaké čudné. Ale taky to je 5 let. Tak nevím prioč sem to dal pryč :-)

                      Muselo by se to vyzkoušet.

                      Btw mám tam červíky, aby mi nešel bordel dovnitř přes druhé díry. Až koupím nové boty, půjdou do druhejch bot :-)

                      0 0
                      • juli  

                        Né, né, žádná pěna :-) Je to tvrdá podrážka, jen má světlou barvu, stříbrnou, chceš-li.

                        S červíky je to dobrej nápad. Já ty volné díry sem tam zamáznu grafitovou vazelínou. Letos do nich asi natlačím trochu silikonu, jak to mám na letních tretrách.

                        0 0
                        • xshreck  

                          jj, červíky jsou OK :-) asi lepší než ten silikon. A přemýšlím, že bych taky mohl kolem kufrů něco nalepit. Strašně mi tam leze bláto :(

                          0 0
    • Blade  

      Kombinaci pedálů a treter mám stejnou, problém ale ne :o)

      0 0
    • grafik  

      Stejná kombinace, stejný problém …

      0 0
    • mr.nikdo  

      stejna kombinace, ale odrenou tu podrazku i pedal mam teda o hodne vic… je fakt ze az posledni dobou zacla prava vrzat…

      0 0
    • casesik  

      Mam tretry spesl tahoe a pedaly m505 a ten samej problem s vrzanim, na kazdou vyjizdku striknout podrazku a byl klid. Nyni jsem koupil pedaly m520 a zatim 300km v pohode. Snad to tak zustane.

      0 0
    • Flegmatik  

      Normálně to kousek obruš nebo vyřízni, vždyť je to kus gumy. Nevím proč Specialized tohle už dávno nevyřešil, ten problém je od té doby, co začal vyrábět tretry. Stačí, aby v tom místě tu gumu nedal v takové výšce…

      0 0
    • claid  

      no díky za tohle vlákno..taky se mě to natrápilo..jen u dual pedálů u 540 je to OK, ale jak jsem to hned zkontroloval, tak mě se opírá přímo hrana kufru o tělo pedálu…odpo zbrousím hranu kufru a očekávám že bude klid…

      0 0
    • Albek  

      Mám dotaz,přetrvává tento problém i s modelem 2012 ???

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.