Patriot 140mm stačí? půjčení 140/160mm na zkoušku?

26 nepřečtených
  • petr99

    Ahoj, měl bych tu dotaz ohledně koupě kola. Hledám něco na občasný enduro závody, občasnej bikepark, jinak hlavně technika okolo komína. Byl mi doporučen tento Patriot. A já nevím, jestli těch 140mm bude dostačujících, takže bych se chtěl zeptat, jestli by někdo v okolí Rychnova na Kněžnou nebyl ochoten se mnou někam vyjet a na chvíli mi pujčit své kolo, abych si zkusil 140mm a 160mm, co bude ok. Nebo pokud nevíte o nějakým testovacím dnu v dohledný době ? A obecně co říkáte na to kolo za ty prachy ? Nebo nemáta tip na lepší ? Nebo byste doporučili vyčkat na podzim (můj původní plán), kdy navíc budu mít na dražší kolo (cca 50–55tis Kč).

    Měřím 182cm, vážím 66kg.

    Díky za rady a případně se omlouvám za hloupý dotazy.

    EDIT: Ještě dodám, že nejezdim žádnou kudlu, ale učím se skákat a vůbec chci samozřejmě zrychlovat., takže pro kolo docela dardy ty dopady na prasáka, proto mě trápí těch 140mm.

    0 0
    • JFtryall  

      Se 160mm vepredu v pohode i do bikeparku. Na tvrdy jezdeni tam nahodit butylove gumy a je to v pohode.

      0 0
    • lubosalbi  

      Budu mít na prodej Patriot EVO 2015 velikost M za 42tis, pokud bys chtěl jít rovnou do komplet 160mm ;-)

      0 0
      • petr99  

        s původním osazením ??

        EDIT: Navíc stejně potřebuju L, takže nic.

        0 0
    • De.Fly  

      Ještěd, rokytnice, saalbach – vydrží to všechno, osobně vyzkoušeno.

      0 0
      • petr99  

        A jak čistě to lítáš :D ?

        0 0
        • De.Fly  

          Jak kdy :-)

          Už nejsem nejmladší, když už se hecnu, tak většinou doletim dopad, ale chyby se stavaj…

          Zatim to drží a zvládá v pohodě. Mattoc vepredu pracuje jak má. Jen třeba na Jestedu cítím, ze bych vzadu určitě využil větší zdvih, ale Ještěd je extrém… jiné bikeparky úplně v pohodě.

          0 0
          • petr99  

            Tak já nemám strach o rám nebo tak, jako že by něco mělo prdnout (mám 66kg), spíš ten zdvih. Ale tak jako každej vejkend nebudu na Ještědu, spíš kolem komína, sem tam Peklák nebo Rychleby

            0 0
    • tomas10  

      Mam podobnýho patriota na 140 mm ve předu i vzadu a pohodka – jezdim bikepark tak 10× do roka, letos bych chtěl stihnout tak 4 enduro závody..co jsem projížděl enduro loni na Špičáku tak pohoda, stačilo to.Mam ho rok a jezdí se mi na něm super, měl jsem ho za 40 000 novýho (z předváděcích akcí) a jako moje 1. enduro kolo super volba. Jinak bych bral spíš tohle http://www.bike-forum.cz/…-novy-zaruka – vypadá o dost líp a hlavně je na něj záruka.(týpka co prodává neznam, není to nějaká „reklama“). Teleskop pak seženeš třeba i z bazaru – dosere se tak jako tak, mně po půl roce z toho patriota odešel, naštěstí reklamace v pohodě.

      0 0
      • petr99  

        Když ten předtím je líp osazen – kola, pohon, vidlice. Ale jo, ta záruka no.

        0 0
    • petr99  

      Nebo bych pak ještě možná zvládl Reigna, ale ten má horší osazení a už je dost dražší no. Co myslíte ?

      EDIT: Ale jak tak koukám, ještě by to něco pak stálo no, avšak je to už tank.

      0 0
    • petr99  

      Tak mám asi 3 kandidáty, má někdo radu, kterej je nejlepší ? Díky za rady.

      Agang Patriot č.1

      Agang Patriot č.2

      Giant Reign

      Agang č.1 – trochu horší osazení, ale záruka

      Agang č.2 – lepší osazení, ale bez záruky a jetej

      Reign – hůř osazenej (pohon předělat na 1×11), ale dle mě nejlepší modernizační potenciál, modernější geo

      0 0
      • Fran-tic  

        na patriota bez záruky bych osobně ani nesáhl :)

        0 0
        • petr99  

          Kvůli zadní stavbě ? To je to tak hrozný ??

          0 0
          • Fran-tic  

            jo, dělal jsem na tom fraktografii a konzultovalo se to přímo s authorem

            0 0
            • wilda81  

              A? Aspoň má možnost koupit novou za celkem rozumné peníze. Když mu praskne Reign, tak nekoupí pravděpodobně nic.

              0 0
              • Fran-tic  

                tak ideál bude kolo, kde tohle nehrozí ne? neříkám author ať nekupuje, ale raději se zárukou

                0 0
              • maajkee  

                Teď když to praskne v zaruce tak by dostal už novou vyztuženou zadní stavbu. Nicméně prasknout to samozřejmě vůbec nemusí. Porad je většina lidi kterým to nikdy neprasklo.

                0 0
    • maajkee  

      Já ti klidně kolo půjčím. Jednoho mam na bazaru, dával jsi sem odkaz. Ale rychle protože začínám uvažovat si ho nechám :) aktuálně k němu mužu za příplatek hodit i uplně novou teleskopku ks dropzone remote. To kolo na to jakej má zdvih a jak je zábavny tak pořád celkem pěkně jede.

      Jinak co se týče mattoca chodi pěkně, ale jebnuty noze bych se vyhnul, navíc co mám zkušenost tak dostupnost a rychlost dodani ND na manitou je občas o nervy :)

      Toho Aiona můžu samozřejmě hodit na 160mm.

      0 0
      • petr99  

        Tak na tu nohu majitel psal, že je to v horní části zdvihu a že olej netahá, ale stejně se toho trochu bojím. Jinak pošlu zprávu…

        0 0
        • maajkee  

          Jasan posli. Jdu spát, budu reagovat az zítra. Však bydlíme asi nedaleko tak se můžeme domluvit.

          0 0
    • petr99  

      Ahoj, tak jeden patriot nedopadl, ozval se druhej. Ale ještě jsem narazil an spectrala, a chtěl bych se zeptat, který kolo je vhodnější na dolekopcom ? Kterej líp vydrží mí učení se skákat ? Co byste brali ? Díky za odpověď.

      Canyon Spectral

      Agang Patriot

      0 0
      • LM  

        Z toho Spectrala někam zmizla teleskopická sedlovka (RS Reverb Stealth) a moc se mi nelíbí toto: „Opravovaná přední osa ale funkční“. Dolekopcom je supr (mam to samé v Mku) ale žádný velký pekla neskáču. Ten rám je dost lehkej a na prasení v bike parku to nebude úplně ono (kór když na to nemáš záruku) – občaš praskne zadní stavba viz http://www.bike-forum.cz/…kly-ram.html

        Ten Patriot by měl být bytelnější (těžší rám) ale na něm jsem nejel. A zadní stavba taky občas rupne.

        Takže bych zjistil kolik stojí nová zadní stavba pro každé z kol a pak se rozhodl :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.