Patka přehazky na RB CRR 290, lze nahradit nouzově něčím?

59 nepřečtených
  • lrotrekl79

    Ahoj,

    dneska mě uletěla přehazka na RB CRR 290. Bylo to při sjezdu, což mě asi překvapilo nejvíc. Jsem týden na Lago di Garda a mám ještě dva dny ježdění. Lze tu patku nějak nahradit nouzově, třeba z jiné značky. Pochybuju, že ten díl je nějak standardizovaný.

    0 0
    • nomecz  

      https://www.kupkolo.cz/…cerna_z2528/

      Poptej se v jednom z tech desitek servisu jestli nemaj neco takoveho. Pripadne co nejpodobnejsi patka te origo a pilnik …

      0 0
      • lrotrekl79  

        Dík za tip. Bude to fungovat i s pevnou osou, když je závit na straně přehazky?

        0 0
      • Vilém  

        Moc me nenapada, kdo by mel podobnou patku jako rb.

        EDIT: Vlastne napada, Mrazek :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak ten bazmek se nejak chytne pod osu a mozna by to nrjak fungivat mohlo. Ja jsem pouceny, zlomena rb patka mne odstaviva na dva mesice…takze id te doby mam dve nahradni.

          0 0
          • Vilém  

            Jo, ten univerzal by mozna sel, narazel jsem na tu druhou cast o dopilovani z podobne patky.

            0 0
          • lrotrekl79  

            Kolo mám od jara, napadlo me asi tak milion veci co by se mohlo pos.. Ale tato fakt ne.. Takze si urcite objednám i jednu do náhrady.

            0 0
      • Smazaný účet  

        Sorry, ale tohle je nesmysl. RB CRR290 má patku chycenou úplně jinak, takže tohle nejde:

        0 0
        • lrotrekl79  

          Tam to leda chytit mezi náboj a rám, ale to bych měl strach, že osa bude o kus míň v rámu a zprzním rám. Nedohledal jsem rozměry té univerzální patky, ale vypadá to, že to je jen pro montáž na klasický rychloupínák.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já spíš nechápu tohle „uletěla přehazka“ To je ulomený, nebo se jen něco povolilo, ohnulo…? Ve sjezdu jsi teda něco trefil a urval patku, nebo myslíš tu část přehazky, která je montovaná na patku?

            Moc nechápu, jak by mohla jen tak ve sjezdu ulítnout patka. Ale asi to stejně úplně jednoduše a levně nevyřešíš. Než si dodrbat celý kolo (rám) nějakým laborováním, asi bude levnější a jistější to půjčení jinýho.

            0 0
            • lrotrekl79  

              Ja to taky moc nechápu, je zlomená patka, bylo to na lesní cestě, bez záběru, jediny co me napada, ze od kola uletěl kamen a urazil to.

              0 0
            • lrotrekl79  

              Foto patky a cesty na ktere se to stalo, pro ilustraci.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Aha, tak to je fakt patka v …

                0 0
              • RomanH  

                Pred lety se mi stalo neco podobneho na CRX, pohodova cesta. Nastesti to bylo kousek od domova. Hned jsem koupil tri patky a jednu vozim stale ssebou.

                0 0
                • lrotrekl79  

                  Já si jednu vydupal (no nebylo to tak náročný) jako reklamaci a druhou doobjednal. Já to měl cca 8km a 700m výškovejch dolů a pak si zavolal odvoz, ale dost jsem se klepal, aby ta přehazka, kterou jsem zamotal do rámu nevypadla a nezapletla se do kola… No nic, do brašny budou putovat kromě náhradní patky ještě i vázací pásky pro tyto případy.

                  0 0
              • jerrymouse  

                To je dolu z Tremalza?

                0 0
              • R-A-D-I-U-S  

                Napadl mě únavový lom nebo prostě jen kaz v materiálu…ale takhle od stolu to nejde řítc jednoznačně. Jak koukám na tu fotku, přijde mi, že je to víc namáhaný než klasická konstrukce.

                0 0
                • lrotrekl79  

                  Jednu me dají v ramci záruky, ja se na to podívám poradne az to zdemontuju.

                  0 0
                • lrotrekl79  

                  Jednu me dají v ramci záruky, ja se na to podívám poradne az to zdemontuju.

                  0 0
                • lrotrekl79  

                  Jednu me dají v ramci záruky, ja se na to podívám poradne az to zdemontuju.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Když jsme u toho demontování, nevíte někdo co tam je za torx?

                    0 0
                    • ˘Ö˘ Krab  

                      T25

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Takže jak kotouče. To bych neřekl, vapadá to větší, ale nezkoušel jsem to. Aspoň už mám klíč tím pádem doma. Díky.

                        0 0
                        • ˘Ö˘ Krab  

                          Zkoušel jsem to před chvílí bitem ze sady, ale mohu se mýlit.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Teď jsem zkoušel klíč co mám na kotouče a asi máš pravdu. Větší bych tam podle mě nedostal. Větší je myslím na převodníku a ten rozměr doma nemám, tak nemám srovnání.

                            0 0
                            • ˘Ö˘ Krab  

                              Na převodníku je T30 a nic mezi ním a T25 ve standardní sadě není.

                              0 0
                              • abel  

                                ještě existuje T27 (nebude to žádná exotika, mám jí v sadě za kilo), ale RB patka je na T25.

                                0 0
          • skvedo  

            Pokud to seženeš, tak od pohledu na obrázek to je cca 1mm plech. Patka má 10+ mm a osa je normálně zašroubovaná přes celou šířku. To by závit měl udržet.

            Spíš ten ovál na uchycení pod upínák asi bude mít 10 mm šířku a při tom kolik je tam materiálu po vybroušení abys protáhl 12 mm osu nezbyde dost materiálu, aby to drželo.

            0 0
        • nomecz  

          hmm zlaté české ručičky … tak to opravdu tak předělat na fix nebo půjčovna …

          0 0
          • lrotrekl79  

            V půjčovně jsem se byl podívat teď, tady maj ty kola v pekne zalostnym stavu a za 25E na den, asi vymýšlím program bez kol.

            0 0
            • Petulda  

              Cena je to luxusně nizoučká, ale asi vědí proč, jestli jsou ty biky dorasovaný. V Saalbachu jsem platil 75 Eur za den a dostal jsem GIant Glory 27.5 ve stavu „skoro nový“.

              0 0
              • lrotrekl79  

                Zkoušel jsem dva, oba dva byly menší, než bych si představoval, jeden byl docela v poho, po stránce pevnosti a „mlácení“, ale přední kolo bylo vypletený asi 2cm mimo osu, nebudilo to důvěru, druhý bylo šíleně rozhrkaný a moc nebrzdilo.

                0 0
            • nomecz  

              25E je celkem luxuxní cena …ale asi odpovídá i stavu no

              0 0
            • jIrI___  

              Nahoře kousek od Riva del Garda je půlčovna Liteville a co jsem tak obhlížel, tak ta kola nijak žalostně nevypadala. Cenu jsem ale raději nezjišťoval :D

              0 0
              • lrotrekl79  

                Ja jsem az v Pieve di Ledro, jet si proto, a pod. by bylo dost komplikovaný, uz jsme naplanovali program bez kol. Deti to uvítaly, manzelka taky :D A ja mam duvod vic si udelat dovolenou po druhy na stejnym místě :D

                0 0
                • orm  

                  Kdybys nechtel cekat nez ti dojde hak po navratu do CR, tak koukam, ze jsi od Brna, tak bych ti mohl jeden dat (mam dva nahradni) a az ti prijde, tak bys mne ho vratil.

                  0 0
                  • lrotrekl79  

                    Dik za nabidku, dneska by jej meli z RB odeslat a pri troše stesti zitra dojde. Kdyz ne, tak si jej v pondeli vyzvedni na depu. Vracím se ze soboty na neděli, v nedeli se stejne na kolo nedostanu, tak neni treba resit.

                    0 0
          • orm  

            Zlate ceske rucicky? To ma byt negativni rypnuti? Hak prehazovacky je urcen k tomu, aby se zlomil, od toho tam je a proto je to nejslabsi misto. Lepsi hak nez draha prehazovacka nebo ram. Zasada je vozit nahradni.

            0 0
            • nomecz  

              ano má, v tom smyslu, že je to vymyšlené úplně jinak než na většině rámů a proto se nedá moc improvizovat … o tom že náhradní patka se kupuje automaticky rovnou s kolem/rámem není pochyb

              0 0
              • orm  

                Ano, neda se tak snadno improvizovat, ale toto uchyceni je to nejlepsi co jsem na kolech zatim mel, protoze zamezuje pohybu haku vuci ramu, jako je tomu napr. u haku, ktere jsou pridelane jen jednim sroubem. RB tento typ haku ma uz desitky let.

                ps: Vzpomnel jsem si na historku ze zajezdu do Rumunska v roce 2006. Jedna holka tam hned prvni den zlomila hak a nemela nahradni. Borec ridic autobusu druhy den zastavil v nejake vesnici, na navsi zaklepal na dvere jednoho domu a zeptal se, zda tam maji ponk. Meli. Pak tam pulden brousil nahradni hak z jineho, poodbneho, haku. Borka druhy den byla na kole :-).

                0 0
                • RomanH  

                  Na biku muzes celkem lehce urvat kde co (razeni, brzdove paky, rozervat sedlo…). Pokud neberu v potaz top hazky od SRAMU ci XTR, tak saltr zase tak dramaticka polozka neni. U toho RB mi prijde, ze to jde zlomit snad i pohledem – i Petr Heinik kdysi rikal, ze kdyz se jde divat na zavody, veze pro RBckare pytel patek.

                  0 0
                  • orm  

                    Mam uz nekolikaty ram od rb (rr, crx, crr 290, monster en) a hak jsem zatim nezlomil ani jeden. Hak stoji par stovek Kc, prehazka vetsinou pres 1000Kc. Kdyz v terenu ulomim hak, tak to snadno opravim. Kdyz znicim prehazku, tak konecna. Za me je vyber jasny :-).

                    0 0
                    • RomanH  

                      Vidis, sam pises, ze jsi jeste zadny hak nezlomil. Ja jen jedenkrat, bez zjevne priciny, a prave na tom CRX. U ostatnich ramu se mi to nestalo, tuk tuk. Proste mi to (vzhledem k cene) prijde jako zbytecne kurvitko. Prehazka ±litr, patka + postovne ± peticento.

                      0 0
                      • orm  

                        To neni pravda. Napsal jsem, ze jsem zadny hak nezlomil na RB :-). Na jinych kolech se to uz stalo. Kazdopadne lepsi vozit a byt pripraven, protoze je to celkem bezna zavada, nez nedojet. Mne prehazky stoji vice nez 1000Kc.

                        Je pravda, ze nekdy ani ten zlomeny hak prehazku nezachrani :-).

                        https://www.bike-forum.cz/…094-mrtva-x0

                        0 0
                    • nomecz  

                      no a jak teda ten Rb „hák“ snadno opravíš ? to se tady celou dobu řeší …

                      0 0
                      • orm  

                        Nepsal jsem, ze opravim hak. Psal jsem, ze to opravim a to tak, ze dam novy hak, ktery vozim vzdy sebou.

                        0 0
                      • R-A-D-I-U-S  

                        Myslel tím zřejmě výměnu za nový hák. Přehazka by šla rovněž vyměnit, ale nikdo ji běžně s sebou nevozí ;-)

                        0 0
                        • Petulda  

                          Podobný zážitky z dob dávných nás přiučily, že na hoblování alpských resortů s sebou vozíme krom rámu a vidlice snad celý kolo v náhradních dílech. Je nás partička, každý vezme něco a věci jako šaltry, řazení, pedály, kotouče, destičky, patky, pláště, ráfky, dráty atd. jsou standardní výbavou.

                          Ale píšeš, že jsi s rodinou, tak to je něco jiného.

                          0 0
              • lrotrekl79  

                No jo, kupoval jsem kolo po 20 letech. To původní má přehazku chycenou rovnou do rámu, toto jsou věci, na které mě nikdo neupozornil, z těch co mě radili a samotnýho mě to nenapadlo. No chybama se člověk učí. Aspoň mám důvod sem vyrazit znovu, teda spíš o důvod víc. :)

                0 0
                • AussigBiker  

                  Ja nikdy neohnul patku, nebo mi nikdy nijak neupadla. Az jsem se po letech vratil ke kolu, koupil novej HT a hned druhou vyjizdku ohnul patku pri banalnim padu na obrubniku. Pak se mi povolil sroub od patky, strhnul zavit normalne pri jizde… Takze po tom, co jsem patku 2× vymenil jsem zakoupil rovnou dve nahradni do foroty a od ty doby nic :D.

                  0 0
                  • lrotrekl79  

                    Tak samozřejmě, co jsem vozil v brasne nahradni dráty a niple tak me nikdy nerupnul. Zrovna tak lanka… Takze počítám, ze kdyz budu mit jednu navic, tak uz se nestane.

                    0 0
                • vpa007  

                  Hele, to je správnej přístup… trochu tě to sere, ale rodina je ráda a ty máš důvod tam vyjet i narok… a to už budeš mít sebou patku náhradní (taky vozím). Takže v poho a palec hore ;-)

                  0 0
    • orm  

      Ahoj, pochybuji, ze v zahranici sezenes nahradni hak na RB a ze ho dokazes necim nahradit. Je celkem specificky, jak uchycenim, tak tvarem. Nepotesil jsem te, ale pouceni do budoucna je to, ze si mas vozit nahradni hak :-). Ted ti zbyva si kolo bud pujcit, pujcoven tam bude hodne, nebo chodit pesky :-).

      0 0
    • Rubi  

      pokud nic nesezenes tak bych to hodil na singlespeed na hranu prevodu, ktery zvladnes uslapnout stredne tezke kopce…

      0 0
    • jerrymouse  

      Ja bych sel na ferraty :)

      0 0
      • lrotrekl79  

        Já taky, ale potřeboval bych odvoz dolů. Kopce dolů nedávám přes kolena a kotníky dorasovaný z basketu.

        0 0
    • Petulda  

      Stala se mi podobná věc vloni v Saalbachu. Odešla mi patrona ve Fox 40 a dva a půl dne pobytu ještě přede mnou. Tak jsem si dal půlden relax bazén sauna, další den jsem šel na celodenní trek a poslední den jsem využil půjčovnu, abych se ještě zkouznul z kopce.

      0 0
      • lrotrekl79  

        Tak tady to není, že by nebylo co, to je v pohodě, jen jsem se docela těšil na pátek, kdy jsem měl naplánovaný Tremalzo. Tak du zkouknout půjčovnu.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.