Ostrava vánoční vyjížďka Černý les + Landek(asi)

217 nepřečtených
 • KRAJIC

  Dovolil bych si navrhnout předsilvestrovskou vyjížďku na 30.12.2017 jako alternativu k vyjížďkám po Slezské Ostravě z minulosti více viz.: http://www.bike-forum.cz/…lda-ema.html

  Změna je prý život tudíž by okruh byl veden v oblasti Černého lesa u Ludgeřovic. Plán ve stručnosti: okruh po Černém lese, pro zájemce prohlídka vojenského bunkru včetně podzemních prostor(v rámci přestávky na svačinu zhruba v ½ okruhu) , přesun do hospody, družba/veselice, možný přesun na kopec Landek v těsné blízkosti, úraz a zpytování svědomí ( příčina:příliš intenzivní družba/veselice). Náročnost okruhu: zcela pohodové XC v lesolese, bez záludností, jetelné asi opravdu asi pro každého( odhad tak na 2 hod ). Tempo zcela pohodové v duchu svátečním. Nicméně v lese probíhá těžba – pokud je pro tedy pro někoho nepředstavitelný problém 100m tlačit kolo přes větvobordel po lesácích nebo psychicky nezvládá nutnost jet pomalu po okraji rozorané cesty, popřípadě neodolá pokušení tyto komplikace po celou dobu hlasitě komentovat (nadšené reakce nevadí ) ať zváží svou účast. Jedná se pouze o pár úseků.

  Sraz: 30.12.2017 v 10.00 (+ akademická čtvrthodinka) na točně trolejbusů pod Landekem:https://mapy.cz/turisticka?…

  • dostupnost po cyklostezce, časově z centra Ostravy přes Komenského sady do 30min. hódně volným tempem (odhad). Kdo chce autem předpokládám, že místo k parkování někde poblíž trolejbusové točny určitě najde.

  Nějaká pravidla:

  1. po Černém lese vedu já – tzn. trasu měnit nebudu, dal jsem si práci, aby to bylo celé v lese, tvořilo okruh a odsýpalo to.
  2. kdo chce do bunkru tak baterku sebou.
  3. kdo chce do hospody tak něco pod zadek ať nenechá kus lesa na polstrování
  4. nikomu neujedem, nejedná se o závod
  5. v případě defektu nebo závady řešitelné do +/- 15 min. počkáme, pomůžeme.
  6. kdo pojede ať si uloží můj telefon co mám v profilu pro případ zpoždění, zbloudění apod.

  Hospoda zde:http://starenadrazi.cz/

  Mluvil jsem s provozovatelem, není problém, vaří polévky pro chudinu (já) i nějaké lepší věci ( pro ostatní). Po hospodě pro zájemce výjezd lesem na Landek + možnost projetí místních trailů – tuto část už bych klidně a rád nechal na někom jiném, jezdí tam a staví spousta lidí. Kdo už bude chtít končit, tak má 3 možnosti:

  1.přesun na trolejbusovou točnu k autu (asfalt cca 10 min.)

  2. přesun zpět do civilizace-centrum Ostravy( asfalt cca 30 min.)

  3. přesun zpět do civilizace přes kopec Landek (terén tak 30min. + asfalt tak 30 min).

  Bonusy:

  bonus č.1: možnost zhotovení sádrového odlitku koňského kopyta ( výskyt otisků zpravidla uprostřed stezky).

  bonus č.2: čelo od obsluhy v případě znečištění čalouněné židle (viz. výše).

  bonus č.3: jistá procentuální šance nálezu umrzlého bezdomovce ve sklepení vojenského objektu ( k tomuto speciální cena jednoho až třech zlatých bludišťáků dle stupně rozkladu + čestný diplom).

  Toť asi vše. V případě hodně nepříznivého počasí tj. velký mráz bez sluníčka, zlý déšť v den konání nebo silné deště ve dnech těsně před vyjížďkou bude akce zrušena(náhradní termín možný). Snad to klapne a světoví mír bude opět o něco pevnější.

  0 0
  • jIrI___  

   Mapa plánovaného okruhu bude nebo to je překvápko?

   0 0
   • KRAJIC  

    Mapka není, hlavu a patu to má. Minimum úseků trošku v punku, ale předpokládám, že by mohli přijet lidi co prostě rádi jezdí v přírodě a záchvaty paniky se nedostaví.

    0 0
  • krabica  

   Už teď se mi do té zimy nechce… :-D

   0 0
  • cosmo  

   ja klikl ze to je vanocni vyjizdka a ona je to predsilvestrovska:-)…to tu nejsem…

   0 0
  • hctr  

   Nemít 29. nározky tak bych aj jel :D

   0 0
  • KAPLIS  

   Možná mě to zajímá. Víc info?

   0 0
   • KRAJIC  

    Víc info asi nejsem schopen moc podat, snad kromě detailů kančích stezek což mi přijde trošku zbytečné. Ale pokud máš konkrétní dotaz, rád zodpovím.

    0 0
    • KAPLIS  

     Ty jo. Od kdy to bereš tak vážně? :-) Info stačí a jestli to půjde tak se stavím. Tvoje vyjížďky jsou legendární. Ještě by bylo fajn, aby si každý udělal visačku s nickem s BF. Bo aby jsme se aj poznali osobně a když tak si poděkovali, nebo naopak dali po rypaku za ty keci na netu. Dalo by se to zařadit i do programu :-)

     0 0
     • standoslav  

      Konečně se něco masového (snad) v Ostravě děje, nápad super, lokalita s mírným převýšením; …na treku se silničním plastema by se to dalo ? Bílá jsem musel po rozvodu vrátit synackovi, i když mu je na (!).

      0 0
      • jIrI___  

       Když se podívám, jak bahnito je teď v lesích, tak ty silniční pláště asi moc fajn nebudou. Nepředpokládám, že by to KRAJIC tahal po asfaltkách :)

       0 0
      • KRAJIC  

       Určitě dalo, na celopevňáku s hladkýma pláštěma jsem to absolvoval a prostě to byla o to větší prdel. Záleží jak moc budeš řešit nějaké ty jizvy z boje.

       0 0
     • KRAJIC  

      Život sám ze mne uhnětl tuto k nadsázce necitlivou hroudu.

      0 0
   • jeniiiik  

    Najednou jezdíš v zimě?

    0 0
  • kadak  

   Vypadá to, jako „epesní“ akce.

   Moc rád bych se zúčastnil, protože z fóra skoro nikoho neznám a zároveň i akce vypadá na velmi zajímavý počin. Letos na jaře jsem Černým Lesem u Ludger vedl „cyklobuznění“, což je akce pro pár kamarádů mimo virtuální svět internetu a nějak jsme to projeli do Šilheřovic, mimo asfalt, po takových „fajnych trailech“, okrajem lesa. Moc hezké.

   Bohužel jsem na silvestra mimo OV, takže se seznámit nepřijedu.

   Kdyby aspoň někoho napadlo hodit sem třebas až ex post záznam XC trasy, bylo by to super inspirativní a záslužné.

   Dík předem.

   0 0
   • Petr18  

    Škoda že zrovna 30.12.2017 ,to je jediný den mezi svátky který zrovna nemůžu.

    V minulosti jsem se již zúčastnil pojezdu po Ostravských haldách s ukončením na Emě a byla to super akce.

    Tak snad se uskuteční ještě nějaká jiná cyklo akce zde na Ostravsku, na které bychom se mohli sejít.

    Přeji pěkné Vánoce.

    0 0
    • zet65  

     Ha. To co je na te druhe fotce znam. Az me to tam nekdy sere. Jinak taky pekne vanoce a dalsi akci bych privital i ja. Nejlip neco pro cykloduchodce.

     0 0
  • Šakul  

   .

   0 0
  • Šakul  

   To vypadá moc dobře, jsem z Opavy. Doufám že nevadí. A pokud bude čas tak se rád pridam, žena chystá nějaké překvapení tak nevím přesně.

   A jsem i pro Landek a okouknuti trailu. Rád poznám nové možnosti 

   0 0
   • KRAJIC  

    Z Opavy je i KAPLIS, pár příspěvků nahoru. Pokud by jste třeba společně pořešili transport.

    0 0
    • Šakul  

     Jj znám od vidění. je to známá figurka v Opavě. uvidíme, ještě se přidají další kluci, možná i žena, pokud teda může? V průběhu týdne budu vědět více, budeme startovat z Martinova. Tam je naše základna, jmenovky máme vzít sebou? 

     0 0
     • KRAJIC  

      Jmenovky nebrat. Pak přijdeš o ten krásný moment, kdy dvě osoby už 1/2 hodinu zabrané do družného dialogu pomalu dle indicií začínají odkrývat své síťové alter ega, kde jsou samozřejmě odvěcí rivalové na život a na smrt.

      0 0
      • jIrI___  

       +1, to je na takových akcích to nejlepší :)

       0 0
       • Šakul  

        +1 ok beru na vědomí jen doufám že vyjde počasí atd. Dneska promoceny jak slepice

        0 0
  • blasted  

   Pokud vše klapne, tak přijedu upevnit světový mír. Někdo z Bohumína, že bych se přidal ?

   0 0
  • goofy  

   Sakrblé! Krajícovic legendární vyjížďka! No rád bych se přidal, ale zatím nevím jistě, jestli mám volno. :-)

   0 0
  • Dazz  

   Je to ještě daleko, ale předběžně … kvůli tomu pevnějšímu světomíru bych se přidal :-D

   0 0
  • KRAJIC  

   Pokud teda nenapadne těch 40 cm sněhu, tak se počasí nejeví vůbec zle. V noci z pátku na sobotu mráz, v sobotu kolem nuly snad polojasno – snad s tím teda nezacvičí nějaká ta sněhová pokrývka pod kterou by se drželo bahýnko. Chuť jet rozhodně je.

   0 0
   • Derwen  

    Vypadá to dobře, ostatně jako minulá zimní vyjížďka, kdy nasněžilo a zmrzlo na poslední chvíli…

    0 0
  • KRAJIC  

   Tak se to krásně „vylepšilo“. Nicméně toho sněhu je opravdu málo, tráva prosvítá, v lese nebude možná ani to. Pokud se k večeru vyjasní a v noci bude kolem těch –4st, jak slibuje předpověď, tak určitě pojedu. Na zítřek hlásí kolem nuly a snad i slunce. V současné chvíli se tomu sice špatně věří, ale… jak zní profláknuté motto: zážitek nemusí být nutně pozitivní, stačí když je intenzivní. Pokud nenastane zrada v podobě noci bez mrazu dopřeju si tu intenzitu.

   0 0
  • Smazaný účet  

   Jéé, tady je tou už deset dnů a já to ani nezaregistroval, řekl mi o tom až kámoš včera v noci když jsem ho vezl z pařby :-)

   Mám tu smůlu, že budu mít po noční a ještě na tom nejsem zrovna dobře ale pokusím se přijet, tak doufám, že mě nezabijete, jinak mě máte na svědomí a budete muset volat záchranku :-)

   Černý les znám ze svých výjezdů ale uvítal bych aspoň orientační info na kolik km máš ten okruh namotaný ať se mohu aspoň psychicky připravit, bo cca 2 hodiny je pro každého něco jiného :-)

   Škoda, že je to tak brzo, i hodina by mi pomohla, takhle musím vyjet z baráku v 9.30 :-(

   A ježiš, teď se dívám na předpověď a začínám mít strach :-)

   0 0
  • KRAJIC  

   Ještě k té hospodě – stojí mimo, na málo frekventované boční cestě – kola jdou nechat na pozemku hospody skryté za budovou, připnout je k čemu – z cesty neviditelné – nicméně zámky samozřejmě sebou. Nemusí mít všichni, kola se sepnou mezi sebou.

   0 0
  • James.Sniper  

   Sice jsem doufal, že bude trochu tepleji (nad nulou, aby mi nemrzly prsty), ale i tak dorazím. Hlavně proto, že už jsem jednou byl s KRAJICem a byla to super vyjížďka. :)

   0 0
  • Derwen  

   Tak už se vyjasnilo, venku mrzne, věřím v parádní pojezd!

   0 0
  • Karlíííík  

   Ahoj Krajici. Ja a kamarad bychom se pridali. Je prosim na Te pripadny kontakt ? Ja jej nepotrebuji, vim, ze sraz je v 10 h a to staci, jen kamarad poprosil mne at sezenu na Te telefon, protoze mu nejde se prihlasit na BF. Dekuji

   0 0
  • Smazaný účet  

   A sakra, tak jsem schválně šel spát brzy, ve dvě a to bylo furt těsně nad nulou a včil se proberu a venku v centru města –4°C, mimo centrum bude ještě o dva méně :-( Tak snad to zachrání to slunko co svítí…

   Ten kontaktní telefon v profilu není.

   0 0
   • jIrI___  

    Mariánky –6°C, teplotu kolem vody raději neznat :D

    0 0
   • James.Sniper  

    Předpověď na YR včera večer slibovala krásných –8. Já určitě vyjedu, ale nevím jestli dorazím, na mě už je přece jen moc zima, brrrr.

    0 0
  • James.Sniper  

   Tady máte odkaz na trasu. Nakonec to vyšlo skvěle, zima ani moc nebyla a všechno bahno bylo zmrzlé. :)

   0 0
   • Smazaný účet  

    Já myslel, že jste od hospody jeli na lajnu na Landek a vy jste ji vynechali? To jste přišli o nejlepší nakonec :-)

    0 0
    • Derwen  

     Asi jinej gang, my jsme dali Landek 3×…

     0 0
     • Smazaný účet  

      Aha, tak to byl někdo z té naší grupy z hospody, mám v tom zmatek :-) Vy rafani jste byli zřejmě nedostatečně vybouřeni po projížďce lesem s důchodci :DD

      Já si dal v hospodě dva Jegry a nakonec si lajnu dolů nelajznul a sjel do dolů po turistické na konečnou trolejbusů :-(

      0 0
      • James.Sniper  

       jj jeli jsme spolu z hospody na Landek do kopce a nahoře jsme se rozloučili. Tu žlutou trasu neznám, ale příště vyzkouším. Dneska jsem namotal 50km a stačí mi to. :)

       0 0
       • Smazaný účet  

        Tvl, 50, Já měl namotáno celkem 30 a jsem hotový… Tam jak jsme se rozdělili není nahoře, to je až na tom výškovém bodu po té rovince z panelů u lavičky a dolů je několik lajn s malými skoky a ta nejdelší má cca 700 metrů.

        Pěkné je, že už v 15:30 jsem jel autem kvůli zákazníkovi :-)

        0 0
  • Dazz  

   Zdravím všechny účasníky a děkuji Krajícovi za pěknou zimní vyjížďku (i počasí zařídil skvěle), už se těším až si trasu projedu celou včetně Landeku na normálním kole s kotoučovkama :-D :-D :-D

   0 0
  • KRAJIC  

   Děkuji všem za účast a děkuji vyšší síle za anomálii v počasí, která vytvořila umrzlé a slunečné okno v těchto jinak monotónně sračkovitých sračkách. Zas možná někdy někde…

   0 0
   • krabica  

    Ještě jednou díky tobě i té vyšší síle. Počasí vyšlo fakt parádně. :-)

    0 0
   •  

    Máš mapku trasy? Rád bych si to projel jak budu doma

    0 0
  • Smazaný účet  

   Sorry za zneužití vlákna ale nechce se mi zakládat nové :-)

   Tak co Ostravaci, spácháme letos na závěr roku něco? Když už nic tak třeba aspoň v neděli 30.12. pár výjezdů a sjezdů na Landeku spojených třeba s opékáním buřtů v té naší NPP? :-)

   0 0
   • Smazaný účet  

    Up…

    0 0
    • goofy  

     Uvidím. Těžko říct. Rozhodne se podle počasí. Loni jsem se chystal, a nakonec nasypalo a skončil jsem na lyžích, takže je to ve hvězdách… :-)

     0 0
   • Derwen  

    Určitě rád vyjedu, jak jsme si psali, ale v neděli to nepůjde…

    0 0
    • Smazaný účet  

     Tak dalo by se i v sobotu ale ne hned ráno, navrhujte, počasí asi bude na ***** každopádně, nevidím to dobře, hlavně aby nepršelo. Pokud s nesejde víc lidí, nemá to pro mě cenu nic vymýšlet, já jsem v podstatě líný člověk a bez motivace se nevykopu :-)

     0 0
     • wilda81  

      Stanov termín. Kdo bude chtít přijde, kdo nebude chtít, tak si výmluvu najde vždycky. Všem nevyhovis nikdy.

      0 0
  • Smazaný účet  

   Ok, tak protože počasí je stejně sázka do loterie, tak dám na výběr dva termíny a nechám hlasovat. Tam kde se přihlásí více lidi se to provede anebo klidně oba dva dny :-)

   Protože mám domluveno s kamarádem, že můžeme použít nejen jeho krytou zahrádku u hospody na Landeku a ještě uvažuji jestli seženu nějaký přenosný gril nebo něco na maso a buřty tak za místo srazu bych určil právě ten stan před hospodou (viz foto) a to nejen proto, že pokud někdo přijede autem může tam zaparkovat v podstatě vedle.

   Takže termíny:

   1: sobota 29. 12. ve 12 hodin

   nebo

   2: neděle 30. 12. ve 12 hodin

   Takže dávejte vědět, než si to rozmyslím a přejde mě to :-)

   Jo a předpoklad je, že se nepojede žádná daleká vyjížďka ale jenom motání po všech trasách na Landeku tak 4–5 x nahoru a dolů, tak cca 1,5 hodiny ale výletu do Černého lesa vedle se nebráním i když to pro mě už není tak zajímavé. Ono rafani co přijedou po vlastní ose už budou mít najeto dost a párkrát Landek je dostatečný pohyb pro nás normální :-)

   0 0
   • Smazaný účet  

    Up :-)

    0 0
    • Smazaný účet  

     Tvl, co se děje, BF spí :DD Nebo, že by ho postihlo taky Vánoční šílenství? :DD

     0 0
     • jIrI___  

      Spíš se za těch pár dnů volna snaží většina lidí vypadnout z Ostravy.

      0 0
      • Smazaný účet  

       No to jsem nedomyslel :-)

       0 0
      • Mig_all  

       Hele když to tady tak nenávidíš, proč tady vlastně jsi?

       0 0
       • jIrI___  

        Protože ve kterém z okolních měst seženeš podnájem ve 3+1 za 7000 Kč včetně energií… Orlovou a Havířov neberu, to je ještě větší zlo :-D

        0 0
        • Mig_all  

         Proč z jen z okolních? Vsak jsi studoval i někde v Brně nebo v Praglu nebo kde ne? Jsi vysokoškolák, v Praze das sice za najem daleko víc ale taky si mnohem víc vyděláš. Furt tady jenom bečíš a zvracíš na město ve kterém sám dobrovolně hniješ, toto fakt nechapu…

         0 0
         • šimlos  

          Hele, ať je kde je, v Praze nejsme na takový zvědavý..:-)

          0 0
         • jIrI___  

          Tvl nestraš s Prahou, to je moje noční můra.

          0 0
          • wilda81  

           +1

           0 0
          • Pavel  

           +1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

           0 0
          • Pepe72  

           Hanba Sparta.

           0 0
  • fik17  

   Zdravím.

   Loni jsem byl,letos bych jel taky.Jsem pro sobotu,v neděli již něco mám.

   0 0
   • Smazaný účet  

    No, vidím to bledě :-)

    0 0
    • Derwen  

     Uvidíme, sobota by šla.

     0 0
     • Smazaný účet  

      Tak budu uvažovat už jen o sobotě už jen proto, že je lepší předpověď počasí.

      Někdo další? :-)

      0 0
      • standoslav  

       Tak jak to v Ostravě vypadá ? Venku černě, vyjížďka taky černě ?

       0 0
       • Smazaný účet  

        Jo, proberu se a venku lije :-(

        Zatím to vypadá, že v sobotu v poledne ± 15 minut budu v tom stanu u restaurace Harenda u Barborky na Landeku ale jen v případě, že nebude pršet když vyjedu.

        0 0
        • Derwen  

         Tož uvidíme, jak bude zítra, nebude-li pršet, dojedu. Kdyby to chtěl někdo namotat cestou přes Bobry, může být…

         0 0
         • fik17  

          No,nevypadá to moc nadějně .-(

          0 0
          • Smazaný účet  

           Tak i když se znova rozpršelo, tak teplo je, tu je stále 6°C, takže stačí aby nepršelo zítra. Trochu bordelu od kol mi tak nevadí jako když mi kape na hlavu :-)

           0 0
         • slavekRM  

          Nevíte někdo v jakém stavu je Bobrovnický trail? Říkalo se mu myslím říční – vedl ve svahu nad řekou (jezdí se na něj od altránu doleva).Dík.

          0 0
          • wilda81  

           V létě byl vycisteny. Ale teď po deštích bych měl trochu obavy abych se někde nesesunul ;-)

           0 0
          • marko250  

           Sjízdný,ale je tam nějaký blb co postupně boří vše co se vytvořilo.Je tam jen jeden spadlý strom po odbočení hlouběji do lesa od řeky,nutno přehodit kolo,jinak vše projízdné.Byl jsem tam v úterý až po Landek a Černý les na Darkovičky.

           0 0
  • Smazaný účet  

   Sakra, to bude náročné, včil jsem se vrátil domů :-(

   0 0
  • Smazaný účet  

   Takže sorry, pánbůh to vyřešil za mě, prší :-( Tak přeji Šťastný a veselý ten rok 2019 a v něm, pokud pánbůh dá, někdy na viděnou, dobrou noc…

   0 0
   • fik17  

    jj,taky to nechala na jindy .-)

    0 0
   • Mig_all  

    Jj tady taky chčíje, nemá to cenu…

    0 0
   • Derwen  

    Kua to je pech, první svátky, kdy jsem až do Nového roku doma a na kolo to není, na lyže též ne, škoda slov…

    0 0
    • goofy  

     Tak je i není… Já byl 26. Sice sraček plno, ale to se vypere. No a dívam se, že v horních partijích sněží a ne chčije, takže zítra hurá na skialpy… :-)

     0 0
     • krabica  

      To by šlo… :-)

      0 0
     • Derwen  

      Mé aktuální zdroje z Bílé a Bečvy hovoří o dešti a prochcaném včerejšku, který kvalitě a množství pokrývky nepřidal… Snad se to tedy změní ve sníh.

      0 0
      • goofy  

       No to je právě otázka, od jaké výšky to bude sjízdné… Naštěstí tu případně máme i Slovensko a jejich kopce, že? :-)

       0 0
       • marko250  

        Včera jsem šlapal na Javorový z Řeky po trailu a do palouku je to sjízdné,pak je 30cm sněhu,pěkně břidkého.

        0 0
     • jIrI___  

      Včera jsem byl na Velké Čantoryji a pršelo i nahoře.

      0 0
      • pitos  

       A byl ještě nějaký sníh dole v Nýdku?

       0 0
       • jIrI___  

        V podstatě úplně bez sněhu. Na parkovišti pár zbytků v místech, kde dřív asi byly nahrnuty hromady, a v lese pak směs bahna, vody a zbytků sněhu, poměr asi tak 50:30:20 :). Nahoře na Čantoryji byl pak už samozřejmě jen sníh, ale pršelo do něj…

        0 0
        • Pavel  

         Tak to je hnus, velebnosti…

         0 0
        • pitos  

         Fajn,dík. Vypadá to tedy, že bych zítra mohl vyjet k chatě bez řetězů.

         0 0
     • slavekRM  

      Tak na Slavíči dnes sněžilo a mlha…

      0 0
  • Huawei  

   Přesunul bych to na

   sobotu 29.06.2019

   nebo

   neděli 30.06.2019

   To by se tam sešlo určitě více lidí, než v zimě,dešti a bahně.

   0 0
  • KRAJIC  

   Vzhledem k tristní předpovědi počasí jejíž skutková podstata byla i naplněna jsem tu ani nic nepsal. Nicméně v průběhu roku jsem se po Černém lese pohyboval, topografické znalosti prohluboval a zejména po dnešním zufuss průzkumu, kdy

   se zjevilo dobrých pár stovek metrů fakt luxusní pěšiny, jsem dospěl k přesvědčení, že by byla škoda se na to ******. Samozřejmě zájem rozhodne – do konce roku to už určitě nestihnem , v podstatě na tom ale asi hovno záleží…

   Co bych mohl slíbit – 1. mnohem více lesa a pralesa – v jednotkách km

   2. asfalt – téměř nula nebo nula – v jednotkách m

   Hospodu řešit nebudu, v okolí cíle je spousta putyk, pokud pominu tu kde jsme byli, tak je přes cestu je další a v kilometr vzdálených Ludgeřovicích asi tak 4 na pár set metrech něco na Landeku atd. Landek určitě slibovat nebudu neboť v současné podobě se jedná o pořádný kus lesní vyjížďky, v kombinaci s klesající formou by výjezd na Landek mohl být hřebíčkem do rakve a následné poježdění na trailech by těch hřebíčků mohlo nabídnout celou hrst.

   Start opět na točně trolejbusů pro ty co dojedou po vlastní ose. Pro ty co by dojeli autem platí níže uvedené místo, kterým vyjížďka vede – od točny je to do 20 minut na kole. Takže pro motoristy – zaparkovat, čekat na bandu dušných uřícených zoufalců, přidat se a tím udělat stejnou chybu jako oni.

   Místo: https://mapy.cz/zakladni?…

   Tempo zcela pohodové, tak jako minule – oproti minule je to ale delší, ale o to hezčí – co taky může být krásnějšího než zemřít sevřen syrovou divočinou a opuštěn všemi – konec hodný opravdového muže či ženy !

   Budu tedy monitorovat počasí a terén – dnes to mimochodem byla konzistence řídkého výkalu téměř všude. Až se to bude jevit nadějně nahodím termín, za zájem budu určitě rád. Pokud by to klaplo tak bych byl určitě i pro nějaké to pivko a společenskou konverzaci na úrovni.

   0 0
   • goofy  

    Jsem pro! Záleží samozřejmě na termínu. A pokud by bylo i rozumné počasí, tak bych zkusil dorazit bez vozu, abych pak mohl konverzovat i při něčem jiném, než sodovce… :-)))

    0 0
   • Smazaný účet  

    Jak čtu delší, začínám mít strach ale riskl bych to už jen proto, že Černý les mám dost prozkoumán a slova luxusní pěšina s ním spojená vyvolávají mou velkou zvědavost, větší strach mám už jen z mrazu :-)

    0 0
    • Derwen  

     Mráz bude potřeba, aby nebyly řídké výkaly ;-) Jsem též pro, doufám, že se sejdeme termínově.

     0 0
     • Smazaný účet  

      Tak je mi jasné, že když to ztuhne lépe se jezdí ale když já jsem poslední dobou nějak přecitlivělý na zimu a s věkem se to horší :-(

      Zrovna jsem vstal, venku neprší a tak uvažuji, že když to včera nevyšlo, tak si udělám poslední letošní vyjížďku sám :-)

      0 0
      • marko250  

       Nebudeš tam sám,už se oblékám a jedu se vyvětrat taky.

       0 0
       • Mig_all  

        Lol však dneska chcalo jeste víc než dny předtím :-D

        0 0
        • marko250  

         Od 12:00–15:00hod to bylo úplně v pohodě,pak začlo pršet cestou domů z černého lesa až.

         0 0
         • Smazaný účet  

          No, na mě po tom třetím kole při cestě domů regulérně pršelo a to bylo cca před druhou :-) Ale bylo to fajn a díky, že jsi mě tam ještě dvakrát vytáhl, já bych po tom prvním kole a prvních kapkách skončil v hospodě kde jsme se potkali :DD

          0 0
          • stanik 2  

           Já byl u harendy 12.15 a už krápalo , pak od Koblova do Hrabové Proti větru a dešti , takže mordor

           0 0
  • KRAJIC  

   Co tento víkend, tj. 22.02 nebo 23.02? Přes noc mráz, přes den slunečno, nějak zuřivě dny předtím chcát nemá.

   0 0
   • goofy  

    23 se vracím z Alp, tak jedině, že by to bylo až v neděli 24…

    0 0
   • KRAJIC  

    Oprava – ty dny jsou samozřejmě 23.02 a 24.02 – tj. sobota nebo neděle.

    0 0
    • KRAJIC  

     Byl jsem pěšky projít jeden nový úsek, abych případně nebyl za kokota a milým překvapením byl naprosto luxusní suchý povrch.

     0 0
   • pitos  

    No možná bych se také přidal, ale není to jisté.

    Pokud bych jel, tak jedině neděle. V sobotu máme oslavu narozenin, takže netuším jak budu v neděli vypadat a zda to bude mít smysl někam dopoledne vyrážet. Každopádně do auta sedat určitě nebudu, takže jedině kdyby jel goofy autem tak bych se svezl.

    0 0
    • goofy  

     Aha… No já přijedu z Alp přímo na narozky, tak to ještě bude zajímavé… :-)

     0 0
     • krabica  

      Jj, taky jedu v sobotu z Alp přímo na narozky, takže neděle bude těká… :-D

      0 0
    • KRAJIC  

     Jelikož už to je třetí návrh na neděli, tak bych to na tu neděli i šoupnul.

     0 0
   • Dazz  

    Rád bych, ale tento víkend je u mě na 99% zabitý :-(

    Asi bude fakt pěkně a to mě štve.

    0 0
  • KRAJIC  

   Pro přehlednost znovu vkládám příspěvek co už se vyskytuje výš ve vláknu.

   Termín: 24.02.2019

   Čas: 10.00 + akademická čtvrthodinka

   Místo: točna trolejbusů pod Landekem – mapa viz. níže v textu

   Vzhledem k tristní předpovědi počasí jejíž skutková podstata byla i naplněna jsem tu ani nic nepsal. Nicméně v průběhu roku jsem se po Černém lese pohyboval, topografické znalosti prohluboval a zejména po dnešním zufuss průzkumu, kdy

   se zjevilo dobrých pár stovek metrů fakt luxusní pěšiny, jsem dospěl k přesvědčení, že by byla škoda se na to ******. Samozřejmě zájem rozhodne – do konce roku to už určitě nestihnem , v podstatě na tom ale asi hovno záleží…

   Co bych mohl slíbit – 1. mnohem více lesa a pralesa – v jednotkách km

   2. asfalt – téměř nula nebo nula – v jednotkách m

   Hospodu řešit nebudu, v okolí cíle je spousta putyk, pokud pominu tu kde jsme byli, tak je přes cestu je další a v kilometr vzdálených Ludgeřovicích asi tak 4 na pár set metrech něco na Landeku atd. Landek určitě slibovat nebudu neboť v současné podobě se jedná o pořádný kus lesní vyjížďky, v kombinaci s klesající formou by výjezd na Landek mohl být hřebíčkem do rakve a následné poježdění na trailech by těch hřebíčků mohlo nabídnout celou hrst.

   Start opět na točně trolejbusů pro ty co dojedou po vlastní ose.

   Místo:https://mapy.cz/turisticka?…

   Pro ty co by dojeli autem platí níže uvedené místo, kterým vyjížďka vede – od točny je to do 20 minut na kole. Takže pro motoristy – zaparkovat, čekat na bandu dušných uřícených zoufalců, přidat se a tím udělat stejnou chybu jako oni.

   Místo: https://mapy.cz/zakladni?…

   Tempo zcela pohodové, tak jako minule – oproti minule je to ale delší, ale o to hezčí – co taky může být krásnějšího než zemřít sevřen syrovou divočinou a opuštěn všemi – konec hodný opravdového muže či ženy !

   Budu tedy monitorovat počasí a terén – dnes to mimochodem byla konzistence řídkého výkalu téměř všude. Až se to bude jevit nadějně nahodím termín, za zájem budu určitě rád. Pokud by to klaplo tak bych byl určitě i pro nějaké to pivko a společenskou konverzaci na úrovni.

   0 0
   • KRAJIC  

    Poslední odstavec prosím ignorovat – to s tím počasím a termínem. Text je překopírovaný z období vánoc.

    Termín je určený, stav povrchu v lese minimálně velice uspokojivý.

    0 0
   • Smazaný účet  

    Na mě je 10 trochu brzo ale což, tak holt asi zkrátím noční :-)

    0 0
   • Treeper  

    Ahoj,taky bych se rád přidal, ale zdraví mi to nedovolí, skolil mě teď nějaký zákeřný moribundus… Nemohl by to prosím někdo trackovat a nahodit pak sem? Díky

    0 0
  • Smazaný účet  

   Ach jo, se nám ta předpověď trochu změnila a samozřejmě k horšímu, to teplo se posunulo dál za neděli :-( Tak jak to vidíte?

   0 0
   • Dazz  

    No právě … navrhuji posunout na další neděli to už můžu :-)))

    0 0
  • cosmo  

   ja s tim pocitam, zadny dest, snih…krasny mrazik, bude to tvrde, zadne blato…napiste jestli definitivne plati nebo ne…kazdopadne ja v nedeli pojedu, kdo by se chtel pridat…

   0 0
   • KRAJIC  

    Jsem také pro zachování té neděle vzhledem k mrazům. Ten déšť mne mrzí – co se dá dělat – pršet už nicméně nemá. Bude se třeba obléci – vzhledem k únorovému termínu je to skandální a pobuřující požadavek, ale co už..Asi bude potřeba se trošku hecnout. Zatím teda platí určený termín – ze zkušeností ty posouvání termínů nakonec skončí úplnou nulou. Předpoklad promrzlého povrchu je vysoký, nějaké to slunce má být také + teploty něco v plusu – úplně princeznovské to asi není, ale lidem co rádi jezdí v terénu na kole by to újmu způsobit nemělo.

    0 0
    • Smazaný účet  

     Tak zatím to vypadá, že pršet by nemělo, pouze bude kosa. Mě by vyhovovalo posunutí času ale pokud nebude zájem, přizpůsobím se a uvidíme se tedy v neděli v 10 hodin na točně trolejbusů Koblov ale asi budu ještě v polospánku, takže rychlost náměsíčného a budete muset jet podle mě :DD

     Doufám, že tu délku nemáš naplánovanou na 40 Km :-)

     0 0
     • KRAJIC  

      Nikdy jsem to neměřil. I s přestávkama to odhaduju max na 3 hodiny v lese – při průměrné rychlosti +/- 10km/h – odhadem 20km max, spíš méně. Je to opravdu hodně po lese, manévruješ dosyta.

      0 0
    • Derwen  

     Čau, termín je super, počasí vypadá zatím dobře, těším se!

     0 0
  • Smazaný účet  

   Kurńa, synci, fakt to nechcete trochu posunout, hodinku, dvě, bo jak to vidím včil na tom teploměru, tak v nedělu v 10 bude podle všeho ještě mínus a to mě zabije :-)

   Co jsem si to kurňa zase vymyslel… :-(

   0 0
   • KRAJIC  

    Platí zítřek 24.02. na točně v 10.00( + akademická 15 min) . Kdo by nestíhal o nějaké minuty nebo přijel pozdě, tak volat – můj mobil: 605 559 796. Pár minut počkat nebo navigovat na nějaký střetávací bod není problém. Podrobnější info viz. výše.

    0 0
    • Smazaný účet  

     No jo, už mlčím, jdu si hledat teplejší oblečení a budu se modlit abych šel brzy spát :-)

     0 0
    • goofy  

     Musím svou maličkost bohužel omluvit. Mám nějaké povinnosti a nepodařilo se mi z nich vykroutit…

     0 0
    • Derwen  

     Fajn, já a případně i několik dalších členů se přidáme na začátku Černého lesa, kde jsi dával místo pro parkujicí, dojedeme po ose počítám tedy 10:20 – 10:35, kdyby něco, budu volat. Kdyby se chtěl někdo přidat, odjezd z Třebovic v ± 9:30, přes Bobry, Markvartovice…

     0 0
    • pitos  

     Pokud se nestane něco neočekávaného, tak tam budu.

     0 0
    • cosmo  

     v 10 sem tam

     0 0
      • Petr18  

       Zítra se koná :

       Den za obnovu lesa – Šilheřovice – Černý les

       Dnes jsem tam projížděl a už se to tam připravuje (viz.foto).

       0 0
       • jIrI___  

        Nepřipadá mi, že zrovna toto je místo, kde by taková akce byla třeba.

        0 0
        • Smazaný účet  

         Taky to tak vidím :-) Pokaždé jak slyším reklamu v autě z rádia musím se smát. Milé pomatené zelené ovečky, je kůrovcová kalamita a vy zachraňte většinově listnatý Černý les, který je už od dob Rotschildů silně hospodářským lesem a kde nám zadarmo vysadíte nějaké ty další plodiny co pak časem my za prachy sklidíme. Vaše Lesy české republiky.

         Akce pro děti nebo ty co Černý les viděli jen na mapě anebo vůbec :-)

         0 0
  • Smazaný účet  

   Přiseru se sem abych nezakládal další vlákno. Co takhle v neděli v poledne sraz na Landeku nahoře u lavičky? Vypadá to, že by nemuselo chcát…

   0 0
   • Dazz  

    Jsem pro kazdou spatnost, ale mam plno mozna by sel pristi vikend :-(

    0 0
    • Smazaný účet  

     Pokud na to bude počasí proč ne, tak daleko neplánuji bo mi se to ještě xkrát změní :-) Teď jsem se probral a nevěřícně koukám na teploměr venku s 17°C, tak doufejme, že to vydrží do zítřka bez deště abych aspoň tuhle neděli využil a vytáhl trochu to kolo před zimou.

     0 0
  • Derwen  

   Zdar, předpověď na Nový rok vypadá dobře, kdyby se někomu chtělo přidat plánuji projet Bobry a zhrknout párkrát Landek, odjezd ± 12:15 od Třebovické lávky…

   0 0
  • KRAJIC  

   Byl by zájem o vyjížďku v sobotu 14.03.2020? Pokud teda vyjde počasí.

   0 0
   • Smazaný účet  

    Zajem by byl, ale ja uz neco mam:(

    0 0
   • sYs  

    Zájem by byl a naštěstí nic nemám :-)

    0 0
   • Hynas  

    Ne, s kolem jsem skončil.

    0 0
   • goofy  

    Zájem by byl, ale odjíždím na lyže… :-(

    0 0
    • wilda81  

     Itálie je za levno, co? :)

     0 0
     • goofy  

      Tak tak… Prázdné sjezdovky i penziony. Paráda! :-)

      0 0
      • krabica  

       a vypnuté vleky… Jedeš šlapat? :-)

       0 0
       • goofy  

        No dobrá, tak Itálie to možná nebude… :-) Ale jo. Mám v plánu pojezdit na laně i něco našlapat, tak uvidíme.

        0 0
   • danis7  

    Dopoledne nebo odpoledne?

    0 0
    • KRAJIC  

     Jako vždy v 10.00. Pak bych to dal nějak víc oficiálně pokud by se jelo. Zatím zkoumám zájem.

     0 0
   • Dazz  

    Bluebird se zatím nenašel :-((( takže asi nic.

    0 0
    • KRAJIC  

     Pokud bys chtěl půjčit retro celopevňáka tak bych asi mohl.

     0 0
     • Dazz  

      Retro celopevňák je ve sklepě, ale zatím tak nějak nejsem psychický odhodlaný ho osedlat :-D Uvidíme.

      0 0
   • krabica  

    Zájem by byl, ale 1. jsem si dojebal koleno a 2. jsem zrovna pryč… :-(

    0 0
   • pitos  

    Myslím že v sobotu by to šlo.

    0 0
   • Smazaný účet  

    Sakra, umíš si vybrat, já od dneška deset dnů antibiotika a kontrola až pětadvacátého, takže smolíček, jedině, že by jste chtěli chytit nějaký moribunus, tak bych vás mohl přijít poprskat.

    No a klasicky se venku udělalo pěkně… :-(

    0 0
  • KRAJIC  

   Tento víkend tj. 14.03.2020 asi nic, počasí tak nějak ani ani, účast moc nevypadá a stejně všichni umřem. Návrhům jiných termínů se nebráním.

   0 0
   • Mig_all  

    Nesmí vás byt ale vic jak 100 kousků na to bacha!

    0 0
    • sYs  

     už jen 10 :D

     0 0
     • Smazaný účet  

      Klid, je to 30 a to se nás sešlo víc naposledy v roce 2013

      0 0
      • pitos  

       No to nás bylo celkem dost vidím. Na jedné z prvních BF vyjížděk v Beskydech nás bylo v roce 2007 jen cca 20 kousků.

       0 0
      • krabica  

       Tohle byla solidní účast.

       0 0
      • jIrI___  

       První a poslední B-F vyjížďka, které jsem se zúčastnil. Tehdy jsem si uvědomil, že skupině o více než dvou členech se opravdu neumím přizpůsobit :D. Ale to množství účastníků mě tehdy překvapilo.

       0 0
       • Smazaný účet  

        To je nějaké divné, soudruh co mu vadí komuna? Jsem ani netušil, že existuje něco jako poddruh levicového samotáře :-) Ty jsi buď zmoudřel nebo jsi podvratný živel ale v každém případě to je na exkomunikaci :DD

        0 0
        • jIrI___  

         Pokud mě paměť neklame, tak tempo bylo spíše pomalejší s tlačením do kopečků a až neskutečným množstvím zastávek, což úplně není můj šálek kávy :)

         0 0
      • krabica  

       Něco z té akce jsem ještě vyštrachal. :-)

       0 0
       • Smazaný účet  

        Tak a zaplať, protože ta č. 5 je z mého mobilu který mmch stále používám a nedal jsem ti autorské práva :DD To víš, teď budu kvičet a budu o hladu, tak musím rejžovat :-) Jinak fotek z té akce mám tak 120 a existují i videa

        Každopádně dobré je to foto „silné dvanáctky“ co to zakončila v hospodě taky proto, že jde na ní všechny identifikovat :-) Tak pro nostalgické připomenutí jak ten čas letí…

        0 0
        • goofy  

         Všichni si dávají skoropivo, a já jsem sušil hubu… :-D

         0 0
        • krabica  

         Na té fotce je kupodivu dost lidí, které jsem tenkrát ještě neznal a pak jsme se seznámili úplně za jiných okolností. :-)

         0 0
      • Smazaný účet  

       Na tomhle nebo dalsim rocniku jsem pomuchlal hazku a goofy mi pujcoval kleste:)

       0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.