Osa Cannondale a dětský vozík za kolo

4 nepřečtené
 • jiri.dusa

  Ahoj, uvažuji o koupi kola Cannondale Scalpel 2021 ale na kole je boost pevná osa 148×12 Speed Release, je možné za tuto osu zapojit nějaký dětský vozík ?? Předem díky za reakce

  • Jáchym 1  

   adaptéry k cyklosetům

   15 položek

   Pokud není zadní nába kola, za který hodláte připojit vozík, vybavena klasickým rychloupínákem, budete pravděpodně potřebovat některý z adaptérů, kterým nahradíte stávající tzv. pevnou osu a na tento adaptér přišroubujete upínací mechanismus ( závěs, nebo táké hitch) pro vozík. Adaptéry jsou určeny pro závěsy THULE-CHARIOT, ale lze je použít pro závěsy CROOZER, možná o jiné.

   jak připojit cyklovozík za kolo s pevnou osou

   Jak vybrat vhodnou osu?

   Nejčastěji jsou sportovní kola vybavena pevnou osou 12 mm se závitem na jedné straně. Osy se liší délkou, stoupáním závitu a dosedací plochou, která může být rovná, či kónická (Syntace X-12). U zatím dostupných adaptérů máme v e-shopu výkres s délkami a stoupáním závitu.

   Vhodnou osu vyberete porovnáním osy z vašeho kola s výkresem v e-shopu.

   V domácích podmínkách bez měrky na závity může být problém zjistit stoupání závitu, proto uvádím přibližný počet závitů na 10 mm délky závitu, což lze změřit pravítkem:

   M 12×1,0 (Syntace) 10 závitů na 10 mm (rovná, nebo kónická dosedací plocha) na fotce vlevo

   M12×1,5 (E-Thru) 7 závitů na 10 mm (Shimano)

   M12×1,75 (Maxle) 6 závitů na 10 mm

   adaptéry thule pro připojení cyklovozíku

   Pokud máte osu Syntace (M12×1), můžete se setkat se dvěma provedeními dosedací plochy na druhé straně osy a to rovnou, nebo kónickou, viz následující foto:

   Viz.Cyklo Fiala

   Možná i Thule

   • jiri.dusa  

    To, že se koupí jiná osa a na tu se vozík uchytí vím. Ale nejsem si jistý jestli půjde použít klasická osa pro 148×12 (viz. foto) když na Cannondalu je ta 148×12 speed release s tím zářezem (viz. foto nahoře v příspěvku)

    • Jáchym 1  

     Uvádí se,že je zaměnitelná s většinou pevných os.

    • Aussig  

     Jde normálně nahradit, jenom ji musíš vytáhnout celou, jako normální pevnou osu.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.