Ortlieb Back-Roller High Visibility vs Ortlieb classic

8 nepřečtených
 • phage

  ahoj,

  tusite jaky je mezi nima rozil a ktere jsou lepsi? pomer cena/kvalita

  • kamaro  

   Ortlieb má více typů Back-Rolleru.

   Když to vezmu od nejlevnějších:

   City – nastavení úchytů pomocí nářadí, bez popruhu a bez vnitřní kapsy – 76 Euro/pár

   Classic – nastavení bez nářadí, s popruhem a vnitřní kapsou, možnost připnutí horní brašny Rack-Pack (za 66 Euro) – 117 Euro/pár

   High Visibility – to samé jako Classic, pouze s reflexním materiálem – do města OK, ale pokud se chceš zašít na noc někde do škarpy, tak tě tam bude víc vidět ve světle aut. – 192 Euro/pár

   Plus – jiný materiál bez PVC, jinak jako Classic – 127 Euro/pár

   Design, Urban Line, Free – vše obdoby Classicu pouze v různých barvách, s potisky, různé materiály

   My máme City – materiál je stejný jako u Classicu, nastavení pomocí nářadí mi spíše vyhovuje, kapsa mi nechybí (na drobné věci používám brašnu na řidítka), nemožnost připojení horní brašny mi nevadí (tento systém se mi nelíbí). Je v nich celkem velký cenový rozdíl, volil jsem ty levnější. Ale záleží na co to potřebuješ, co budeš schopen využít a jaké další brašny plánuješ na doplnění.

   • člen  

    Nastavení úchytů pomoci nářadí znamená první nastavení, nebo je myšleno, že nářadí je potřeba při každém snídani a nandání brašen?

    • Jezevec70  

     ??? Jednou nastavíš, a když to uděláš pořádně, tak na to už pak sáhnout nepotřebuješ. Na trubce máš ve videu, jak jednotlivé systémy nastavuješ a jak fungují.

     • člen  

      Diky. Myslel jsem si ale zarazil mne cenový rozdíl 40 E, za potřebu jednou použit nářadí. (Popruh a sitka mne nezajímá). Ted ještě, kde sehnat za těch 79 E.

      • Hrabex1  

       napis Malacovy, ta ti da.

      • Jezevec70  

       Ortlieb City je takový ten úplně nejlevnější základ. :-) Ač mají vyšší modely psaný stejný objem, dáš do nich bez problémů tak o čtvrtinu víc věcí. Mám City a Pluska. Zkrátka je potřeba počítat s tím, že kvalitní věc něco stojí.

       • Bruca  

        City jsou super, taky je mám. Dokonce jdou použít i při sjizdeni vody a nenateklo do nich, ani když jsme se 4× po sobě cvakli :D

        Což se o lodnim váhu říct nedalo :D

    • Hrabex1  

     Pomoci inbusu nastavis takovej uchyt na tu brasnu a pak to nandavas a sundavas jenom zacvaknutim/vyc­vaknutim bez naradi.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.